Sari la conținut

Yamaha Ybr 125


Postări Recomandate

informati sunt pe site-ul lor oficial www.yme.com insa......acuam cat de bien realizata este..mie imi palce si mi se pare buna pt mine...sunt mai apucat din fire.....vreau sa fie fiabila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut scoala pe un ybr125 si mi s-a parut foarte misto, foarte manevrabila si de stul de infipta, si foarte confortabila, la viteza mare nush cum e, dar mie mi-a facut o impresie foarte buna.

singurul dezavantaj e ca pe la 200 asa ii cam tremura oglinzile .. in rest, e buna

Acum serios vbind,e un motor fiabil (4timpi) iar pentru oras e perfecta. prinde maxim 110 parca,insa ea fiind destul de usoara si neavand ceva impotriva curentilor de aer,va deveni usor instabila. in rest,e f f buna mobrisca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asadar se merita un ybr....cam cu 4000 de km la 1800 de euro???? cred ca e din 2006

 

nu se merita... pentru ca mai pui 500euro si o iei noua... nu poti sa sti cum a fost pastrata... incearca sa negociezi mai mult... o poti lua in 1300-1400 cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am condus una putin de tot si mi s-a parut fainuta. Are acelasi motor ca yamaha xt 125. poti afla mai multe detalii intreband pe cei care au xt-uri ca din cate stiu eu sunt mai multi.

 

Motoru e fain cel putin pt oras, adica pana la 80km/h ai rezerve de putere d pe la 85 se cam potoleste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate voi nu stiti dar motoreta aia in afara de motorul de yamaha si cateva alte mici componente e cam de cacao fata de pretul cu care o luati...de ce?fiindca are acelasi sasiu(va garantez 100%) ca si first bike formula aia de 125 ,frana spate pe tambur nu e deloc eficienta,frana fata pe disc nu satisface total nevoia de franare,aripa fata e de pastic casant usor si la 4000km incepe sa se fisureze prinderile...daca se mai baga si in gropi nuj ce sa zic de plasticele de la carene in special la spate..la fisrt bike imedait au picat..nush dak astia de la yamaha au pus ceva plastice mai bune..in locul vostru m-as gandi serios de 4 ori iniante sa dau vreo 2500 iepuroi pe asa ceva si de nou...mai bine ceva sh pe la 1500 euro...parerea mea... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate voi nu stiti dar motoreta aia in afara de motorul de yamaha si cateva alte mici componente e cam de cacao fata de pretul cu care o luati...de ce?fiindca are acelasi sasiu(va garantez 100%) ca si first bike formula aia de 125 ,frana spate pe tambur nu e deloc eficienta,frana fata pe disc nu satisface total nevoia de franare,aripa fata e de pastic casant usor si la 4000km incepe sa se fisureze prinderile...daca se mai baga si in gropi nuj ce sa zic de plasticele de la carene in special la spate..la fisrt bike imedait au picat..nush dak astia de la yamaha au pus ceva plastice mai bune..in locul vostru m-as gandi serios de 4 ori iniante sa dau vreo 2500 iepuroi pe asa ceva si de nou...mai bine ceva sh pe la 1500 euro...parerea mea... :laugh:

first-bike sunt aia care fac biciclete ? :friends:

incearca yamaha,parerea mea. e vorba de calitatea pieselor ,chiar daca aparent are acelasi aspect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reprezentatta din ploiesti e cea de la iesirea dinspre bucuresti???stiam ca e in cosntructie.....daca aia e e bn..daca e in alta parte as dori sa-mi spuneti chaior vreau sa ma duc sa o vad..si sa o examinez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reprezentatta din ploiesti e cea de la iesirea dinspre bucuresti???stiam ca e in cosntructie.....daca aia e e bn..daca e in alta parte as dori sa-mi spuneti chaior vreau sa ma duc sa o vad..si sa o examinez

 

Eu vazusem un Ybr in Otopeni, pe dn1... cum iesi din bucuresti pe stanga...

Dealer oficial,scrie mare Yamaha parca... nu mai tin minte...

 

 

Nu comparam un Ybr cu un FB...ce naiba...FB sunt pocnitori...

