Sari la conținut

Hai Portocalii (KTM EXC Rulz)


atillas
 Share

Postări Recomandate

Si eu sunt nou in zona supermoto-ului, dar vreau sa folosesc camera in cauciuc tubeless, la nivelul la care ma dau acum nu cred ca o sa simt greutatea in plus.

 

Si ca si durata de viata/uzura astept sa treaca sezonul si dupa pot sa imi fac o parere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Salut , caut sa cumpar un ktm exc 2 t model 06 -07 , am mers cam 5 ani pe wr 250 2005 pe dealuri inalte zona Dambovita , pe la Campulung , cateva concursuri de soft sau hard enduro la hobby. Am 1.77 si 67 kg fara echipament.

Care credeti ca ar fi cea mai buna varianta pentru mine? 200 250 sau 300

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , caut sa cumpar un ktm exc 2 t model 06 -07 , am mers cam 5 ani pe wr 250 2005 pe dealuri inalte zona Dambovita , pe la Campulung , cateva concursuri de soft sau hard enduro la hobby. Am 1.77 si 67 kg fara echipament.

Care credeti ca ar fi cea mai buna varianta pentru mine? 200 250 sau 300

Multumesc.

200!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutari,

doua intrebari:

 

1. Exc-ul meu (520 din 2002) la turatii mai mari trage foarte intrerupt, da rateuri... de unde sa incep investigatiile? Carburator? Aprindere?

 

2. Filetele din elemente de plastic (rezervor, aripa spate), care s-au uzat, cum se poate oarecum reconditiona? Cu ce solutie sa umplu gaurile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut, tocmai ce mi-am cumparat un ktm exc 200 din 2007 si voiam sa intreb cu ce pinioane mergeti? Motocicleta am luat-o cu 13/52 si nu pot sa merg asa cu ea se tureaza prea repede, as trece la standard 14/48.

Inmajoritatea timpului merg pe poteca cu destule urcari abrupte in trepre si ceva zone tehnice.

Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am pe al meu 13/48 si e destul de ok, as vrea totusi sa incerc cu 49 pe spate,maxim 50, parerea mea ca peste 50 e putin cam mult, dupa cum spunea si Biscuit, 200-le are alta cutie, iar cu pinion mare pe spate o sa ai treapta a doua foarte scurta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cum stati cu consumul la exc 200? Eu am rezervor de 10 l si ma tine cam 4 ore in regim plimbare pe poteca, nici nu vreau sa ma gandesc la ceva hard.

Cine imi recomanda o combinatie buna de jiglere? Acum am pilot jet 40, main jet 162, needle NOZG la pin 3, in majoritatea timpului merg undeva intre 300 si 700 m altitudine.

Am auzit ca acele de la suzuki merg bine la ktm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, poate cineva sa-mi confirme ca aici nu-mi trebe o piulita?

Surubul se infileteaza in amortizor?

 

post-6144-0-15093800-1526492799_thumb.jpeg

 


» Post actualizat in 16 May 2018 17:48

De asemenea, a reusit cineva sa monteze o anvelope heidenau k73 160 / 60 pe spate?

Pe bascula de EXC, nu SX, SMC, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus eu un Dunlop sportmax de 160 pe spate, la in ktm 400 exc, cred ca are aceeasi bascula ca si 525-ul si lantul freaca in cauciuc, in literele de pe lateralul lui...Deci urmatorul vreau sa il pun de 150, doar ca nu stiu cu o sa stea pe janta, am janta de 5" pe spate, ma gandesc sa nu fie prea lata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am pilot power de 160, la fel freaca un pic, dar am vazut intr-un document ca heidenau-ul de 160 e practic mai lat de 170mm...

si din pacate pe 150, nu exista modelul asta.

Editat de pepsi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, poate cineva sa-mi confirme ca aici nu-mi trebe o piulita?

Surubul se infileteaza in amortizor?

