Sari la conținut

Accident Cu Morti, Plevnei, Bucuresti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 901
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum am venit de acolo.. ingrozitor ce au patit acesti oameni !

 

Putea fi ORICINE altcineva dintre noi acolo in momentul ala !

 

Am vazut niste poze si m-au facut sa ma gandesc adanc despre aceasta pasiune.. ramane sa vedem ce vom alege fiecare !

 

R.I.P. !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu s-a aratat nimic la televizor, pentru ca nu e in interesul nimanui sa se demonstreze prin fapte, ca nu intotdeauna motociclistii sunt de vina...imaginea trebuie sa ramana aceeasi.

imi pare rau, si ori de cate ori aud asa ceva ma intristez gandindu-ma ca pot fi fratele/iubitu/tatal/prietenii mei in accidente...

e complit...

multe posturi care duc la aceeasi idee: nu mai incalcati legile, sunt multi motoristi care trec pe rosu, fac intoarceri interzise...nu mai faceti asta, caci si voi la randul vostru, puteti omora pe cineva...

Dumnezeu sa ii odihneasca in pace...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.protv.ro/stiri/eveniment/bucure...nui-camion.html

 

O sa vedeti acolo un comentariu de (cuvant urat) "conform martorilor oculari motocicleta mergea cu viteza...bla bla bl "

SA TE CACI PE PRO-TV si pe exagerarile lor de (cuvant urat) ca sa-si faca audientza sau ce mama drequ mint rahatii astia

 

:) R.I.P :)

Editat de Mammalousa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i ierte! Il stiam destul de bine pe Traian si nu puteam sa spun decat cuvinte de lauda despre el. Chiar imi amintesc ca mereu se lua de mine si ma certa ca merg prea tare sau ca fac tot felul de jonglerii cu motorul. Stau si ma gandesc ca astazi am avut un apel pierdut de la el si nu stiu cum am facut dar am uitat sa-l sun inapoi. Acum se pare ca nu o sa mai am ocazia sa vorbesc cu el niciodata ...DUMNEZEU SA-I IERTE SI SA-I ODIHNEASCA IN PACE! Pacat, abia isi daduse bacul, a fost elev in Tudor Vianu...

 

Sper sa ajung in Bucuresti pana sambata, daca atunci o sa fie inmormantrea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana cand titlurile "Motociclisti iau la bataie conducatori auto" nu invadeaza media ...... O sa ii doara fix in (cuvant urat) pe conservari ca au facut accident cu un motociclist..... Ca raman sau nu fara permis 3 luni aia e ..... In caz ca te omoara o scot ei la capat ....

 

Traim in Romania si asta ne ia viata .....

Editat de PingyXP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost acolo, dar deja nu mai era nimic, soseaua arata de parca atunci se asfaltase, totul era curat-curat. Un echipaj de politie, cam 20 de motociclisti si niste gura-casca de prin vecini. Se aprinsesera niste lumanari langa un copac. Doar alea mai aratau ca acolo s-au frant doua destine intr-un mod nedrept. Mie mi-e clar deja ca sa mergi legal nu mai este niciun business...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu stirile, s-a zis la modul "2 tineri au fost calcati, bla bla bla, sfarsit", nu mi-a venit sa cred, parca ar fi zis "maine o sa ploua" dar au stat 10 minute sa zica de nunta nustiu' cui infect. Trist.

 

 

Da frate!toata ziua nu auzi decat de nunta lui salam,a lui parizer a lui adrian oala minune ,a lui costel de la somoiog moloz la tava...sorry de limbaj dar deja fac cu nervii vazand cati dintre noi pleaca,fiind luati de niste jegosi care habar nu au bine care ii stanga fata de dreapta.EU RENUNT LA MOTOCICLETA.FAC SCHIMB,O DAU PE PEPENI,PE CE SE POATE.NU O MAI VREAU.si am enduro,nu vitezana.nu ma mai trage nici sa ies pe camp.R.I.P...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor asa ceva nu se mai poate!!! Nu imi vine sa cred in ce mod au murit !!! ORIBIL! :)

 

De cand stau pe forumu asta am vzut o gramada de chestii facute de conservari motociclistilor , si toti de pe forum , hai sa-i rupem capu , sa-l omoram , sa-l linsam dar nimeni nu face nimic!!!!! NU INTELEGETI CA O SA MURIM PE CAPETE CU DREPTATEA IN MANA ???

