Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

 

Chiar m-a bucur ca sa deschis topicul asta. Vin si eu cu o intrebare.

 

Am 3 mobre furate:

 

1, kavasachi wtf858 Are cadru rupt dar la-m lipit eu cum am putut si revopsit sa nu se cunoasca. e din 98 dar are numa 18.000km reali 67cp si merge si pina la 200km/h de la un stop la altul fara probleme. E in stare inpecabila. pret 1500USD

2. suzuki haiabusa de 650cc. are ceva probleme cu furca ca e indoita rau dar merge f bine. are 100cp, din 95, 35.000km, full options. pret de criza 2500 euro ( imatriculata pe primarie)

3. Am si un ciopper f fain. Harli Deividson 250cc, deci nu e nevoie de permis. are abs, cbs, wtf, plm, roata spate de 100 fata de 40, cam crapate dar mai merg sigur un sezon. arata ca noua. crom, tobe goale, tot ce vrei. mici defectiuni technice. e din 2013 deci noua de la magazin. pret 4500usd.

 

pt poze va rog pm si seriozitate.

 

Cine ma ajuta sa le vind??

prietene ce cau-ti s-ami stici mie intrebarea?

vrei s-am-i pun cumnati pa tine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presimt ca o sa fie un topic tare interesant.

 

ON se pot face multe invarteli,si pe loc si in mers si cu fata si cu spatele...si tre' sa fi tare bun in ale motoretismului sa poti fugi si scapa de militie.Doar esti constient ca asta tre' sa faci,nu?doar no sa te opresti sa le predai actele lipsa pe care le ai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene ce cau-ti s-ami stici mie intrebarea?

vrei s-am-i pun cumnati pa tine?

:)))))))))))))))))))))))))))))))) cumnatiiii, auzi tare

 

Salut,

 

Chiar m-a bucur ca sa deschis topicul asta. Vin si eu cu o intrebare.

 

Am 3 mobre furate:

 

1, kavasachi wtf858 Are cadru rupt dar la-m lipit eu cum am putut si revopsit sa nu se cunoasca. e din 98 dar are numa 18.000km reali 67cp si merge si pina la 200km/h de la un stop la altul fara probleme. E in stare inpecabila. pret 1500USD

2. suzuki haiabusa de 650cc. are ceva probleme cu furca ca e indoita rau dar merge f bine. are 100cp, din 95, 35.000km, full options. pret de criza 2500 euro ( imatriculata pe primarie)

3. Am si un ciopper f fain. Harli Deividson 250cc, deci nu e nevoie de permis. are abs, cbs, wtf, plm, roata spate de 100 fata de 40, cam crapate dar mai merg sigur un sezon. arata ca noua. crom, tobe goale, tot ce vrei. mici defectiuni technice. e din 2013 deci noua de la magazin. pret 4500usd.

 

pt poze va rog pm si seriozitate.

 

Cine ma ajuta sa le vind??

suzuki haiabusa de 650cc. vreau si eu poze cu asta plz, cred hayabusa in loc ;haibusa;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un moment dat, cineva zice! nu prea stai bine cu gramatica, sa-mi, in loc de (s-am-i) si multe ca nu vreau sa mai citesc, mie groaza..............

ok,daca nu intelegi nici tu si nici colegul de mai sus,am sa va explic amandurora.

1,daca ai vrut sa ma corectezi ai facut-o intr-un mod total gresit ''...mie groaza''.

2.inainte de a posta,faceti bine si cititi posturile de mai sus.Astfel,o sa realizati ca toti care au postat inaintea voastra folosesc un limbaj in ton cu continutul topicului,adicatelea facem misto de cel care a postat ca a pus o intrebare care ne calca pe toti pe coada pentru ca,exact, nu suportam pe astia care ne fura motoarele.

Acum intelegi exprimarea?

Editat de ScoRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratica

 

ok,daca nu intelegi nici tu si nici colegul de mai sus,am sa va explic amandurora.

, lasai, mancat-ias, care nu intelege, nu m-ai explica atata k nare rost.

E ca si cum ai spune bancuri si le-ai explica la final, isi pierd tot hazul.

Hai mai bine sa-l ajutam pe omul asta cu mobra furata. Eu de exemplu o tin undeva la tara, tocmai de frica astora ca el sau cei care i-au vandut-o lui, dar e afara, in curte, si nu e poarta incuiata. Daca da o bere, ii spun adresa, da' impartim banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca sunt căldărar ma acepti sa impartim?

Editat de ScoRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca sunt căldărar ma acepti sa impartim?

Doar cu ursari, sorry, man.

 

Acum serios, omul are si topicul asta deschis:

/index.php?/topic/690116-modificare-mz-etz250/&do=findComment&comment=3343273

 

Stim cu totii ca motoare din asta comuniste exista abandonate si fara acte destule. Omul e de buna credinta si nici motorul lui nu cred ca e furat, cine stie de unde l-a recuperat. A postat fara sa dea detalii fiindca e naiv si nu are vechime pe forum.

