Sari la conținut

Tot Ce Tine De Motoare In Bistrita Se Discuta Aici


i_am_danyel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

azm patzit un bai mare ! , Pana pe spate ... pana grava , mi sa rupt o spita si mi'o perforat garnitura aia ce vine pe janta cauciucul find tubeless , si iese aierul pe la spita intr-o veselie ... ajutati-ma si ziceti'mi unde sa ma duc sa o repar da sa nu fie nici prea costisitor ca stau prost cu cascavalu ... mersi ;)

Editat de satana pe mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie cate ceva despre ITP-ul asta ce ar urma sa fie zapacita de guvernanti prin scule prea performante? Mie-mi expira prin november anul 'cesta si tare ma bate gandurile sa ma duc sa-l fac amu ni repede de tot pana nu o iau astia razna... presupun ca dotarile de la RAR nu sunt de nivelul respectiv ce se va cere, si o sa trebuiasca sa ne plimbam pana in nu-stiu-care judet, poate chiar sa iesim la sudisti/moldoveni pt asa ceva... ceea ce nu ma pasioneaza de nici o culoare.

 

Si pana la urma cate service-uri sunt in zona care sunt autorizate pt ITP (si mai ales care din ele fac pt moto)? Ar mai fi 2 saptamani pana la rezolvarea problemei, mult-stimatii nostri prea-nefericiti conducatori anuntand ziua de 1 iunie 2010 parca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Cine stie cate ceva despre ITP-ul asta ce ar urma sa fie zapacita de guvernanti prin scule prea performante? Mie-mi expira prin november anul 'cesta si tare ma bate gandurile sa ma duc sa-l fac amu ni repede de tot pana nu o iau astia razna... presupun ca dotarile de la RAR nu sunt de nivelul respectiv ce se va cere, si o sa trebuiasca sa ne plimbam pana in nu-stiu-care judet, poate chiar sa iesim la sudisti/moldoveni pt asa ceva... ceea ce nu ma pasioneaza de nici o culoare.

 

Si pana la urma cate service-uri sunt in zona care sunt autorizate pt ITP (si mai ales care din ele fac pt moto)? Ar mai fi 2 saptamani pana la rezolvarea problemei, mult-stimatii nostri prea-nefericiti conducatori anuntand ziua de 1 iunie 2010 parca...

daca vrei du-te in curte la R.A.R ,dar la cladirea de langa(servisul lui Macarie), acolo la I.T.P e un motociclist(Rares) si te rezolva el,in sensul ca inchide ochii la multe. eu tot acolo mi-am facut si la masina si nu-mi corespundeau multe(jante,toba sport,leduri e.t.c)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine , Duminica 13 iunie 2010 , care se baga la o iesire cu motocaprele , indiferent de stilul motorului :ok: fara descriminari :) , veniti cu propuneri de un loc de ieshit :blbl: , si o ora accesibila pt. toata lumea . sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt pitbull4ever, stiu ca e off-topic, dar nu poti sa pui poza aia din semnatura sa fie mai mica? no offense... se vede ca e catzel :ok: dar sa vad si nr daciei rosii reflectat in firul de iarba e cam mult :blbl:

 

Mersi pt intelegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt pitbull4ever, stiu ca e off-topic, dar nu poti sa pui poza aia din semnatura sa fie mai mica? no offense... se vede ca e catzel :) dar sa vad si nr daciei rosii reflectat in firul de iarba e cam mult :P

 

Mersi pt intelegere.

nu prea ma stiu,hai ca incerc sa vad ce iese. :blbl:

Mesaj completat

m-am chinuit vreo 40 min in photobucket si am redus poza dar cand ii dau link-ul aici tot la dimensiunea asta apare. imi pare rau,asta e. daca aveti alte idei,astept,chiar daca e :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare pitbulle ! poti sa imi faci si mie rost de certificatul de radiere de la IJ ? Sau pot sa imi iau adio ? :P

Bogdane,imi pare rau dar nu m-am mai intalnit cu ala de 3 ani,dar cu prima ocazie ii spun si poate rezolvam ceva.Apropo,nici macar familia lui nu mai sta pe aici,sunt plecati pe undeva p la Lesu Ilvei sau ceva de genu. Sorry. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Reparam carene,codite,aripi etc.(carene crepate,gaurite sau rupte in mai multe bucati)

Carenele se repara cu fibra de sticla,nu le lipim la cald pentu ca nu rezista prea bine la vibratii.

