Sari la conținut

Service Doru Pe Str Simetriei - Super Tepar


bavareze
 Share

Este doru tepar sau nu?  

351 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

bavareze, esti paralel cu motoarele!

 

clar.

 

 

OPC ai incercat? Stiu ca de multe ori se "rezolva" cu o mica "atentie" dar macar le dai batai de cap...

 

i-am zis acelasi lucru: bai dorule, uite, nu ne intelegem, hai sa scriem pe hartie tot ce s-a intamplat si sa mergem la opc sa ii intrebam chiar pe ei ce si cum e corect. la care am primit raspuns ca sunt "bulangiu" si ca daca e sa puna pe hartie mai are si el de pus inca nu stiu cate piese pe care de fapt nu le-a pus si ca nu mai vorbeste cu mine pana nu ii dau cei 16 milioane. LOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Doru aka Tanga nu este tzepar deloc si culmea, lucreaza mai mult in pierdere decat castiga ceva din aceste activitati, pentru ca mecanica e mai mult o pasiune, al avand de fapt alt job, total paralel cu motociclismul. Este un mecanic foarte priceput si v-as putea scrie o carte doar cu numele persoanelor care si-au rezolvat problemele la el in service, care este destul de impropriu numit service, pentru ca in conditiile alea trebuie sa fii sarit putin de pe fix sa lucrezi, asta daca chiar te pasioneaza propria sanatate si integritate fizica. Iar Bavareze are istorie lunga cu Tanga, pe diverse multe, multe alte chestii, doar ca omite sa povesteasca tot.... iar Doru nu intra sa stea sa se spurce aici cu toti disperatii pentru ca pur si simplu nu intra pe net, decat poate maxim pe gtalk, in niciun caz sa stea sa browsareasca forumuri. Intamplator, are si el unul si nici pe ala nu intra. Asa ca sa nu aruncam cu shiet intr-un om daca nu stii ce cuprinde the big picture. Sau poate toata lumea este perfecta si isi da cu parerea. Sa scrie aici si cei care si-au facut motoarele la Doru si merg foarte bine si in zilele noastre cu ele. Nu numai cei care nu prea il cunosc macar si se uita la niste tickmark-uri intr-un poll.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doru aka Tanga nu este tzepar deloc si culmea, lucreaza mai mult in pierdere decat castiga ceva din aceste activitati, pentru ca mecanica e mai mult o pasiune, al avand de fapt alt job, total paralel cu motociclismul. Este un mecanic foarte priceput si v-as putea scrie o carte doar cu numele persoanelor care si-au rezolvat problemele la el in service, care este destul de impropriu numit service, pentru ca in conditiile alea trebuie sa fii sarit putin de pe fix sa lucrezi, asta daca chiar te pasioneaza propria sanatate si integritate fizica. Iar Bavareze are istorie lunga cu Tanga, pe diverse multe, multe alte chestii, doar ca omite sa povesteasca tot.... iar Doru nu intra sa stea sa se spurce aici cu toti disperatii pentru ca pur si simplu nu intra pe net, decat poate maxim pe gtalk, in niciun caz sa stea sa browsareasca forumuri. Intamplator, are si el unul si nici pe ala nu intra. Asa ca sa nu aruncam cu shiet intr-un om daca nu stii ce cuprinde the big picture. Sau poate toata lumea este perfecta si isi da cu parerea. Sa scrie aici si cei care si-au facut motoarele la Doru si merg foarte bine si in zilele noastre cu ele. Nu numai cei care nu prea il cunosc macar si se uita la niste tickmark-uri intr-un poll.

 

adevarat. am mai avut o motocicleta la ei vreo 8 luni si pe care am luat-o dereglata si data peste cap si in care a trebuit sa mai bag 3 milioane sa o aduc pe linia de plutire.

 

cele scrise de mine par a fi confirmate si de scorul poll-ului, 6-5 pana in acest moment, reprezentand numarul clientilor nemultumiti fata de cei multumiti ai lui doru.

 

doru e bun sa schimbe ulei si becuri cel mult. orice depaseste acest nivel de complexitate il debusoleaza complet si il baga in ceata.

Editat de Admin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar din lipsa de bani am invatat sa le fac singur

:eek: :D :(

 

Precum spunea Bazaid singura atitudine sanatoasa in Romanica este : "Ceea ce faci cu mana ta se numeste lucru manual". Adica nu mai ai pe cine sa injuri daca nu iese ceva. Subscriu acestei idei si trebuie sa recunosc ca sunt un practicant al ei.

