Sari la conținut

Baruri Pentru Motociclisti


iboboc
 Share

Postări Recomandate

care credeti ca sunt locatiile ideale pentru motociclisti in Galati.

 

atat ca un loc de intalnire si consum o cafea/etc, cu muzica acceptabila (exclus comerciala) fara sa aiba probleme de discriminari (adica piele si plete binevenite) si ideal cu loc de parcare motocicleta cu vedere optional din bar.

 

exista un asemenea loc in galati?

 

nu de alta, dar pe langa faptul ca ar trebui sa fim si mai sociali intre noi, vine si sezonul rece unde e vremea de planuit, discutat, pus tara la cale, barfit, etc.

 

so? propuneri, idei, solutii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu personal nu prea am mai fost prin carciumi de cand eram student, asa ca habar nu mai am care mai sunt si cum mai sunt.

 

suna bine one (la popular)...nu am intrat cred ca niciodata. e deschis si ziua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine vrea sa mearga in one se poate duce ca unul din baieti de acolo e viitor motociclist si va fi bine primit si nici nu mai vin oameni care sa deranjeze

 

e deschis si ziua? ca nu am fost niciodata.

 

--- Mesaj completat în 15 Oct 2007 15:15 -------------

cine vrea sa mearga in one se poate duce ca unul din baieti de acolo e viitor motociclist si va fi bine primit si nici nu mai vin oameni care sa deranjeze

 

esti lonely rider?

 

cum adica sa se duca? nu vrei sa mergem impreuna...vb aia, daca tot cunosti, baga-ne si pe noi in seama!

adica noi vrem sa mergem dar vrea sa mergi si tu, sa ne cunoastem, etc. poate avem interese comune nu doar pasiuni comune.

 

PS/

ar mai fi si gradinita (tecuci colt cu cosbuc) unde se intalneau DMC? ce mai stiti de locatie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

pe eroilor este club t, mai mititel, tot rockereala, vedere la motoare :ok: eu cand vin cu motorul in t si vreau sa ma imbat il bag pe terasa si il las acolo pana a doua zi cand ma intorc sa iau jaful :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e, e o bodega mica, neaerisita dar care mie imi place ;) de fapt dupa cateva beri nici nu mai conteaza unde esti!

 

pai daca vin cu motorul, beau bere? si nu cred ca m-ar incanta sa vad unde sunt.

oricum, de retinut propunerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pun nici limba cand e vorba de condus.din principiu.asta ca o paranteza.

 

pe mine ma intereseaza locatii in care se cunoaste personal patronul, pentru ca le putem deturna clientela.

 

de ex. la dailys langa starea civila. este destul de incapator, vara este semidescoperit, preturile sunt ok.

 

"deturnarea" presupune o discutie in care ne anuntam prezenta ca si clienti, de muzica nu se pune problema ca e ok, parcare exista (cu exceptia sambata si duminica cand sunt perioade cu nunti)

(eu vad posibil sa deturnam un bar dragut si spatios care nu prea are clientela, care sa il facem biker bar sau macar cu 2 fete)

 

tot acolo era vorba de ONE (fostul popular) dar se pare ca e deschis doar noaptea?

 

si ramane si gradinita cosbuc colt cu tecuci unde exista o "deschidere" catre motociclisti dar in schimb e cu profil taranesc si trebuie discutat o perioada a zilei/saptamanii in care avem prioritate la atmosfera.

 

ca si perioada, este vorba de intalnire saptamanala vinerea la ora 17.00 - 19.00 sau miercurea in acelasi interval.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm.pai, la gradinita e bine, dar e o atmosfera prea populara asa ca m-as abtine.intalnirea ar fi ideal sa ramana vineri .baruri mici unde sa stim patronii?nu stiu,dar ar tb sa gasim ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acel "club T" are un patron de treaba, daca e sa veniti nu se uita nimeni shui sau cu dispret, ba chiar o sa fiti admirati! Majoritatea care vin sunt "roacheri", le plac motoarele, nu deranjeaza pe nimeni, toti se cunosc intre ei, muzica e acceptabila. Pam pam! ;)

Editat de danutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai se pare ca club t are cele mai bune cronici pana in prezent.

eu am zis ca maine, vineri, ora 17.00 ne vedem la dailys (langa starea civila). vedem cu e acolo, ca idee, urmand ca dupa diverse discutii sa cautam mai departe.

 

 

asa ca va astept la o cafea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Astazi (adica ieri ca e trecut de 12) a fost cea de-a 6-a intalnire saptamanala.

 

Dupa ce am initiat o discutie referitor la o locatie unde motociclistii sa se intalneasca la o barfa, cafea, etc. mai ales ca e extrasezon, pe 26 octombrie a fost prima intalnire saptamanala, vinerea la 17.00 la Dailys.

 

De atunci, saptamana de saptamana, am fost cateodata unii, cateodata altii dar de fiecare data au fost. Sper sa devina o obisnuinta placuta, si chiar daca uneori nu putem ajunge, sa fie altii care vin, si mereu sa stim ca in fiecare vineri, undeva, acolo, putem sa discutam despre cele 2 roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,nu ma bag la baruri ca nu prea le am...dar am o intrebare:stie cineva un service bun-bun pentru yamaha(fzr)???

 

--- Mesaj completat în 01 Dec 2007 16:48 -------------
baruri ar mai fi shooters...patronul e fost motociclist si prieten de-al meu,momentan e in renovare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,nu ma bag la baruri ca nu prea le am...dar am o intrebare:stie cineva un service bun-bun pentru yamaha(fzr)???

 

<small>--- Mesaj completat în 01 Dec 2007 16:48 -------------</small><br/>baruri ar mai fi shooters...patronul e fost motociclist si prieten de-al meu,momentan e in renovare

 

incearca la toni, la intertrans pentru yamaha.

 

shooters, asteptam invitatie la redeschiderea oficiala. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
hmmm.pai, la gradinita e bine, dar e o atmosfera prea populara asa ca m-as abtine.intalnirea ar fi ideal sa ramana vineri .baruri mici unde sa stim patronii?nu stiu,dar ar tb sa gasim ceva.

 

veniti la mine ..terasa e mare....parcarea e mare....se poate face bar de bikeri ca si asa nu are e clienteala desi e un bar dragut pt ca e uneva in tig 3..pe unde e fostul complexul cotinental...de mult am vb cu baietii sa facem un gratar acolo...asa ca:)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...