Sari la conținut

Harley Davidson


Radu_OldSchool
 Share

Postări Recomandate

Franciza va fi cel mai probabil calea aleasa...Pana nu vedem negru pe alb conditiile contractuale propun sa nu mai facem speculatii gratuite.

 

Da, 30 de min reprezinta mai nimic dar majoritatea celor ce vin sa calareasca n-au nici pe departe banii necesari achizitionarii unui HD nou( inclusiv eu), deci vin ca sa-si faca o idee si cam atat.

 

Din cate am inteles HD Romania nu duce lipsa de clienti iar asta e doar o strategie de a aduce HD in atentia maselor...D-aia practic aproape oricine cu permis poate sa calareasca o mobra.

 

Pt un program mai lejer in compania jucariilor americane va puteti adresa direct si puteti beneficia si de screening-ul aferent, fara a avea nevoie de o zi "promotionala"... :laugh: Restul e can can

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 861
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...

 

Pt un program mai lejer in compania jucariilor americane va puteti adresa direct si puteti beneficia si de screening-ul aferent, fara a avea nevoie de o zi "promotionala"... :D Restul e can can

 

* well, asta stiam si eu de anul trecut :laugh: deci oricine doreste, oricand poate face un test cu un HD (daca e in showroom) si se arata interesat. ei au inclusiv si firma de leasing, adica nu doar strategie de marketing, da' au si strategii financiare :)

 

asa e, "can can", dar e mai misto cand vezi toate motoarele alea venite in camion, toti riderii prezenti ca la parada, ..altu e filingu'! :)

 

a la votre!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totdeauna se va gasi un roman carcotas,chiar cand e vorba de-o plimbare de juma' de ora,gratis,cu un Harley nou-noutz...Eu,cel putzin,voi profita de oferta,daca se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba baieti si fete, voi cred ca nu aveti toti melcii acasa! Cum drq sa va suiti ba pe niste motoare pe care le platiti voi daca se f-ut? Luati in calcul ca e posibil orice in mizeria aia de oras si lasati-i sa isi faca drive testul intre ei sau sa nu-l faca deloc, poate asa se invata.In opinia mea orice masina sau motocicleta de teste trebuie sa aiba full casco astfel incat omul care o incearca sa poata chiar sa o testeze fara sa tremure.Asta e scopul in definitiv.Daca doar vreti sa va dat pe ele sa fiti voi impacati ca v-ati dat si pe un Harley si stiti ca nu o sa aveti mari surprize.Clasa Evo nu mai are acel ceva pe care il aveau Harley-urile vechi.Daca vreti sa simtiti "legenda" luati un Panhead sau un Shovel si o sa muriti impacati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nush daca a mai zis cineva in urma, dar am intrebat si eu de confirmari.

 

Harley-Davidson Bucuresti <hd@ats.ro>

--------------------------------------------------------------------------------

 

Buna ziua,

 

 

 

Saptamana aceasta o sa primiti confirmarea telefonic dupa centralizarea datelor. Toate detaliile (despre asigurare) o sa le primiti la inceputul sesiunii de drive test.

 

 

 

O zi buna

 

 

 

 

Deci vruuum vruuum dupa tzarrr tzarrrrr

Mesaj completat

Ba baieti si fete, voi cred ca nu aveti toti melcii acasa!

 

Melciu, cui lipsesti, maica? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba baieti si fete, voi cred ca nu aveti toti melcii acasa! Cum drq sa va suiti ba pe niste motoare pe care le platiti voi daca se f-ut? Luati in calcul ca e posibil orice in mizeria aia de oras si lasati-i sa isi faca drive testul intre ei sau sa nu-l faca deloc, poate asa se invata.In opinia mea orice masina sau motocicleta de teste trebuie sa aiba full casco astfel incat omul care o incearca sa poata chiar sa o testeze fara sa tremure.Asta e scopul in definitiv.Daca doar vreti sa va dat pe ele sa fiti voi impacati ca v-ati dat si pe un Harley si stiti ca nu o sa aveti mari surprize.Clasa Evo nu mai are acel ceva pe care il aveau Harley-urile vechi.Daca vreti sa simtiti "legenda" luati un Panhead sau un Shovel si o sa muriti impacati.

 

E adevarat. Au evoluat umpic. Acum nu cred ca cine merge la BMW la test vrea sa se mai dea cu vreun R60 chiar daca aveau altceva acele mobre.

