Sari la conținut

Harley Davidson


Radu_OldSchool
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu daca am postat bine aici. Daca nu, rog moderatorii sa-l mute unde trebuie.

 

Harley Davidson, unul dintre cei mai cunoscuti producatori de motociclete din lume, va intra oficial luna viitoare pe piata romaneasca, informeaza un comunicat remis redactiei. Inaugurarea Harley Davidson Bucharest, primul dealer autorizat din tara, va avea loc in data de 4 octombrie, in cadrul Salonului International de Automobile Bucuresti. De asemenea, Harley Davidson are planuri de a inaugura un alt showroom la cele mai inalte standarde in 2008.

 

Prin showroom-ul din Bucuresti, Harley Davidson Bucharest va comercializa in Romania gama completa de motociclete si accesorii a brand-ului, dar si servicii de asistenta post-vanzare. De asemenea, clientii vor avea acces si la o selectie de piese de schimb originale, precum si la gama de imbracaminte din colectia Motorclothes.

 

Bogdan Bucurescu, General Manager Harley Davidson Bucharest a declarat ca vor fi dezvoltate programe speciale pentru proprietarii din Romania, care vor include asocieri la initiativele internationale, activitati proprii distincte si formarea unei comunitati Harley-Davidson in Romania.

 

Harley Davidson Motor Company a fost infiintata in 1903 si produce motociclete de capacitate mare, dar si accesorii pentru motociclete si haine.

 

Bafta si asfalt uscat!

 

P.S. Am observat ca a mai postat cineva la stiri. Imi pare rau de incoveniente, dar sunt la servici si m-am grabit. Vedeti si aici: /index.php?showtopic=138853

Editat de smoky_bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 888
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Show-room-ul va fi linga magazinul Citroen.De fapt ,intre ele,e show-room-ul Hyosung :finger: ...Pe Titulescu, mai precis.Motocicletele vor putea fi vazute aici (si cumparate eventual :moron: ),dupa ce se termina Salonul Auto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Show-room-ul va fi linga magazinul Citroen.De fapt ,intre ele,e show-room-ul Hyosung :finger: ...Pe Titulescu, mai precis.Motocicletele vor putea fi vazute aici (si cumparate eventual :moron: ),dupa ce se termina Salonul Auto.

 

Stii tu sigur asta, sau ai vazut Harlau' ala acolo, lang Dragstaru' ala si iti dai cu presupusu'?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii tu sigur asta, sau ai vazut Harlau' ala acolo, lang Dragstaru' ala si iti dai cu presupusu'?

Stiu sigur,ca doar acolo e sefu' meu,Tiberiu Troia. I-am auzit pe baietzii care le-au adus si montat,cum povesteau de ele. Printre ei,era si Marcel.Adica motoarele sunt in tzara,prima transa,demo bike-urile.

Banuiesc ca "Harlau' ala acolo,linga Dragstaru' ala",te referi la Harley-ul ala busit al lui Tariceanu :finger: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fie intr-un ceas cu cuc.acum ca astia au venit ii mai asteptam pe hells angels.plm.

 

Tu ce cauti acilea, pramatie? bestie cu chip de om?

Hells angels? Stiu si eu cativa visatori de-astia. Aia au sa apara (ca tot dintre noi apar) atunci cand burtile au sa fie pline. Retineti ce zice unchiu' Geo!

 

--- Mesaj completat în 24 Sep 2007 16:00 -------------

Stiu sigur,ca doar acolo e sefu' meu,Tiberiu Troia. I-am auzit pe baietzii care le-au adus si montat,cum povesteau de ele. Printre ei,era si Marcel.Adica motoarele sunt in tzara,prima transa,demo bike-urile.

Banuiesc ca "Harlau' ala acolo,linga Dragstaru' ala",te referi la Harley-ul ala busit al lui Tariceanu :finger: ...

