Sari la conținut

Hai Portocalii (KTM EXC Rulz)


atillas
 Share

Postări Recomandate

cei drept nu am umblat la ea. Mersi de sfat, de luni ii infiletez o bujoaica noua sa vedem.


» Post actualizat in 11 Aug 2018 19:08

Salutare! Am un EXC 400 din 2000, de putin timp scos la plimbare pe strada, cand l-am luat nu am observat problema asta pentru ca am mers doar prin padure. Faza e ca atunci cand tin gazul fix incepe sa balbaie, sa intrerupa, iar turatia oscileaza foarte putin. Aveti idee despre ce ar putea fi? Carburatorul a fost desfacut si spalat cu spray de curatare special.

am schimbat bujia, iridium echivalenta celei recomandate de manual dar tot asa se comporta..


» Post actualizat in 11 Aug 2018 19:08

Cea veche era innegrita, semn ca are prea multa benzina.

Editat de CzCustoms
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 2,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

vreau sa montez pe un 525 , un ventilator ptr radiator , deoarece ceea ce gasesc ca si kituri de instalare sunt foarte scumpe, pleaca de la vreo 600 ron pana la 1100 ron ..... exclus sa dau atatia bani , caut o alternativa , un ventilator ceva pe la 100 ron , restul firele si un comutator ma descurc eu , ceea ce m-ar interesa e daca a mai incercat cineva o romaneasca deasta si ce ventilatoare ati folosit si cu ce rezultate , orice sfat e binevenit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa montez pe un 525 , un ventilator ptr radiator , deoarece ceea ce gasesc ca si kituri de instalare sunt foarte scumpe, pleaca de la vreo 600 ron pana la 1100 ron ..... exclus sa dau atatia bani , caut o alternativa , un ventilator ceva pe la 100 ron , restul firele si un comutator ma descurc eu , ceea ce m-ar interesa e daca a mai incercat cineva o romaneasca deasta si ce ventilatoare ati folosit si cu ce rezultate , orice sfat e binevenit .

Teoretic orice ventilator poti adapta, daca incape pe radiator, dar ai grija sa fie rezistent la apa. Coolerele de PC nu sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa caut ceva pe la dezmembrari moto ca totusi e altceva unu de pe moto , ca am gasit aici pe site un topic cu cineva ce-a mai incercat si ventilatoarele de computer sau altele din comert is pistol cu apa ca si forta de a trage aerul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca la magazinele de ATV, gen atvrom, etc. Stiu pe cineva care gasise un ventilator ATV ce se potrivea perfect, la fix 100 lei, la un magazin din Brasov. Din pacate omul nu mai e in tara, dar il poti intreba in privat exact de unde. E userul un_aiurit de aici de pe forum, poate pe aici mai intra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

A montat cineva handguarduri aluminiu KTM pe ghidon Renthal Twinwall?

Imi cam da cu virgula din cauza grosimii ghidonului si a unghiului unde vine prinderea handguardului.

ktm renthal-twinwall-bars-ktm-994_300.jpeg

ktm-handguard-aluminiu-portocaliu_a30113.jpg

La 08.11.2018 la 0:28, MariusTm29 a spus:

vreau sa montez pe un 525 , un ventilator ptr radiator , deoarece ceea ce gasesc ca si kituri de instalare sunt foarte scumpe, pleaca de la vreo 600 ron pana la 1100 ron ..... exclus sa dau atatia bani , caut o alternativa , un ventilator ceva pe la 100 ron , restul firele si un comutator ma descurc eu , ceea ce m-ar interesa e daca a mai incercat cineva o romaneasca deasta si ce ventilatoare ati folosit si cu ce rezultate , orice sfat e binevenit .

Vezi ca vinde un tip din Cugir ventilatoare SPAL. Il gasesti pe OLX. Eu am luat de la el cu aproximativ 250 lei anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, tibirec a spus:

A montat cineva handguarduri aluminiu KTM pe ghidon Renthal Twinwall?

Imi cam da cu virgula din cauza grosimii ghidonului si a unghiului unde vine prinderea handguardului.

ktm renthal-twinwall-bars-ktm-994_300.jpeg

ktm-handguard-aluminiu-portocaliu_a30113.jpg

Vezi ca vinde un tip din Cugir ventilatoare SPAL. Il gasesti pe OLX. Eu am luat de la el cu aproximativ 250 lei anul trecut.

da . am rezolvat-o intre timp , merci oricum .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
La 30.12.2018 la 18:16, mikex a spus:

Ai gasit o solutie buna de prindere a handguardurilor pe ghidon acolo unde ghidonul este intre 28 si 22?

 

Am gasit, da. Am inversat piesa de legatura dintre bara handguardurilor si colier. Pe cea din stanga am pus-o in dreapta si invers. Astfel prinderea a coborat mai jos pe ghidon si nu mai interactioneaza cu buretele sau cu tija lui.

 

 

ghidon.jpg

Editat de tibirec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare, am auzit zvonuri ca nu se mai pot inmatricula exc-urile decat cele pe injectie. Stiti ceva concret despre asta sau a patit cineva asta ? Eu vreau sa iau un 200 exc din 2011 si m-ar bate gandul sa o si inmatriculez. Are factura, contract si COC din Austria. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Salutari, cateva intrebari:

1) Stie cineva daca termostatul de pe exc 520 (sau de pe alta motorizare RFS) e compatibil cu vreun  termostat de masina?

2) Cum se verifica daca lucreaza corect cilindrul receptor a ambreiajului?

3) Ce vata se poate pune in toba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...