Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

contractul de vanzare-cumparare,pot fi completate cu pixul?sau e obligatoriu dactilografierea?

La mine contractul VC a fost completat cu pixul de vanzator direct pe original, si la Politie nu mi s-a reprosat nimic. (din fericire) Singura chestie la care ma gandesc e sa fie inteligibil, si lizibil scrisul, dar depinde si peste cine dai in spatele ghiseului. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

De curand i-am vandut motocicleta tatalui meu deoarece pe numele meu costa asigurarea rca foarte mult, acuma urmeaza sa merg la rar si politie sa o inscriu pe numele lu tata. Intrebarea mea este: motocicleta a fost inscrisa pe numele meu cu nr AG 38 DDE se poate inscrie pe numele lu tata cu acelasi numar? Cand am cumparat mobra a trebuit sa trec pe la rar pentru identificare iar motocicleta avea designul ca in poza atasata mai jos acuma are arpia fata albastra si carena fata alba o sa am probleme la rar din aceasta cauza?

post-70896-0-70000000-1430315756_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numarul il poti pastra.

e chiar mai bine, nu-l mai platesti odata.

 

cu culoarea nu vei avea probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti pastra numarul fara problema, se pune o bifa pe fisa de inmatriculare( APN=auto/moto pastreaza numarul).

Nu vei avea probleme nici cu ajustarile facute la culoare.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

a) se poate pastra numarul de inmatriculare;

B) depinde de combinatia de culori care este trecuta in certificat...practic ce culori sunt trecute, presupun o combinatie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

a) se poate pastra numarul de inmatriculare;

B) depinde de combinatia de culori care este trecuta in certificat...practic ce culori sunt trecute, presupun o combinatie!

in certificat sunt trecute culorile albastru si rosu

» Post actualizat in 29 Apr 2015 14:03

Poti pastra numarul fara problema, se pune o bifa pe fisa de inmatriculare( APN=auto/moto pastreaza numarul).

Nu vei avea probleme nici cu ajustarile facute la culoare.

 

Bafta!

Multumesc!

» Post actualizat in 29 Apr 2015 14:03

numarul il poti pastra.

e chiar mai bine, nu-l mai platesti odata.

 

cu culoarea nu vei avea probleme.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti ca bagati omu in eroare. El nu vrea sa pastreze numarul pentru el .

 

"Intrebarea mea este: motocicleta a fost inscrisa pe numele meu cu nr AG 38 DDE se poate inscrie pe numele lu tata cu acelasi numar?"

 

Vrea ca motorul sa fie pe numele tatalui dar cu acelasi numar. Adica tre sa scrie ca e de acord sa ii cedeze si numarul.

 

Daca vrei sa pastrezi numarul , inseamna ca faci o rezervare pentru un viitor motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in certificat sunt trecute culorile albastru si rosu

» Post actualizat in 29 Apr 2015 14:03

Multumesc!

» Post actualizat in 29 Apr 2015 14:03

Multumesc

Predomina culorile de baza in schimbarea ta, deci nu sunt probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti ca bagati omu in eroare. El nu vrea sa pastreze numarul pentru el .

 

"Intrebarea mea este: motocicleta a fost inscrisa pe numele meu cu nr AG 38 DDE se poate inscrie pe numele lu tata cu acelasi numar?"

 

Vrea ca motorul sa fie pe numele tatalui dar cu acelasi numar. Adica tre sa scrie ca e de acord sa ii cedeze si numarul.

 

Daca vrei sa pastrezi numarul , inseamna ca faci o rezervare pentru un viitor motor.

Am instles. Cum ai spus si tu vreau sa ii cedez numarul lu tata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vandut masini si motociclete in Dambovita, si-au pastrat numerele si circula cu aceleasi numere si acum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te duci la rar si iti da certificatul de autenticitate =108 lei (nu e nevoie sa fie tatal tau) si la inmatriculari trebuie sa completeze o fisa de inmatriculare(acolo trebuie sa fie cu buletinul lui in original si sa semneze acea foaie) ai nevoie de contract vanzare-cumparare , taxa de 37 lei la cec , fiscalul de la primarie unde o sa platesti si o taxa de 60 de lei , asigurarea facuta pe numele tatalui tau.si eu am facut acelasi lucru in aprilie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te duci la rar si iti da certificatul de autenticitate =108 lei (nu e nevoie sa fie tatal tau) si la inmatriculari trebuie sa completeze o fisa de inmatriculare(acolo trebuie sa fie cu buletinul lui in original si sa semneze acea foaie) ai nevoie de contract vanzare-cumparare , taxa de 37 lei la cec , fiscalul de la primarie unde o sa platesti si o taxa de 60 de lei , asigurarea facuta pe numele tatalui tau.si eu am facut acelasi lucru in aprilie

multumesc chiar aveam nevoie sa stiu ce acte imi trebuiesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact acceasi manevra am facut si eu acum cateva saptamani,din acelasi motiv si mobra fiind ca cea din cazul tau...cu numarul banuiesc ca te-au lamurit mai sus colegii ca il poti pastra si e ok,asa cum am facut si eu...iar la identificare nu cred ca o sa ai probleme,si a mea e putin diferita fata de cum era cand am luat-o dar nu a fost nici o problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este inainte de 2001 fabricatie , in jur de 6-700 de lei cu tot cu asigurare, din cauza ca nu are nush ce nr european, iar daca e dupa 2001 mai putin cu vreo 100 de lei , parca. Mentionez ca preturile sunt aproximative, putand exista variatii de 100-150 de lei fata de cat am spus eu. Daca tot te-ai hotarat sa o iei,cere fixcalul prima data, sa fi sigur, verificate seriile cadru, motor,apoi vezi cu un mecanic starea ei samd. Sunt tot mai multi tepari in tara asta...

Editat de dude123
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In jur de 200 euro probabil . Trebuie facuta carte de identitate la rar , acte traduse , itp , asigurare , certificat autenticitate . taxa talon , asigurare , taxa numar inmatriculare si timp , de preturi exacte trebuie sa te interesezi la RAR si la un centru de acte .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Inmatriculare Yamaha YZF R125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...