 

Ma refer la magazinul ala de pe Titulescu, hai ma ca toata lumea stie dugheana aia cu doua motoare in geam si un birou mai in spate, langa Citroen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acolo va fi sediul Geo. se va ocupa aceeasi firma care e deja dealer Citroen. iar pute a Tariceanu. tare ar fi sa vedem dotata Posta Romana cu HD-uri, ca exista deja traditie ca firmele lui Tari sa alimenteze institutiile de stat cu mijloace de transport. ma fac postash cat ai zice pas-fas! hihi

 

Tu ce cauti acilea, pramatie? bestie cu chip de om?

Hells angels? Stiu si eu cativa visatori de-astia. Aia au sa apara (ca tot dintre noi apar) atunci cand burtile au sa fie pline. Retineti ce zice unchiu' Geo!

 

<small>--- Mesaj completat în 24 Sep 2007 16:00 -------------</small><br/>

 

Ma refer la magazinul ala de pe Titulescu, hai ma ca toata lumea stie dugheana aia cu doua motoare in geam si un birou mai in spate, langa Citroen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hi,hi..."Dugheana"e goala,mai bine zis golita,ca sa fie loc pt. Harlane si Buell-uri.Cel putzin de unu' de-asta vorbeau vineri,cand am mai stat si eu pe-acolo.

 

--- Mesaj completat în 24 Sep 2007 16:11 -------------

ma fac postash cat ai zice pas-fas! hihi

 

:finger: Bai Fox-ule,vezi sa n-ajungi postas pe Hyosung,ca tot acolo sunt si de-astea....Macar de-ar fi vorba de motociclete,si nu de scutere de-alea mici....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ce cauti acilea, pramatie? bestie cu chip de om?

Hells angels? Stiu si eu cativa visatori de-astia. Aia au sa apara (ca tot dintre noi apar) atunci cand burtile au sa fie pline. Retineti ce zice unchiu' Geo!

 

 

* Tu ce insinuezi acilea, bre?... ca io daca nu am burta, nu pot conduce un Harley!? aaaaa? pai nu ma apuc eu de fiare (animale salbatice) si dupa ce scot tot de pe Harlau (las numa cadrul, furca, ghidonul, rotile si franele), o sa devina usurel de condus, right? :finger:

 

Si te rog sa nu mai jignesti purceii, sunt animalele mele de casa preferate :moron:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acolo va fi sediul Geo. se va ocupa aceeasi firma care e deja dealer Citroen. iar pute a Tariceanu. tare ar fi sa vedem dotata Posta Romana cu HD-uri, ca exista deja traditie ca firmele lui Tari sa alimenteze institutiile de stat cu mijloace de transport. ma fac postash cat ai zice pas-fas! hihi

 

Baaa, a innebunit pe toata lumea harlaile astea. Bine ma, fa-te tu postas ca sa ti-o dau eu la posta. Eu si cine mai vrea sa ... bage un lemn in soba ta.

 

--- Mesaj completat în 24 Sep 2007 17:16 -------------

* Tu ce insinuezi acilea, bre?... ca io daca nu am burta, nu pot conduce un Harley!? aaaaa? pai nu ma apuc eu de fiare (animale salbatice) si dupa ce scot tot de pe Harlau (las numa cadrul, furca, ghidonul, rotile si franele), o sa devina usurel de condus, right? :finger:

 

Si te rog sa nu mai jignesti purceii, sunt animalele mele de casa preferate :moron:

 

Ba da, dar cu burta goala poti conduce linistit Harley, cu Hellsu e mai greu pe saracia asta.

 

Guitz-guitz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba e foarte sigura, am vazut si eu motoretele cum erau incarcate in camion din depozitul Schenker Militari.

 

 

 

Una (numai una?? :finger: ) din cutiile de carton avea cusca metalica strivita temeinic, pentru ca durerea in (cuvant urat) e atat de mare incat chiar daca pe ambalaj scrie "BA IDIOTILOR NU LE ASEZATI UNA PESTE ALTA" tot in stiva de trei etaje au venit...

 

 

 

Showroomul e gata de mult timp, Moli cred ca astepta numai momentul potrivit sa il umple.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaa, a innebunit pe toata lumea harlaile astea. Bine ma, fa-te tu postas ca sa ti-o dau eu la posta. Eu si cine mai vrea sa ... bage un lemn in soba ta.

