Sari la conținut

Minor Pe Motor, Femeie Aruncata La Câțiva Metri De Trecere


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

Femeie din Petrila, grav accidentată de motocicleta unui minor fără permis

 

PETROŞANI, 11 oct (MEDIAFAX) - O femeie de 70 de ani din Petrila a fost grav rănită, joi seara, după ce a fost lovită de o motocicletă condusă de un adolescent care nu are permis de conducere, si care rula cu viteză mare prin localitate, victima fiind aruncată la câţiva metri de trecerea de pietoni în preajma căreia se afla.

În urma impactului dintre motocicletă şi femeie, şoferul a căzut şi el şi s-a zgâriat la barbă, iar şaua vehiculului s-a desprins şi s-a rupt, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Martorii susţin că adolescentul, George C., rula cu foarte mare viteză, iar când a lovit femeia aceasta s-a rostogolit de câteva ori.

Sorin Ciobanu, reprezentant al Biroului de Poliţie Rutieră Valea Jiului, a declarat pentru corespondentul MEDIAFAX că şoferul nu se afla sub influenţa băuturilor alcoolice.

"Acum cercetăm împrejurările în care s-a petercut accidentul. Nu pot să vă dau amănunte despre capacitatea cilindrică a motorului, fiindcă deocamdată nu am văzut niciun act al vehiculului. Aşadar nu ştiu acum dacă exista obligativitatea permisului de conducere în acest caz", a spus Sorin Ciobanu, care a menţionat că starea pacientei este foarte gravă.

În funcţie de capacitatea cilindrică a motorului se va stabili exact încadrarea juridică a faptei, conducătorul auto fiind minor şi neavând permis de conducere.

Cu toate acestea, surse apropiate echipei care cercetează cazul au declarat corespondentului MEDIAFAX că vehicolul se încadrează în categoria motocicletelor, ceea ce atrage după sine obligativitatea permisului de conducere.

Potrivit aceloraşi surse, până în această fază a cercetărilor, se poate vorbi despre infracţiunea legată de conducerea pe drumurile publice a unui vehicul fără a poseda permis de conducere, iar în funcţie de starea pacientei vor fi stabilite şi celelalte infarcţiuni săvârşite.

Medicii de la Spitalul de Urgenţă din Petroşani resuscitează victima, şansele acesteia de supravieţuire fiind minime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca vad ca era scuter de 50, scos limitatoru sa poa' sa mearga cu 80 sau 90 cat o prinde... si motociclistul roaker satanist care se da el p'o roata a omorat "beata' femeie in apropiere de trecere (io fi fost lene sa mai mearga 20-50 de metrii cat o fi avut pana la trecere)...

 

Aste e... grija mare...

 

:bigstar:

 

Dani

 

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"conducătorul auto" serios acum, tot asa se numeste? :bigstar:

Nu am idee de legislatia romana in subiectul acesta, dar fiind minor, ce poate pati? Acel Sorin Ciobanu mentioneaza infractiunea fara a tine cont de varsta "conducatorului auto", deci presupun ca va fi tratat ca un adult, prezumtiv matur si cu capul pe umeri... Sa fim seriosi. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru unii....parca legea spune ca trebuie sa conduci (pilotezi) preventiv ca sa poti evita orice pericol ivit in trafic ! Ce daca are 70 de ani..nu mai are dreptul la viata ?? Poate batrina chiar avea probleme...apar odata cu virsta fara a fi dorite...asta inseamna ca trebuie un (cuvant urat) sa-i ia viata ? Sau sa o lugeasca inconstienta pe sosea ?

Asa ca apelativul de "beata" postat mai devreme, e putin cam deplasat ! "Betia" unui varsnic poate veni din disfunciile cerebrale si multe alte probleme neuro, inerente varstei...

Din cauza unora ca cel in cauza (accident), suntem scuipati de pietoni, injurati fara vina si mereu in vizorul autoritatilor ! Din declaratia martorilor, cel putin asa spune textul, reiese ca nu era scuter !! Si atunci merita sa suporte toate rigorile !

