Sari la conținut

Cati bani trebuie ........


Craciun
 Share

Postări Recomandate

Multzi, incepand cu 200-300 euro si pana la mii de euro .

In principiu 200-300 setul, 100 si ceva toba, 70 variatorul. Multzi asta fac si e cea mai ieftina varianta si cea mai sesizabila daca luam in considerare bugetul.

Al meu e de 50cc in acte si merge 120-130 :baldy:

Legat de motor, am pus set, toba, variator, ambielaj si filtru.

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vale tl1000s al tau e de 50cmc :laugh:???:baldy:

cunosc pe cineva care a dat 270 euro si fuge tot asta 120-130 si in pasaj cred k poate mai mult....si se dai si pe o roata!!!

Depinde si de unde le cumperi ca paote sa te coste si 1000 euro si depinde si de scuter!!Ptr ce scuter te intereseaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde se poate face comanda din romania de piese de tuning set, toba, variator, ambielaj si filtru etc... ca mar interesa sa bag ceva bani in "CARUTA" mea da nu foarte mult :what:

 

vale|46 pune si matale o poza cu scuterul tau sa vada si cei care nu-l stiu :laugh: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Pretul unei modificari la scuter nu este unul standard; poti cheltui de la cateva zeci de euro pana la cateva mii (cum s-a mai spus)... Stii cum ii, poti baga bani in el cat vrei, k intotdeauna se mai poate imbunatatii ceva la el.

 

Numai bine !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce vrei sa pui pe el...asa cum au zis si ceilalti am auzit de kituri polini la 250-300 euro...asta era in italia...dar din cate am inteles eu baieti de acolo au bagat cam 1000 euro in total in scutere. (toba, variator, pain job, semnalizatoare de diferite culori, stopuri cu leduri,etc...chiar si neoane aveau vreo 2). Daca vrei numa performantze iatzi un scuter de 125 care fuge cat de cat..si pune pe ala kitu...nu merita sa irosesti bani pe un kit pentru un scuter de 50....parerea mea. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate, mi-am cautat piese de tuning pentru al meu, se potrivesc cele de la Yamaha Vino.

 

Un kit de tuning compus din:

-Tecnigas Next R

-Variator Tecnomoto (+role)

-Kit 70cc Airsal Aluminum

-Carburator Arreche 19mm

-Filtru de aer Polini

-Curea Kevlar Malossi

-Ambreiaj Polini

 

ar costa in jur de 700E + transportul (+instalatul, daca apelezi la altcineva)

 

Asta ar duce scuterul in Stage 3 Tuning, ultimul pas inainte de Racing ... si cu cele 80kg pe care le are al meu ... cred ca ar decola la propriu :bounce:

Si daca tot merge bine ... ar trebui sa si arate bine nu ? Eu as adauga aici inca minim 300E pentru diferite kituri de carenaj, paintjob, neoane & stuff.

 

Dar nu am atatia bani :crack: ... si oricum ... imi doresc sa trec la moto :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Stie cineva cat costa sa scoti limitatoru de pe un scooter de 50 si unde pot face asta? scooteru e Vivacity.

207230[/snapback]

 

De costat n-ar trebui sa te coste foarte mult; eu zic ca vreo 50 lei noi ar ajunge, cu o estimare larga ... dar acum depinde si de mecanic. Daca mai ai garantie la el, du-te la service-ul autorizat si ar trebui sa te rezolve. Daca nu, un alt service moto; sau daca ai idee de mesterit, se poate sa ai pe cablul de acceleratie, pe evacuare, pe transmisie (la variator).

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dute la united eu am un speed fight si mi l-au delimitat bine.........................bafta e in jur de 1 mil jumate :crack:

212224[/snapback]

 

1500000....? Da ce ii face ... ii pune alt motor ? E aberant de mult ! Ti-a schimbat ceva piese sau numai manopera (intr-o ora nu cred ca au ce face ... )

Cu ce viteza iti merge acum, delimitat ?

Editat de wabit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Cati bani trebuie sa bagi intr-un scuter de 50 ccm ca sa ajungi la o performanta destul de buna . Adica sai modifici motorul cu ajutorul unor Kituri de tuning etc...

sal baga si u id tuning4scuter aduce baiatu piese de scutere la cele mai bune preturi mult mai mici decat tia zis cineva mai jos :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Cati bani trebuie sa bagi intr-un scuter de 50 ccm ca sa ajungi la o performanta destul de buna . Adica sai modifici motorul cu ajutorul unor Kituri de tuning etc...

cind vei fi decis ce vrei sa pui pe el ,pot sati dau o oferta direct din Italia ,,,euro100kgs@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...