Sari la conținut

Hayabusa!dream Come True!motorul Meu Nr 10 ...


emylyo
 Share

Postări Recomandate

SUZUKI GSX1300R HAYABUSA echipata cu un full sistem de evacuare YOSHIMURA TRIOVAL CARBON-JUST FOR RACE USE modificat,centralina,filtru de aer K@N nou,filtru de ulei K@N nou model tunning SPECIAL FOR HAYABUSA,bujii iridium NGK,Baterie noua YUATSA,crashprotectors LSL,crashprotectors suplimentare pt scarite si toba LIGHTING-USA,amortizor de ghidon,futune race LUCAS,placutze race NISSIN,monopost,parbriz aftermarket,ornament carbon bord,suport numar rabatabil,semnalizari miniaturizate aftermarket spate,alarma cu senzori suplimentari si perimetrali dualzone,tanlpad HARRIS.Motocicleta este non euro,injectie,fara sonda de oxigen sau vreun catalizator.Cumparat din GERMANIA la 0 km in 2004,unic propietar in ROMANIA-rulaj 9000km,cauciuc original fata,cel de spate a fost schimbat la 6000km,nerulata 2006-2007 octombrie,carte service.Motoreta a primit un schimb de ulei MOTUL dubluester 15w50,antigel,lichide frana si ambreiaj.Motocicleta este deosebita si completa-puternica,stabila,super chiar si pe curbe,usoara-pt mine ,se comporta excelent cu amortizorul de ghidon,sound placut diabolic,cuplu bun 133 N/m,elasticitate,un consum decent 8-10/100km.Franele cam lasa de dorit si nu este o noutate la busa,frana de motor le compenseaza. A fost facuta parca pt gustul meu si e marimea mea.De azi doarme la mine in garaj.

post-6602-1194075819_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 174
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:friends: Vezi ca la iesire din Constanta sunt a-z cauciucuri , acolo cred ca o sa gasesti cauciucuri de autobuz .

Sa o satpanesti sanatos Emile ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in opinia mea este o motocicleta fenomenala! personalitate cat cuprinde motor cu un cuplu monstruos si forma inconfundabila o caracterizeaza pe drept cuvant ca fiind adevarata regina!

 

asfalt uscat! si multi km!

p.s. sunt pana acum primul si singurul care a calarit-o de cand e in patrimoniul lui emilio :friends:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mii de multumiri pt urari.Cauciucurile pe care le comercializeaza acolo sunt Victoria si au indice de viteza scazut ca si cauciucurile Avon sau Oriflame sau cum le-o zice.Alex ai avut ocazia sa te urci pe ea,ma mai gandesc daca si sa faci o tura cu ea ca stii tu vorba tatalui tau-masina si mobra nu se dau,femeia se duce singura!Tare faza azi noapte in Cernavoda cand dupa o curba m-am trezit cu o vaca pe mijlocul soselei si am inceput sa rad ca intram cu vaca mea intr-o vaca... .Cred ca se lasa cu fripturi daca mergeam mai tare,dar noroc ca nu se prea lasa pe curbe...dupa cum spun invidiosii.Culmea este ca se lasa si nu este nici grea in oras cum zic unii.Eu stiu de ce.Din poza va zambeste Alex.

post-6602-1191748403_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o calaresti sanatos si fereasca Dzeu sa te copleseasca puterea ei veodata incat sa duca la incidente.

Ride safe! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucura faptul ca am renuntat la supersportive.Cuplu,stabilitate si un pic mai sigura mi se pare.Putere controlabila.Amortizorul e ok,franele lasa de dorit.Rupe aderenta in primele 3 trepte.Ajung acasa fara dureri de cap,gat,miloc sau coloana.Nu imi solicita incheieturile nici macar in oras si satisfacator pe curbe-este si friga afara.Foarte multumit.Este brutala dupa 5-6000 ture si de la 160 pana la... nu spun ca nu da bine la ochi trage ca o nebuna!Interesant ca se dau la o parte soferii de parca as fii ci tirul!Faruri beton asa ca voi renunta sa ai pun xenon.Le-a placut inclusiv parintilor mei care aveau o mare retinere inainte si m-au primit cu ea in garaj!SI CEA MAI TARE FAZA-SEFUL LA CIRCULATIE CND M-A VAZUT AZI CU MOTO SI-A PUS MANA IN CAP LA PROPRIU! :crack:Nu stiu ce nr sa-i pun.Aveti idei ceva?AM VAZUT LA GASCA DE LA MURES NISTE NR INTERESANTE!

 

<small>--- Mesaj completat în 08 Oct 2007 18:55 -------------</small><br/>http://www.pro-bike.ro/forums/MA-VINDE-and...0km-t15562.html

post-6602-1191858437_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare! S-o stapanesti sanatos! :friends:

Gume iti recomand Pirelli Diablo (duc bine cuplul de camion, se incalzesc repede si se lipesc bine) sau ceva Dunlop de compozitie moale. Oricum iti trebuie ceva moale ca incepe sa fie frig. Partea naspa este ca animalul o sa ti le haleasca in doi timpi si trei miscari... Da' merita!

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te contrazic si iti spun ca avem sosele de 200 plus.Cateva,dar sunt.Nu ma crezi?Te astept la un suc la Fetesti sa iti arat 2.Motocicleta este un sport touring care se comporta excelent atat in oras,dar mai ales afara.Am mers cu moto mult mai mari si mult mai grele si mai greu de manevrat-FZR1000 90-92 parca,BMW de politie,ZX9R 94-97,zx7r mai vechi.Nu va mai dati cu parerea daca nu sunteti in cunostinta de cauza.Hayabusa a fost facuta sa depaseasca top speedul si performantele xx-ului de la Honda si un motor care atingea 340-355km/h nu putea sa aiba 170kg mai ales ca miarele din 1999 aveau cu 15-25 kg mai putin.Top speedul se atingea in zona rosie a turometrului si au fost probleme cu distributia si bineinteles accidente-motoare sparte sau calate.Asa ca moto a fost limitata la 300,dar a ramas la aceleasi dimensiuni si aceeasi greutate.Nici americanii nu au voie sa mearga mai mult de 70 mile/h dar isi iau numai masini cu motoare v8 si de capacitati mari.Sa vezi ce elegant este sa ai putere cand intrii in depasiri...si nu fortezi fierul la limita riscand sa-i aduni pistoanele cu sacosa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumiri pt urari.Motorul este cel parcat la Grill pe Mamaia si a cam fost bibelou.Un lucru bun pt mine.Il admiram de ceva timp,dar am asteptat sa mai cresc.Fostul posesor un domn care merita respectul meu pt ca nu l-a chinuit si nu l-a tavalit prea rau si a inteles multe lucruri spuse si nespuse.Acum a incaput pe mana unuia care o sa-i acorde mai multa atentie pt ca are ceva mai mult timp liber. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, un motor de la care nu prea o sa vrei sa mai treci la altceva. Un alergator si de cursa lunga dar si de sprint. Insa ai grija mare la franare :bigstar:

 

S-o stapanesti sanatos, ca grija stiu ca o sa ai de ea :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...