Sari la conținut

Accident Cu Morti, Plevnei, Bucuresti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

:lol: azi mi-a parut rau ca nu sunt politist. as fi ridicat 7 carnete pt calcat banda dubla.

nu am tras nici un glont, dar m-am oprit de fiecare data si am stat de vorba prieteneste cu soferii care-l meritau.

sunt oameni ca noi, dar nu realizeaza pericolul

cel mai fain a fost un taximetrist care venea dispre oras pe plevnei si a facut la stanga in orhideea. A zis ca stie ca a fost accidentul, si nu a fost aici... a fost mai incolo... si el s-a uitat oricum... :)

 

@daneluta as vrea sa pot ajuta politia. as putea filma in timpul deplasarii - sa se ridice carnete.

as fi vrut ca azi sa se fi ridicat cel putin 7 permise pt intors pe linie continua in tara asta... eu sunt unul politisti sunt multi... de ce nu vad si ei?

 

Daca in romania s-ar face puscarie si s-ar confisca masina pt intors unde nu e permis, ar mai intoarce cineva?

 

@crazyahmed in germania se circula cu totul altfel. nu se baga nimeni peste tine. cand am ajuns in romania i-mi venea sa o arunc si sa iau trenul.

Editat de ZLI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 901
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Esti un mare idiot si-mi pare rau ca nu lucrez in Buc. altfel te educam eu, daca n-a avut cine! Oricum ai caracter de tigan, aia mai scuipa!

 

 

nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, dar tu ce pedeapsa crezi k ar merita acel camionagiu?

 

inca o chestie, crezi ca in Romania numai tigani scuipa?

"Oricum ai caracter de tigan, aia mai scuipa!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum politia romana nu va face nimic, cu exemple concrete si tot nu vor face nimic, un amic de-al meu care e tot motociclist(vad ca nu a postat inca pana acum) a facut nenumarate sesizari pe loc in mai multe zile la 112 de la locul unde lucreaza despre un imbecil(tigan).... cum ca : "il cheama X, sta la adresa X, acum se urca in masina X cu numar X, si se indreapta spre locatia X, NU are permis de conducere si merge ca un nebun"

raspuns : "ok...o sa vedem ce putem face"......

 

 

scuze pt off topic dar oricum nu se va face nimic

 

 

 

RIP din partea mea pt cei doi ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi a fost o zi trista pentru noi toti.

Desi nu ii cunosteam am fost la inmormantarea celor doi tineri. Am fost multi. Peste 100 de motociclisti ce si-au manifestat respectul pentru cei ce nu mai sunt printre ei.

Am fost extrem de impresionat de folorile asezate pe asfalt, de motociclistii aliniati in fata bisericii, de colegii de liceu ai celor doi.

Cu totii aveam lacrimi in ochi.

Sa speram ca nu vom mai asista la asemena evenimente pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respecta si vei fi respectat. Si e valabil pentru ambele tabere.

 

Este un principiu dupa care ar trebui sa se ghideze toata lumea. Cand te opreste politia, te porti frumos cu ei, ca si cum ti-ar oferi bomboane... Dar scoti imediat coltii in momentul in care s-au purtat nerespectuos! Asa se educa lumea ;)

 

 

 

 

A propos de respect. :) si mult respect pentru ce au facut cei aproape 100 de motociclisti astazi, mergand la inmormantare. Ati facut o fapta buna, care nu va fi uitata. Si sunt sigur ca nimeni dintre cei ce au fost acolo nu va uita acea mama care va multumea "ca ii faceti fericiti" pe "copiii ei"...

