Sari la conținut

Site "educativ"


Flipper
 Share

Postări Recomandate

un site excelent pentru educatie rutiera, pe doua roti, insa probabil ca adminstratorii vor cenzura linkul la el pentru ca unele poze sunt prea dure. Din pacate asta e realitatea si efectele lipsei echipamentului, full, de protectie, asta la viteze rezonabile...ca la peste 100 km/h doar Doamne Doamne te mai salveaza....

 

Ar putea fi selectate unele poze si facut un site care sa fie mediatizat, macar la scolile de viitori rideri, doar asa incepatorii si unii parinti vor afla ce risca odraslele lor cind se duc la o tura cu motoru si ar mai putea schimba, cu forta sau cu vorba buna, ceva in comportamentul lor, ca zmeii cu buzdugani de 100 de cai se cred prea tari si prea rapizi si pentru moarte....si nu au urechi sa auda decit atunci cind unii din amicii lor se duc pe cimpiile vesnice ale vinatorii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca adminstratorii vor cenzura linkul la el pentru ca unele poze sunt prea dure.

 

 

eu sunt de parere ca nu ar trebui cenzurat

 

DE CE ACOLO SE POATE SI LA NOI NU? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt de parere ca nu ar trebui cenzurat

 

DE CE ACOLO SE POATE SI LA NOI NU? :D

 

 

Chiar asa!Trebuie sa intelegem macar in al 12-lea ceas ca moartea nu iarta! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un site foarte dur cu imagini explicite ale unor accidente mortale intamplate pe sosele... m-am oripilat vazand urmele lasate de accidente pe victimele care au mai supravietuit. :moto:

dupa ultimele poze in care unii motociclisti au fost ciopartiti, n-am mai suportat si am iesit. :D :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bun site-ul. :D Se vade cat de multi sunt cu pielea "belita" pe maine si picioare datorita lipsei echipamentului.

 

S-a lamurit cu ocazia asta si cazul motociclistului infipt in spatele unui camion despre care se spunea pe un topic ca sunt trucate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Flipp!

Beliti ochii acilea toti Highlander-ii ce va credeti shmecheri si va luati mobre de j'de mii de cai la 2 sapt dupa ce v-ati luat permis!!!!!

Si voi aia ce mergeti in bashini fara casca si fara echipament pe voi!

Si voi aia ce faceti putza mare plimband vreo pasarica despuiata in spate sa vada vecinu' de la coi'shpe ce buliti voi!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Flipp!

Beliti ochii acilea toti Highlander-ii ce va credeti shmecheri si va luati mobre de j'de mii de cai la 2 sapt dupa ce v-ati luat permis!!!!!

Si voi aia ce mergeti in bashini fara casca si fara echipament pe voi!

Si voi aia ce faceti putza mare plimband vreo pasarica despuiata in spate sa vada vecinu' de la coi'shpe ce buliti voi!!!!

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sustin ideea de mutat la incepatori. acu ca mi s-au inmuiat genunchii ma duc sa fumez o tigara....

are idee cineva cat trebuie sa fi avut la ora baietii aia din ultimele poze de au ajuns in halul acela?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent site-ul, dar din pacate rezultatele acestui gen de actiuni se apropie de zero. Fiti convinsi ca in uichendul asta va mai aparea cel putin un topic cu un accident mortal pe aici, conform retetei clasice din ultima vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelenta ideea. Foarte bun site-ul !!!!

Felicitari !!!!! :moto:

Fara discutie, nu trebuie cenzurat nimic .

Va par prea dure unele fotografii. Foarte bine, asa sa fie, fiindca reflecta realitatea.

Sunt un fel de oglinda virtuala pentru fiecare dintre noi daca mergem sau vom merge ca niste imbecili.

E de vazut si revazut ori de cate ori simtim ca ne mananca palma dreapta !!!

Din pacate multi dintre noi nu suntem in stare sa constientizam anumite pericole numai daca dam cu ochii de consecinte. Si mai trist e ca unii nu reusesc nici atunci !!!!! :D

 

Numai bine tuturor. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum ma mai uitam la site-uri cu poze dure, dar asta le intrece pe multe. Vorba cuiva de pe topic, mi s-au inmuiat picioarele, ma duc sa trag o tigara.

E bine de stiut ce se poate intampla, dar acum sa nu exageram si sa ne gandim ca trebuie sa ne lasam de sportul asta...sunt accidente la care echipamentul nu-ti foloseste, e clar, el insa trebuie purtat permanent pentru ca mai tragic decat sa mori este sa ramai schilod sau sa suporti dureri ingrozitoare cate o luna doua.

Site-ul, ingrozitor cum este, este extraordinar de bun pentru ca foarte multi, inclusiv subsemnatul, dupa o perioada, uita sa mai poarte toate accesoriile echipamentului de protectie..."lasa ca nu-mi mai iau genunchierele", "lasa ca pana la tigari merge si fara casca", "lasa ca e cald, merge si in slapi"...

De fiecare data cand mai vad cate un site de asta sau cate un filmulet "educativ" de abia ma abtin sa nu vomit....si iar port echipamentul cat mai complet....

DECI, PUNETI CAT MAI MULTE SITE-URI EDUCTATIVE CA MERITA, NE ADUCEM AMINTE MEREU...pentru ca daca nu ni se intampla noua...se intampla altora

 

Asfalt uscat

si

echipament complet

Editat de plescoi rulz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...