 

P.S. Prostia se plateste intr-un fel sau altul mai devreme sau mai tarziu. Gasesti cam orice manual de reparatie al motocicletelor pe net, si cu un pic de vointza ai sa vezi ca te costa mult mai ieftin decat orice mecanic...chiar daca nu-ti iese din prima o sa te specializezi. Daca nu, mai asteapta niscai ani si poate o sa apara in Romanica niste mecanici care sa-ti rezolve problema serios si fara sa te intepe, chiar daca nu te cunosc. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bavareze, pozele de pe site-ul meu nu sunt problema ta, pentru ca nici eu nu mi-am exprimat parerea strict personala despre look-ul tau care dupa gusturile mele, tot personale, aduce putin a Cromagnon. Titlul porcariei tale de topic cuprinde sintagma "dati-va cu parerea". Ai triat de curiozitate cei care au scris un reply si ai adunat cati dintre ei au fost clientii lui Doru? Daca e bun sa schimbe ulei si sa schimbe becuri cum a fost mah in stare sa demonteze o motocicleta nedesfacuta de nici dracu in tzara asta, sa o faca sa mearga ceas si sa o mai si puna la loc? Crezi ca a primit indicatii de pe lumea ailalta? Ai mai facut un jeg de topic similar mai demult. Frustrarile tale legate de alte business-uri paralele cu skill-urile lui Doru vis-a-vis de mecanica motocicletelor nu ar trebui sa fie mascate aici, si in acest fel. Sa arunci cu noroi intr-un om e usor. Sa il cureti e aproape imposibil.

 

PS: tu ai avut VREODATA o motocicleta sanatoasa la cap? Eu stiu altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMA, avand in vedere ce spune lumea despre tine si reputatia ta de expert in phootut motorete, eu cred ca cel mai bine ai sta in banca ta si ai tacea din gura... Pacat ca n-ai pus si obtiunea asta in pool ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bavareze, pozele de pe site-ul meu nu sunt problema ta, pentru ca nici eu nu mi-am exprimat parerea strict personala despre look-ul tau care dupa gusturile mele, tot personale, aduce putin a Cromagnon. Titlul porcariei tale de topic cuprinde sintagma "dati-va cu parerea". Ai triat de curiozitate cei care au scris un reply si ai adunat cati dintre ei au fost clientii lui Doru? Daca e bun sa schimbe ulei si sa schimbe becuri cum a fost mah in stare sa demonteze o motocicleta nedesfacuta de nici dracu in tzara asta, sa o faca sa mearga ceas si sa o mai si puna la loc? Crezi ca a primit indicatii de pe lumea ailalta? Ai mai facut un jeg de topic similar mai demult. Frustrarile tale legate de alte business-uri paralele cu skill-urile lui Doru vis-a-vis de mecanica motocicletelor nu ar trebui sa fie mascate aici, si in acest fel. Sa arunci cu noroi intr-un om e usor. Sa il cureti e aproape imposibil.

 

PS: tu ai avut VREODATA o motocicleta sanatoasa la cap? Eu stiu altceva.

1. linkul catre pozele tale era publicat in semnatura ta. cand o sa pun si io poze cu mine in bikini sa comentezi.

 

2. dupa cum vezi exista in poll si optiunea "nu am avut treaba cu doru", in intrebarea 3. si dupa cum se vede numarul clientilor nemultumiti este mai mare ca cel al clientilor multumit. daca eram io singurul nemultumit mai ziceam, dar cand mai sunt atatia ca mine......

 

3. de desfacut e in stare oricine, a facut-o apoi la loc dar nu numai ca nu merge ceas, nu merge nici macar ca o bricheta chinezeasca, NU MAI MERGE DELOC. de chestia asta cred ca sunt in stare multi.

 

4. am mai facut un topic pentru ca m-a mai ars odata. si de data aia era un monocilindru in 2 timpi amarat! probabil ca si atunci tot de pe lumea ailalta a primit indicatiile, cum bine zici. super mecanic doru asta!