In alta ordine de idei, din declaratia oficiala se poate deduce ca maimutoiu' este vreo odrasla rebela a vreunui "smecher", sau fiu de bani gata cu patinti plini de influenta, ori cel care a declarat este paralel cu evenimentul !! Altfel nu-mi explic de ce a omis virsta, capacitatea motorului, etc....

Editat de phyton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cate "deduceri". De unde stii ca-i smecher, de unde ca e de bani gata? Ce ma enerveaza idea de a da cu presupusul inainte de a avea date concrete (tipic romaneasca de altfel).

Tot respectul pentru oamenii batrani intregi, insa te-ai gandit ca poate (hai sa dau si eu cu presupusul ca tot roman sunt) batrana i-a iesit in fatza dintre masini fara sa se asigure, ca deh, varsta ii moleseste reflexele. "Aproape" de trecerea de pietoni NU inseamna "pe" ea. Iar in situatii d-astea de multe ori nu mai ai ce face.

Si inca nu stim ce tip de scuter/motor era. Daca mergea fara carnet, atunci cu consecintele inainte...

 

Dar hai sa asteptam niste date mai sigure... sau hai sa trecem la alte accidente. Unde eventual sa aiba si cioclii cu RIP si flori o placere.

Phyton, nici o suparare dar e usor sa arunci cu noroi intr-un nume pe forum, fara a stii detalii.

 

 

Pentru unii....parca legea spune ca trebuie sa conduci (pilotezi) preventiv ca sa poti evita orice pericol ivit in trafic ! Ce daca are 70 de ani..nu mai are dreptul la viata ?? Poate batrina chiar avea probleme...apar odata cu virsta fara a fi dorite...asta inseamna ca trebuie un (cuvant urat) sa-i ia viata ? Sau sa o lugeasca inconstienta pe sosea ?

Asa ca apelativul de "beata" postat mai devreme, e putin cam deplasat ! "Betia" unui varsnic poate veni din disfunciile cerebrale si multe alte probleme neuro, inerente varstei...

Din cauza unora ca cel in cauza (accident), suntem scuipati de pietoni, injurati fara vina si mereu in vizorul autoritatilor ! Din declaratia martorilor, cel putin asa spune textul, reiese ca nu era scuter !! Si atunci merita sa suporte toate rigorile !

In alta ordine de idei, din declaratia oficiala se poate deduce ca maimutoiu' este vreo odrasla rebela a vreunui "smecher", sau fiu de bani gata cu patinti plini de influenta, ori cel care a declarat este paralel cu evenimentul !! Altfel nu-mi explic de ce a omis virsta, capacitatea motorului, etc....

Editat de rechinulalb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Femeie din Petrila, grav accidentată de motocicleta unui minor fără permis

 

PETROÂŞANI, 11 oct (MEDIAFAX) - O femeie de 70 de ani din Petrila a fost grav rănită, joi seara, după ce a fost lovită de o motocicletă condusă de un adolescent care nu are permis de conducere, si care rula cu viteză mare prin localitate, victima fiind aruncată la câțiva metri de trecerea de pietoni în preajma căreia se afla.

În urma impactului dintre motocicletă Âşi femeie, Âşoferul a căzut Âşi el Âşi s-a zgâriat la barbă, iar Âşaua vehiculului s-a desprins Âşi s-a rupt, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Martorii susțin că adolescentul, George C., rula cu foarte mare viteză, iar când a lovit femeia aceasta s-a rostogolit de câteva ori.

Sorin Ciobanu, reprezentant al Biroului de Poliție Rutieră Valea Jiului, a declarat pentru corespondentul MEDIAFAX că Âşoferul nu se afla sub influența băuturilor alcoolice.

"Acum cercetăm împrejurările în care s-a petercut accidentul. Nu pot să vă dau amănunte despre capacitatea cilindrică a motorului, fiindcă deocamdată nu am văzut niciun act al vehiculului. AÂşadar nu Âştiu acum dacă exista obligativitatea permisului de conducere în acest caz", a spus Sorin Ciobanu, care a menționat că starea pacientei este foarte gravă.

În funcție de capacitatea cilindrică a motorului se va stabili exact încadrarea juridică a faptei, conducătorul auto fiind minor Âşi neavând permis de conducere.

