Sari la conținut

Harley Davidson


Radu_OldSchool
 Share

Postări Recomandate

Daca ai venit in jur de 1, toata parcarea s-a intors sa remarce racheta.



Un prieten a plecat injurand dupa ce a fost umilit datorita faptului ca nu-si facuse programare si totusi si-a dorit sa probeze un Harley. Ma rog, asta e alta discutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 861
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca ai venit in jur de 1, toata parcarea s-a intors sa remarce racheta.

 

Un prieten a plecat injurand dupa ce a fost umilit datorita faptului ca nu-si facuse programare si totusi si-a dorit sa probeze un Harley. Ma rog, asta e alta discutie.

anul asta nu m-am mai dat, dar am fost pe acolo cu niste prieteni care au reusit sa mearga fara programare. din anii trecuti am ramas ca parerea ca sunt niste motoare cu un caracter aparte si mi-as lua una, dar dupa ce fac 50 de ani, deci mai e de asteptat mult :lol: . cat despre organizare, cu plusuri si minusuri, e excelent ca fac asta. daca am avea un drive test anual similar la toate marcile de motoare ar fi bestial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai venit in jur de 1, toata parcarea s-a intors sa remarce racheta.

 

Un prieten a plecat injurand dupa ce a fost umilit datorita faptului ca nu-si facuse programare si totusi si-a dorit sa probeze un Harley. Ma rog, asta e alta discutie.

 

Da. Serios? Inseamna ca s-a intors foarte discret sau eram eu total neatent, credeam ca sunt totally stealth.

 

Chiar l-au refuzat in parcarea aia goala? Nasol moment, un test de-asta poate nu-ti castiga automat un client nou dar un refuz al unuia care vrea sa incerce poate trezi dusmanii de durata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost sâmbătă, după defilare.

Aveam programare la ora 17 însă m.au putut bagă la 16, imediat ce am ajuns. Am testat 883 superlow la care aveam programare şi a fost ok.

După test am vrut sa merg şi cu Fat Boy dar sistemul jun permitea aceluiaşi rider sa meargă in aceeaşi zi cu 2 MOTO la test.

Am fost Imdrumat sa ma adresez Luo Marcel iat acesta, fara probleme mi.a da okul ptr testul 2.

Ambele MOTO au fost supppper, mi.a făcut placere sa le conduc si mulţumesc echipei HD bucureşti ptr intelegere şi suport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Serios? Inseamna ca s-a intors foarte discret sau eram eu total neatent, credeam ca sunt totally stealth.

 

Chiar l-au refuzat in parcarea aia goala? Nasol moment, un test de-asta poate nu-ti castiga automat un client nou dar un refuz al unuia care vrea sa incerce poate trezi dusmanii de durata.

 

Un Rocket nu trece "stealth"...Nici macar intr-o parcare plina de HD.

 

Amicul umilit a facut fix ce ai scris mai sus :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fost si eu! Cu un singur gand, care s-a si materializat :Night Rod!

Spun cu mana pe inima: nu ma asteptam. Pare destul de masiva, pozitia de cruiser, dar fierul e extrem de manevrabil.Tot avand sensuri giratorii pe traseu, am avut ocazia sa o si inclin.Repet: nu ma asteptam sa fie atat de manevrabila.Cuplu destul.Totusi, destul de rafinat sunetul, si cam pierde din farmecul HD.

 

Overall, va fi urmatoarea motocicleta!

 

PS. Nu am avut greturi cu baietii de la HD.Constantin F de mare angajament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost, m-am dat cu aproape toate.

 

Au fost 2 zile extraordinare !

 

Multumesc tuturor...

 

Impresionant - V Rod Muscle !

 

noile modele ABS - perfecte !

 

 

FELICITARI H.O.G ROMANIA !

O mica intrebare: cum ai reusit sa te dai cu aproape toate?

Editat de Nocturnus85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil a purtat "vesta portocalie" ...

 

Lasand la o parte "incidentul" mentionat mai sus, evenimentul a fost chiar ok.

 

Nu tocmai ok a fost atunci cand un tanar pensionar , venit dupa un test ride, a cerut un alt motor pentru ca pe cel de test statea cocosat. Intrebat ce motor ar dori sa probeze, acesta n-a stiut ce sa raspunda si a dat simplu si sec un raspuns : " Da-mi unu pe care sa nu stau cocosat" :crack: Evident ca a primit ceea ce si-a dorit deoarece era de-al lor, asa s-a "anuntat".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspund la emailuri...

 

Mie mi-au facut cateva raspunsuri, dar, din pacate, preturile lor sunt departe rau de ce e prin alte parti...

 

Eu am luat niste consumabile, niste accesorii si niste toale de prin middle east.

 

La unele diferentele sunt decente - am luat un blocator de disc si un manual pentru sportsterul meu.

Blocatorul l-am luat cu 257ron, HDRO il vinde cu 330ron.

Manualul l-am luat cu 82ron, HDRO il vinde cu 139ron.

Dar au si diferente aberante...

Setul de placute fata l-am luat cu 200ron, ei il vand cu 361ron

Setul de placute spate l-am luat cu 292ron, ei il vand cu 448ron.

 

Pentru setul de bujii screamin' eagle nici n-am mai cerut pret...

 

La toale si accesorii preturile sunt si mai diferite, uneori diferentele depasind 100%...

Editat de alexp50
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Mah, eu am Intruder ul de 'o mie cinci sute'.., dar Harly este Harly! m am plimbat zilele trecute, ca pasager, pe un Sporty de 1200.., senzatie, nene!. Manca cacao cine zice altceva.., pt mine Harly a devenit deja urmatorul deziderat! Da rabdare am destula.., he, he, heee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspund la emailuri...

 

Mie mi-au facut cateva raspunsuri, dar, din pacate, preturile lor sunt departe rau de ce e prin alte parti...

 

Eu am luat niste consumabile, niste accesorii si niste toale de prin middle east.

 

La unele diferentele sunt decente - am luat un blocator de disc si un manual pentru sportsterul meu.

Blocatorul l-am luat cu 257ron, HDRO il vinde cu 330ron.

Manualul l-am luat cu 82ron, HDRO il vinde cu 139ron.

Dar au si diferente aberante...

Setul de placute fata l-am luat cu 200ron, ei il vand cu 361ron

Setul de placute spate l-am luat cu 292ron, ei il vand cu 448ron.

 

Pentru setul de bujii screamin' eagle nici n-am mai cerut pret...

 

La toale si accesorii preturile sunt si mai diferite, uneori diferentele depasind 100%...

dap,de ex am luat curea transmisie cu 715 ron iar la HD Buc era 1300ron...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Am pus apehanger de 16" pe montantul stock. Super-mnevrabilitate si pozitie comoda. Doar ca nu mai incape parbrizul. Adica incape dar numai daca lasi ape-urile mai pe spate.

 

1077204_548254718543359_1883123224_o.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puff @RENEGADE, precis arata KILLER pe drum cu apeul asta, si eu am de 16 si e mortal :10:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana pe la 90-100km/h e bine. Apoi e necesar acel spatar ca ai tendinta sa ramai in urma, cum s-ar zice... Am mers si cu 160 dar nu e prea comod. Musai integrala si echipament k lumea.

In schimb foarte manevrabila si la viteze mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...