Sari la conținut

Accident Cu Morti, Plevnei, Bucuresti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Bai frate, e incredibil! ;)

Cine p*** mea le tot da voie maimutzelor sa iasa pe strada cu mastodontii aia si sa faca ce vor? Bucurestiul ala e plin de criminali. :) E o jungla! Se circula dupa propriile legi iar politia se multumeste sa ajunga mereu prea tarziu... Unde puii mei se mai circula asa? Trece animalu' ala peste sensuri ca la el in grajd, mai si iese cu viteza din rahatul ala de santier.. incredibil! Sigur i-a vazut, dar asa fac cei mai multi dintre retardatii care au luat permis acu' multa vreme, cand nu erau decat cateva masini pe sosea...

Accidentul asta a zguduit intreaga comunitate de motociclisti. Nu spun ce ar trebui facut, pt ca nu sunt in tzara, dar trebuie facut ceva! Daca as putea face ceva de aici...

Momentan nu pot decat sa transmit condoleante famiilor celor doi copii si sa ma rog pt ei si pt noi toti.

Dumnezeu sa-i ierte!

SUNT REVOLTAT !!! :) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 901
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hai sa nu decidem noi cine trebuie si cine nu sa traiasca. Decat sa va mai mai pierdeti vremea pe forum mai bine se pune ceva in practica si mai ales sa belim bine ochii , daca nu avem grija de noi ,altii nu ne vor proteja.

Imi pare rau pentru cei doi , chiar nu au avut nici o vina, asa a vrut Dumnezeu.

 

baiiiiiiiii crestina oropsita ce amestec are aici dumnezeu ??? e de vina omul , actiunea lui a dus la moartea celor doi copii.cumva a apasat dumnezeu pe pedala de aceleratie ??? a condus dumnezeu camionul ?? a luat dumnezeu carnetul ??? a fost el la sala ?? nuuuuuuuu omul in dobitocenia sa animalica a fost !!!!camionagii de speta acestuia se cred dumnezeul strazii . daca e sa imi para rau de ceva este abolirea pedepsei cu moartea sa ma .... in ea de democratie si de drepturi ale omului . reintroducerea pedepsei cu moartea este cea mai buna solutie ptr curatarea si disciplinarea acestui neam . un individ omoara pe cineva pedeapsa lui este maxim 20-25 de ani inchisoare , sta acolo ca belferul maninca se imbraca gratis totul pe banii tai platitor de impozite . nu e ma simplu un glont in cap ??? sau fringhia , ca vrb aia se mai poate folosi si la alta executie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante! Nu sunt un om sensibil de felul meu,dar stirea asta mi-a smuls o lacrima. RIP si condoleante familiilor ,sper ca soferului camionului ii vor face poponeata arsice la puscarie...si nu numai. Si toate astea pt o clipa de neatentie si/sau nepasare crasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca !

Ingrozitor.

 

NU VREAU SA MOR, NU, NU VREAU SA SFARSESC SUB ROTI DE CAMION SAU IN PORTIERE DE MERCEDES !!! SA RENUNT LA MOTOCICLETA NU E O OPTIUNE !!!!! AM DREPTUL SA MA PLIMB CAND AM CHEF SI UNDE AM CHEF, SI VREAU SA IMI EXERCIT DREPTUL ASTA.

Sa mergem sa demonstram.Pana la urma suntem o comunitate, chiar daca sunt si uscaturi. In fiecare saptamana sa mergem o armata intreaga pe arterele principale, sa inceapa lumea sa constientizez ca existam.

Sa purtam tricouri sau steaguri cu "NU VREAU SA MOR DIN CAUZA TA! ASIGURA-TE !"

Sa obligam Primaria Capitalei sa monteze panouri din alea mari, verzi cum sunt pe autostrazi sau drumuri europene, cu "Viata are prioritate", dar sa scrie ceva de genul : "ATENTIE SOFERI ! PE AICI CIRCULA MOTOCICLISTI !", sau ceva de genul asta.

Sa cerem Politiei ca in loc sa imparta flori de 1 sau 8 Martie , sa imparta pliante sa sfaturi soferilor.

TREBUIE SA FACEM CEVA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante! Nu sunt un om sensibil de felul meu,dar stirea asta mi-a smuls o lacrima. RIP si condoleante familiilor ,sper ca soferului camionului ii vor face poponeata arsice la puscarie...si nu numai. Si toate astea pt o clipa de neatentie si/sau nepasare crasa.