 

Din pacate full casco pentru niste mobre inscrise intr-un astfel de program nu-ti face nimeni fara o prima de asigurare de minim 50 % din valoare mobrei. Pentru ca sunt destul de siguri ca cineva o sa cada cu ele. Si ca sa platesti juma' din valoarea lor... nu merita.

 

Da, o sa merg cu morcovul. Dar o sa merg cu o mobra pe care astept sa o cunosc de multa vreme. Si de-oi descoperi ca-s destul de dobitoc sa crap o scarita si vreo oglinda... chiar sunt prost rau. E un risc pe care il iau zi de zi in trafic. De ce nu l-as lua si acum?

 

Pentru cei care se plang ca e o strategie de marketing? Ce-ati vrea fratilor? Bunii Samariteni? Adica ce test ride sau test drive NU e strategie de marketing? Credeti ca face cineva un test doar ca sa-ti dai cu parerea? Ca si aia ar fi tot o strategie de marketing.

 

Voi v-ati da mobra in teste la cineva pe care nu-l cunoasteti daca nu ati vrea sa o vindeti? Doar asa de amorul artei ca va place voua sa faceti acte de caritate?

 

Melciu, cui lipsesti, maica? :laugh:

 

pai cui sa lipsesc, lipsesc de acasa Sambata bright n' early pe la 10 sa vad care va sa zica cum e cu road kingu' la drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care se plang ca e o strategie de marketing? Ce-ati vrea fratilor? Bunii Samariteni? Adica ce test ride sau test drive NU e strategie de marketing? Credeti ca face cineva un test doar ca sa-ti dai cu parerea? Ca si aia ar fi tot o strategie de marketing.

 

Voi v-ati da mobra in teste la cineva pe care nu-l cunoasteti daca nu ati vrea sa o vindeti? Doar asa de amorul artei ca va place voua sa faceti acte de caritate?

Referitor la strategie,eu personal am zis sa nu se agite lumea inainte foarte tare,deoarece pot bine mersi sa te cheme acolo si sub pretextul numarului mare de solicitari si sa te trezesti cu un pliant in mana si cu batai pe umar,vorba aia"multi chemati,putini alesi" :D

 

Referitor la dat mobra in teste la un viitor cumparator,daca nu se prezinta cu permisul cat.A pus deasupra teancului de bani=cu pretul moto,poate sa plece de unde a venit. :laugh: ,exceptie facand prieteni vechi cu putere financiara !!

 

Mai demult a fost un caz pe aici in care cumparatorul sa urcat sa dea o tura si sa evaporat cu totul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un producator de masini sau motociclete face din cand in cand actiuni promotionale. Strategia unui mare fabricant difera de cea pe care ne-o facem noi acasa, referitoare la bunurile personale. Pretul acestor 20 - 30 de motociclete, ca si al altor catorva sute raspandite pe la dealerii din lume, a fost demult platit de cei care si-au cumparat HD. Parerea mea este ca motoarele nu sunt asigurate de nimeni, deoarece sunt proprietatea HD. Oricum o motocicleta de 20000 USD costa ca pret de productie 5000 USD, iar o eventuala stricaciune majora pentru ei nu face mai mult de cateva sute de dolari. Cred ca nici o companie de asigurari nu-si pune problema sa garanteze pentru niste motociclete care se plimba prin Europa si trec pe sub fundurile a sute de indivizi. De altfel, cred ca nici HD nu are pretentia de a gasi vreun asigurator, poate doar daca e o firma din propriul grup.

Daca la drive test se incepe cu prostii gen franciza (inventie idioata a asiguratorului roman), o sa se faca de rasul lumii. A, daca motocicleta de test era proprietatea lui Tariceanu, asa cun sunt cele aflate in drive test-ele obisnuite, il inteleg sa-si faca griji si sa te puna sa dai cu batul. Daca faci o paguba cu o bucata, atunci cand vinzi 50 pe an, nu-ti pica bine deloc.

Dupa parerea mea, ca sa evite situatia in care unul care a condus doar scuter sa se suie pe o motocicleta de +300 kg, ar trebui sa se uite putin la vechime si la motocicleta cu care ai venit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un producator de masini sau motociclete face din cand in cand actiuni promotionale. Strategia unui mare fabricant difera de cea pe care ne-o facem noi acasa, referitoare la bunurile personale. Pretul acestor 20 - 30 de motociclete, ca si al altor catorva sute raspandite pe la dealerii din lume, a fost demult platit de cei care si-au cumparat HD. Parerea mea este ca motoarele nu sunt asigurate de nimeni, deoarece sunt proprietatea HD. Oricum o motocicleta de 20000 USD costa ca pret de productie 5000 USD, iar o eventuala stricaciune majora pentru ei nu face mai mult de cateva sute de dolari. Cred ca nici o companie de asigurari nu-si pune problema sa garanteze pentru niste motociclete care se plimba prin Europa si trec pe sub fundurile a sute de indivizi. De altfel, cred ca nici HD nu are pretentia de a gasi vreun asigurator, poate doar daca e o firma din propriul grup.