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma mira multe lucruri. first regret k n-am ajuns la funeralii. am ales sa aduc un moto ramas in pana in provincie. pt. k era alive si avea nevoie de ajutor. al doilea: am foarte multi prieteni si rude in politie si in diverse servicii. absolut toti is tipi ok. gandesc precum noi. cinstit nu cred k aveti habar cati oameni din randul lor merg pe moto zilnic. al treilea e k din toata trupa care zicea k omoram facem etc nu s-a gasit nicunul sa propuna un filaj video stationar la locul faptei. in romania imaginea video poate fi proba in proces. dintre toti vitejii care voiau sa asalteze sectia de politie sa faca mari linshaje nu s-a gasit un tip cu experientza si echipament sa astepte iesirea unei alte basculante si sa comita un acroshaj minor dar bun pentru proces cu camera pe ghidon. suntem mare miscare moto. hai sa-i ardem cumva. ia sa vad cu ce vine fiecare. si se vedem la sfarsit ce iese. eu pot sa pun logistica de filaj pt. k din asta traiesc. daca ma enervez pun si un enduro sau un touring. fac pariu k nu pune nimeni o casca. fie o sa si conduc motoru' ala. desi abia merg dupa ultimele fracturi. ia sa vedem eroii. fac pariu k o sa observ o mare liniste. observ asta de vreo 15 ani. asa k. nu mai omorati tastaturile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P pentru cei doi... :) :lol: Ma incearca niste sentimente cumplite acum...Am aflat de accident abia ieri cand m-am intors de la tara si maica-mea mi-a spus,abia acum am avut suficient timp sa citesc tot topicul, 41 pagini, nu am mai vazut niciodata atat de multe..

Am vazut azi pe PrimaTV cum au fost condusi pe ultimul drum si mi s-a facut pielea gaina,parul maciuca si acum si reportajul de pe ProTV, de data asta mi s-au umezit ochii...nici nu stiu ce ar trebui facut in privinta asta,poate doar o mediatizare foarte mare cu URMARILE fiecarui accident, de exemplu cand se va stabili pedeapsa pentru criminal, sa se faca iar reportaje , toate televiziunile in prime-time;mitingul de pe 20 ( la care btw vreau sa ajung si caut parteneri de drum din Braila, PM me plz ) sa fie intens mediatizat la toate posturile, sa fim cat mai multi sa se blocheze traficul in Buc, poate doar asa vor observa cat de multi suntem!!!!!! Eu unul am obs un fenomen : toata lumea care a auzit ca mi-am luat motor, mi-a spus ca va fi mult mai atenta in trafic la motociclisti pentru ca as putea fi eu in locul altui motorist, asa ca fratilor nu ramane decat o singura solutie : sa iti ia toata lumea motoare pana cand toti cunoscutii fiecarui nou motociclist vor deveni mult mai atenti...Pe afara de ce credeti ca exista mai mult respect?In primul si in primul rand datorita legislatiei si Politiei care chiar isi face treaba...dar si datorita faptului ca fffff multi dintre soferi sunt si motociclisti, in Austria in weekend motoarele depasesc masinile 10:1 sau ceva in genu.Asta sper ca se va intampla si la noi, pana atunci...Cel de Sus sa fie cu noi si asfalt uscat la toata lumea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P pentru cei doi... :) :lol: Ma incearca niste sentimente cumplite acum...Am aflat de accident abia ieri cand m-am intors de la tara si maica-mea mi-a spus,abia acum am avut suficient timp sa citesc tot topicul, 41 pagini, nu am mai vazut niciodata atat de multe..

Am vazut azi pe PrimaTV cum au fost condusi pe ultimul drum si mi s-a facut pielea gaina,parul maciuca si acum si reportajul de pe ProTV, de data asta mi s-au umezit ochii...nici nu stiu ce ar trebui facut in privinta asta,poate doar o mediatizare foarte mare cu URMARILE fiecarui accident, de exemplu cand se va stabili pedeapsa pentru criminal, sa se faca iar reportaje , toate televiziunile in prime-time;mitingul de pe 20 ( la care btw vreau sa ajung si caut parteneri de drum din Braila, PM me plz ) sa fie intens mediatizat la toate posturile, sa fim cat mai multi sa se blocheze traficul in Buc, poate doar asa vor observa cat de multi suntem!!!!!! Eu unul am obs un fenomen : toata lumea care a auzit ca mi-am luat motor, mi-a spus ca va fi mult mai atenta in trafic la motociclisti pentru ca as putea fi eu in locul altui motorist, asa ca fratilor nu ramane decat o singura solutie : sa iti ia toata lumea motoare pana cand toti cunoscutii fiecarui nou motociclist vor deveni mult mai atenti...Pe afara de ce credeti ca exista mai mult respect?In primul si in primul rand datorita legislatiei si Politiei care chiar isi face treaba...dar si datorita faptului ca fffff multi dintre soferi sunt si motociclisti, in Austria in weekend motoarele depasesc masinile 10:1 sau ceva in genu.Asta sper ca se va intampla si la noi, pana atunci...Cel de Sus sa fie cu noi si asfalt uscat la toata lumea!