 

Chiar daca il omoara cineva pe mine tot nu ma-ncalzeste cu nimic...nu-i va aduce pe cei 2 inapoi. Ingrozitor accident. Nu am mai plans de 2 ani, e uite ca stirea asta m-a facut sa plang :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit aici opiniile "pertinente" ale catorva golanasi frustrati cum ca Politia Romana ar fi vinovata de accidentul brutal intamplat. Faptul ca ati fost sanctionati si incearcati sa invrajbiti ,nu are AICI de-a face cu Politia. Eu sunt POLITIST , ar trebui sa ma simt vinovat de moartea tragica a celor doi? Toata Politia e de vina pentru cateva uscaturi care nu-si fac datoria?Mai ganditi-va si nu mai induceti ura gratuit ! Nu-i de vina Politia de LEGILE BLANDE si de CORUPTIA DIN JUSTITIE! Politia aresteaza cu concursul Procuraturii dar nu ii condamna la inchisoare 25 de ani, cat ar trebui, pt. ca nu Politia ii JUDECA.Este si vina Codului de Procedura Penala care trateaza o astfel da crima dubla ca fiind savarsita din culpa, ca dealtfel toate accidantele rutiere, tratand aceste fapte cu pedepse mai mici Cat despre dreptatea pe care ar trebui sa ne-o facem singuri, ne intoarcem cu cateva sute de ani in urma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa ii aiba in paza!

 

 

 

Chiar daca il omoara cineva pe mine tot nu ma-ncalzeste cu nimic...nu-i va aduce pe cei 2 inapoi. Ingrozitor accident. Nu am mai plans de 2 ani, e uite ca stirea asta m-a facut sa plang :)

 

Poate nu ai inteles, dar toate actiunile de senzibilizare/sanctionare nu au ca scop trecutul , ci viitorul . Adica ce cei doi nu poate sa ii aduca nimic inapoi , dar vrei sa mai plece si altii in modul asta ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este absolut STRIGATOR LA CER ce se intampla. se moare CU DREPTATEA IN MANA. m-a luat cu fiori pe sira spinarii cand am vazut reportajul. motociclistul, nu a avut ce sa faca, orice ar fi facut murea. soferul basculantei este un inconstient si probabil asta ar fi fost ultimul lucru la care s-ar fi gandit

 

R.I.P. pentru cei doi de pe motocicleta, si asta dovedeste ca nu trebuie doar sa RESPECTI regulile strazii, ci trebuie sa TE FERESTI de cei care nu le respecta. din pacate, cum am mai spus cei dou nu au avut nici o sansa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun ca la inmormantare sa vina cat mai multi motociclisti. Traian si-a dorit sa fie motociclist si cred ca trebuie sa plece inconjurat de noi toti! Nu au avut nici o vina ca s-a intamplat asa. Noi nu putem schimba nimic din pacate dar propun sa protestam mut alaturi de familie (in liniste din respect). Vom avea timp sa protestam si sa facem scandal mai tarziu cand ei doi se vor odihni linistiti. Promit ca voi fi la biserica si la inmormantare ca sa aduc un omagiu celor doi chiar daca nu i-am cunoscut niciodata! Trebuie sa fim iar uniti si alaturi de ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog frumos sa nu mai scrieti ca poate si din LIPSA DE EXPERIENTA s-a intamplat aceasta tragedie!!!

 

Ce lipsa de experineta cand ala iti iese in fata si mai ai 5 metri pana la el, nu ai timp nici sa strangi din poponeata si esti pe jos.

 

Asa ca este irelevanta chestia cu "lipsa de experienta"!!!

 

O sa incerc si eu sa ajung la inmormantarea celor doua suflete nevinovate.

 

Pacat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

;) chiar aasa... CE LIPSA DE EXPERIENTZA?! IA SA TE VAD EU CUM EVITI "UN MUNTE DE FIER" LA 40 KM/H SI CAND TU IL VEZI CAND MAI AI 5 METRI PANA LA EL :D ...