Daca la drive test se incepe cu prostii gen franciza (inventie idioata a asiguratorului roman), o sa se faca de rasul lumii. A, daca motocicleta de test era proprietatea lui Tariceanu, asa cun sunt cele aflate in drive test-ele obisnuite, il inteleg sa-si faca griji si sa te puna sa dai cu batul. Daca faci o paguba cu o bucata, atunci cand vinzi 50 pe an, nu-ti pica bine deloc.

Dupa parerea mea, ca sa evite situatia in care unul care a condus doar scuter sa se suie pe o motocicleta de +300 kg, ar trebui sa se uite putin la vechime si la motocicleta cu care ai venit.

 

* bine-ai grait!

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit confirmarea telefonica, fie ea si pt un pliant si incurajari :blink: Daca mai e vre-un constantean care merge sambata la Bucuresti, poate facem o haita de 2 ca sa nu fim imprastiati. Dati PM sa plecam impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am primit azi telefonul. Mi s-a confirmat ca sambata intre 10 si 11 modelul cerut de mine va fi disponibil. Mi-au reamintit sa am echipament si permis.

 

 

ai facut ceva special sau pur si simplu te-ai inscris o singura data ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va invidiez... e ca si prima data la femei (barbati respectiv in cazul lui Cria)....

 

* hihihihi!

stai sa ne vedem noi acolo.

tare mi-e sa nu-mi ceara banii inainte si apoi sa ma lase intr-o camera singura, sa ma uit la filme.

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma depinde cine face promotia... aici de exemplu poti merge la dealer si sa faci test cu ce model vrea muschii tai cand vrea muschii tai fara sa te intrebe nimeni de bani sau daca vrei sau nu sa-l cumperi. Dar daca ar fi Romania ...

Promotiile mari se fac atunci cand vor sa te convinga sa sari la un model nou si atunci chiar iti baga pe gat test ride-uri (aici a fost cazul in 2008 cu noua linie).

Dar las pe altii sa se planga si sa barfeasca pt ca vad ca sunt persoane autorizate si se pricep. ca de exemplu Alex the Cruiser care din inversunarea cu care scrie denota o mare pasiune pt HD refulata insa si picata in aversiune ...

Have Fun and ride it like u stole it! hehehehe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* p-itzi dai seama, ca pana nu fac un wheely cu Ironul nu ma las :huh: numa' asa, sa-i fac in ciuda lui Alex the One :blink:

 

bey, rad eu rad, ...da' azi am facut o febra muschiulara de la comenzile mele avansate, muaaah! ...sper sa le schimb saptamana asta si sa imi fac putin mana pana duminica la test.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare mi-e sa nu-mi ceara banii inainte si apoi sa ma lase intr-o camera singura, sa ma uit la filme.

:)

:D

 

Eu am pica pe comerciantii care incearca sa atraga clientii cu reclame aburite si incomplete !! :huh:

Shobolanule nu zic ca nu mi-ar place un HD in garaj,deocamdata raman la japan,insa peste ceva timp cine stie ! :)

 

 

Mesaj completat

* p-itzi dai seama, ca pana nu fac un wheely cu Ironul nu ma las,numa' asa, sa-i fac in ciuda lui Alex the One

 

bey, rad eu rad, ...da' azi am facut o febra muschiulara de la comenzile mele avansate, muaaah! ...sper sa le schimb saptamana asta si sa imi fac putin mana pana duminica la test.

DE unde stii ca nu voi fi si eu acolo ??

 

Din cauza lipsei de antrenament ai facut febra,eu am facut Duminica vreo 300 km si eram obosit ca dupa 700,a fost iarna lunga :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum o motocicleta de 20000 USD costa ca pret de productie 5000 USD

 

doar la aceasta afirmatie imi permit sa te contrazic. O motocicleta de serie cu pret de catalog 20.000 costa undeva la 17.000. De aici si reducerile. In industria auto-moto banii seriosi se fac din reparatii si piese.

 

La masini este si mai grav. De multe ori o iei sub pretul de fabricatie pentru companie. Dupa aia stau linistiti si te asteapta la cotitura sa rupi o piesa unde adaosul este minim 100%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...