 

o sa aiba toti moto si io o sa-l omor pe frate-tu si tu pe mama. pt. k atat de imbecili suntem. in timp ce soferu basculantei imi ucide fratele io si fi-sa murim in ciocnire frontala pe cheia. made in romania se cheama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca eu sunt camionagiu. Si trebuie sa duc pamant la stanga dupa colt. Sunt foarte corect, si nu fac stanga ci dreapta. Ma duc pana la cotroceni, pe splai, si aduc pamant de unde am plecat - 200m. asta inseamna cel putin jumatate de ora. Credeti ca maine nu zbor de acolo? Eu ce mai mananc? Mor de foame. Sunt unicul camionagiu corect din tara asta dar nimeni nu cauta asa ceva. Se uita la mine ca la un (cuvant urat) ratat.

Ma duc sa ma angajez sa duc pamant dupa colt, dar zic de la inceput: Nu fac stanga ca e linie dubla continua, si vreau furtun sa spal rotile de fiecare data cand ies din curte.

Raspuns: Dispari ba d-aici!

 

Acolo trebuia pus un semafor din ala de santier. De cate ori vrea sa iasa, se face rosu, trece camionul, iarasi verde. Unul spala rotile la iesirea din santier. Cat poate sa coste? E o firma de constructii! pentru Dumnezeu... Invart milioane de euro...

 

Toti gresim. Legile ne ajuta sa gresim cat mai putin. In cazul acesta camionagiul a incalcat legea fortat de imprejurari... facea asta de zeci de ori pe zi. Nu ai cum sa respecti restrictiile pe un drum la care lucrezi.

Nu vreau sa disculp soferul, dar hai sa ne uitam si altfel... NU E NUMAI VINA LUI eu nu cred ca e nici 30%...

 

A fost un moment de neatentie... S-a trezit cu 2 copiii sub roti, normal sa fie in stare de soc... nu mai pun ca din punct de vedere legal e vina lui 100%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost, am participat. M-a impresionat mult modul in care privea acea mama indurerata grupul de motociclisti. Parca sub fiecare casca ar fi fost fiul ei. Chiar te misca durerea din sufletul celor dragi (lui).

Nu l-am cunoscut, dar oricind ma pot substitui lui (lor) deoarece stiu cum e... iti iei primul motor , esti entuziasmat, e motoru pe care ti-l doresti de mult .... o iei pe cea care este alaturi de tine (poate cea mai draga si la care tii cel mai mult) si pleci usor la o plimbare . Nu te dai in spectacol , nu vrei sa impresionezi pe nimeni, doar vrei sa va bucurati impreuna. Eu am trait clipele astea .... pentru mine au avut un deznodamant fericit. Nu si pentru ei. PACAT !

 

Cand asteptam la biserica discutam cu ceilalti diverse chestii numai sa uit putin de amaraciunea de pe chpul mamei lui/lor.

 

PS: lucrurile nu se vor schimba curand , dar merita sa facem tot posibilul ... macar copii nostrii sa beneficieze .... doamne fereste sa trecem prin ce au trecut parintii lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca eu sunt camionagiu. Si trebuie sa duc pamant la stanga dupa colt. Sunt foarte corect, si nu fac stanga ci dreapta. Ma duc pana la cotroceni, pe splai, si aduc pamant de unde am plecat - 200m. asta inseamna cel putin jumatate de ora. Credeti ca maine nu zbor de acolo? Eu ce mai mananc? Mor de foame. Sunt unicul camionagiu corect din tara asta dar nimeni nu cauta asa ceva. Se uita la mine ca la un (cuvant urat) ratat.