 

CE NU POT SA CRED ESTE CA VINOVATUL AR PUTEA LUA 7 ANI DE PUSCARIE PT TOATA FAPTA :hug: ESTE INCREDIBIL... AR TREBUI CEL PUTIN 25 ANI PENTRU O ASEMENEA CRIMA DUBLA... CHIT CA A VRUT SAU NU.. SAU ...WHATEVER... este inacceptabil 7 ani de puscarie ... sa nu mai mentionez comportamentul SOFERULUI in EXACT momentul accidentului( JIGODIYA VROIA SA PLECE INAINTE... ASA PESTE CEI DOI ;) :D :) ....INCREDIBIL... ) SAU CA NICI NU S-A DAT JOS DIN KAKATUL ALA DE BASCULANTA SA VADA J.AVRA DREAQULUI CE A PUTUT SA FACA, CA SA NU MAI DOARMA BINE TOATA VIATA LUI , CAT O MAI FI AVAND :D :lol: (EU NU L-AS MAI PASTRA PREA MULT IN VIATZA...face umbra degeeaba pe pamantul asta)

 

 

vreau sa-l vad mort pe soferul asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit aici opiniile "pertinente" ale catorva golanasi frustrati cum ca Politia Romana ar fi vinovata de accidentul brutal intamplat. Faptul ca ati fost sanctionati si incearcati sa invrajbiti ,nu are AICI de-a face cu Politia. Eu sunt POLITIST , ar trebui sa ma simt vinovat de moartea tragica a celor doi? Toata Politia e de vina pentru cateva uscaturi care nu-si fac datoria?Mai ganditi-va si nu mai induceti ura gratuit ! Nu-i de vina Politia de LEGILE BLANDE si de CORUPTIA DIN JUSTITIE! Politia aresteaza cu concursul Procuraturii dar nu ii condamna la inchisoare 25 de ani, cat ar trebui, pt. ca nu Politia ii JUDECA.Este si vina Codului de Procedura Penala care trateaza o astfel da crima dubla ca fiind savarsita din culpa, ca dealtfel toate accidantele rutiere, tratand aceste fapte cu pedepse mai mici Cat despre dreptatea pe care ar trebui sa ne-o facem singuri, ne intoarcem cu cateva sute de ani in urma!

 

mestere politist, iti ceri reply-uri cu replici taioase. bine, n-o sa fiu eu ala care incepe dar:

 

ma opreste politia cand fac stanga pe un obligatoriu dreapta, imi cere actele, ma noteaza ca sa ma arda data viitoare, dupa care imi ureaza o zi buna si imi zice ca m-am ales cu un avertisment verbal. tot respectul. plateam si amenda, am facut stanga ca am ales sa incalc legea, nu intamplator.

 

dar ce se intampla cu toti bastanii pe care politistii ii saluta amical cand sunt parcati pe stationarea interzisa, cand inghesuie cate un amarat pe un sens unic mergand invers, cand... am vazut o sumedenie de cazuri.

 

da, nu vedem padurea de uscaturi, dar n-o vedem pentru ca nu exista rezultate. vezi din cand in cand unul caruia i se suspenda carnetul ca a facut accident. suspenda-i domle accidentul cand il prinzi beat, cand trece pe rosu, etc, etc, INAINTE sa faca accident. e mai usor sa previi. si poti preveni aplicand legea. nu dur, doar STRICT. legea sa fie una pentru toti si sa se aplice. sfarsitul povestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiiiiiiiii crestina oropsita ce amestec are aici dumnezeu ??? e de vina omul , actiunea lui a dus la moartea celor doi copii.cumva a apasat dumnezeu pe pedala de aceleratie ??? a condus dumnezeu camionul ?? a luat dumnezeu carnetul ??? a fost el la sala ?? nuuuuuuuu omul in dobitocenia sa animalica a fost !!!!camionagii de speta acestuia se cred dumnezeul strazii . daca e sa imi para rau de ceva este abolirea pedepsei cu moartea sa ma .... in ea de democratie si de drepturi ale omului . reintroducerea pedepsei cu moartea este cea mai buna solutie ptr curatarea si disciplinarea acestui neam . un individ omoara pe cineva pedeapsa lui este maxim 20-25 de ani inchisoare , sta acolo ca belferul maninca se imbraca gratis totul pe banii tai platitor de impozite . nu e ma simplu un glont in cap ??? sau fringhia , ca vrb aia se mai poate folosi si la alta executie .