 

attachicon.gifWhatsApp Image 2018-05-16 at 20.45.17.jpeg

 

» Post actualizat in 16 May 2018 17:48

De asemenea, a reusit cineva sa monteze o anvelope heidenau k73 160 / 60 pe spate?

Pe bascula de EXC, nu SX, SMC, etc...

Nu se pune piulita! Se pune loctite pe surub si strangi cu dinamometrica daca vrei sa fie bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Pentru cine este interesat de o combinatie buna de jiglere pt ktm exc 200 carburator de 36 : jigler relanti 40, jigler principal 162, cui dozaj nedh clip 3 ( cui de suzuki rm 250 ) 1si 1/2 la aer ( se regleazad in functie de altitudine si temperatura ) , pentru cine merge mult in power poate pune un jigler principal mai mare 165 sau 168. Are un bun raspuns la accelerare de la relanti la 1/4 , cuplu bun in mid-range , putere livrata liniar. Cea mai buna modificare pe care am facut-o, este alt motor de cand am shimbat cuiul nozg standard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Baieti am si eu o intrebare am un Ktm exc 2t 300cmc 2004 si ori asa e saua la toate ori nu stiu eu sa ma dau.Cel mai probabil nu stiu eu sa ma dau avand in vedere ca ma dau de juma de an pe moto 😂😂😂 insa imi place foarte mult sportul asta. Nu sa urc o panta urata de 100 de ori cum fac altii ci sa ma plimb mult pe coclauri. Acum vine problema ... o zi ma dau de dim paba seara dar a 2a zi ma diare fundul de innebunesc 😁😁😁 ce pantaloni sunt cu protectie la fund sau ce dracie sa fac ca sa rezist mai mult. Precizez ca incerc sa stau in picioare cat de mult pot insa ma dau mult si nu ma tin telescoapele sa stau tot in picioare pe el asa ca pe drum forestier cam ma las pe el.

Am vazut ceva pantalobi scurti de la alpinestars cu 370 lei stiti ceva de ei ?

Ms mult scz daca nu am postat unde trebuie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti am si eu o intrebare am un Ktm exc 2t 300cmc 2004 si ori asa e saua la toate ori nu stiu eu sa ma dau.Cel mai probabil nu stiu eu sa ma dau avand in vedere ca ma dau de juma de an pe moto insa imi place foarte mult sportul asta. Nu sa urc o panta urata de 100 de ori cum fac altii ci sa ma plimb mult pe coclauri. Acum vine problema ... o zi ma dau de dim paba seara dar a 2a zi ma diare fundul de innebunesc ce pantaloni sunt cu protectie la fund sau ce dracie sa fac ca sa rezist mai mult. Precizez ca incerc sa stau in picioare cat de mult pot insa ma dau mult si nu ma tin telescoapele sa stau tot in picioare pe el asa ca pe drum forestier cam ma las pe el.

Am vazut ceva pantalobi scurti de la alpinestars cu 370 lei stiti ceva de ei ?

Ms mult scz daca nu am postat unde trebuie .

Pantalonii scurtii cu protectii nu stiu daca te ajuta la poponeata. Aia iti ofera o protectie usoara la noada si la solduri.

La inceput, pana m-am obisnuit faceam vanatai intre craci, cu timpul te obisnuiesti si nu o sa mai ai probleme. :) Poti incerca o sa mai moale si daca nu se rezolva ia si tu o pauza pana te refaci ca doar nu pleaca dealul nicaieri. :)

Editat de CazyRO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As lua pauza dar dupaia nu mai servesc...vezi u eu stau in Timisoara si motorul e la Brad in Jud Hunedoara asa ca atunci cand sunt la Brad iti dai seama ca sunt ca un caine scapat din lesa ... precizez ca am si bebe mic si sotie care nu iubeste motoretele😁😁😁. O sa incerc totusi cu pant scurti am vaxut ca unii au ceva gen pernuta de sezut acm rau nu poate face. Mersi oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...