Sari la conținut

R 1200 Gs Adv - Moby Dick


ianachim
 Share

Postări Recomandate

Salutare colegii!!

Hai ca mai ridic si eu topicul asta ca se pare ca a rams putin in urma.

De o zi sunt si eu proprietarul unui R1200GS\2005.Dupa un traseu de 2900 km ,din Munchen pe remorca l-am adus azi dimineata ,pana in prezent 'devorand' primii 50 km calare.

Sunt profund multumit de cum se prezinta pe traseu,urmeaza ca pe viitor sa patrund mai mult in tainelele ascunse ale sale.

post-15199-1212529189_thumb.jpgpost-15199-1212529226_thumb.jpg

Va salut!

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare colegii!!

Hai ca mai ridic si eu topicul asta ca se pare ca a rams putin in urma.

De o zi sunt si eu proprietarul unui R1200GS\2005.Dupa un traseu de 2900 km ,din Munchen pe remorca l-am adus azi dimineata ,pana in prezent 'devorand' primii 50 km calare.

Sunt profund multumit de cum se prezinta pe traseu,urmeaza ca pe viitor sa patrund mai mult in tainelele ascunse ale sale.

post-15199-1212529189_thumb.jpgpost-15199-1212529226_thumb.jpg

Va salut!

Florin

 

 

sal

si sa.l stapanesti sanatos

cat a fost la cati km

este un gs simplu nu?

vezi ca avem sectiune la enduro touring

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumparat de la diler cu 9100Eu,negociat de la 9380.Am inclus in pretul asta si un topcase Givi de 45l.

Inmatriculat in mai 2005 cu 21000km.Pana acum am facut 2 alimentari,iesindu-mi consumul la 5,15,respectiv 4,81.M-a uimit f. mult manevrabilitatea in curbe,cuplul si nu in ultimul rand franele.

Vb . mai multe pe mess

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumparat de la diler cu 9100Eu,negociat de la 9380.Am inclus in pretul asta si un topcase Givi de 45l.

Inmatriculat in mai 2005 cu 21000km.Pana acum am facut 2 alimentari,iesindu-mi consumul la 5,15,respectiv 4,81.M-a uimit f. mult manevrabilitatea in curbe,cuplul si nu in ultimul rand franele.

Vb . mai multe pe mess

 

 

Bravo...s-au inmultit "gascanii" in targ.... :cheers:

post-4976-1213461985_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai de capu meu, GS-ul normal zici ca-i trotineta pe langa adventure :) :cheers: si totusi e o diferenta de doar vreo 60 de kile intre ele daca nu ma insel. Chiar nu imi explic cum sunt asa de disproportionate.

On-topic: sa o stapanesti cu placere la multi km si numai evenimente placute :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e "chiar asa de mare diferenta"....adica adv. nu-i chiar cat o balena....in poza era si mai aproape de obiectiv, e intr-adevar mai "umflat" din cauza rezervorului (cel din poza face regulat Spania ...adica de min. 2 ori pe an...iar rezervorul marit a fost o supernecesitate....).Iar ca inaltime, vreo 4-5 cm (chestie si de setari).Eu m-am dat cu amandoua. E o diferenta, dar nu extraordinara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar rezervorul marit a fost o supernecesitate....).

Dezvola te rog. Chiar atat de rare sa fie benzinariile prin zona? Eu tin minte la ultima excursie ca imi aunsese odometrul la 200 km (deci teoretic inca 80-100 km). Baietii cu care am fost la Kaprun stiu bine ca deja eram stresat de cat ma mai tine benzina. Vreau sa zic ca pana la benzinarie nici nu mi s-a aprins becul de rezerva (4 L) . Adveture mi se pare super disproportionat fata de Normal. Nevertheless, cool bike. Poate mai incolo cand ma plictisesc de cruisereala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eee..."supernecesitate" pentru om...nu-i place sa opreasca.....are si antrenament...e spaniol, dar sta mult si in Ro...si cand pleaca vara pe sosea, o face doar cu motorul....

In spania se circula 12 luni pe an..meseria ii permite destul timp liber si in timpul saptamanii sa se dea cu motorul....eu timp liber f.f. putin, deci experienta ...putina....vesnic incepator voi fi mereu. Si pe mine ma enerveaza cand mergem la drum faptul ca nu opreste cu sutele de km. Supernecesitatea a fost in acest caz o chestie personala.