 

Acu ceva vreme cineva spunea pe forum cum de in alte tari , spre exemplu Anglia motociclistii sunt respectati si feriti in tafic.. Ei si-au facut dreptate cu propriile forte! I-au capacit instant pe conservari , au rupt oglinzi au devastat masini si asa au castigat respect. Dar nu si in Romania , noi suntem zmei pe forum si fetite pe strada.

 

Vorbeam cu un prieten pe messenger si a venit cu o idee: toti ce care pot sa vina intr-o zi in Bucuresti , acum nu stiu daca parintii ar fii de acord sa vina toata lumea la inormantare , dar ar putea sa fie un mitting , mii de motoare care sa zguduie nitel Bucurestiul ca vad ca degeaba facem parade si marsuri controlate si organizate , cel mai bine ii luam prin surprindere , un fel de revoluite ...

 

Imi pare nespus de rau ca cei 2 tineri au murit , mai ales in aceste conditii!!! NU E NORMAL SA SE MOARA LA 40 LA ORA, Nu e normal sa intorci pe linia continua si sa te doara in c*r ca tu esti in ditamai camionu si restu sunt mai mici ca tine... :D

 

Si uite asa se mai duce cate un motociclist adevarat dintre noi :)

 

Imi pare rau dar nu ma mai pot abtine cand vad cate o chestie de genu...

 

R.I.P. :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E intr-adevar tragic.Dumnezeu sa-i odihneasca si sa aiba mila de familiile lor.

Dar asa cum evolueaza lucrurile cred ca vor fi tot mai dese astfel de accidente.

Daca primul motociclist al tarii nu ar fi preocupat atat de tare de a face bani cu afacerea lui auto ar putea gasi vreme sa faca ceva, si ma refer la modificari legislative, care sa taie orice pofta de incalcare a legii.

Si da, cred ca politistii rutieri au o foarte mare vina, foarte mare, in tot balamucul asta in care s-a transformat circulatia pe drumurile noastre.

Dar vina este si a celor care duc mai departe, in instanta, dosarele privind astfel de cazuri si in final vinovati sunt chiar judecatorii ce privesc cu atata intelegere pierderile de vieti omenesti si acorda clementa cu atata usurinta unor nenorociti.

Consider ca este obligatia cel putin morala a unor publicatii de profil, a sportivilor moto, a importatorilor de motociclete si accesorii si a tuturor celor care sunt implicati in fenomenul moto, dar in special a celor care castiga bani din asta sa ceara hotarat celor pe care i-am ales sa impuna cu masuri dure respectarea legii, pentru toti, pietoni, motociclisti sau automobilisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui facute mitinguri la toate accidentele grave. Poate asa se va vedea putina solidaritate si se va vedea cat de multi suntem. De altfel cred ca metoda "justitiarului" e cred singura care ar putea da roade in romania...Suntem prea nesimtiti si prea salbatici pentru altceva. Nu cred ca romanii vor intelege vreodata de vorba buna.Cat despre politie, atata timp cat nu vor taxa cu maxim de severitate toate greselile ( inclusiv ale noastre) nu cred ca se va ajunge nicaieri. Soferul ar trebui pedepsit cumva....macar nelasandu-l sa uite ce a facut....nici pe el si nici familia lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu ceva vreme cineva spunea pe forum cum de in alte tari , spre exemplu Anglia motociclistii sunt respectati si feriti in tafic.. Ei si-au facut dreptate cu propriile forte! I-au capacit instant pe conservari , au rupt oglinzi au devastat masini si asa au castigat respect. Dar nu si in Romania , noi suntem zmei pe forum si fetite pe strada