 

guitz-guitz

 

* Fetelor! fetelor!... nu va mai certati, ca va ia mama cate una la fiecare :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca aceasta venire a HD (de fapt o revenire) in RO este asemanatoare cu acea psihoza de dupa al doilea razboi mondial cand toata lumea astepta si spera: "Sa vina americanii!"

Sper ca bancile sa fie ingaduitoare si toti cei ce-si doresc un HD sa devina posesori!

:finger:

P.S. Sper ca "exponatele" sa nu ramana simple piese de muzeu din lipsa de cumparatori!

Editat de cruiserman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De mult imi doresc, au si buy-back, poate imi iau cateva ca as putea sa renunt la un Nipru. Dar nu vreau cu curea ca nu e masina de spalat, si nici lant ca nu ma mai dau cu bicicleta. Au si tractiune la atas?

 

Se va deschide show-room Ural in curand, cand o sa termine de dat cu mistria si sa puna var, va asteapta pe Strada Ajustorului 17 - 25, sector 6 au si choppere, Wolfuri, se dau de mult sunt calde, exista vreo 10 posesori deja. Si eu nu am primit bani ca sa postez asta.

www.ural.ro . Acum si in Timisoara prin Red Dust Motors" B-dul 16 Decembrie 1989 nr.45/A Tel/Fax: 0256-499351

 

 

 

 

<small>--- Mesaj completat în 24 Sep 2007 18:58 -------------</small><br/>ce am facut eu ii zice "Harley bashing", si e o chestie curenta intre cei care se simt poluati de producatorul american, la noi inca nu e cazul.

Tariceanu a fost multi ani fotomodel si veti da banii unui "papusel", veti cumpara motociclete cu care se plimba toti mosii si avocatii in SUA.

Dar daca luati Ural ii va da o rubla in plus la salariu aluia care indura frigul acum si formeaza tabla pentru un atas de Ural.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaa, a innebunit pe toata lumea harlaile astea. Bine ma, fa-te tu postas ca sa ti-o dau eu la posta. Eu si cine mai vrea sa ... bage un lemn in soba ta.

 

 

uncle jeo, taoata lumea stie de ce vrei Vn de 1600. :finger: ca lemn de unde frate, in padure te manca ursu! :moron:

 

P.S. intre timp optiunile mele s-au schimbat ma, cand o sa am bani de ashe ceva, Victory scrie pe moi! asta inseamna inca cativa ani de strans din dinti. si nu, nici o sansa sa fie din cauza lemnului, :lol:

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si te rog sa nu mai jignesti purceii, sunt animalele mele de casa preferate :moron:

 

10kx Cria.Pe ignorantul ala lasa-l in pace ca dupa 2 ani nu va mai avea rezervor pe care sa-si puna burta. :finger:

Una peste alta e bine ca in sfarsit o sa vedem si noi un show room moto adevarat la noi in tara (sper).Cat despe Hells Angels....sincer sa fiu nu prea ma intereseaza asa ca noi sa fim sanatosi ca boala vine singura.

Hai sictir Geo!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Showroomul e gata de mult timp, Moli cred ca astepta numai momentul potrivit sa il umple.

 

Who the fuck is Moli?

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Sep 2007 06:58 -------------</small><br/>

* Fetelor! fetelor!... nu va mai certati, ca va ia mama cate una la fiecare :cheers:

 

Mama, eu vleau Fat Boy model dupa doua mii tlei, de-ala cu loata de 200 pe spate.

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Sep 2007 07:00 -------------</small><br/>

Se pare ca aceasta venire a HD (de fapt o revenire) in RO este asemanatoare cu acea psihoza de dupa al doilea razboi mondial cand toata lumea astepta si spera: "Sa vina americanii!"

Sper ca bancile sa fie ingaduitoare si toti cei ce-si doresc un HD sa devina posesori!

:finger:

P.S. Sper ca "exponatele" sa nu ramana simple piese de muzeu din lipsa de cumparatori!

 

Eu as cam crede ca Harlau-mama a asteptat cu folos atata timp ca sa deschida butic acilea. A asteptat sa-si rupa gatul o groaza, ca fenomenul moto sa ia ceva amploare, si or sa vanda ceva zic eu.