 

Totusi, e yamaha... nu chinezarii dealea contrafacute...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca e un motor bun pt un incepator..desi ca design imi palce mai mult rieju rs2 de 125.....insa nu stiu cat de bune sunt si sunt cu mult mai scumpe de noi..iar la mana a doua nu gasesc....daca a facut cn vreun test drive cu ybr..sau detinatori de ybr......care sunt problemele care pot aparea la mobra asta si cum se comporta ea pe drum :friends: ms anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba voi sunteti chiori sau va prefaceti?rotile,jentile,franele,ghidonul,suspensiile,furca,rezervorul,aripa fata,sheaua,cricul,oglinzile...sunt la fel ca la first bike...va jur pe ce vreti voi,si eu m-am dus la reprezentanta yamaha ct si am fb formula,asa ca stiu ce vorbesc..sunt aceleasi pese..ce plm...reprezentanta fb din ct e la 300m de cea yamaha..acum astia vand formula 200 cc care in plus are aceleasi scarite spate cu asta,iar blocul motor de la aia de 200cc de la fb parca e turnat dupa asta ybr,e pana si acelasi demaror,in aceeasi pozitie ,acelasi tip de carburator.....una peste alta,ce vreau sa zic?e o motoreta cu emblema yamaha si cu un pic de mai multa grija la mici detalii decat fb,ceva plastice mai bune,o toba care poate nu rugineste,un motor mai ingrijit cu vreo 2-3 cai un plus fata de fb, dar cu acelasi furnizor de piese in proportie de 95%............ :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma pana la urma se merita..ori ba?

Nu prea avem de unde sa stim, pt ca romanii, majoritatea, sunt vitezani... si nu prea ii atrag naked-urile...

 

O singura persoana am vazut pe forum, posesor al unui Ybr125, care a fost destul de amabil, si mi-a spus cate ceva despre ybr...

A zis ca merge fara nici o problema, el cumparand-o in martie 2006, este usoara si un pic cam lenesa la drum lung sau cu 2 persoane la deal...

 

Eu unul zic ca merita, dar asteapta pana in primavara... sa apara modelul 2008... ca acum nu mai are rost, s-o iei si s-o ti in garaj...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut mi-am cumparat si eu de curand o Yamaha YBR125 dar foarte multe lucruri nu prea stiu despre acest model asa ca daca utilizatorii acestui model m-ar putea ajuta cu ceva informatii privind acest model...Al meu e modelul din 2007 m-ar interesa ceva detalii despre acest model cum ar fi unde este fabricat acest model,am citit pe acest forum si am auzit ca ar fi fabricat in china? :crack:,ce parere aveti despre acest model? :cheers:

Am vazut si modele asemanatoare de motoare`(ca si design) cum ar fi Honda Twister sau predecesorul mai mare YBR-ul de 250 se pot folosi carene de pe aceste modele pt a schimba modul in care arata ? :kick: Modelul acesta din 2007 cati cp are unii zic 10 alti 12 pana la urma cati sunt?Se pot aduce ceva modificari pt a marii puterea acestui motor? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut mi-am cumparat si eu de curand o Yamaha YBR125 dar foarte multe lucruri nu prea stiu despre acest model asa ca daca utilizatorii acestui model m-ar putea ajuta cu ceva informatii privind acest model...Al meu e modelul din 2007 m-ar interesa ceva detalii despre acest model cum ar fi unde este fabricat acest model,am citit pe acest forum si am auzit ca ar fi fabricat in china? :crack:,ce parere aveti despre acest model? :cheers:

Am vazut si modele asemanatoare de motoare`(ca si design) cum ar fi Honda Twister sau predecesorul mai mare YBR-ul de 250 se pot folosi carene de pe aceste modele pt a schimba modul in care arata ? :kick: Modelul acesta din 2007 cati cp are unii zic 10 alti 12 pana la urma cati sunt?Se pot aduce ceva modificari pt a marii puterea acestui motor? :crack:

Pai nu ai talon frate?scrie acolo cati caluti are.

In cearsaful ala- cartea de identitate am impresia ca scrie si unde e fabricata.

Nu merita un carenaj pe ybr,se poate face dar te-ar costa mai mult decat motoreta,tine-o asa,invata sa mergi si dupaia cumpara-ti carenata daca chiar crezi ca asta ti se potriveste si nu o iei numai pentru figuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu pt figuri sau chestii d`astea da ma gandeam si yo cum sa fac sa arate un pic mai bine asa ...Poate stie cineva sa imi da ceva idei sau ceva pareri despre acest model,eu ma gandeam sa fac acest topic pt a putea scrie toti utilizatorii acestui model cate ceva despre acest tip de motor`..:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...