Sari la conținut

Zvon


Sergiu 30
 Share

Postări Recomandate

am auzit de la o persoana (avizata cat de cat...fiindca face parte din stafful tehnic al unui campion national la motociclism viteza....repet...cat de cat...fiindca daca spuneam io ziceati ca is (cuvant urat)....) zvonul cum ca din 2009 cilindreea de 1000 cm va fi inlocuita cu cea de 800....(ca prima dovada noul 848 de la ducati si faptul ca dupa 25.000 de ani suzuki inca mai tine pe linia de productie gsxr 750)

cand am intrebat dar nu se va pierde din putere iar fanii de 1000 din lumea intreaga nu vor fi dezamagiti a spus ca modelele din 2009 presupusele 800 vor fi echipate din fabrica cu dynojet pe injectie si cu kit de exhaust racing si bineinteles amortizor de ghidon toate astea pt ca tranzitia de la 1000 la 800 sa fie imperciptibila(mama ce tare is...cuvantu asta exista?)....

chiar daca ar fi asa ar fi nasol am asista la trecerea intr-o noua era....

sper sa nu fie nimic adevarat....

topicul asta are rolul de a dezbate zvonul asta si as vrea sa aflu de la voi cate o parere obiectiva...gracias

P.S. chiar daca e adevarat eu sunt pregatit...muhahah muahahha....cine rade acum ha??? (am aproape 800..deci sunt in ton cu moda) :ok:

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit de la o persoana (avizata cat de cat...fiindca face parte din stafful tehnic al unui campion national la motociclism viteza....repet...cat de cat...fiindca daca spuneam io ziceati ca is (cuvant urat)....) zvonul cum ca din 2009 cilindreea de 1000 cm va fi inlocuita cu cea de 800....(ca prima dovada noul 848 de la ducati si faptul ca dupa 25.000 de ani suzuki inca mai tine pe linia de productie gsxr 750)

cand am intrebat dar nu se va pierde din putere iar fanii de 1000 din lumea intreaga nu vor fi dezamagiti a spus ca modelele din 2009 presupusele 800 vor fi echipate din fabrica cu dynojet pe injectie si cu kit de exhaust racing si bineinteles amortizor de ghidon toate astea pt ca tranzitia de la 1000 la 800 sa fie imperciptibila(mama ce tare is...cuvantu asta exista?)....

chiar daca ar fi asa ar fi nasol am asista la trecerea intr-o noua era....

sper sa nu fie nimic adevarat....

topicul asta are rolul de a dezbate zvonul asta si as vrea sa aflu de la voi cate o parere obiectiva...gracias

P.S. chiar daca e adevarat eu sunt pregatit...muhahah muahahha....cine rade acum ha??? (am aproape 800..deci sunt in ton cu moda) :ok:

 

Adica ce vrei sa ne spui (ca nu prea reusesc sa inteleg cine stie ce din ce scrii) ca nu se vor mai fabrica mototciclete de 1000 cmc ? Daca asta e ideea ma indoiesc profund, chiar si numai pentru ca americanii nu dau doi bani pe cilindree din trei cifre. Dar chiar si fara ei, tot nu inteleg care ar fi finalitatea.

In al doilea rand, dupa parerea mea, 750-u' lu' Suzuki rezista din cauza ca e una dintre cele mai reusite vitezane din toate timpurile.

Si in al treilea rand, daca n-am inteles eu ideea topicului imi cer scuze, poate m-am dezobisnuit de stilul forumistic de cand n-am mai intrat pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu ai inteles???

nu ai inteles ca eu am auzit un zvon ca incepand din 2009 miarele vor fi inlocuite de 800??

ce ii intereseaza pe japonezi ce cifre le plac americanilor...

motocicletele nu se vand numai in america.....

au un cuvant greu de spus intradevar dar ultimul cuvant il are japonezu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit de la o persoana (avizata cat de cat...fiindca face parte din stafful tehnic al unui campion national la motociclism viteza....repet...cat de cat...fiindca daca spuneam io ziceati ca is (cuvant urat)....) zvonul cum ca din 2009 cilindreea de 1000 cm va fi inlocuita cu cea de 800....(ca prima dovada noul 848 de la ducati si faptul ca dupa 25.000 de ani suzuki inca mai tine pe linia de productie gsxr 750)

cand am intrebat dar nu se va pierde din putere iar fanii de 1000 din lumea intreaga nu vor fi dezamagiti a spus ca modelele din 2009 presupusele 800 vor fi echipate din fabrica cu dynojet pe injectie si cu kit de exhaust racing si bineinteles amortizor de ghidon toate astea pt ca tranzitia de la 1000 la 800 sa fie imperciptibila(mama ce tare is...cuvantu asta exista?)....