 

mai nea, mein kampf, de ce nu te uiti si la tine in ograda sa vezi cati se cred "dumnezeii strazii"?! nu este cazul de fatza. insa de aici pana la parerea de rau fata de pedeapsa cu moartea, e cale lunga, my friend. de cate ori ar fi trebuit sa fii executat pana acum, ia spune?! "sta acolo ca belferul maninca se imbraca gratis totul pe banii tai platitor de impozite", OFFF, ce dreaq mai omule, tu crezi ca ala mai e om intreg? iti zic eu ca o sa sufere mai mult decat i-ai da tu cu glontu in cap (practic cu asta i-ai curma suferinta). iar despre "omul in dobitocenia sa animalica" mai gandeste-te... toti dispunem de asa ceva, asa ca nu o mai da in diverse. :-L

 

<small>--- Mesaj completat în 14 Sep 2007 21:15 -------------</small><br/>

;) chiar aasa... CE LIPSA DE EXPERIENTZA?! IA SA TE VAD EU CUM EVITI "UN MUNTE DE FIER" LA 40 KM/H SI CAND TU IL VEZI CAND MAI AI 5 METRI PANA LA EL :D ...

 

CE NU POT SA CRED ESTE CA VINOVATUL AR PUTEA LUA 7 ANI DE PUSCARIE PT TOATA FAPTA :hug: ESTE INCREDIBIL... AR TREBUI CEL PUTIN 25 ANI PENTRU O ASEMENEA CRIMA DUBLA... CHIT CA A VRUT SAU NU.. SAU ...WHATEVER... este inacceptabil 7 ani de puscarie ... sa nu mai mentionez comportamentul SOFERULUI in EXACT momentul accidentului( JIGODIYA VROIA SA PLECE INAINTE... ASA PESTE CEI DOI ;) :D :) ....INCREDIBIL... ) SAU CA NICI NU S-A DAT JOS DIN KAKATUL ALA DE BASCULANTA SA VADA J.AVRA DREAQULUI CE A PUTUT SA FACA, CA SA NU MAI DOARMA BINE TOATA VIATA LUI , CAT O MAI FI AVAND :D :lol: (EU NU L-AS MAI PASTRA PREA MULT IN VIATZA...face umbra degeeaba pe pamantul asta)

vreau sa-l vad mort pe soferul asta :)

 

omule, cand ai 40 de tone "in carca", iti zic eu (permis de "profesionist") ca nu simti nimic. asta nu-l absolva cu nimic de responsabilitate pe sofer, insa daca nu a apucat sa-l vada, cam asta era deznodamantul, F TRAGIC, din pacate.... :( oricum, omu e terminat.... oricat ar fi fost de "dur" ca sofer de basculanta sau de orice altceva, erai terminat dupa un asemenea tragic eveniment. e opinia mea.

Editat de andrew
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai nea, mein kampf, de ce nu te uiti si la tine in ograda sa vezi cati se cred "dumnezeii strazii"?! nu este cazul de fatza. insa de aici pana la parerea de rau fata de pedeapsa cu moartea, e cale lunga, my friend. de cate ori ar fi trebuit sa fii executat pana acum, ia spune?! "sta acolo ca belferul maninca se imbraca gratis totul pe banii tai platitor de impozite", OFFF, ce dreaq mai omule, tu crezi ca ala mai e om intreg? iti zic eu ca o sa sufere mai mult decat i-ai da tu cu glontu in cap (practic cu asta i-ai curma suferinta). iar despre "omul in dobitocenia sa animalica" mai gandeste-te... toti dispunem de asa ceva, asa ca nu o mai da in diverse. :)

 

<small>--- Mesaj completat în 14 Sep 2007 21:15 -------------</small><br/>

 

omule, cand ai 40 de tone "in carca", iti zic eu (permis de "profesionist") ca nu simti nimic. asta nu-l absolva cu nimic de responsabilitate pe sofer, insa daca nu a apucat sa-l vada, cam asta era deznodamantul, F TRAGIC, din pacate.... :lol: oricum, omu e terminat.... oricat ar fi fost de "dur" ca sofer de basculanta sau de orice altceva, era terminat dupa un asemenea tragic eveniment. e opinia mea.

CORECT! si eu sunt profesionist(A,BE,CE) si merg si pe camion, si pe duba si pe moto si pe turism destul de frecvent, intradevar nu simti. totusi 350kg cat avea motorul cu cei 2 pasageri nu prea clintesc mastodontul de fier, dar in orice caz AUZI IMPACTUL!!! si te opresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit aici opiniile "pertinente" ale catorva golanasi frustrati cum ca Politia Romana ar fi vinovata de accidentul brutal intamplat. Faptul ca ati fost sanctionati si incearcati sa invrajbiti ,nu are AICI de-a face cu Politia. Eu sunt POLITIST , ar trebui sa ma simt vinovat de moartea tragica a celor doi? Toata Politia e de vina pentru cateva uscaturi care nu-si fac datoria?Mai ganditi-va si nu mai induceti ura gratuit ! Nu-i de vina Politia de LEGILE BLANDE si de CORUPTIA DIN JUSTITIE! Politia aresteaza cu concursul Procuraturii dar nu ii condamna la inchisoare 25 de ani, cat ar trebui, pt. ca nu Politia ii JUDECA.Este si vina Codului de Procedura Penala care trateaza o astfel da crima dubla ca fiind savarsita din culpa, ca dealtfel toate accidantele rutiere, tratand aceste fapte cu pedepse mai mici Cat despre dreptatea pe care ar trebui sa ne-o facem singuri, ne intoarcem cu cateva sute de ani in urma!