Cu toate acestea, surse apropiate echipei care cercetează cazul au declarat corespondentului MEDIAFAX că vehicolul se încadrează în categoria motocicletelor, ceea ce atrage după sine obligativitatea permisului de conducere.

Potrivit aceloraÂşi surse, până în această fază a cercetărilor, se poate vorbi despre infracțiunea legată de conducerea pe drumurile publice a unui vehicul fără a poseda permis de conducere, iar în funcție de starea pacientei vor fi stabilite Âşi celelalte infarcțiuni săvârÂşite.

Medicii de la Spitalul de Urgență din PetroÂşani resuscitează victima, Âşansele acesteia de supraviețuire fiind minime.

 

@off-topic : ai de viata mea ... m-am mai zgariat si io la barba ... o trebuit sa imi refac ciocu de la 0 :(

@revenind : ii nasol ca pentru ca nu are o gramada de conditii implinite sa conduca (ce o fi fost - daca o fi fost ceva) pe drumurile publice ... 18 ani , carnet, etc etc, deci TOT i se face dosar penal ... da dupa parerea mea , daca baba nu ERA PE TRECERE cand a fost lovita , pentru tot ce tine de baba nu trebuie sa primeasca nimic ( vatamari / omor / etc )

 

 

"conducătorul auto" serios acum, tot asa se numeste? :bigstar:

Nu am idee de legislatia romana in subiectul acesta, dar fiind minor, ce poate pati? Acel Sorin Ciobanu mentioneaza infractiunea fara a tine cont de varsta "conducatorului auto", deci presupun ca va fi tratat ca un adult, prezumtiv matur si cu capul pe umeri... Sa fim seriosi. :bigstar:

 

se face puscarie de la 14 . ( sau cel putin de la 16 SIGUR ) :D

mai este un topic de numa ce o aparut un user "mitrut" sau asa ceva care are 12 ani si are ceva de 50 si in cateva luni ii cumpara parintii gillera runner ... deci acolo sub 14 parintii dau cu subsemnatu` cam in orice varianta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cate "deduceri". De unde stii ca-i smecher, de unde ca e de bani gata? Ce ma enerveaza idea de a da cu presupusul inainte de a avea date concrete (tipic romaneasca de altfel).

Tot respectul pentru oamenii batrani intregi, insa te-ai gandit ca poate (hai sa dau si eu cu presupusul ca tot roman sunt) batrana i-a iesit in fatza dintre masini fara sa se asigure, ca deh, varsta ii moleseste reflexele. "Aproape" de trecerea de pietoni NU inseamna "pe" ea. Iar in situatii d-astea de multe ori nu mai ai ce face.

Si inca nu stim ce tip de scuter/motor era. Daca mergea fara carnet, atunci cu consecintele inainte...

 

Dar hai sa asteptam niste date mai sigure... sau hai sa trecem la alte accidente. Unde eventual sa aiba si cioclii cu RIP si flori o placere.

Phyton, nici o suparare dar e usor sa arunci cu noroi intr-un nume pe forum, fara a stii detalii.

 

Eu nu am spus ca el e "smecher"...nu poate fi smecher atata timp cit merge pe motor fara sa fie in regula. Dar poate tocmai ca tacsu' e "smecher" sau cu bani multi, la facut pe el sa urce in sa si sa-i dea gaz !! Au fost destule cazuri !!

De unde am dedus asa mioritic ? Pai...Cel ce declara...ii da numele ,dar omite varsta !! Crezi ca nu o stia ? Ma indoiesc !! Reiese clar ca declaratia e "aburita" in asa fel ca "odrasla" sa scape eventual.

In alta ordine de idei hai sa omoram mosi si babe, ca nu au fost chiar pe trecerea de pietoni !! Nu zic ca saraca "coana mare" nu ar fi de vina ....dar noi cei care ne consideram potenti si integrii...trebuie sa-i ocrotim !! In definitiv consideri ca cel in cauza a respectat legea ? Viteza mare, fara carnet, fara experienta, accident in oras...eu zic ca nu !! Sa ii iau apararea numai pentru faptul ca merge pe doua roti ? Nici pe departe ! Nu m-am suparat... si consider ca nici cu noroi nu am aruncat in nimeni !! A fost si ramine o supozitie care se poate confirma sau nu ! In rest ...toate cele bune si :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca vad ca era scuter de 50, scos limitatoru sa poa' sa mearga cu 80 sau 90 cat o prinde... si motociclistul roaker satanist care se da el p'o roata a omorat "beata' femeie in apropiere de trecere (io fi fost lene sa mai mearga 20-50 de metrii cat o fi avut pana la trecere)...

