Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Corect, poti sa-ti mentii parerea ca pretul este mare. Nu am contrazis asta ci faptul ca ai spus ca firma are adaosuri mari fata de ce ai gasit in SUA. Asta nu e adevarat, produsul vine legal din Anglia si ti-am dat toate detaliile sa te lamuresti. Plus ca nu poti compara piata SUA cu cea europeana :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Raull Bun Venit! :bounce:

 

...daca nu ai Botezat-o...din partea mea...eu zic sa o Nasim...

 

 

si sa-i zicem :burnout: "MidNight"...

 

 

Cele Bune... :P

 

Si Sa ai Noroc de ea...

 

Iarna Usoara :cheers:

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ... am si eu o intrebare .. pt cunoscatori ... peste un an vreau sa`mi iau si eu o hayabusa ... ori o alta motocicleta de viteza cu motor peste 1000 ... dar am o nelamurire .. e adevarat ca o motocicleta cu motor de turatie nu ajunge la 100000 de km .... daca fac o investirie de vro 7 mii de euro .. asi vrea sa ma tine mai mult ... cine e dragut si am poate ajuta si pe mine .. ma poate contacta pe ym sergiu_andy. va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ca multe motoare de noua generatie ajung la 100mii KM. imp e sa fie tratate bine, ulei de calitate, schimbat periodic, motor incalzit bine inainte de a fi stresat, etc.

vad ca stai calare pe un 125 2T. nu ti se pare hazardat saltul la >150 cai??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ... am si eu o intrebare .. pt cunoscatori ... peste un an vreau sa`mi iau si eu o hayabusa ... ori o alta motocicleta de viteza cu motor peste 1000 ... dar am o nelamurire .. e adevarat ca o motocicleta cu motor de turatie nu ajunge la 100000 de km .... daca fac o investirie de vro 7 mii de euro .. asi vrea sa ma tine mai mult ... cine e dragut si am poate ajuta si pe mine .. ma poate contacta pe ym sergiu_andy. va multumesc

 

Salutare,

 

Parerea mea e...ca totul depinde de trecutul ei...

 

In Germania...sau Italia...unde autostrada este ceva din peisaj, nu ca si la noi...se cam poarta motoarele turate... :) ca au unde...

 

Daca vrei sa investesti, intotdeauna vezi si nr de proprietari...100 000 de km...sunt un scor...dar depinde cine i-a facut...Busa e o aratare...multi o exploateaza...

 

Am vorbit in state cu un flacau care are 100 000 mile cu ea...si i-a schimbat inafara consumabilelor doar pompa de benzina odata... si inca tinea la ea... Cauta in Anglia daca vrei 2nd hand ca's mai putin alergate... :hug:

 

Oricum cam poti sa schimbi la ea...cate ceva daca nu-ti convine...

 

Sfatul meu... :what: Buy One...dar 7000 e un scor ptr 100 000...

 

Apoi mai vezi...

 

Iarna Blanda

 

PS: Oricum eu zic sa mai negociezi...mai sunt de luat in consideratie...anul de fabriecatie, daca a avut evenimente sau ba...si celelalte elemente...cauciucuri,discuri frana, ambreaj, placute,bujii, filtre, ulei...mai pui si mana de lucru...si-i poti face o oferta noua...pe undeva pe la 5500max zic eu...un set de discuri originale sunt 900eur la suzuki...300eur gumele...120eur filtre...celelalte"maruntisuri" sunt rstul pana la 1500eur...

 

cele bune :D

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu crezi ca este cam mare saltul de la 125cc la 1300cc? :) Te-ai urcat vreodata pe busa sa vezi daca o poti manevra pe loc,daca ajungi cum trebuie la comenzi ,bla,bla, sa vezi daca ti se potriveste?Ma refer fizic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de primire :what:

@raull...lasa ironia ca nu te prinde.Eu ma gandeam sa iti dau un sfat pe care chiar tu l-ai cerut sau ,ma rog,ai pus o intrebare din care a derivat acel sfat.Primire?! :hug: Nu era vorba de asa ceva...Sau poate am inteles eu gresit :D Daca este asa imi cer scuze...sincer :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@raull...lasa ironia ca nu te prinde.Eu ma gandeam sa iti dau un sfat pe care chiar tu l-ai cerut sau ,ma rog,ai pus o intrebare din care a derivat acel sfat.Primire?! :D Nu era vorba de asa ceva...Sau poate am inteles eu gresit :what: Daca este asa imi cer scuze...sincer :hug:

 

 

nu era vorba de nici o ironie,eu chiar nu am cerut nici un sfat de la nimeni(deocamdata),cel care a cerut sfaturi era sergiu andy, nu e asa?

 

daca am gresit eu ,sorry... :) :moto: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de tobele astea(tocmai le-am comandat):Ixil XTREM Black Oval:

post-6592-1195225770_thumb.jpg

Nu am gasit o poza cu ele pe busa, dar ar arata cam asa montate pe motor:

post-6592-1195225386_thumb.jpg

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti hotarat sa iti iei, facem o comanda comuna?

 

 

imi cer scuze...nu am retinut ca ai comandat deja...cum procedez sa comand si eu?

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti hotarat sa iti iei, facem o comanda comuna?

imi cer scuze...nu am retinut ca ai comandat deja...cum procedez sa comand si eu?

Fa-ti cont pe PayPal, bineinteles daca ai o carte de credit valabila si poti sa le comanzi oriunde in Europa. In Anglia mi s-au parut cel mai ieftin. Eu mi-am calcat pe inima si am rugat un partener de afaceri sa mi le ia direct din Anglia, pe firma lui, pt. a putea deduce tva-ul si sa mi le aduca el in bagaje. Sper sa nu creada astia din aeroport ca are tunuri! :)

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati cai are k7 si ce modificari are?Ma refer la cele ce afecteaza pozitiv sau negativ puterea-Dyno,evacuari full sau doar finale,filtre aer si ulei kn,bujii iridium sau standard si ce greutate are moto si u. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La vara vreau sa vad si eu cum stau pe langa o busa.

Te bagi,Robert? :what:

Chiar sunt ft. curios. :hug:

Daca te referi la orice fel de competitie(liniute, viteza max., accelerari si turatii excesive), din pacate trebuie sa te refuz. Nu pt. asta am luat-o, ci pt. ca ma simt bine pe ea, mai ales la drumurile lungi pe care obisnuiesc sa le fac. In plus de asta, nici nu am cine stie ce veleitati de pilot moto GP. :D

Daca te referi la o plimbare, in orice colt al tarii, sau vrei sa te dai cu ea pur si simplu, esti invitatul meu. :)

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cati cai are k7 si ce modificari are?Ma refer la cele ce afecteaza pozitiv sau negativ puterea-Dyno,evacuari full sau doar finale,filtre aer si ulei kn,bujii iridium sau standard si ce greutate are moto si u. :)

Nu am nici o modificare la ea decat finalele Yoshimura.Are 185 de cai si greutate 208 la plin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...