Sari la conținut

Intalniri B - SUZUKI - GS 500


adya76
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bun, hai sa va explic cum sta treaba sa nu-mi ziceti ca sunt chitros :D

 

La orice service moto, operatia costa 60-70 ron (ex. Motor Team), iar la mecanici in batatura se cer 40-50 ron (am sunat eu la diversi pt ca aveam nevoie).

Eu cer 10 ron, ca sa imi scot in timp investitia pe tester, nu ca sa fac bani :).

 

Azi nu pot sa-l aduc la intalnire pt ca nu mai dau pe acasa, vin direct de la serviciu.

Daca arde cumva, putem sa ne intalnim in orice zi la o ora stabilita de comun acord (ziua pe la Piata Presei, seara prin Crangasi/Regie). Daca nu e graba, astept sa imi confirmati si il aduc sigur data viitoare.

 

Sper ca m-ati inteles si nu mi-o luati in nume de rau.

Fac si exceptii de la regula si fac testul pe bere :drink: (sau gratis), dar asta in cercul de prieteni apropiati (unde ne mai ajutam reciproc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun un titlu din care sa nu inteleaga mare lucru...

 

Intalniri B - SUZUKI - GS 500,

Saptamanale, ocazionale...

 

Altcineva cu propuneri...sau modificari la propunerea mea !?

Totusi...cum ramane cu modificarea asta de titlu? A mai gasit cineva ceva interesant?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara la 22:00 Universitate l-am vazut pe Just_John oprit...il trantise unu cu conserva. El ok, moto cica nitel zgariata...azi aud si de Adi_mot ca a "harjait-o" nitel zicea ceva pe la genunghi dar e ok si el...

Ce aveti fratilor? Nu mai auzisem de mult de d-astea...si era chiar prea frumos...acuma incepem s-o comitem cate unu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara la 22:00 Universitate l-am vazut pe Just_John oprit...il trantise unu cu conserva. El ok, moto cica nitel zgariata...azi aud si de Adi_mot ca a "harjait-o" nitel zicea ceva pe la genunghi dar e ok si el...

Ce aveti fratilor? Nu mai auzisem de mult de d-astea...si era chiar prea frumos...acuma incepem s-o comitem cate unu ...

 

 

JhOn are Gs ! Just_John are BMW F 650 ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara la 22:00 Universitate l-am vazut pe Just_John oprit...il trantise unu cu conserva. El ok, moto cica nitel zgariata...azi aud si de Adi_mot ca a "harjait-o" nitel zicea ceva pe la genunghi dar e ok si el...

Ce aveti fratilor? Nu mai auzisem de mult de d-astea...si era chiar prea frumos...acuma incepem s-o comitem cate unu ...

 

Nasoale vesti aflai p-aici! :drink: Bafta cu reparatiile celor doua GS-uri, oamenii inteleg ca-s ok! :)

 

BTW, s-a stabilit aseara vreo iesire pentru duminica? :) Felicitari pentru numarul mare de participanti la intalnirea de joi! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum zicea Mihai, azi dimineata am avut si eu o cazatura. A pus ala din fata mea frana brusc, probabil ii sarice un pieton in fata. Eu aveam vreo 30-40 la ora, am srans frana fata, moment in care am incepus sa dansez ca la rodeo, finalul fiind o tranta pe partea dreapta si o alunecare de vreo 5 m cu tot cu motor intre picioare. Ca pagube... genunchiul lovit si ceva zgarieturi pe piciorul stang (nush cum draqu ca am cazut pe dreapta). Moto are ghidonu indoit un pic, nu stiu din ce cauza ca nu am busit nimic. Inrest ce sa zic... #@&E$#@ soferilor care au stat si s-au uitat ca la spectacol si nu a coborat niciunul sa vada daca sunt OK, nu mai zic sa ma ajute asa ridic moto. Si sa le dea Dumnezeu sanatate celor 2 de la distrigaz, care au venit, m-au ajutat sa ridic motoru, m-au intrebat daca am patit ceva si au stat cu mine pana am plecat. In rest traim intr-o jungla plina de babuini, da si aia cred ca m-ar fi ajutat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

v-am vazut si eu ieri .mai erati vreo 8 cand amtrecut eu ca pieton pe langa voi .numai m-am bagat in seama. sper sa ma alatur voua cat de curand. ..planuiesc si eu un gs.,acum incerc sa termin scoala si sa numai fiu motociclist doar de la tastatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am mai alat de unu ca a trantit un GS-u ....ce-o fi d-ne'...o fi ceva in aer....ce draq....

Sa intamplat la intersectia Traian cu B-dul Unirii....rider ok (nas spart) echipamentul si-a facut inca odata datoria. In schimb suzi a facut cunostinta cu un Q7...n-am vazut-o dar cica e destul de naspa...furca...capac motor ...

 

Nu mai am cuvinte....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

v-am vazut si eu ieri .mai erati vreo 8 cand amtrecut eu ca pieton pe langa voi .numai m-am bagat in seama. sper sa ma alatur voua cat de curand. ..planuiesc si eu un gs.,acum incerc sa termin scoala si sa numai fiu motociclist doar de la tastatura.

 

te asteptam pe la noi, cu motor...sau fara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare gs istilor!!!!!!!!!!!!in sfarsit am reusit sa mi vvalidez si eu contul ca sa pot sa scriu!cand va mai vedeti?miercuri nu ati fost pe la arc niciunul..........sau cel putin nu am vazut eu :D

salutare si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tata cu sau fara motoreta....din punctul meu de vedere e ok s vina cine vrea sa vina joi la academie...mie unu imi face placere sa pot sa stau de vorba cu oamenii care impart principii asemanatoare cu ale mele...din moment ce vb despre motorete cred ca e clar ca avem multe in comun...asa ca...........................................ca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am mai alat de unu ca a trantit un GS-u ....ce-o fi d-ne'...o fi ceva in aer....ce draq....

Nu mai am cuvinte....

 

Alooo!Tu stii ce patesc aia care aduc vesti proaste? :D

 

Maine comitem si noi ceva sau ne dam pe forum? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am mai alat de unu ca a trantit un GS-u ....ce-o fi d-ne'...o fi ceva in aer....ce draq....

Nu mai am cuvinte....

 

Intrucat a dublat ultimul mesaj, vin cu intrebarea:omu' in cauza este ok?Are nevoie de ceva ajutor?Il stim? :D

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat a dublat ultimul mesaj, vin cu intrebarea:omu' in cauza este ok?Are nevoie de ceva ajutor?Il stim? :D

Il cheama Adi si sta pe la Hala Traian...nu cred ca-l stiti...ma tot chinuiam sa-l iau si pe el joia...dar ultima joi mi-a zis ca n-are benzina. E ok n-are mare lucru sau nevoie de ceva anume...cred c-o sa vrea niste piese sa si-o faca (inca n-am vb cu el)...

 

Azi ce facem...ne vedem....ca-mi e dor de voi...nebunaticilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...