 

AMA, avand in vedere ce spune lumea despre tine si reputatia ta de expert in phootut motorete, eu cred ca cel mai bine ai sta in banca ta si ai tacea din gura... Pacat ca n-ai pus si obtiunea asta in pool ;)

 

e dreptul meu sa "phoot" motociclete cat vreau si cum vreau si daca am bani sa le si repar. nu vad legatura intre cate motociclete am stricat si cum si ce treaba a facut un service. intelege ca daca vreau maine ma duc si imi dau foc la masina in parcare si daca vreau ma duc cu ea la reprezentanta si intreb cat ma costa sa o am ca noua si aia trebuie sa trateze cu seriozitate lucrarea, sa imi faca socoteala cat ma costa si sa se apuce de treaba (daca vor) si sa o termine in timpul stabilit. DACA AM CHEF IMI CUMPAR MAINE UN FERRARI SI IL DISTRUG CU PARUL. AI CEVA IMPOTRIVA?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e dreptul meu sa "phoot" motociclete cat vreau si cum vreau si daca am bani sa le si repar. nu vad legatura intre cate motociclete am stricat si cum si ce treaba a facut un service. intelege ca daca vreau maine ma duc si imi dau foc la masina in parcare si daca vreau ma duc cu ea la reprezentanta si intreb cat ma costa sa o am ca noua si aia trebuie sa trateze cu seriozitate lucrarea, sa imi faca socoteala cat ma costa si sa se apuce de treaba (daca vor) si sa o termine in timpul stabilit. DACA AM CHEF IMI CUMPAR MAINE UN FERRARI SI IL DISTRUG CU PARUL. AI CEVA IMPOTRIVA?

Q.E.D....Cred ca cu asta ai spus tot si s-a lamurit lumea de tine......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Q.E.D....Cred ca cu asta ai spus tot si s-a lamurit lumea de tine......

 

 

nu sunt de acord cu tine ..

 

omul are dreptate aici . e treba lui cum strica motoretele sau orice ar strica . nu e treba servisului sa-i faca morala de ce a stricat motoreta sau mai stiu eu ce.

treaba lor e sa faca constatarea , sa spuna daca se baga sau nu la lucrare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ref. la punctul trei, bavareze, nu numai ca esti extrem de dobitoc si cred ca habar nu ai ce motor am dar iti dai cu parerea, motoreta mea nu numai ca merge ceas, dar te invit la orice ora sa vezi chestia asta cu ochii tai. Ultima oara cand a mers ceas a fost cam acum 2 saptamani pe la Bran. Asa ca briketele chinezesti cred ca ar trebui sa ti le cauti atent in buzunare, pentru ca eu nu umblu ca fake-uri jalnice pe care ai pretentia sa ti le mai si repare cineva.

 

Si by the way, in semnatura mea nu e publicat nimic, e un simplu link pe care intri sau nu. Sau poate esti partzar si ti-a placut poza, acum ce sa zic, nu pot sa te ca_ci in gustul omului.... dar poti cel mult sa-i schimbi gustul, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre Ama, las-o moarta. Sau Doru a fost tepar cand te-a ajutat cu janghina aia de masina neagra, cu motociclete futute prin betoane proaspat turnate si alte asemenea. Iti recomand sa nu mai mergi la Doru, dar nu stiu cine te mai primeste in halul in care aduci motocicletele si apoi le vrei sa mai mearga strună.

Doru e prost că încearcă să-i ajute pe toți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

Prietene AMA, este pentru a N-a oara cand iti auzim gura...

Este un miracol sa faci din cacao bici si sa si pocneasca fara sa stropeasca...

Mai tii minte VTR-ul ala albastru cu toata instalatia carbonizata?? Tot acelasi tzepar te-a scutit de 7-800E din cate imi aduc aminte??

Si cam cate motorete crezi tu ca o sa iti mai repare fraierul ala pe bani adusi azi maine, intr-o saptamana peste 3 luni adica asa cum obisnuiesti tu...???

Si cam cat crezi ca o sa te mai suporte ala sa vii cu toate saraciile la reparat sa ii spui "fa-o sa arate bine ca am un fraier sa o dau acum repede"...???

Si cam cat crezi ca poate inghiti un om...??? Daca as fi fost eu in locul lui iti rupeam picioarele de mult...

Dar profiti de faptul ca omul ala nu bantuie forumurile ca tine, caci daca imi aduc aminte de ultima remarca facuta la adresa lui, cand ai ajuns pe la garaj din fiorosul de pe forum, afisai un zambet tamp si te plimbai ca un kcoy intr-o caldare fara stare...

In locul tau mi-as vedea de treaba fiindca noi stim multe povesti cu multe motoare si cum multi "fraieri" care intra pe forumul asta, "fraieri" care nu cred ca ar vrea sa vada cum maretzul bavareze i-a ars cu zambetul pe bot...

 

Cu respect!

(pentru cei care merita)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inauntru: Ma bucur cand adevarul iese la iveala!