 

 

 

dreptate si tie.. dar nu s-a spus k TOTI politistii sunt invinuiti... tovarasii se refera la majoritatea.. care gandesc cu... ce or avea ei mai drag... exceptiile sunt excluse.. desi cunosc multi politisti si chiar tovarasi... politisti... care k si dumneata dealtfel nu isi merita eticheta prost pusa in unele cazuri.. de "politist".... deci... sa recunoastem k sunt si multi care nu isi indeplinesc indatoririle asa cum se cuvine......:lol: dar si exceptii...repet..

 

intre timp.. k tot postam p acelasi forum... bafta multa :) si asfalt uscat.. si inca odata... sa nu uitam d aceasta tragedie.. si sa constientizam faptele si urmarile....

 

...ride safe... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit aici opiniile "pertinente" ale catorva golanasi frustrati cum ca Politia Romana ar fi vinovata de accidentul brutal intamplat. Faptul ca ati fost sanctionati si incearcati sa invrajbiti ,nu are AICI de-a face cu Politia. Eu sunt POLITIST , ar trebui sa ma simt vinovat de moartea tragica a celor doi? Toata Politia e de vina pentru cateva uscaturi care nu-si fac datoria?Mai ganditi-va si nu mai induceti ura gratuit ! Nu-i de vina Politia de LEGILE BLANDE si de CORUPTIA DIN JUSTITIE! Politia aresteaza cu concursul Procuraturii dar nu ii condamna la inchisoare 25 de ani, cat ar trebui, pt. ca nu Politia ii JUDECA.Este si vina Codului de Procedura Penala care trateaza o astfel da crima dubla ca fiind savarsita din culpa, ca dealtfel toate accidantele rutiere, tratand aceste fapte cu pedepse mai mici Cat despre dreptatea pe care ar trebui sa ne-o facem singuri, ne intoarcem cu cateva sute de ani in urma!

 

EU sunt unul din golanasii care au spus ca POLITIA E DE VINA

EU am 4 joburi din care ITI PLATESC si tie salariul

EU am lucrat 7 ani pt "TARA" si am plecat din sistem scrbit de prostia si indolenta sefilor

EU vad in 150 de km pe zi de mers in oras cu moto cum ardeti gazul in masini in loc sa dirijati circulatia

EU am facut azi 600 de km si ardeati gazul pe BUCURESTI - CONSTANTA si cand am cerut sa eliberati drumul erati prea ocupati domnilor POLITISTI cu electrizatul tiparului

EU va vad cand va salutati pe la colturi de strada cu borfasii

 

CORECT - NU TOTI .......DAR MAREA MAJORITATE

ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai nea, mein kampf, de ce nu te uiti si la tine in ograda sa vezi cati se cred "dumnezeii strazii"?! nu este cazul de fatza. insa de aici pana la parerea de rau fata de pedeapsa cu moartea, e cale lunga, my friend. de cate ori ar fi trebuit sa fii executat pana acum, ia spune?! "sta acolo ca belferul maninca se imbraca gratis totul pe banii tai platitor de impozite", OFFF, ce dreaq mai omule, tu crezi ca ala mai e om intreg? iti zic eu ca o sa sufere mai mult decat i-ai da tu cu glontu in cap (practic cu asta i-ai curma suferinta). iar despre "omul in dobitocenia sa animalica" mai gandeste-te... toti dispunem de asa ceva, asa ca nu o mai da in diverse. :)

