Sari la conținut

Siab 5-14 Octombrie


CobraArt
 Share

Postări Recomandate

Ce rabla totala de Salon.. ba nu, mai degraba targ cu expunere.

 

In comparatie, la Romaero Baneasa era parfum. Sa nu mai zic ca la Romexpo ar fi fost cu adevarat "Salon Auto"(vechea enigma a SIAB-ului de ce nu se tine acolo...)

 

Bine ca au fost motoare macar, sa am la ce sa ma holbez mai mult. Din cauza salonului s-a dus dracu tot traficul la iesirea din Bucuresti.

 

Poate sunt eu prea subiectiv, dar nu-mi place.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

O sa ma duc si eu sa-l vad. Bine ca stiu sa ma duc cu motorul, sa scap de aglomeratie. Daca tot l-au facut la Otopeni de ce nu l-au facut la Prisma in Balotesti??? Sunt 2 hale imense si o gramada de locuri de parcare iar accesul e mai mult decat facil. Sau poate Tantzareanu prefera sa tina spatiul ala degeaba decat sa scoata bani de pe urma lui? Sau poate herr Tiriac tre sa mananca si gura lui. Om de afaceri, om de afaceri, dar afacerile in Romania l-au schimbat mult in rau pe Tiriac asta. Nu stiu.

 

Deocamdata ma delectez cu Salonul auto de la Lyon. Cand m-oi intoarce in tara am sa le compar sa vedem pe unde ne situam.

 

Numa' bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai enervant pentru mine a fost ca-ti iau 15 le pt. parcare cu motorul, adica puteam sa merg si cu un ditamai pick-up american, tot atata costa. M-am luat de cei de la intrare, insa mare lucru n-am obtinut, s-au scuzat ca organizatorul vrea asa, chiar si pentru un scuter trebuie sa incaseze 15 lei. Trebuia sa pun motorul pe un loc liber de masina, de-a curmezisul, sa merite macar. In alte tari la expozitii sunt incurajati cei care vin pe 2 roti, nu jecmaniti. Macar am putut parca f. aproape de intrare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care se tot intreaba de ce editia SIAB de anul acesta s-a tinut in aceasta locatie le dau un indiciu ....

METRO + TIRIAC = LOVE(LE).....raman banii in "familia" APIA.....sa mananca si gura lui ceva...nu ? :laugh:

 

Daca cel mai tare club la ora actuala din Bucuresti este intr-un cort de ce nu ar fi la fel si salonul auto INTERNATIONAL Bucuresti la fel ? E la moda... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care se tot intreaba de ce editia SIAB de anul acesta s-a tinut in aceasta locatie le dau un indiciu ....

METRO + TIRIAC = LOVE(LE).....raman banii in "familia" APIA.....sa mananca si gura lui ceva...nu ? :laugh:

 

Daca cel mai tare club la ora actuala din Bucuresti este intr-un cort de ce nu ar fi la fel si salonul auto INTERNATIONAL Bucuresti la fel ? E la moda... :friends:

Pai era mai mult decat evident "de ce".Cred ca toata lumea a inteles. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic: Da' tu de unde stii cum arata asa ceva !??? :laugh:

Ah era sa uit exista INTERNETUL, unde copchii de 15-16 ani plini de cosuri si de b.le, cu pretentii de "smecheri" se baga in seama.

Poate fetele alea erau angajate si munceau, te-ai gandit la asta ?

Si apropo cu ce ai "ai alergat" dupa loc de parcare. Chiar nu te ajuta mintea sa-ti sprijini bitza de un gard.

 

Scuze pentru off-topic da e mult prea multa marlanie pe acest forum si rog un admin sa mai verifice user-ii ca se duce site-ul de rapa. Multumesc

 

Salut MOTOCICLISTII :friends: :wink: si scuteristii apucati-va de injurat !

:laugh:

Cu masina am alergat dupa un loc de parcare......!Nu conduceam eu ci tata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te duci cu masina, mai bine iti mananci unghiile.

 

Ieri am fost cu masina, insa nu era a mea. M-am bucurat sincer ca nu eram eu la volan, desi tot in ea a trebuit sa astept in timp ce ne deplasam cu viteza melcului.