 

Pe dinafara: Mr_Orl, ai mare dreptate, poti repara foarte frumos in fata/spatele blocului/in casa/pe masa/ cum si eu am facut de nenumarate ori si inca mai fac, din lipsa de bani bineinteles si din placere, dar cand esti complet paralel si nu deosebesti o surubelnita stea de una dreapta atunci sigur ai nevoie de ajutor chiar cu mama manualului in fata. Eu de multe ori ma poticneam cand aveam nevoie de o "mana de barbat" sau de vreo presa mai ciudata, de exemplu de extras magnetoul de pe ax.

 

Inauntru: ce-mi plac topicurile cu happy-end! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Am avut si eu un motor la Doru.Se pricepe la ele,aduce si piese,nu lucreaza scump,este un tip ok,mie nu mi s-a parut arogant,este saritor,dar are o hiba...

Mare de tot..

Nu are timp liber la dispozitie,adik nu surubareala este principala lui ocupatie,nu-si cistiga banii de aici.Si datorita acestui fapt stai cu saptaminile pe acolo,asteptind sa-ti repare motoreta.Sa stai cu lunile pentru treburi care in mod normal iau citeva zile,hai o saptamina nu mi se mai pare in regula deloc.Si am mai scris treaba asta pe aici pe undeva referitor la aspectul asta.Iar asta este marea lui vina:nu te mai apuca de niste lucruri care te depasesc..

Adik nu incurca lumea!

Din punctul meu de vedere oricit de priceput ai fii,oricit e meserias si saritor,daca nu esti serios nu ai facut nimic.Totul este egal cu o(zero).

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off:

@Belbody: man, asa e, si uite, daca ai un motor pe care chiar il tii ca nu iti permiti sa le schimbi, poti construi un banc de lucru special pt tipul de motor detinut!Si scheme sunt garla, iar spatiu nu ocupa asa mult :D Practic e un cadru in care fixezi motorul si lucrezi pe toate partile, super lejer!

 

on:

Bavareze, eu n-am nimic cu povestea asta, si doar cunosc ceva lume din Tanga Moteurs, lume care imi pare super ok :eek: Mi-am spus parerea legata de service-uri, nu-mi permit, si n-am incredere nici daca tata imi repara motorul fara sa vad eu...Ce observ eu in poll'ul asta, este ca nu am reusit sa raspund la o intrebare pt ca e formulata cu doua sensuri(nu stiu cati s-au prins, da se poate interpreta)...poate ai facut-o din greseala...Daca pui o intrebare, incearca sa o pui astfel incat sa fie si inteleasa, man :lol:

 

Iata:

Prima(asta-i intrebare amuzanta :hug: ):

Avea dreptul sa imi ceara mai mult decat a calculat initial?

Da

Nu

Da, dar intr-o marja de maxim 25% in plus

 

DA, este raspunsul corect, si deja, nici nu trebuia sa mai existe varianta NU!Omul are dreptul sa ceara, sa vorbeasca... :D Deci, ARE DREPTUL asta(pana mea, e dreptul lui...ramane daca ii dai, sau nu) :lol:

 

A doua intrebare(asta-i criminala):

Ii dau banii si apoi astept sa rezolve compresia la piston sau nu ii dau nici un ban si ii cer si cei $300 inapoi?

Da

Nu

Alt raspuns (dau mai putin, nu dau dar nici nu cer bani inapoi etc)

 

Pai mestere, pui doua intrebari contradictorii intr-una singura si ma pui sa raspund cu DA si NU?Dublu sens!Ii dai, sau nu ii dai?Si ma pui sa iti raspund afirmativ sau negativ?Esti un glumet, sincer :ok: Ma mir ca lumea chiar a stiut ce sa bifeze :D Daca eu iti raspund tie cu un DA, ca sunt de acord cu tine, se intelege sigur ca sunt de parere ca trebuie sa ii dai banii :blbl:

 

Exemplul meu: "Ii dau banii si astept sa se rezolve compresia la piston?(DA)sau nu ii dau niciun ban....?(NU)"Intelegi? :P Evident, nu e greu de raspuns, dar tu, poti lua ce doresti din raspunsurile oamenilor :lol:

 

Nu incerca sa manipulezi masele cu intrebari si raspunsuri dubioase :lol: Trebuiau separate ca lumea sa si raspunda cu Da si Nu :lol:

 

Hai, toate cele bune, si sper sa va rezolvati problemele intr-un mod emancipat si omenesc ;)

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Bavareze, eu n-am nimic cu povestea asta, si doar cunosc ceva lume din Tanga Moteurs, lume care imi pare super ok

 

 

