Sari la conținut

Accident La Balotesti - 08.09.2007


PingyXP
 Share

Postări Recomandate

@stephon. toata vina apartine soferului pentru ca nu s-a asigurat. stim cu toti foarte bine cum soferii ne testeaza puterile, si reflexele, taindu-ne fata, si facandu-ne tot felul de faze, nu-mi zice ca tie nu ti sa intamplat niciodata......numai celor care stau si merg q motoru pe forum nu li se intampla..nu cred ca e cazul tau.

prietene, la 200 km/h ai 55m/sec. crezi ca ai timp sa-l vezi? eu nu cred. :)

Dumnezeu sa-l ierte! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 291
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am trecut ieri chiar pe acolo

accidentul s-a intamplat la cateva masini in fata mea

tipul cu mercedesul a iesit de pe un drum din dreapta si vroia sa faca stanga spre bucuresti

pot atasa niste imagini intradevar dure ..............nu recomand oricui sa le priveasca

 

tragic

condoleante familiilor indoliate ......................

am vazut accidentul................am fost langa ei............

chiar am franat si eu pt ca mi-a iesit in fata pustiul cu mercedesul

eu l-am evitat

saracii cu motorul nu au mai avut ce sa mai faca

pacat.............

DUMNEZEU SA-I ODIHNEASCA IN PACE.............

 

[Edit] Au fost scoase doar 2 poze total explicite infatisand chipurile schimonosite. Te rog sa nu le mai postezi pe acelea, restul ramase sunt destul de explicite.

post-24321-1189350272_thumb.jpg

post-24321-1189350338_thumb.jpg

post-24321-1189350406_thumb.jpg

post-24321-1189350543_thumb.jpg

Editat de Admin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozele sunt cumplite. si ma gandesc ca familiile lor au vazut asa ceva. merita? poate si voi ceilalti daca o sa va uitati o sa va mai ganditi inainte sa bagati mana in gaz. nu-i pacat? parca e un numar de contorsionism acolo. unul dintre ei e...off. si inca mai credeti ca nu au avut viteza? ar fi bine admini sa lase pozele. recunosc ca fac rau la stomac efectiv dar poate or sa faca si bine. mai coboara cu picioarele pe pamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super poze... campania cu eroii cred ca e mic copil pe langa pozele astea.... Doamne, de-ar fi voie sa publice asa ceva pe toate televiziunile, as opta pentru publicarea lor, cu aviz de luare aminte ptr toti zmeii....

P.S. De ce am un feeling ca vor fi zburate pozele de pe acest topic? :-)

Hmmm.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca o sa zboare aceste poze am sa le pun din nou.....

pt ca ar trebui ca sa invatam din tragedia asta.........

nu zic ca eu nu sunt inconstient..........

de fapt fiecare din noi are o doza .........dar trebuie sa avem si limite......

pacat de ei.......................si sa fie iertati toti de Bunul Dumnezeu

aveau o vioata in fata.............numai ca au accelerat cam mult si au ajuns mai repede la CAPAT..........

DECI IN CONCLUZIE AVETI GRIJA CAT ACCELERATI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super dure pozele...aproape la fel de dure ca reportajul de ieri...Pacat de ei...pacat ca oricine are acces la orice atata timp cat isi permite...Am o multime de prieteni nonmotociclisti,care viseaza la miare fara sa se fi dat macar o data...nici macar k pasager...asa k,postul meu care a fost mutat la motociclisti in fiecare zi avea k scop tocmai trezirea acestor inconstienti...NU VA MAI DATI TARE SHI AIUREA mai ales cand mai aveti un suflet dupa voi...Am vazut nu numai o data accidente evitate de un pilotaj preventiv...regula cu max 20 km peste legal iti pot salva viata...totusi dak acul s-a blocat sa zicem la 15000 shi intr- a1a sa fi fost shi tot mergeau prea tare...inca un R.I.P...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si m-am ingrozit. Pur si simplu au intrat in masina. Chiar nu merita cateva secunde de adrenalina sa te faca "ocupantul" unui autovehicul. Nu merita ... urat ... foarte urat !!! Si eu cred ca ar trebui ca aceste fotografii sa ramana pe topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea cineva o semnatura p-aici la un moment dat: "No motorcyclist has ever had to be extracted using the jaws of life... " . Iata si premiera. Urat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am ma sunat o ruda a pasagerului, motocicleta era in treapta 6 la 14000 rpm. Fratimiu are R6 si am mers si eu mult cu el, daca accelerezi pana la 15500 cand intra in rosu si se limiteaza ajungi la cam 300 km/h, deci la 14000 rpm ai cam 270km/h, am inteles ca toata saptamana cei 2 ocupanti de pe motocicleta nu au scos motorul din 260 km/h si inclusiv prieteni si rudele le-au spus sa mearga mai incet k nu mai ajung ei sanatosi acasa.

Totusi cel de la ghidon avea f putina experienta si ajungem din nou la concluzia ca "ORICE PROST STIE SA ACCELEREZE, MAI GREU E SA TE OPRESTI!!!"

