Sari la conținut

Suzuki Gsx-r 1000 K7


CobraArt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 176
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

spectacol motoreta.Am comandat si eu un k8 white :D abia astept sa vina..

asfalt uscat

Salut,ms.K8 de 1000?K8 de 1000 este la fel cu k7-ele numai coloristica difera,nu?Bomba ala alb...sa ne pui poze sa salivam si noi o leaca

 

--- Mesaj completat în 14 Mar 2008 17:39 -------------

frumos tare motoru lui Mr.Cobra art. sistem yoshimura suport numere, smecherii. :blbl: un swing arm extension si e imbatabila pe drag strip :crack:

Nu mi-am luat motoreta sa ma dau la curse cu ea :D Arata misto cu swing arm lung si un cauciuc de 220,dar nu se mai ridica pe o roata :P plm.... tineretu din ziua de azi :haha:

MS vere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei, in curand o sa-mi asez poponeata pe un Gixer 1000. Mi-ar fi placut culoarea alb/argintie al modelului din 2008 dar o sa ma multumesc si cu modelul 2007. Am citit aproape tot despre miar din forumurile de afara si sunt impresionat.

Nu mai am rabdare, urmeaza inmatriculare, rodaj - nu stiu cum o sa reusesc sa o calaresc fara sa urc in ture :rusinica: vreo 2000 de km parca am vazut. Stie cineva daca primewsti manual la cuparare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei, in curand o sa-mi asez poponeata pe un Gixer 1000. Mi-ar fi placut culoarea alb/argintie al modelului din 2008 dar o sa ma multumesc si cu modelul 2007. Am citit aproape tot despre miar din forumurile de afara si sunt impresionat.

Nu mai am rabdare, urmeaza inmatriculare, rodaj - nu stiu cum o sa reusesc sa o calaresc fara sa urc in ture :rusinica: vreo 2000 de km parca am vazut. Stie cineva daca primewsti manual la cuparare ?

 

 

Rodaj

0 - 800 km sub 6500 rpm => 140 km/h - 150 km/h

801 - 1600 km sub 8200 rpm => max 180 km/h + la 1000 km schimbul de ulei

Ti se da si manual, citeste-l cu atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

americanu ne termina cu motoreta asta a lui (e frumoasa FOQ FOQ!!!!)

sper sa te concurez @ toba , mi.am comandat MIVV :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a zis si katana o sa ai manualul,defapt sunt mai multe,dar in diferite limbi...

Eu iti recomand cu caldura amortizor de ghidon ca asta de fabrica isi face trb,dar e loc de mai bine.In a doua blana si a 3-a vobleaza cam urat...De 1-a nu zic nimic ca se ridica pe o roata si nu are cum sa volbleze :rusinica:

Comandante,ce mivv ti-ai luat,gogule?Poate ne plimbam,dar nu acu ca nu mai ies cu motoru ca trb sa ii schimb uleiul si mi-e sila sa vin la Bucuresti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai intai sa fac rodajul si apoi ma dau la ea sa vad cum e si cu amortizorul de directie. Ma gandesc ca poate nu sunt chiar la fel. Am vazut niste evacuari care imi dau fiori:

 

post-8635-1206170581_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai intai sa fac rodajul si apoi ma dau la ea sa vad cum e si cu amortizorul de directie. Ma gandesc ca poate nu sunt chiar la fel. Am vazut niste evacuari care imi dau fiori:

 

post-8635-1206170581_thumb.jpg

 

Uite aici o evacuare misto :rusinica:

http://www.bikepics.com/pictures/1124772/

http://www.bikepics.com/pictures/1124769/

Editat de Rinno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Belea, insa imi plac tevile alea scurte nemascate de nimic, sunt mai brutale si sigur scot si flacari. :bow:

 

Eu cred ca mai repede scoate asta flacari decat tevile alea uite aici cum arata si vezi ca ai si monstre de sunet cu tobe stock si cu asta sa auzi diferenta :bow: http://www.racetaylormade.com/tmpages/suzp...suz07-1000.html

Acum mai ramane de vazut daca aduce cineva toba asta !!! ;)

Si singura chicita care nu-mi place este ca tre sa tai ceva de sub moto http://www.racetaylormade.com/tmpages/suzp...on_Guide_S7.pdf

Editat de Rinno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

E bine, pune bani deoparte de pe-acum pentru viitorul set :rolleyes: si de asemenea IA-TI GUME NOI SI BUNE :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

O intrebare puerila destinata detinatorilor de gsx-uri: Bratul oglinzilor dispune cumva de un motoras electric?

Intreb asta pt ca vad zilnic gsxr-uri parcate cu oglinzile pliate.

 

Raspunsuri valabile:

a. probabil cel mai putin plauzibil, are un motoras care atunci cand scoateti cheile din contact pliaza automat oglinzile, ca la anumite masini

b. le pliati manual sa ocupe cat mai putin spatiu

c. nu le vedeti utilitatea asa ca mergeti cu ele pliate

d. un intreg fetish ce are la baza pliatul oglinzilor

 

Intreb asta pt ca intreg procesul de reajustare a oglinzilor mi se pare anevoios, personal incerc sa le pliez cat mai rar posibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare puerila destinata detinatorilor de gsx-uri: Bratul oglinzilor dispune cumva de un motoras electric?

Intreb asta pt ca vad zilnic gsxr-uri parcate cu oglinzile pliate.

 

Raspunsuri valabile:

a. probabil cel mai putin plauzibil, are un motoras care atunci cand scoateti cheile din contact pliaza automat oglinzile, ca la anumite masini

b. le pliati manual sa ocupe cat mai putin spatiu

c. nu le vedeti utilitatea asa ca mergeti cu ele pliate

d. un intreg fetish ce are la baza pliatul oglinzilor

 

Intreb asta pt ca intreg procesul de reajustare a oglinzilor mi se pare anevoios, personal incerc sa le pliez cat mai rar posibil.

 

e. le pliez manual sa nu se agate "binevoitorii" de ele. Si procesul este unul foarte simplu si nu necesita reajustarea oglinzilor.

Auzi, motoras electric pentru plierea oglinzilor :agree:

Editat de KATANA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e. le pliez manual sa nu se agate "binevoitorii" de ele. Si procesul este unul foarte simplu si nu necesita reajustarea oglinzilor.

Auzi, motoras electric pentru plierea oglinzilor :agree:

 

Eh.. ma macina de ceva timp chestia asta si am zis sa intreb si eu mai in gluma, mai in serios :)

Acum, pe mine nu m-ar deranja sa am asa ceva pe motor, poate peste cativa ani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...