CA SA SE EVITE O CONFUZIE CARE VAD EU CA SE TOT FACE:

 

SERVICE'UL LUI DORU-TANGA E SERVICE'UL CUNOSCUT CA " SERVICE'UL TANGA". EL E CAPITAN, RESPONSABIL, MANAGER IN PROPORTIE DE 100%. ACEST SERVICE NU ARE NICI O LEGATURA CU RESTUL GASTII "TANGA-MOTEURS", NICI UNUL DINTRE NOI NU E IMPLICAT IN NICI UN FEL IN ACEL SERVICE (DECAT CA CLIENTII CAND E NEVOIE). DECI NU MERITAM NICI LAUDE, NICI APRECIERI SAU INJURATURI DE LA CLIENTI SI NU ASIMILATI PRESTATIA GARAJULUI, FIE BUNA SAU REA, CELOR CARE SUNT "TANGA-MOTEURS".

SINGURA LEGATURA ESTE DORU, CARE NE ESTE PRIETEN.

;)

Editat de zaradi99
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

userul kelu 46 nu are nici o treaba cu reisingul si ca atare ne simtim obligati sa ii oferim o partida gratuita de tuning la garajul lui "doru tanga" doar doar o trage de gaz mai tare cu laba din dotare...

promitem solemn sa nu ii cerem bani multi si sa nu ii sutim nici un piston ca vezi doamne o sa ii consume mai putin si ca o sa aiba presiune/compresie mai mica (adica nu va mai fi balonat motorul)!

 

userul andreicristian care are sait d-ala erotic este rugat sa se prezinte la apel si sa nu mai comenteze cand se uita bajetii la pozele lui si salivesc fiinca care este cu pantaloni d-aia mulatii pe dumnealui si fiindca care este si clent la garaj fratzica si l-a prostit si pa el tanga cand l-a ars cu bani putini si a mai avut si tupeul sa ii faca motorul cum trebuie...

 

userul ama este rugat sa se duca la capsuni in spania ca are tanga reprezentanta si acolo si iti trimite supape daca nu te tin....

 

--- Mesaj completat în 23 Oct 2007 08:54 -------------
later edit: mortderatoru' d-acilea este rugat intens sa nu simta asa un fior de a modera post-ul meu si sa-l lase acilea... ;) merci mah

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singurul defect al lui doru aka tanga este ca nu stie sa spuna nu

 

el incearca sa ajute, spun ajute pentru ca mecanica moto este pasiunea lui, nu mijlocul de trai (d-asta isi permite sa incaseze mai putin decit ar trebui pentru piese/manopera, etc), si sa ajute pe toata lumea. asta duce la aglomeratie in garaj si timp indelungat al reparatiilor (basca timpul necesar comenzilor de piese sa ajunga la el)

 

ca mecanic, il recomand oricind, cu ochii inchisi. motoarele mele (2 la numar, acum sunt la al treilea ;) ) au fost extrem de bine tratate, micile (mici, ca io cam am grija de motocicleta :D ) probleme remediate fara greseala. in continuare voi apela la el cu incredere.

 

pe bavareze nu il cunosc decit din vizitele mele la garaj, cind se intimpla sa fim amindoi acolo in acelasi timp, la modul: salut, salut, cum merge, etc, bla, bla. am auzit diverse povesti despre el, cu motoare si masini, dar nu imi permit sa fac aprecieri, ar fi subiective, bazate doar pe povesti. in schimb cunosc oameni care il stiu indeaproape si de mult timp pe care ii respect si carora nu le pun la indoiala onestitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi permit sa spun un singur lucru. De fapt doua. Imi plac oamenii care vin sa se planga pe forum despre ce tzepe si-au luat (a doua sau a nshpea oara) si care cauta sa manipuleze "publicul" forumist cu intrebari dubioase si cu un poll si mai dubios. Si toata stima si pentru "stimabilii" care dau din gura si sugereaza arderea unui service. Sunteti geniali. Si vorbiti foarte, foarte aiurea. Si va pricepeti de minune sa judecati fara sa stiti omul respectiv.

 

Fara cuvinte...

 

Toate bune :D

 

P.S. Kelu, daca mamaia ta e italian, face carbonara bune? ;)

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intamplarea face ca si pe mine sa ma cheme tot Doru............stiu ca nu te referi la Tomina in patania ta de mai sus insa pentru mai multa siguranta te rog sa mentionezi exact ca asa se pate intelege gresit.

Cu stima Doru Gugeanu

nici tu nu esti departe de doru ala cu pricina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...