 

as fi vrut sa iti raspund dar .............acest topic nu a fost deschis ptr dispute intre noi . in memoria celor 2 tineri ma abtin de la orice comentarii la adresa postarii tale , daca ai ceva comentarii asupra celor enuntate de mine urmeaza calea PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit aici opiniile "pertinente" ale catorva golanasi frustrati cum ca Politia Romana ar fi vinovata de accidentul brutal intamplat. Faptul ca ati fost sanctionati si incearcati sa invrajbiti ,nu are AICI de-a face cu Politia. Eu sunt POLITIST , ar trebui sa ma simt vinovat de moartea tragica a celor doi? Toata Politia e de vina pentru cateva uscaturi care nu-si fac datoria?Mai ganditi-va si nu mai induceti ura gratuit ! Nu-i de vina Politia de LEGILE BLANDE si de CORUPTIA DIN JUSTITIE! Politia aresteaza cu concursul Procuraturii dar nu ii condamna la inchisoare 25 de ani, cat ar trebui, pt. ca nu Politia ii JUDECA.Este si vina Codului de Procedura Penala care trateaza o astfel da crima dubla ca fiind savarsita din culpa, ca dealtfel toate accidantele rutiere, tratand aceste fapte cu pedepse mai mici Cat despre dreptatea pe care ar trebui sa ne-o facem singuri, ne intoarcem cu cateva sute de ani in urma!

 

Noi te intelegem ca ai intrat intr-o hora si n-ai incotro,trebuie s-o joci asa,dar,poate si tu la randul tau poti contribui cu ceva,cat de putin ar fi,sa le explici incostientilor,acelor schmecheri cum stau lucrurile in realitate!

Banuiesc ca daca esti motociclist vezi situatia tragica actuala din mai multe prizme,nu te lua dupa comentarii,ci incearca tu macar,cat de putin reusesti,sa schimbi ceva,sa le deschizi ochii celor care ii opresti si le controlezi actele!

Fiecare daca am avea posibilitatea sa schimbam ceva,cat de putin ar fi,s-ar resimti ceva cu timpul!

 

Regret profund aceasta tragedie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să le fie ţărâna uşoară celor doi.

 

Mi'e greu sa zic ceva, de o zi citesc topicul asta si sunt fara glas. Sunt curios ce alcoolemie avea retardatul de "shofer". Foarte foarte multi merg bauti, cum zicea cineva la un moment dat, cred ca stau cu sticla de Unirea sub scaun. Astazi am parcat masina pe stefan cel mare pe la lizeanu, fiind cu treburi. In 10minute m'am intors, dar masina era blocata in spate de o basculanta in care un bobcat incarca niste borduri si moloz. L'am ginit pe basculantist printre trabajadori si l'am rugat sa traga nitel basculanta ca am o urgenta medicala, plm, insa nu vreti sa stiti cum PUTZEA a alcool si ce firisoare vinetii avea in obrajori.

 

Avem de'a face cu o cangrena a societatii romanesti, cauzata de legea blanda (legislativ de k.k.t.), aplicarea ei total dampulea (justitie de k.k.t.) si o politie care uneori isi face datoria exemplar (cand e vorba de oprit circulatia la trecerea bastanilor - zilnic pe Bucuresti-Ploiesti ), iar alteori se uita in alta parte sau pleaca mai departe facandu'se ca nu a vazut.

Nici nu stiu de unde trebuie inceputa operatia (disectia?) societatii asteia muribunde, insa plimbandu'ne cu motoreta ca niste flori pe la mitinguri nu vom schimba absolut nimic.

Spuneati ca politia e de partea noastra si vrea sa ne ajute? Cum? Plimbandu'ne de la Romana la Universitate si inapoi? Nu frate, ar trebui sa ne ajute aplicand legea la sange si ar trebui, DA, sa cerem cresterea CU MULT a pedepselor pentru contraventiile si infractiunile posibil generatoare de accidente grave (condusul sub influenta - alcool/drugs, trecutul pe rosu, depasitul in zone de depasire interzisa, trecerea peste linia continua indiferent din ce motive, etc.)

As schilodi zilnic 1-2 bizoni, insa violenta nu este o optiune. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa au spus si ca vin la inmormantarea de saptamana trecuta, accidentul de la Saftica, cei doi baieti de la Peris.

Au venit 6 motociclisti.

 

Poate nu a fost la fel de mediatizat.

 

In schimb, la pro tv au aratat reportajul cu inmormantarea celui cu Mercedsul, care a intors pe linia continua.

 

Poate nu o fi fost el vinovat......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Cum este posibil ca pe acest topic sa se gaseasca 3-4 care sa se certe in off-topicuri?

Putin respect, au murit doi oameni nevinovati. Lasati orgoliile prostesti la o parte si daca nu ai ceva benefic sa scri mai bine ti un moment de reculegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...