Ma duc sa ma angajez sa duc pamant dupa colt, dar zic de la inceput: Nu fac stanga ca e linie dubla continua, si vreau furtun sa spal rotile de fiecare data cand ies din curte.

Raspuns: Dispari ba d-aici!

 

Acolo trebuia pus un semafor din ala de santier. De cate ori vrea sa iasa, se face rosu, trece camionul, iarasi verde. Unul spala rotile la iesirea din santier. Cat poate sa coste? E o firma de constructii! pentru Dumnezeu... Invart milioane de euro...

 

Toti gresim. Legile ne ajuta sa gresim cat mai putin. In cazul acesta camionagiul a incalcat legea fortat de imprejurari... facea asta de zeci de ori pe zi. Nu ai cum sa respecti restrictiile pe un drum la care lucrezi.

Nu vreau sa disculp soferul, dar hai sa ne uitam si altfel... NU E NUMAI VINA LUI eu nu cred ca e nici 30%...

 

A fost un moment de neatentie... S-a trezit cu 2 copiii sub roti, normal sa fie in stare de soc... nu mai pun ca din punct de vedere legal e vina lui 100%

 

PS: Nu mai rupeti oglinzi ca nu ajungeti nicaieri.

prins, scos din masina, dat casca si fraza: Ia-o in fata cu motorul si-ti fac si eu la fel cu masina ta...

Garantez ca se inmoaie...

PUTEAI SA MA AI PE CONSTIINTA SI SA INTRI LA BULAU INCONSTIENTULE +blablauri...

nu mai fiti ofensivi ca nu rezolvati nimic

 

 

 

 

 

 

 

ii lua 5 secunde sa se asigure nu trebuia sa faca un ocol de 30 de minute

chiar daca a trecut linia continua

 

nu mai rupeti oglinzi RUPETI CAPETE ca este mai eficient

 

ala de mai sus a vrut sa fie un citat da nu m-a dus capu sa il incadrez corect

 

 

--- Mesaj completat în 17 Sep 2007 09:27 -------------
ba am reusit

 

oricum este tragic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca eu sunt camionagiu. Si trebuie sa duc pamant la stanga dupa colt. Sunt foarte corect, si nu fac stanga ci dreapta. Ma duc pana la cotroceni, pe splai, si aduc pamant de unde am plecat - 200m. asta inseamna cel putin jumatate de ora. Credeti ca maine nu zbor de acolo? Eu ce mai mananc? Mor de foame. Sunt unicul camionagiu corect din tara asta dar nimeni nu cauta asa ceva. Se uita la mine ca la un (cuvant urat) ratat.

Ma duc sa ma angajez sa duc pamant dupa colt, dar zic de la inceput: Nu fac stanga ca e linie dubla continua, si vreau furtun sa spal rotile de fiecare data cand ies din curte.

Raspuns: Dispari ba d-aici!

 

Acolo trebuia pus un semafor din ala de santier. De cate ori vrea sa iasa, se face rosu, trece camionul, iarasi verde. Unul spala rotile la iesirea din santier. Cat poate sa coste? E o firma de constructii! pentru Dumnezeu... Invart milioane de euro...

 

Toti gresim. Legile ne ajuta sa gresim cat mai putin. In cazul acesta camionagiul a incalcat legea fortat de imprejurari... facea asta de zeci de ori pe zi. Nu ai cum sa respecti restrictiile pe un drum la care lucrezi.

Nu vreau sa disculp soferul, dar hai sa ne uitam si altfel... NU E NUMAI VINA LUI eu nu cred ca e nici 30%...