Deci e intradevar mai mare dar nu cu mult mult mai mult. Dar, chiar si asa, prefer cel simplu.Atat d.p.d.v. gabarit, cat si dif. de pret, care , tinind cont de diferentele tehnice, nu o vad justificata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

32000 km oct 2007 - iulie 2008

revizia cu nr 4

1 litru de ulei papat intre schimburi

prob cu indicatorul de combustibil mai ai inca 1/2 din rez si el se plange ca e gol

sincer nu se merita computerul de bord indica doar tampenii ramane de baza TRIP 1 si TRIP 2

sincer si nu ca e a mea f putine lucurui negative pana acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

situri cu piese si accesorii ? voi ce stiti?

Vreau sa-mi iau barele de protectie la motor...si cine stie ce maruntisuri (la repr. sint vreo 400 eur...sint sigur ca trebuie sa existe si de producator...).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
situri cu piese si accesorii ? voi ce stiti?

Vreau sa-mi iau barele de protectie la motor...si cine stie ce maruntisuri (la repr. sint vreo 400 eur...sint sigur ca trebuie sa existe si de producator...).

 

 

aici ai cautat ?

 

http://www.wunderlich.de/Online-Shop/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 month later...

am avut astazi ocazia sa vad mai in detaliu un Adventure si...inca o data m-am convins ca este motocicleta suprema...

dintre toate motocicletele pe care le-am vazut Adventure-ul este cea mai completea si deplina motocicleta...nu exista altceva...nimic nu se poate compara!

 

pacat ca nu mi-l permit:(

 

surogatul meu (Ural 650) nu este nici la cramponul BMW-ului...

 

scuze de offtopic dar felicitari posesorului sau posesorilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ati fi fost azi pe DN1

puteati sa.l vedeti si alergand cu 180

 

nici eu cand m.am apucat de moto nu credeam sa ajung la asa ceva

 

DARE TO DREAM

Mesaj completat

si uite asa au trecut 2 ANI de cand ne.am luat

 

2 ani plini numai de trairi intense, drumuri frumoase si amintiri cat pentru o viata

 

azi am dat kilometrajul la 70000

si sapt trecuta a iesit din garantie

 

luate una peste alta pot spune numai cuvinte de lauda despre EA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
Vizitator _Raul_
daca ati fi fost azi pe DN1

puteati sa.l vedeti si alergand cu 180

nici eu cand m.am apucat de moto nu credeam sa ajung la asa ceva

DARE TO DREAM

 

Mesaj completat

si uite asa au trecut 2 ANI de cand ne.am luat

2 ani plini numai de trairi intense, drumuri frumoase si amintiri cat pentru o viata

azi am dat kilometrajul la 70000

si sapt trecuta a iesit din garantie

luate una peste alta pot spune numai cuvinte de lauda despre EA

 

Respect si felicitari!

De vis locatia din Alpi. Ma uitam in mod special la data de pe poza pentru a sti in ce perioada este atat de frumoasa zona

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect si felicitari!

De vis locatia din Alpi. Ma uitam in mod special la data de pe poza pentru a sti in ce perioada este atat de frumoasa zona

 

Pozele acelea sunt facute la prima editie a BMW Mountain Days (mai 2008) unde am fost 11 romani. Acele peisaje superbe cu soare sunt de pe Grossglockner dar perioada nu este deloc relevanta pt vreme, acolo vremea este foarte schimbatoare si totul tine de noroc. Uite o alta poza (eu si Ianachim) in acelasi loc dar la sfarsitul lui iunie, pe o super-ceata; in schimb, de exemplu, am nimerit (acelasi loc) in octombrie pe o vreme de vis.

 

post-9546-1253271129_thumb.jpgpost-9546-1253271144_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ianachim. tot respectu. sa te bucuri de mobra fara probleme pana la 10000000000000 km.

 

sunt curios ca ai de gand sa o tzii.

 

spune-mi husa de rezervar e bagster sau touratech? daca e bagster de unde ai praduit-o :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam fain

si la toata lumea cati mai multi km in sea

 

conteaza cat si nu neaparat cu ce

pana la urma motociclismul inseamna LIBERTATE, DRUMURI, LOCURI NOI

 

 

pentru alpi a dat vlad raspunsul

 

cover e de la bagster

comandata in ungaria la reprezentantul local si adusa de un prieten

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...