Intr-o oarecare masura putem modifica si unele elemente ale carenajului,aici depinde de preferinte.

Cine doreste poate suna la numarul : 0749.312.758

Ca sa completez se pot repara si unele spoilere de masina...

Editat de RocketBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! De cateva zile sunt proaspatul posesor al unui IJ Planeta 5 cu atas, destul de bine intretinut la partea mecanica dar cu problemute la tinichigerie...Aveti idee cine face tinichigerie la moto (adica la atas)? Si apoi, unde gasesc un atelier de vopsitorie la moto? Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna.Am ceva anvelope de cross in special, cateva si de speed sau chopper!

 

IN MANASTRU

2.75 / 21 CROSS 50RON MEDIOCRU

80 / 100 / 21 CROSS 90RON STARE F BUNA

120 / 100 / 18 CROSS 120RON STARE FF BUNA

4.00 / 18 CROSS 80RON STARE BUNA (2BUC)

120 / 70 / 18 SPEED 120RON NOU

160 / 60 / 18 SPEED 300RON NOU SAU LA SCHIMB CU CEVA 200 PE R15 CHOPPER

 

100 / 90 / 19 CROSS 70RON STARE BUNA

110 / 100 / 18 CROSS 50RON MEDIOCRU

110 / 90 / 16 CHOPPER 80 MEDIOCRU SPRE BUN

110 / 70 / 17 SPEED 30RON SLABUT DAR MAI MERGE

120 / 80 / 18 CHOPPER 100RON STAFE BUN SPRE F BUN

180 / 55 / 17 SPEED 50RON MEDIOCRU

100 / 90 / 19 TOURING 80RON STARE BUNA

180 / 55 / 17 SPEED 70RON MEDIOCRU

120 / 70 / 17 SPEED 70RON STARE F BUNA

90 / 90 / 21 TOURING 60RON STARE MEDIU SPRE BUN

110 / 80 / 19 SPEED 70RON STARE BUNA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut. stie cineva daca e nevoie de verificare tehnica ITP la o motocicleta inmatriculata pe primarie ??

teoretic ar treui sa faci ITP- ul daca aceasta este expirata ... Atentie ITP-ul acuma se poate face doar la RAR pt ca doar ei au stand pt franare la motociclete pretul este de 75 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e obligatoriu la RAR sa faci. eu am facut in alta parte, dar nu asta vroiam sa zic. astea inmatriculate pe primarie, nu au carte de identitate sau certificat de inmatriculare. intrebarea mea este: prevede legea ca aceste vehicule sa aiba facuta verificarea tehnica periodica ? sau astea cu numar de primarie nu necesita asa cv ?? ms mult

Mesaj completat

va doresc Sarbatori Fericite ! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 1 year later...

Dragi co-moto-fani, cu durere in sulfet va anunt ca (momentan, vreo tri saptamanuri) ma aflu la vreo 18 grade deasupra lui zero, intr-o zona mai pi©toreasca de lume, adicaci prin tara lui Porto... un piculet mai jos de Lisboa pe harta :)) in fine, ideea de baza e ca ma doare la plamani ca asa m-as da pe mobra de ma mananca in palma. :)) Da doamne sa se incalzeste la modul repede si in tara lui Vlad :)

 

Salutari tuturor!

Editat de pHa_King
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca mai naspa e la tine, ca ai vreme buna da' n-ai cu ce te da. :blbl:

Lasand gluma deoparte, mi-e dor de vremea buna... Nu stiu de ce, dar cred ca nu mai rezist pana in martie si ies la o tura scurta. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...