 

A fost un moment de neatentie... S-a trezit cu 2 copiii sub roti, normal sa fie in stare de soc... nu mai pun ca din punct de vedere legal e vina lui 100%

 

 

Permite-mi sa-ti spun "beshi in p.ula mea de aici!" Las' ca e mai bine sa omoare doi oameni, "din neatentie" decat sa faca un ocol chiar si de 2 zile!!!!! "A fost un pic neatent , asta e".... 'Tui m**** ma-sii de comunisti care au facut sa iasa progenituri ca astea. Nu ai vazut durerea din ochii mamei care ne ruga din inima sa ambalam motoarele pentru copilasul ei. Nu ai auzit urletele de durere plecate din adancul sufletului surorii lui Ela. Altfel nu imi explic cum poti debita atatea ineptii. Mars!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit aici opiniile "pertinente" ale catorva golanasi frustrati cum ca Politia Romana ar fi vinovata de accidentul brutal intamplat. Faptul ca ati fost sanctionati si incearcati sa invrajbiti ,nu are AICI de-a face cu Politia. Eu sunt POLITIST , ar trebui sa ma simt vinovat de moartea tragica a celor doi? Toata Politia e de vina pentru cateva uscaturi care nu-si fac datoria?Mai ganditi-va si nu mai induceti ura gratuit ! Nu-i de vina Politia de LEGILE BLANDE si de CORUPTIA DIN JUSTITIE! Politia aresteaza cu concursul Procuraturii dar nu ii condamna la inchisoare 25 de ani, cat ar trebui, pt. ca nu Politia ii JUDECA.Este si vina Codului de Procedura Penala care trateaza o astfel da crima dubla ca fiind savarsita din culpa, ca dealtfel toate accidantele rutiere, tratand aceste fapte cu pedepse mai mici Cat despre dreptatea pe care ar trebui sa ne-o facem singuri, ne intoarcem cu cateva sute de ani in urma!

 

 

 

Salut, am inteles ca lucrezi in politie. Mi-a trimis cineva un PM in care scria ca stropitorile inca mai uda strazi la ordinul politiei k sa nu se faca curse pe sosele. Strazile nu sunt udate doar cu apa, ci si cu un fel de anticoroziv, fiindca stropitorile nu tr sa prinda calcar de la apa, sa nu se strice, asa k se baga o substanta lubrifianta ca la masinile de pompieri. Asfaltul stropit cu acea substanta+ praful devine patinoar, mai ales ca se stropeste atat de mult incat raman balti mari pe strazi.

 

 

 

Este adevarat ca Politia e cea care deruleaza aceasta operatiune?

 

 

 

Si daca DA, mai esti mandru ca lucrezi cu ei? fiindca notiunea de autor moral al unui accident exact asta inseamna: sa pui apa cu lesie pe strazile pline de praf.

 

 

 

Am sa vorbesc cu un avocat sa dau in judecata autoritatea care a ordonat si finantat stropirea strazilor, impreuna cu familiile celor morti si accidentati. Sa ceara ei daune morale, sa se invete minte criminalii care omoara din condei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am

[...]

urma!

 

LEGI BLANDE?!?! SUNT LEGI!!!! Voi nu respectati nici macar legea bunului simt, ce sa zic de restul legilor!!!!!!! Da simte-te vinovat, tu si restul colegilor tai care nu aveti respect pentru lege, uniforma si nici macar pentru voi. Voi sunteti primii care intoarceti pe linia dubla continuua, voi sunteti primii care va urcati bauti la volan, voi sunteti primii care treceti pe rosu, voi sunteti primii care ajutati o ruda/prieten/amic cand este oprit de alti colegi, voi sunteti cei care cedati rugamintilor altor colegi de a-l ierta pe cel oprit, pe voi nu va intereseaza ca trece unu pe rosu, ca depasesc masiniile refugiile, ca nu acorda prioritate la pietoni!!! DOAR VOI PURTATI ACEASTA VINA!!! VINA SA NE DOARA FIX IN COT DE POLITIA ROMANA!!! DACA VOI NU VA RESPECTATI, NICI EU NU VA RESPECT!!!

Probabil nu esti de la rutiera, dar in tot sistemul vostru de 2 lei este exact la fel, iar mizeria se ingroasa odata cu responsabilitatea functiei.