Cine nu are intelepti, sa-si cumpere. Si eu sunt ieftin, accept si bonuri de masa.

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Sep 2007 07:02 -------------</small><br/>

Dar daca luati Ural ii va da o rubla in plus la salariu aluia care indura frigul acum si formeaza tabla pentru un atas de Ural.

 

Si cativa lei aluia care ti-o repara de fiecare data cand induri tu frigul cand te lasa in camp.

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Sep 2007 07:13 -------------</small><br/>

uncle jeo, taoata lumea stie de ce vrei Vn de 1600. :moron: ca lemn de unde frate, in padure te manca ursu! :lol:

 

De ce vreau sa-mi iau Vulcan 1600?

 

 

 

<small>--- Mesaj completat în 27 Sep 2007 07:15 -------------</small><br/>

Hai sictir Geo!!!

 

:eek:

Si eu te iubesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca preturile o sa plece de la vreo 7000shi un pic asa...sigur o sa fie multi doritori... :finger: Eu unu in cazul in care as avea de ales intre un japan de mediu sau un sportster883 in versiunea de baza...as alege clar harley-ul...atat pt imagine,sunet...etc,cat shi pt valoarea la revanzare... :moron: De cand l-am vazut p ala a lui george de la daytona twins... :lol: vreau shi eu unu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7.000!! Un HD?!? Doar daca-i facut in Japonia/China :finger:

 

Sa fim seriosi. Sub 9.000 de Euro nu cred ca o sa se gaseasca ceva pe acolo. Doar ceva haine/accesorii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi place sa intru in polemica doar de dragul polemicii, dar nici sa fiu luat la misto!

Deci:

1. HD, revine in RO dupa ce prin anii '90 a renuntat la a avea reprezentanta intrucat preturile de atunci erau prohibitive pentru romani: intre 7000 si 25.000 $! Probabil ca unii erau prea tineri pe atunci ca sa-si aminteasca acest lucru!

2. Aruncati aici o privire http://www.harley-davidson.com/wcm/Content...sp?locale=en_US

Harley-Davidson! Veti vedea preturile in $, transformati-le in euro si va rog sa-mi spuneti cati romani de clasa medie isi vor permite un HD cu banul jos! Daca aduc sistemul de plata american, extins pe 72 de luni si ofera finantare: jos palaria!

De final: sunt fan HD, dar incercam sa spun ca un HD nou-nout este un vis prea indepartat pentru multi dintre motociclistii romani! Iar de sacrificii si generatii de sacrificiu sunt satul...

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi place sa intru in polemica doar de dragul polemicii, dar nici sa fiu luat la misto!

Deci:

1. HD, revine in RO dupa ce prin anii '90 a renuntat la a avea reprezentanta intrucat preturile de atunci erau prohibitive pentru romani: intre 7000 si 25.000 $! Probabil ca unii erau prea tineri pe atunci ca sa-si aminteasca acest lucru!

2. Aruncati aici o privire http://www.harley-davidson.com/wcm/Content...sp?locale=en_US

Harley-Davidson! Veti vedea preturile in $, transformati-le in euro si va rog sa-mi spuneti cati romani de clasa medie isi vor permite un HD cu banul jos! Daca aduc sistemul de plata american, extins pe 72 de luni si ofera finantare: jos palaria!

De final: sunt fan HD, dar incercam sa spun ca un HD nou-nout este un vis prea indepartat pentru multi dintre motociclistii romani! Iar de sacrificii si generatii de sacrificiu sunt satul...

:finger:

 

 

HA HA HA...preturile in euro transformate in $ :lol: ...pun pariu ca preturile vor fi minim +35% fata de cele din USA...si cred ca Taricel nu va face rabat de la comisionul sau, ba din contra va "arde" fiecare biker care adera la prestigioasa motocicleta americana...bineinteles ca,dak ar fi aceleasi preturi ca in USA multi ar dori sa aiba un HARLEY dar o sa vedeti tot la amaritele noastre de zi cu zi o sa raminem,asta ptr majoritatea desigur...pentru o parte nici acu nu este o problema sa isi ia un Harley...

:moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...