 

Macar mergeam cu otobuzu, scapam naibii de stresul locului de parcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miliarde de poze. topicul plin de poze. nu stiu la care sa ma uit prima.

Da....eu am uitat aparatul acasa insa am facut una cu telefonul la o cbr-ica de 125....

 

--- Mesaj completat în 07 Oct 2007 18:23 -------------
:friends:

miliarde de poze. topicul plin de poze. nu stiu la care sa ma uit prima.

Da....eu am uitat aparatul acasa insa am facut una cu telefonul la o cbr-ica de 125.... :laugh:

post-20885-1191770463_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cea mai mare teapa posibila...tocmai ma intorc de acolo....si am plecat cu masina ca s-a speriat fata de ploaie...am facut 2 ore si 1/2...la dus si 1 ora la intors...si n-am vazut niciodata SIAB mai ratat...incepand cu locatia...si lipsa unor marci familiare la noi(ex peugeot..sau o fi si nu l-am gasit io)

singurul lucru reusit ..si legal...am parcat in aeroport si am scapat cu 10 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la salonul auto de la Lyon. Deloc impresionat. In afara de partea cu masinile retro si cele de competitie (care fac toti banii, adica 9euro biletul de intrare) restul destul slabutz. Plusuri ar fi ca pentru ceva banuti te puteai da cu un Lamborghini sau un Ferrari Maranello. Ca pasager nu va imaginati ca pilot:)) Un mare minus, nu sunt femei la stia sa fiu al naibii. Hostessele toate praf nush dc puteai alege 2 mai bunicele. Daca intereseaza pe cineva pot sa pun si ceva poze. Astept sa ma intorc in tara sa fac comparatie cu Siab-ul nostru. Si nu, nu erau si motoare in afara de cele din parcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cea mai mare teapa posibila...tocmai ma intorc de acolo....si am plecat cu masina ca s-a speriat fata de ploaie...am facut 2 ore si 1/2...la dus si 1 ora la intors...si n-am vazut niciodata SIAB mai ratat...incepand cu locatia...si lipsa unor marci familiare la noi(ex peugeot..sau o fi si nu l-am gasit io)

singurul lucru reusit ..si legal...am parcat in aeroport si am scapat cu 10 lei

Cei de la Peugeot nu au fost,au zis ceva de genu:"mai bine facem multe capmanii in mass-media decat sa mergem la Siab pentru ca nu orcine poate merge la bucuresti la salon,dar orcine citeste ziare,se uita la tv"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' puteti sa-l lasati chiar pe coltz, la inceputul aleei de acces spre poarta. Sau chiar sub pod, pe trotuar. In locurile astea doua erau majoritatea motoarelor parcate.

 

15 RON pt parcare cat cer aia sa intri cu masina, mi se pare bataie de joc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut eu niste poze :laugh: o sa le micsorez ca au cate 1mb si o sa le pun aici, daca nu se supara cineva. nu-s cine stie ce, dar daca lumea vrea poze ... daca nu vrea nimeni, nu mai le fac.

apropo si cu 'otobuzu' a fost un chin, plin ochi, mers in acelasi ritm de melc, facut 2h la dus si la intors 30min(am luat maxi-taxi ca 'otobuzisti' erau nesimtiti si nu opreau in statii). mai bine plecam si eu cu mobra, da' ce faceam cu ploaia ca mie de ploaie m-am speriat :friends:

per ansamblu mi-a placut, dar mai bine alegeam alta zi mai libera

Editat de mirciulik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o tampenie, se duce rumanu, casca gura la masini de 100000 Euro si pe urma isi ia logan :friends: Ce am mai injururat ca am trecut pe acolo in drum spre munte, daca eram cu masina sigur ma intorceam si io

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

organizatorii nu au pus la dispozitie si un autobuz pt transportul vizitatorilor?

 

se are cineva idee dc te pun sa platesti parcarea si dc te duci cu bicicleta?

..sigur platesti...sau lasi bicla afara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot nu ma incumet de aglomeratie ... incerc sa merg cu motorul poate ajung mai repede si parchez mai usor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...