Sari la conținut

Suzuki Gsx-r 1000 K7


CobraArt
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 176
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Frumos motorul, sa iti traiasca :kiss: , este o optiune foarte viabila si pentru mine cand o sa trec la carene si 1000cc.

Descrie cele 3 moduri Sport, Normal si Ud; cum se manifesta ele la modul real,practic?

Ai eliminat catalizatorul, sunetul se aude mai tare in tobele?Cum ai facut asta (si eu am Euro3 si se aude destul de incet..)e un proces reversibil usor?10x :what:

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,intre A si B eu unul nu vad nici o diferenta,oricum nu le-am studiat asa de mult ca nu prea le folosesc,dar intre A si C este diferenta ca de la cer la pamant.Pe C trage cat un 6oo sau chiar poate mai putin.Asta e bun cand sunt gumele reci,ud,etc pe afara sau poate pt consum... Am inca catalizatoru pe motoreta,dar nu vreua sa il dau jos ca se aude ft. frumos si cu el,cel putin pt. mine se aude si frumos si destul de tare.Nu vreau sa "rup" in doua cu zgomotu...Pe A,pe vremea aste este teroare,din cauza gumele ft. proaste si a puterii mari.Aluneca in draci la orice accelerare mai brusca/blana.Prea multe nu am ce sa zic despre ea ca am doar 3k.,da merge bine pe o roata :what:

post-5265-1202486587_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,intre A si B eu unul nu vad nici o diferenta,oricum nu le-am studiat asa de mult ca nu prea le folosesc,dar intre A si C este diferenta ca de la cer la pamant.Pe C trage cat un 6oo sau chiar poate mai putin.Asta e bun cand sunt gumele reci,ud,etc pe afara sau poate pt consum... Am inca catalizatoru pe motoreta,dar nu vreua sa il dau jos ca se aude ft. frumos si cu el,cel putin pt. mine se aude si frumos si destul de tare.Nu vreau sa "rup" in doua cu zgomotu...Pe A,pe vremea aste este teroare,din cauza gumele ft. proaste si a puterii mari.Aluneca in draci la orice accelerare mai brusca/blana.Prea multe nu am ce sa zic despre ea ca am doar 3k.,da merge bine pe o roata :kiss:

[/quote

 

eee, atunci inseamna ca...merge... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Frumos motorul, sa iti traiasca :wave: , este o optiune foarte viabila si pentru mine cand o sa trec la carene si 1000cc.

Descrie cele 3 moduri Sport, Normal si Ud; cum se manifesta ele la modul real,practic?

Ai eliminat catalizatorul, sunetul se aude mai tare in tobele?Cum ai facut asta (si eu am Euro3 si se aude destul de incet..)e un proces reversibil usor?10x :burnout:

 

Setarea:

C: cam 110 cp ai la dispozitie

B: un mixt intre A si C, adica...pana la 7.000 rpm dispui de 110 cp, iar peste 7.000 rpm

ai toti cei 185 calutei la dispozitie

A: 185 cp, full power

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am trecut pe la reprezentanta Suzuki si A inseamna 100 % putere, B-ul 80 % si C-ul 60 % din puterea motorului. Schimbarea se poate face si din mers. Si e singurul motor de 1000 care indica in ce treapta de viteza te afli. De 2 nopti nu am putut sa dorm, tot visez un miar in viitorul apropiat. Poate ma alatur clubului de Gixer-isti :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am trecut pe la reprezentanta Suzuki si A inseamna 100 % putere, B-ul 80 % si C-ul 60 % din puterea motorului. Schimbarea se poate face si din mers. Si e singurul motor de 1000 care indica in ce treapta de viteza te afli. De 2 nopti nu am putut sa dorm, tot visez un miar in viitorul apropiat. Poate ma alatur clubului de Gixer-isti :wave:

Ori nu ai fost atent ori cei de la reprezentanta suzuki nu stiu de kawasaki...oare ce indica in dreptul cuvuntului gear din bord? :cheers: :cheers:

P.S : kawa zx 10 2007

kawaaxe7.th.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...