 

Aste e... grija mare...

 

:bigstar:

 

Dani

 

:bigstar:

Wow...acum ca ne-ai dezvaluit talentul tau d mama omida cu faza 'si motociclistul roaker satanist'...sa nu-mi zici k esti si u unu din talentatii aia mici bronzati d la mama natura....acu serios....vezi ca ai cam iesit d p partea carosabila cu topicul asta.....bafta ..asfalt uscat...si da stiu sunt offtopic...si imi cer scuze pt asta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca vad ca era scuter de 50, scos limitatoru sa poa' sa mearga cu 80 sau 90 cat o prinde... si motociclistul roaker satanist care se da el p'o roata a omorat "beata' femeie in apropiere de trecere (io fi fost lene sa mai mearga 20-50 de metrii cat o fi avut pana la trecere)...

 

Aste e... grija mare...

 

:bigstar:

 

Dani

 

:bigstar:

A si am uitata sa ma prezint....ciprinel...bate cupa....ai ghicit-o si p'asta, felicitari...i-a un biscuite...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Femeia era PE trecere. Maimutoiul a cautat-o, pentru ca nenorocirea a venit dupa mai multe ture in forja dus-intors pe strada pricipala, care e una si nu foarte lunga. Stiu astea de la mama mea, care l-a auzit/vazut pe viteaz cu minute inainte, traindu-si gloria. Personal, daca mi s-ar pune sabia legii in mana, as folosi-o sa indes motociclete pe gat acestor specimene.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"conducătorul auto" serios acum, tot asa se numeste? :bigstar:

Nu am idee de legislatia romana in subiectul acesta, dar fiind minor, ce poate pati? Acel Sorin Ciobanu mentioneaza infractiunea fara a tine cont de varsta "conducatorului auto", deci presupun ca va fi tratat ca un adult, prezumtiv matur si cu capul pe umeri... Sa fim seriosi. :bigstar:

Sa stii ca si minorilor li se intocmeste dosar penal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciprinel draga, tu sa iti iei prima data un moped(vinde dacia aia obosita) si dup-aia poti sa tot scrii aici.

 

Am gresit si eu ca mi-am dat cam prematur cu parerea, si cine a scris ceva mai devreme a scris bine. Sunt prea multi factori si nu ne putem da bine seama exact ce s-a intamplat.

 

Ce se mai stie de baiat, de baba ?

 

:bigstar:

 

Dani

 

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata treaba e de cacao!

Sa va spun ce am auzit eu de la prieteni din petrila:

Baiatul e Corbei, fost luptator(ticu-so e instructoe), avea 18 ani, nu avea carnet, (dar are pile si rude) conducea o yamaha FZR galbena, micuta, cred 125 sau ceva de genul asta, era cu motocicleta pe o roata cin a prins-o pe batrinica si ia dat cu roata din vata in cap apoi a cazut si el de pe FZR, avea viteza mare toti spun. Eu personal am vazut motocicleta cu o saptamina inapoi si nu mi se parea ca huruie a cmc putini, era ful carenata, cu 2 seii mici, nr de HD, baiatul avea cam 180 si 75kg Facea parte din baieti de cartier cu fite in cap care impresioneaza fetitele cu moto pt k in rest nu avea cu ce! NU IL CONSIDER MOTOCICLIST, NE FACE NEAMU DE RUSINE, (in oras pe o roata+viteza excesiva unde e restrictie la 40=INCONSTIENTA!)

 

ASFALT USCAT RIDERILOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciprinel draga, tu sa iti iei prima data un moped(vinde dacia aia obosita) si dup-aia poti sa tot scrii aici.