Nu sunt golanas, dar sunt frustrat, sunt frustrat ca va doare in fund de toti negrisorii fraieri care respecta legile si nu faceti decat sa promovati mizeria. Nu luati nici o masura impotriva nesimtitilor din trafic, ridicati usor din umeri si cu o privire tampa si nedumerita: "Hai domne, chiar nu ma vezi?". Ba te vad si-i doare in fund de tine, la fel cum ma doare si pe mine. O sa merg cum am eu chef si daca ma opriti o sa folosesc sfantul telefon si o sa scap. De ce fac asta? Ca sunteti niste incompetenti si niste neprofesionisti si m-am saturat sa respect toate regulile de circulatie si sa vad cum toti le incarca iar voi nu luati nici o masura, va uitati la ei si atat!! Va meritati toate injuriile!! Tara frumoasa dar populata de romani.

 

P.S. Voi, politistii, deci si tu, sunteti responsabili morali ai acestui accident, al celui de la Balotesti, si a tuturor accidentelor in care nesimtirea si nepasarea au facut victime! Pana faceti ceva (adica sa respectati si sa aplicati legea, sic!) pentru stoparea fenomenului de "King of the road", "Taximetrist in actiune" sau "Manelist la volan", veti fi responsabilii morali ale acestor accidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.

 

Din pacate NESIMTIREA asta crasa de care dau dovada romanii in ultimii ani este unul din cele mai grave aspecte provocatoare de accidente!

 

 

dap.

 

imi pare rau ca nu am putut ajunge si eu duminica, am facut tot posibilul sa-mi fac o fereastra de cateva ore, dar din pacate doar in week-end pot face si eu cate ceva pt mine (imi renovez apartamentul).

condoleantele mele familiei, si inca odata, imi pare rau ca nu am putut ajunge.

 

 

legat de conflictul politie vs. soferi, cati dintre voi nu ati dat spaga, sau ati vrut sa dati in momentul in care ati fost prinsi cu matza-n sac, sau cati dintre voi nu ati profitat de acel numar de telefon "pentru situatii de urgenta". in momentul in care soferii vinovati or sa-si asume responsabilitatea pentru faptele lor si sa nu mai incerce sa mai scape cu o atentie, atunci cu siguranta si comportamentul politistilor se va schimba.

 

ai gresit, platesti™

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate, deci sunt enorm de multe situatii in care nici nu se ajunge la spaga/telefon! Pt ca nu sunt opriti. Am facut o data o gafa in rondul de la Romana. M-am incadrat gresit si am taiat toate benzile ca sa pot ajunge unde vroiam. Si, am dat ochi in ochi cu politistul de la rutiera. Deja imi pregateam scuzele de rigoare si stiam ca am gresit. S-a uitat in ochii mei!!! Nu mi-a zis nimic! CUM LULA MEA E POSIBIL ASA CEVA?!?!? Frate, daca am gresit, arde-ma! Data viitoare nu voi mai face asa ceva, fii sigur. Dar cand vad ca va doare in coor, pai atunci si pe mine ma doare. Am ajuns la concluzia ca am invatat degeaba toata cartea aia care mi-a scos peri albi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa zicem ca eu sunt camionagiu. Si trebuie sa duc pamant la stanga dupa colt. Sunt foarte corect, si nu fac stanga ci dreapta. Ma duc pana la cotroceni, pe splai, si aduc pamant de unde am plecat - 200m. asta inseamna cel putin jumatate de ora. Credeti ca maine nu zbor de acolo? Eu ce mai mananc? Mor de foame. Sunt unicul camionagiu corect din tara asta dar nimeni nu cauta asa ceva. Se uita la mine ca la un (cuvant urat) ratat.

Ma duc sa ma angajez sa duc pamant dupa colt, dar zic de la inceput: Nu fac stanga ca e linie dubla continua, si vreau furtun sa spal rotile de fiecare data cand ies din curte.

Raspuns: Dispari ba d-aici!

