Sari la conținut

Tot Ce Tine De Motoare In Bistrita Se Discuta Aici


i_am_danyel
 Share

Postări Recomandate

Vizitator gizmoza

Salutare. Sunt un sunt incepator in ale motoarelor. Am primu meu motor de 2 zile si am o problema. Janta de pe fata este un pic indoita si pe la 90-100 la ora se simt trepidatii. Nu stiti unde pot indrepta janta aici in BN? Am vb cu cineva dar nu face numai masini si a zis ca incearca sa isi faca dispozitiv de prindere pt moto dar dureaza. As vrea ceva mai urgent pana se face fain afara.

Daca stiti unde sa ma duc va rog sa scrieti pe forum sau id mess: gizmoza

Exact ca si usernameu de pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Prieteni din judet, va salut si va invit la intrunirea Transilvania Bikers 1990 ce are loc in weekendul asta (31 mai - 2 iunie) la Gilau - ElDorado. Tuica buna, concerte seara de seara, un gulas bun, stiptease, concursuri de indemanare, motocicleta la tombola, bere ieftina si multa, prieteni vechi si noi - toate astea va asteapta la Gilau! Se anunta vreme buna! http://www.accuweather.com/ro/ro/cluj-napoca/287713/weekend-weather/287713

 

post-18557-0-45318200-1369687230_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Salutare tuturor.Am vandut cu ani in urma in Bistrita,de fapt la un baiat din Bistrita o moto Honda Vt 500 E,culoare visinie,i-am dat toate actele,dar nu stiu daca a inmatriculat-o pe el.Rog pe cinava daca stie ceva de ea sa m-a sune la tel. 0740267102 Cosmin.

post-72122-0-71376200-1387181572_thumb.jpg

post-72122-0-45392200-1387181626_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Eu cred ca cel mai bine e sa te plimbi (cand vremea te lasa) pana la unul dintre mecanicii nostri (Fili, Spionutz sau Florin) si cu siguranta se rezolva.

Daca totusi te plictisesti prin casa, pune intrebarea in coltul posesorilor de Honda Hornet sau deschide un topic la sectiunea Service.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi daca nu cumva ai acces cu un carlig subtire la inchizaoare sa o tragi ca e un fel de parghie inchizatoarea eu la ducati de multe ori o deschid cu degetu ca mi-e lene sa mai scot cheia din contact:))



si multumesc de info cu sincronizarea >:D< . Inca o intrebare pt veterani:)) ce parere aveti de guma Michelin pilot( 1 2 sau 3) a mai avut cineva? sau recomandati-mi o guma bunicica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

si-a inmatriculat careva de curand un motor sau stie careva ce si cum mai trebe? trebuie altceva in afara de tradusu actelor, RAR si taxele alea mici si multe? si cam cat ar costa toate astea



unde pot duce o geaca moto din piele la cusut la noi in oras?



cine imi poate imprumuta o casca cateva zile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-a inmatriculat careva de curand un motor sau stie careva ce si cum mai trebe? trebuie altceva in afara de tradusu actelor, RAR si taxele alea mici si multe? si cam cat ar costa toate astea

 

 

unde pot duce o geaca moto din piele la cusut la noi in oras?

 

 

cine imi poate imprumuta o casca cateva zile?

Cristi,vorbeste cu @stau-de-6(Nicu) daca vrei pt inmatriculare.el si-a inmatriculat acum luni motorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am avut de tradus acte, am luat motorul din tara si am platit:

- 30 lei la un birou de copiat acte pt intocmirea dosarului

- 200 lei la RAR pt autentificare si ITP

- 60 lei taxa inmatriculare (platiti la taxe si impozite)

- 37 lei taxa certificat (platiti la CEC)

- 165 lei RCA (l-am facut la Astra, a iesit cel mai ieftin. Iti dau nr lui WDB si-ti face si tie, daca vrei)

- 60 sau 70 lei a fost numarul preferential (platiti la Serviciul Inmatriculari).

 

Sfatul meu e sa te duci la un birou de copiat acte si-ti spun acolo tot ce e de stiut.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare.

Am si eu o rugaminte, as dori daca se poate sa-mi recomandati o scoala de soferi cat.A la noi in judet, o scoala care sa fie in regula in ceea ce priveste autorizare ARR, dotarea cu material didactic si instructor bun.

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...