 

Am gresit si eu ca mi-am dat cam prematur cu parerea, si cine a scris ceva mai devreme a scris bine. Sunt prea multi factori si nu ne putem da bine seama exact ce s-a intamplat.

 

Ce se mai stie de baiat, de baba ?

 

:bigstar:

 

Dani

 

:bigstar:

Vad k te-ai uitat repede la profilu meu...asa si....cu dacia 'aia obosita ' ce ai...ca e mai batrana decat tine...si inca e in stare de functionare......si data viitoare cand mai postezi nu mai sari repede k vai sigur era un roakar satanist, sau o cioara sau nu stiu ce, lasa-i p cei care chiar stiu ceva despre acel accident sa vb nu t mai baga sa-ti faci cum zice-a un user mai sus 'patratele sub avatar'....k asa se umpe topicul d pagini inutile..exact cum fac yo acu'....din nou scuze pt off.......asfalt uscat celor p 2 roti.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nare carnet => plateste

kamikaze/inconstient => plateste

 

bravada lui => plateste batrinica in mod direct; noi restul ceilalti indirect.

ne meritam soarta de motociclisti in romania; nui destul ca moare aproape zilnic unu mai avem si bolunzi printre noi; sai dea careava la copilu ala un link la jurnalu negru sa vada citi is acolo.....si citi vor mai fi.... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata treaba e de cacao!

Sa va spun ce am auzit eu de la prieteni din petrila:

Baiatul e Corbei, fost luptator(ticu-so e instructoe), avea 18 ani, nu avea carnet, (dar are pile si rude) conducea o yamaha FZR galbena, micuta, cred 125 sau ceva de genul asta, era cu motocicleta pe o roata cin a prins-o pe batrinica si ia dat cu roata din vata in cap apoi a cazut si el de pe FZR, avea viteza mare toti spun. Eu personal am vazut motocicleta cu o saptamina inapoi si nu mi se parea ca huruie a cmc putini, era ful carenata, cu 2 seii mici, nr de HD, baiatul avea cam 180 si 75kg Facea parte din baieti de cartier cu fite in cap care impresioneaza fetitele cu moto pt k in rest nu avea cu ce! NU IL CONSIDER MOTOCICLIST, NE FACE NEAMU DE RUSINE, (in oras pe o roata+viteza excesiva unde e restrictie la 40=INCONSTIENTA!)

 

ASFALT USCAT RIDERILOR

 

Asta chiar este tare !!!!

 

Din cate stiu nu exista fzr de 125ccm, si daca exista chiar as vrea sa vad pe cineva facand wheelie la viteza mare cu ea !!! :bigstar:

Editat de borosz1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cate "deduceri". De unde stii ca-i smecher, de unde ca e de bani gata? Ce ma enerveaza idea de a da cu presupusul inainte de a avea date concrete (tipic romaneasca de altfel).

Tot respectul pentru oamenii batrani intregi, insa te-ai gandit ca poate (hai sa dau si eu cu presupusul ca tot roman sunt) batrana i-a iesit in fatza dintre masini fara sa se asigure, ca deh, varsta ii moleseste reflexele. "Aproape" de trecerea de pietoni NU inseamna "pe" ea. Iar in situatii d-astea de multe ori nu mai ai ce face.

Si inca nu stim ce tip de scuter/motor era. Daca mergea fara carnet, atunci cu consecintele inainte...

 

Dar hai sa asteptam niste date mai sigure... sau hai sa trecem la alte accidente. Unde eventual sa aiba si cioclii cu RIP si flori o placere.

Phyton, nici o suparare dar e usor sa arunci cu noroi intr-un nume pe forum, fara a stii detalii.

 

Si uite ca deducerile mele s-au cam adeverit...din pacate !! Am cautat special stiri pe net referitoare la acest caz....si nimic !!! ASTA E...ODRASLA CU PARINTI INFLUENTI !!

Asa ca ....dosar inchis !!!! Se poarta in Romania unde fomica e la ea acasa !!!

Numai de bine!! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ca topicul asta e off-topic rau de tot am postat si eu aici sa mai fac patratele sub avatar :bigstar: :bigstar: :D :(

 

 

hahahahaha :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...