Sari la conținut

Mic Incident Logan Taiat Calea Virago


cristibmw
 Share

Postări Recomandate

azi la 14:15 vis a vis de omv-ul din baneasa

 

eu eram in dreapta in masina si am reusit sa fac o poza

 

Taranu cu loganu i-a taiat calea motociclistului ... Motociclistul a culcat-o si am inteles de la un baiat cu scuterul(care m-a ajuns ulterior) ca motociclistul s-a lovit putin la picior.

 

Din ce-am vazut, loganu pleca mai departe in timp ce motociclistu tipa dupa el. Pana la urma loganu a dat cu spatele si eu am reusit sa fac poza atasata.

post-6330-1190802062_thumb.jpg

Editat de cristibmw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce sa-l editeze? lasa sa vada tot motoristu' numarul idiotului...poate se gaseste unul suficient de dus sa-i aplice "sfantul calcai" in frumoasa lui Dacia Lighean...

 

si ca un conservar cu multi km la activ ii doresc sa primeasca acelasi tratament de la un un camion de 40 de tone... :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi fost bine sa editeze numarul opelului... :finger:

 

locuiesc in zona, am garaj, bate, furic, topoare :moron: daca cunoashtetzi pe baiat shi are nevoie de ajutor mesaj please. spre ca nu e nimic grav insa... oricum, e bine de retzinut numarl, daca e navetist prin zona shi ma intersectez cu el o sa-i fac un semn discret de atentionare de cate ori il vad, sa shtie ca "big brother is watching"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce nu prea inteleg eu... care-i smenul cu intersectia aia, de unde venea motociclistu, de unde a iesit loganul? Loganu pare a fi pe un drum drept, motorul pare a fi pe un drum perpendicular pe primul. Teoretic (se poate sa nu fie asa), drumul perpendicular are cedeaza. Sa fi iesit loganu de acolo si motociclistul era pe drumul cu prioritate? O schema, o treaba?

 

A, si cum a fost accidentul la 14:15 cand postul a fost pus la 13:44?

Editat de Puc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine sa editezi numarul Daciei.

 

Nu-mi zice ca tu erai la volan... :finger:

 

A, si cum a fost accidentul la 14:15 cand postul a fost pus la 13:44?

 

Ora forumului poate sa fie diferita de ora accidentului... si asta e de la setari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacaate daca nu a existat contact intre cele doua vehicule.......

care era nr B 41 RFW? :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Puc nu ai vazut drumuri cu prioritate perpendiculare pe drumuri fara prioritate, doar invers ? doar intreb ?

nasol pt motociclist ca nu a fost contact, dar macar amenda ptr conservar ca nu acordat prioritate !

nu cred ca voi culca vreodata motorul, poate doar in cazul in care voi trece pe sub o remorca sau derapeaza de la blocatul rotilor, in rest vad situatia ca voi ajunge pe sub rotile altor masini in mers sau parcate

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa editez si eu unul...

 

 

B 63 DKA

 

Skoda Octavia - argintiu.

 

 

Situatie la indigo... Nu mai departe de astazi de dimineata in jurul orelor 08:30 ma deplasam pe B-dul Dinicu Golescu dispre Basarab catre Gara de Nord si, de pe strada laterala (Vespasian), individul cu pricina care, dupa ce ma vede ca vin, iese fix in bulevard si face dreapta (lui) catre Gara de Nord.

Dupa franele de rigoare si "spumele" de la gura, reusesc sa-l depasesc si continui mersul la aproximativ 40-50 km/h catre semafor.

Individul accelereaza si ma depaseste prin dreapta si scoate mana pe geam si imi arata cel mai mare (lung) deget al mainii !!!!

Ajung langa el la semafor si il intreb daca are ceva cu mine de vrea sa ma omoare, la care el imi raspunde: "Ce, ba, n-aveai loc pe banda 2 ?!!?!!" L-am intrebat daca a auzit de prioritate si am inceput sa ne injuram...

 

Locul cu pricina: pe bulevard sunt parcate masini una in spatele celeilalte si ramane doar o banda pe care se poate circula dupa care sunt liniile de tramvai. Adica , ... ce duda lui... sa ma duc pe linia de tramvai asa... cum si cand vrea el... ca sa intre el pe bulevard... Mai conteaza ca motocicleta are doar 2 roti si nu trebuie bruscata in nici un fel la trecerea peste liniile de tramvai?!!

 

P.S. Da, editez numarul "retardului" si o fac cu caractere mari ca sa va feriti de el... (si ca sa aveti grija de el , daca "este loc"...)

Editat de patraulea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratica de ce n-ai editat si loganul schimbandu-i culoarea sau chiar punand masina parcata in locul lui????

B 41 RFW

 

opa am trecut si la alta categorie de motociclete - choppere, ca de viteza sunt pline topicurile de aici.

 

bine ca a avut reactie motociclistul si a culcat-o putini fac aceasta manevra. insanatosire grabnica motociclistului. si fierul cat mai repede sa-l faca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine sa editezi numarul Daciei.

 

Ca aici

 

 

 

chiar de ce sa il editeze.nu cumva erai tu la volanul gunmoiului?lasa sa vada toti ciobanul pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am ajuns si eu la destinatie si vad multitudinea de pareri de pe topic.

 

Incidentul a avut loc la ora indicata in post.

Loganul a schimbat directia de mers prin viraj la stanga .... n-avea prioritate si a taiat calea motociclistului care thanks god is ok.

Poza a fost facuta la 1min dupa incident cand stupidul cu loganul a decis sa vada si el ce-a patit motociclistul(care striga dupa loganist).

 

Aia cu editatul pozei n-am inteles ce-i cu ea ... Poate ne lamureste cel cu sugestia.

 

Din pacate,soferu poate fi sanctionat doar daca exista un contact fizic intre vehcl implicate in accident. Altfel, idiotii de la circulatie ... Te amendeaza tot pe tine ca ti-ai zgariat mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lume nebuna,grabita,stresata,clar ca n-au mers in viata lor pe motor,exact ca pietonii cretini de pe treceri care merg cu pas de melc chior!Nepasare,grobianism,nervi intinsi la maxim.Cui trebuie sa multumim pentru asta?!?!

Calitatile dispar din randul multimii odata cu trecerea timpului si lupta nebuna pentru bussines,bani si iar bani,o mizerie mare in tara asta....

 

Sanatate domnului motociclist!

 

Imi pare rau!

Editat de costingr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate,soferu poate fi sanctionat doar daca exista un contact fizic intre vehcl implicate in accident. Altfel, idiotii de la circulatie ... Te amendeaza tot pe tine ca ti-ai zgariat mobra.

 

 

Salut! Asa e cum zici tu despre sanctionarea soferului DE CATRE MILITIE :moron: dar, exista si alte metode de "sanctionare" a idiotului :finger: si apoi sunt convins ca se asigura si nu ne mai ignora.

Sanatate motociclistului!

Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@BlackBolt au fost intr-un timp niste planuri...si s-a incercat strangerea de nr de inmatriculare si operatiuni de gherila din taste...acum nu s-a mai facut nimic dar...cred ca ar fi o chestie ok sa mai facem un topic cu nr-le masinilor care ne incomodeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent acum ca avea proritate sau nu,fiind cu masina nu te pui cu unul care circula pe doua roti,sansele sunt inegale :moron: Daca unul traverseaza(DIN GRESEALA) pe rosu la trecerea de pietoni ar insemna sa fie ultima lui greseala? :finger:

 

Care erau numerele de inmatriculare? :lol:

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...