Nu cred ca se poate face ceva ca sa-si rezolve problema, inainte se faceau (ilegal) inmatriculari pe primarie, dadeai o declaratie pe proprie raspundere ca motorul e sub 50 cmc si aveai nevoie de un contract (de mana) de vanzare cumparare ca sa arati de unde il ai. Fiindca se inmatriculau tot felul de bombe ca scutere, se cere mai nou si ITP, adica te obliga sa treci pe la RAR cu jucaria. Daca la primarie puteai sa le spui orice, iar baietii de la RAR chiar stiu sa faca diferenta intre 50 cmc si un MZ 250. Asa ca in prezent nu mia exista portita asta (din fericire!). Va trebui sa se distreze cu MZ pe drumuri forestiere de la tara, unde n-o sa-l intrebe nimeni de sanatate.

Editat de Solon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La comunistele astea in general are sanse sa gasesca acte format vechi, cu sau fara tablita cu numar vechi.Recarosare se poate face foarte usor, cu transplantul motorului de rigoare.

Si , da , exista motoare fara actele uzual necesare, dar care se pot inscrie, insa cu foarte mari cheltuieli...Ex, motor de pista, din IT, radiat definitiv acolo, atat ca te costa undeva la 600 euro din cate stiu sa primesti din nou certificat de proprietate si de inmatriculare, ca apoi sa il vinzi cu contract. Alta varianta este sa il iei de la firma, cu factura si sa soliciti la Reprezentanta marcii respective, dar iarasi implica oarece costuri.

Excludem de aici motoarele "imprumutate" de prin benzinarii, garaje nesupravegheate sau "uitate" prin vreun microbuz dubios. La alea se pot face rost de acte, numai ca pe actele alea scrie : SENTINTA PENALA, Certificat de Inmatriculare Penitenciara,etc.Nu cred ca ai ce face cu ele PE SOSEA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene ce cau-ti s-ami stici mie intrebarea?

vrei s-am-i pun cumnati pa tine?

Nu, c-am pun si eu frati si tovaras pe cumnati tai. Eu doar i-mi fac reclama la ce am de vinzare. Asta e tot. Daca nu intalegi, i-ti desenez.. M-a crezi prost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)))))))))))))))))))))))))))))))) cumnatiiii, auzi tare

 

suzuki haiabusa de 650cc. vreau si eu poze cu asta plz, cred hayabusa in loc ;haibusa;

poze cu buza na-m ca sa stricat camera da pa aifon 6 dar uite una mai jos cu harliu

post-45131-0-10012800-1360748808_thumb.jpg

 

Facut la comanda ca poti s-ati pui toti cumnati si veri si tovaras in spate in caz ca te prinde politia fara acte. Se dau jos si trag bataie la politist...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze cu buza na-m ca sa stricat camera da pa aifon 6 dar uite una mai jos cu harliu

attachicon.gif700_12633138891.jpg

 

Facut la comanda ca poti s-ati pui toti cumnati si veri si tovaras in spate in caz ca te prinde politia fara acte. Se dau jos si trag bataie la politist...

Haoleu ce coviltir shukar ai, fratemiu.

Uite o poza cu busa, asta-i aia a ta?

All+Chrome+Paint+Suzuki+Hayabusa.jpg

Editat de Solon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze cu buza na-m ca sa stricat camera da pa aifon 6 dar uite una mai jos cu harliu

attachicon.gif700_12633138891.jpg

 

Facut la comanda ca poti s-ati pui toti cumnati si veri si tovaras in spate in caz ca te prinde politia fara acte. Se dau jos si trag bataie la politist...

ma tu esti da-i lu butoane?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt topic in care se posteaza fara subiect. Avem un dar de a ne baga in seama Ce ar fi sa ne adunam mintile si sa raspundem fiecare la intrebarea pusa de initiator. Omul a pus o intrebare clara si de aici s-a ajuns la avioane. Mai lipsesc clipuri cu diferite subiecte si pop cornul. Oameni buni, adunati-va la o bere si voi. Dati va rog raspunsuri pertinente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ON:

Atunci rugam sa se reposteze si reformuleze intrebarea, care sa contina si restul de indicii pentru un raspuns corespunzator...

 

OFF:

Cu alte cuvinte, e un alt topic care se deschide cu o intrebare aiurea,incompleta si incorecta...Ca si cum ai posta la rubrica "Accidente" : Topic nou:Accident, astazi... si...atat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haoleu ce coviltir shukar ai, fratemiu.

Uite o poza cu busa, asta-i aia a ta?

All+Chrome+Paint+Suzuki+Hayabusa.jpg

nope, n-ui a mea. dar vad ca avem acelas gind: cu cit mai mult, nu strica. eu unu mi-am tras busa cu 3 roti:

post-45131-0-64644200-1360754064_thumb.jpg

 

La harli, ma-i am de pus turnulete pe rulota si un turnulet pe far

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Inmatriculare Yamaha YZF R125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...