 

Sa mergi atat ca pasager cat si conducator de motocicleta, ambi fara experienta, fara echipament complect, si cel mai important FARA SA ITI CUNOSTI LIMITA, pe o racheta timp de 1 saptamana in continuu (motocicleta o avea cam de 1 luna de zile) si sa iti zica si rudele si prietenii sa mergi mai incet suna a SINUCIDERE curata cum a mai zis cineva mai devreme, pe pasager il cunosteam...

 

Dumnezeu sa ii ierte si sa ii odihneasca pe toti :scratch:

 

Care nu va puteti stapani la ghidon vindeti-va motocicletele si luati-va unele mai putin puternice, ca sa va limitati la cati cai aveti la dispozitie.

 

Daia exista reguli ca sa le respectam nu ca sa le incalcam cu pana la 4 ori limita de viteza. :)

Editat de Baiatu` cu Transalp`
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am ma sunat o ruda a pasagerului, motocicleta era in treapta 6 la 14000 rpm. Fratimiu are R6 si am mers si eu mult cu el, daca accelerezi pana la 15500 cand intra in rosu si se limiteaza ajungi la cam 300 km/h, deci la 14000 rpm ai cam 270km/h, am inteles ca toata saptamana cei 2 ocupanti de pe motocicleta nu au scos motorul din 260 km/h si inclusiv prieteni si rudele le-au spus sa mearga mai incet k nu mai ajung ei sanatosi acasa.

Totusi cel de la ghidon avea f putina experienta si ajungem din nou la concluzia ca "ORICE PROST STIE SA ACCELEREZE, MAI GREU E SA TE OPRESTI!!!"

 

Sa mergi atat ca pasager cat si conducator de motocicleta, ambi fara experienta, fara echipament complect, si cel mai important FARA SA ITI CUNOSTI LIMITA, pe o racheta timp de 1 saptamana si sa iti zica si rudele si prietenii sa mergi mai incet suna a SINUCIDERE curata cum a mai zis cineva mai devreme, pe pasager il cunosteam...

 

Dumnezeu sa ii ierte si sa ii odihneasca pe toti :scratch:

 

Care nu va puteti stapani la ghidon vindeti-va motocicletele si luati-va unele mai putin puternice, ca sa va limitati la cati cai aveti la dispozitie.

 

Daia exista reguli ca sa le respectam nu ca sa le incalcam cu pana la 4 ori limita de viteza. :)

 

 

inainte de R6-lea asta a avut un Peugeot Jet Force de 49cc....isi luase A-ul de 2 luni.....sa treci de la 4 cai la peste 100 cat are R6-le...ce sa mai discutam....eu zic ca merg la tara la Peris si pe parintii lui ii cunosc ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :scratch: R.I.P :what: :-L Nu am dorit sa comentez accidentul tragic in care au murit acesti doi tineri,dar chiar daca au avut viteza sau nu,soferul masinii nu avea dreptul sa intoarca in acel loc dar a facuto si au murit toti.Viteza era intradevar mare dar si cu o viteza mai mica puteau muri sau ramane paralizati.Cei care conduc acum pe soselele din Romania nu se mai gandesc deloc la cei de langa ei.Pana nu se vor lua masuri drastice impotriva celor care trec pe rosu,celor care taie linia continua ,mai ales in circulatia infernala care este inRomania,vor fi multe accidente cu urmari tragice. Dumnezeu sa ii odihneasca in pace.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

ambii au gresit si sunt morti. pasageru' nu e victima colaterala, a ales sa fie acolo. pana la urma e selectie naturala. m-as bucura insa sa se popularizeze imaginile, unii imbecili poate o sa inteleaga k nu au sanse mult mai mari k mine sa scape cand imi taie calea.

mare dreptate ai, dar totusi uneori sansele nu sunt chiar egale.

 

Bagati la cap ce se poate intampla.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare dreptate ai, dar totusi uneori sansele nu sunt chiar egale.

 

Bagati la cap ce se poate intampla.... :scratch:

prietene ai scris mai sus R6 300km/h? cred ca iti doresti anturaj...cat despre amicul vitezoman daca a mai fost si avertizat=un damas!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ingrozitor ce s-a intamplat! sunt din Peris, buna prietena cu Claudiu, pasagerul de pe motocicleta. nu pot sa cred!!! nu mai dati vina ba pe soferul mertzanului ba pe Marian. nu mai conteaza!!! faceti discutzii inutile acestui site. important e ca au murit.

nici unul nu merita asa ceva. Claudiu era un baiat dulce, plin de viata...nu mai am cuvinte. acelasi lucru s-a intamplat si acum cateva saptamani cu o alta prietena tot din Peris, Gabi este numele ei....19 ani...accident de masina...nu trebuia sa se inatample. nu cu ei! nu cu nimeni....nu e drept.

Condoleante Ioanei (sora lu' Claudiu), familiilor si rudelor

e crud dar adevarat! totul se intampla in sens moralizator. deci: ANTI-MOTOARE si ANTI-VITEZA.

imi pare nespus de rau.... :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene ai scris mai sus R6 300km/h? cred ca iti doresti anturaj...cat despre amicul vitezoman daca a mai fost si avertizat=un damas!! :)

Salut, nu imi doresc anturaj, cine ma cunoaste ma stie cum sunt...