 

 

un prieten in delegatie in olanda a facut o manevra cam brusca spre pista de biciclete si un biciclist a franat la disperare, a cazut, nu a existat contact, nu s-a intamplat absolut nimic. politia i-a explicat calm k e la mana biciclistului: orice neacorare de prioritate la orice pe 2 roti =caz penal, indiferent de consecintze. 2 roti= respect fata de mediu, deci si legea te respecta. omu' a sta 3 zile cu frica in hotel k vin sa-l aresteze. trageti voi concluziile.

si am mai zis aia k ne trebuie frecventza proprie radio. asa s-a facut ordine in alte tari. aia cu anglia, asa e, politia refuza sa-ti dea constatare daca ti-a rupt un biker oglinda...o faceai pe banii tai sau pe casco, oricum te costa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca eu sunt camionagiu. Si trebuie sa duc pamant la stanga dupa colt. Sunt foarte corect, si nu fac stanga ci dreapta. Ma duc pana la cotroceni, pe splai, si aduc pamant de unde am plecat - 200m. asta inseamna cel putin jumatate de ora. Credeti ca maine nu zbor de acolo? Eu ce mai mananc? Mor de foame. Sunt unicul camionagiu corect din tara asta dar nimeni nu cauta asa ceva. Se uita la mine ca la un (cuvant urat) ratat.

Ma duc sa ma angajez sa duc pamant dupa colt, dar zic de la inceput: Nu fac stanga ca e linie dubla continua, si vreau furtun sa spal rotile de fiecare data cand ies din curte.

Raspuns: Dispari ba d-aici!

 

Acolo trebuia pus un semafor din ala de santier. De cate ori vrea sa iasa, se face rosu, trece camionul, iarasi verde. Unul spala rotile la iesirea din santier. Cat poate sa coste? E o firma de constructii! pentru Dumnezeu... Invart milioane de euro...

 

Toti gresim. Legile ne ajuta sa gresim cat mai putin. In cazul acesta camionagiul a incalcat legea fortat de imprejurari... facea asta de zeci de ori pe zi. Nu ai cum sa respecti restrictiile pe un drum la care lucrezi.

Nu vreau sa disculp soferul, dar hai sa ne uitam si altfel... NU E NUMAI VINA LUI eu nu cred ca e nici 30%...

 

A fost un moment de neatentie... S-a trezit cu 2 copiii sub roti, normal sa fie in stare de soc... nu mai pun ca din punct de vedere legal e vina lui 100%

 

PS: Nu mai rupeti oglinzi ca nu ajungeti nicaieri.

prins, scos din masina, dat casca si fraza: Ia-o in fata cu motorul si-ti fac si eu la fel cu masina ta...

Garantez ca se inmoaie...

PUTEAI SA MA AI PE CONSTIINTA SI SA INTRI LA BULAU INCONSTIENTULE +blablauri...

nu mai fiti ofensivi ca nu rezolvati nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici a fost ghinionul ala mare. mergi legal si te ia pe sus, respectiv jos, unu' neatent. condoleante familiilor.

offtopic: identic a murit si bunica-miu, doar ca era pe bicicleta. tir dat peste el. cap strivit, creier pe jos, soldul intors la 90 de grade, capul se mai tinea de gat doar printr-o pielita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, Jihad as face cu ei, criminalii, politaii (care stau si o freaca pe banii nostri, le-as scoate ochii si i-as fierbe in smoala), si idiotii care fac stirile cum vor ei. Rasa mamii lor, pe soferul ala l-as executa public in cel mai crunt stil taliban. Cum sa omori mah 2 copii? :) :) Nu comentez mai multe ca multe as spune la furie si nu-i locul aici.

Dumnezeu sa-i ierte si sa-i odihneasca in pace! Pacat, mare pacat de tineretea si viata lor! :D :hurt: :rose: Condoleante familiilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...