Sari la conținut

Ce Ziceti De Minsk?


sinbad
 Share

Postări Recomandate

Parerea mea ca pentru inceput minsk-ul este destul de bun.Am mers si eu pe minsk si mi-a placut,si niic la partea de mecanica nu e asa complicat.

Tu ce permis ai cat. A1 sau ai chiar A....minsk-ul se poate conduce si cu A1...ca are exact 125cmc........NU stiu acum sa auzim parerea celor care se pricep......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu am vazut ETZ sub 700$. Doar sa gasesti la cineva batran sau cu noroc chior pe la tzara.

 

IZH gasesti destule. Singura lor problema ar fi (numai din auzite zic) cu aprinderea. Am vrut sa imi iau. La 350 - 400$ gasesti.

 

Minskul e super manevrabil ... dar e mititel rau.

 

In prima zi si mobra (am una in curte) mi s-a parut super, tocmai buna.

 

Dupa ce am calarit un Dnepr ... mi-am schimbat toata pararea. O avea el in jur de 220 Kg dar e nebunie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IN inceputurile mele am mers cu minsk si mi s-a parut bunicel ..nu stiu cat de bine e sa te arunci imediat cum ai motor la peste 100km/h.....acum am un ij jupiter care mi se pare destul de bun pentru experienta mea care nu era foarte mare....Chestia e pe bune la ij intr-adevar probleme cu aprinderea.....

Daca ai A poti sa iti cumperi o jawa 350 ceea ce mi-am dorie eu dintotdeaua si acum am ajuns la ij.

Bafta si orice motor iti vei lua va fi jucaria ta si vei fi mandru de ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow....de la minsk ati ajuns la mz....dar e dragut ...

scuze ca ma bag asa....dar am condus un minsk si mi-a cam furat inima....mergea superb....dar nu as renunta la un ij sau dnepr pentru minsk

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator stress_L&P
:) Minsk-ul merge dragutz daca e reglat bine! e excelent pentru incepatori mai ales prin oras! in afara nu e prea stralucit! in schimb e o alegere excelenta pentru cei de 16 ani ca merge cu a1 shi e mu mai ieftin decat un rahat de scuter! plus, consumul nu trece de 3 litri! :angry:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...