 

Acolo trebuia pus un semafor din ala de santier. De cate ori vrea sa iasa, se face rosu, trece camionul, iarasi verde. Unul spala rotile la iesirea din santier. Cat poate sa coste? E o firma de constructii! pentru Dumnezeu... Invart milioane de euro...

 

Toti gresim. Legile ne ajuta sa gresim cat mai putin. In cazul acesta camionagiul a incalcat legea fortat de imprejurari... facea asta de zeci de ori pe zi. Nu ai cum sa respecti restrictiile pe un drum la care lucrezi.

Nu vreau sa disculp soferul, dar hai sa ne uitam si altfel... NU E NUMAI VINA LUI eu nu cred ca e nici 30%...

 

A fost un moment de neatentie... S-a trezit cu 2 copiii sub roti, normal sa fie in stare de soc... nu mai pun ca din punct de vedere legal e vina lui 100%

 

 

 

ai dreptate acest sofer nu e singurul care face acest lucru, pana la urma e si el om, (dar putea si el sa se asigure si nu se mai intampla) cat despre cei doi sincer imi pare f rau mai ales ca erau niste copii nici nu aveau 20 de ani

ce cred eu pur si simplu cei doi au fost in momentul nepotrivit la locul nepotrivit

Editat de radu_pyt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai mare dreptate acest sofer nu e singurul care face acest lucru, pana la urma e si el om, cat despre cei doi sincer imi pare f rau mai ales ca erau niste copii nici nu aveau 20 de ani

ce cred eu pur si simplu cei doi au fost in momentul nepotrivit la locul nepotrivit

 

 

nu este scris de mine a vrut sa fie un citat dar sint eu bou si nu l-am scris corect

javra aia de camionagiu nu are nici o scuza

PUTEA SA SE ASIGURE 5 SECUNDE SI NU MUREA NIMENI

bai fratilor fiti atenti la ce cititi nu treceti pe aici doar din complezenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti un mare idiot si-mi pare rau ca nu lucrez in Buc. altfel te educam eu, daca n-a avut cine! Oricum ai caracter de tigan, aia mai scuipa!

 

Daneluta nene am eu o ruda care dupa 2 ani de politie spunea ,citez "ma simt ca un trandafir infipt intr-un (cuvant urat)" era un eminent de fel nu stiu ce a cautat la politie dar asta este altceva , oricum dupa multi ani se pare ca nu mai are probleme mentionez ca as putea sa bag mina in foc ca nu este corupt dar se pare ca mirosul puternic anesteziaza simturile

scuipatul poate fi vazut si ca pedeapsa nu numai ca un obicei

apropo asculti manele?

 

indiferenta si nepasarea ucid iar cind ai legea in mina este si mai grav

politist te faci din principiu(unul sanatos ar trebui) nu pentru salariu si haine de la stat

Editat de ictln
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LASATI OMU' IN PACE ca e d-al nostru! Nu mai generalizati!

"toti politistii sunt corupti" "toti camionagii sunt analfabeti" "toti motociclistii sunt derbedei vitezomani" "toti cu mertane sunt manelari" "taximetristii - ciori"

 

SUNT OAMENI SI OAMENI!

unii :lol: , cu altii :)

 

PS: aia lunga cu camionagiu citata de ictln era a mea. mi-o asum...

Editat de ZLI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa stiu daca este posibil(daca avem un avocat bazat printre noi ) si supun atentiei generale, urmatoarea intrebare:Daca filmam ceva nereguli in ceea ce priveste traficul, incalcari ale legislatiei rutiere cu aparatele noastre din dotare si trimitem o copie la politie cu o sesizare,cerem un raspuns in termenul legal in legatura cu sesizarea si masurile luate,Au ei vreo obligatie sa ne raspunda ?Pot ei legal vorbind sa considere dovada filmarea noastra?Daca nu suntem multumiti putem sa ne indreptam impotriva Politiei printr-un proces? Bineinteles ca totul se v-a face cu numere de inregistrare,scrisori recomandate etc. Chiar noi toti nu putem lupta cu sistemul? Haideti sa ne unim si sa ne cerem drepturile si in instanta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...