chiar daca ar fi asa ar fi nasol am asista la trecerea intr-o noua era....

sper sa nu fie nimic adevarat....

topicul asta are rolul de a dezbate zvonul asta si as vrea sa aflu de la voi cate o parere obiectiva...gracias

P.S. chiar daca e adevarat eu sunt pregatit...muhahah muahahha....cine rade acum ha??? (am aproape 800..deci sunt in ton cu moda) :D

Si eu am auzit un "zvon" (dar nu spun de la cine!) despre x problema...oare o fi credibil sau nu si asta fara cel mai mic lucru concret,doar dupa niste "zvonuri" lansate de "x-men" pe care doar tu ii cunosti? :ok: :eek: :(

 

Ps:oare nu te-ai saturat in cat paralelism cu motociclismul te scalzi????...mai trebuie sa convingi pe cineva?.... mai bine baga tu cum te tii pana la 150km/h dupa un miar modern cu tinikeaua ta de 750 din anii 90 sau cum faci tu un veyron sau.... :( :) :D

Pps:baga "replica maestre" :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am auzit un "zvon" (dar nu spun de la cine!) despre x problema...oare o fi credibil sau nu si asta fara cel mai mic lucru concret,doar dupa niste "zvonuri" lansate de "x-men" pe care doar tu ii cunosti? :ok: :eek: :(

 

Ps:oare nu te-ai saturat in cat paralelism cu motociclismul te scalzi????...mai trebuie sa convingi pe cineva?.... mai bine baga tu cum te tii pana la 150km/h dupa un miar modern cu tinikeaua ta de 750 din anii 90 sau cum faci tu un veyron sau.... :( :) :D

 

 

OMFG :) :) :D oamenii iar incep :rock:) episodul 2.... silviu.c vs sergiukawa AKA honda vs kawasaki

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OMFG :eek: :D :( oamenii iar incep :() episodul 2.... silviu.c vs sergiukawa AKA honda vs kawasaki

Daca nu ai prins esenta din acel post se pare ca sergiu are destui camarazi alaturi :ok:

 

Ps: si vezi ca sunt yamaha ,honda,suzuki vs "prea marita ,prea..." kawasaki

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :eek:

Nu inteleg de ce s-ar renunta la calsa 1000,Nu cred ca este adevarat!

Pai daca stai si crezi pe unul care cu o tinikea din anii 90 face un miar autentic sau un veyron(si exemplele pot continua)....asta ne si trebuie...sa scriem pe asemenea topicuri de toata jena in care cica are informatii dar nu poate spune de la cine si ce mai "informatii"!!! :ok: :D

Ps:vina totala e a moderatorilor care lasa asemenea penibilitati de topicuri, care se bazeaza pe asemenea "informatii" dar "nu poate spune de la cine" :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca stai si crezi pe unul care cu o tinikea din anii 90 face un miar autentic sau un veyron(si exemplele pot continua)....asta ne si trebuie...sa scriem pe asemenea topicuri de toata jena in care cica are informatii dar nu poate spune de la cine si ce mai "informatii"!!! :ok: :eek:

Ps:vina totala e a moderatorilor care lasa asemenea penibilitati de topicuri, care se bazeaza pe asemenea "informatii" dar "nu poate spune de la cine" :D :(

 

Intr-adevar vina moderatorilor, dar din alt motiv: aici nu e o regionala de cacao in care sa se duca la infinit flame-uri personale. Asa ca ori discutati despre ce s-a inceput a se discuta, ori valea.

A, si ce-mi plac motoarele anii '80 si '90 !!! Astea noi 2006-2007 arata ca dreaq.

Oricum stati linistiti ca nu renunta nimeni la motoarele de 1000. Sunt prea multi bani la mijloc din prea multe surse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar vina moderatorilor, dar din alt motiv: aici nu e o regionala de cacao in care sa se duca la infinit flame-uri personale. Asa ca ori discutati despre ce s-a inceput a se discuta, ori valea.

A, si ce-mi plac motoarele anii '80 si '90 !!! Astea noi 2006-2007 arata ca dreaq.