 

Eu faceam un raport torase, al cutiei de viteza, la 6000 rpm in treapta 6 la un R6 ai 120 km/h, deci la 12000 ai 240km/h iar la 15500 la cat ajungi, ia zi tu daca eu sunt doritor de anturaj? ca nu poate sa sara de 14.800 de rpm e alta chestie, dar logic daca ar ajunge la 15500 ce viteza ar avea, spune-mi tu, chiar te rog sa imi zici?

 

Astept un raspuns cat mai rapid :)

 

Off, Doamne ce ti-e si cu astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, bravo! Ai gandit-o mult pe asta nu? O fi bine sa fii la 2m sub pamant si sa stii ca ai murit cu dreptatea de partea ta? Pe DN1 (si in Romania) se merge ca dracu, toti intorc pe linia dubla si-i doare in pix de restul participantilor la trafic. Vina este a mototiclistului ca nu a stiut sa aibe grija de pielea lui si de pielea pasagerului.

 

Inca un incepator pe SS. Decat sa muriti cu dreptatea de partea voastra mai bine ramaneti in viata.

 

Pacat de el, il stiam din vedere...

:) RIP :)

 

cel mai mare adevar spus vreodata pe forum: decat sa mori cu dreptatea ta, mai bine traieste cu greseala ta, poate asa mai inveti minte!!!! (MORTU" CE MAI POATE INVATA?!)

si eu m-am intors pe linie continua, imi place sa cred, ca m-am asigurat bine... dar acuma zic numai ca am avut noroc ca nu a trecut vre-un fraier cu 200 la ora.

 

Pe DN1 se circula intr-adevar naspa, in special ruta intre campina si bucuresti.

Am fost de multe ori (cu conserva), dar nu cred ca oamenii inteleg limitarile de viteza. Daca politaii "inchid" ochii pana la 80 la ora in localitate, unde sta indicator de 70, de ce sa mai risti mai mult cu 100 la ora sau chiar mai mult. In tarile "mai la occident" (ca sa nu jignesc pe nimeni), au strazi bune, linii drepte cate vrei, dar nu se circula cu cat iti tine masina/motorul. (exceptie facand unele autostrazi unde este permis)

 

Anyway, R.I.P.

Sa invatam noi daca ei nu mai au cum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferi impertinenti care cred ca legile nu se aplica daca au frun mertz, Golf sau fro tunata... din nefericire, acest sindrom se regaseste si in randul motociclistilor.

 

Noi suntem slabi, ispita e mare... prudentza ne poate scapa de multe necazuri dar vin acele situatii pe care nu le banuim si pentru care nu vom fi pregatiti nici odata... ne asumam riscuri in fiecare zi, incepand cu liftul terminand cu R6/200Km... D-zeu sa-i odihneasca si sa-i aiba in grija pe ce-i ce au ramas in urma.

 

 

...oare de ce nu pot unii sa respecte regulile de circulatie si limitele de viteza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bagati-va odata si pentru totdeauna in cap cand urci pe motor NU AI PRIORITATE fata de NIMENI :) ca dreptatea ta te poate duce sub pamant.... !!!Daca conduci cu viteza si-ti sare in fata un caine tot ai belit,si atunci cainele o sa faca puscarie sau iti plateste daunele si spitalizarea ?....si cat gresim pe motocilceta de cate ori incalcam legea cat de grav numa' noi stiim si sa nu mai dam vina me masini si restu'.....cei care sunt nevinovati :hurt: in marea majoritate a cazurilor ne povestesc ei personal pataniile lor si NU li se fac R.I.P.- uri....

 

Unu sa-mi scrie numele si numarul de telefon daca asa a condus pana acum indiferent ce vehicol ca fara sa greseasca, ca as vrea sa-l cunosc personal.....ca mai toti gresim....numa' ca nu ne dam seama de gravitatea greselii noastre doar atunci cand nu avem noroc si nu scapam .....da de gresit mai gresim.....am patit personal sa trec pe rosu si desi nu aveam viteza si nu ascultam nici muzica,nici pana azi nu-mi dau seama cum de nu m-am oprit desi am vazut ca e rosu...cred ca am avut o scapare de constienta -ochii vedeau si creieru nu reactiona ,ma speriu si acum cand ma gandesc inapoi-, nu stiu,nici nu eram grabit....si multumesc lu' BUNU DUMNEZEU ca m-a pazit si nu a venit nimeni din directia verde......desi nu am facut nimic rau la nimeni stiu ca am gresit enorm ,nici nu-mi pot imagina de graviatea greselii mele.....si voi puteti sa patit asa ceva asa ca nu va mai bateti in piept cu greselile de circulatie ....daca cititi cu atentie codul rutier scrie acolo despre conducere preventiva,adaptarea de viteza,pastrarea distantei fata de vehicolul care circula in fata ta ,s.a.m.d......

 

despre pasager?el il cunostea foarte bine :) pe soferu' moto si totusi a urcat in spatele acestuia....mare greseala si plata FOARTE SCUMPA !!!!!!

 

R.I.P. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...