Oricum stati linistiti ca nu renunta nimeni la motoarele de 1000. Sunt prea multi bani la mijloc din prea multe surse.

Si despre ce sa discutam "prea-marite atotstiutor" ca sa nu ne luam valea????...despre un zvon auzit de la baba-cloanta??? :ok: ...despre ceva care a auzit de la nu stiu ce kilot dar nu poate spune ??? Hai ca mi-e jena iar eu doar am atras atentia asupra "veridicitatii" unui "interesant" topic ,dar se pare ca moderatorii dorm de ceva vreme...eu atat am avut de spus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare "sursa" aia intaleapta cum de a uitat sa ieie in seama toata munca inginerilor de a dezvolta noua generatie de miare(vezi honda,kawasaki,si restul ...)

 

--- Mesaj completat în 21 Oct 2007 22:03 -------------
eu ma tot intreb oare nu a auzit numeni din ceva "sursa "sigura de relansarea modeluluizxr750 2008

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ai prins esenta din acel post se pare ca sergiu are destui camarazi alaturi :ok:

 

Ps: si vezi ca sunt yamaha ,honda,suzuki vs "prea marita ,prea..." kawasaki

 

 

 

nu frate nu tin cu nimeni ...mai ales cu el....intr`un alt topic , m`am luat de el ... ca iar baga vrajeala gen " numai ninja sa fie " ca cineva vroia sa`si schimbe motoru .... in fine ...sincer yo sunt fan honda.... deci as putea "sa tin cu tine" dar n`o fac :( nu ma bag in discutiile voastre :( btw ai dreaptate..cu honda, yamah, suzu vs kawa din `80 :eek:))

 

PS: ani 90 pardon :D)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu pot eu intelege....nu este de ce sergiu kawa debiteaza tampeniii....Ce nu pot pot eu intelege de fapt e....cum de o muÂşcă atatea persoane...si isi pun mintea sa-i raspunda la asemenea penibilitati care sincer...ar trebui sa treaca neobservate...

 

Alt thread total inutil....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma da complicata natiune e aceea romaneasca...cu deja celebrul sindrom"nave-m ce face ne legam de altii din dorinta de a iesi in evidenta"

am auzit un zvon...de la cineva care cat de cat are o legatura cu motociclismul...chiar daca e el romanesc...

multi mi-ati raspuns obiectiv si direct....

cat despre "altii" care sunt fani honda dar au suzuki si care scriu pe langa va rog data viitoare cand sunteti pe cale sa scrieti pe langa subiect va rog dati-va cu capul de perete sau muscati din tastatura...

nu are nimeni nevoie de raspunsurile voastre total dispuse unei razbunari penibile care denota frustrare...

nu am sa mai raspund personal niciunei calomnii sau jigniri sau mai stiu eu ce....

am sa ma multumesc cu cei ce raspund la topic in mod pur obiectiv...

cat despre ceilalti care sunt total pe langa am sa o iau exact asa cum zice zicala

"NICI O PADURE FARA USCATURI"

PS. pt cei ce au raspuns la obiect multumesc....pt restul ....

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Silenti: Tind sa cred ca e pă bune.

 

 

@ sergiu kawa: Zi sincer, esti frustrat pe ZX7R ul tau si tanjesti la ZX10R? Sau esti nesatisfacut pe alte planuri ?

 

Sergiukawa cand nu voi fi fomist si imi voi permite o motocicleta sper din tot sufletul sa nu ajung ca tine, indiferent ce model imi voi permite.

Fac acu o promisiune fata de mine insumi, sa NU ajung atat de penibil ca tine.

 

PS: Fa ceva cu gramatica aia pt ca zgarie retina..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu imi permit sa tanjesc dupa un zx10 dar tu pt inceput trebuie sa tanjesti dupa un IJ

deja e prea tarziu cu promisiunea pe care vrei sa ti-o faci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu imi permit sa tanjesc dupa un zx10 dar tu pt inceput trebuie sa tanjesti dupa un IJ

deja e prea tarziu cu promisiunea pe care vrei sa ti-o faci

 

E pacat ca iti permiti doar sa 'tanjesti' dupa ZX10..

 

Cat despre IJ, promit sa te dezamagesc;)

 

Dar in fine, nu are rost sa o mai dau in penibilitati si copilarii cu tine.

 

Din pacate si-au pus prea multi mintea cu tine...si a fost in zadar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...