Sari la conținut

Ktm 250 Exc-f


dimy_ktm
 Share

Postări Recomandate

nu stiu exact..cred ca nu prea e multumit de el si eu am auzit...duminica am facut o tura mai hard prin arges cu gasca de la motomania si lui amidon i s-a blocat motorul dupa un rateu..nu mai face nimic...l-am trimis la buc si asteptam sa vedem de ce.. :)

 

minunatele supape de titan atat de laudate de popor portocaliu..s-a rupt efectiv palaria la o supapa a cazut in cilindru si a facut totu praf- trebuie schimbat aproape toata partea superioara din motor de la cilindru in sus..sper sa am cat de curand poze ---le veti vedea pe topicul de exc-uri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

minunatele supape de titan atat de laudate de popor portocaliu..s-a rupt efectiv palaria la o supapa a cazut in cilindru si a facut totu praf- trebuie schimbat aproape toata partea superioara din motor de la cilindru in sus..sper sa am cat de curand poze ---le veti vedea pe topicul de exc-uri...

Pana la urma ii mai iei lui ade 250 2008 nu?:D K vreau sa vad ce diferentze sunt :D:D :cheers: :P :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma ii mai iei lui ade 250 2008 nu?:P K vreau sa vad ce diferentze sunt :(:D :D :) :D

 

definitiv NU..si din considerente financiare ne-am hotarat sa luam un exc-f din 2005 sau 2006,sa vedem ge gasim in germania...pana acum nimic interesant.. :cheers: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ar fi si ar fi o zi minunata in care sa pot sa intru in fabrica aia din austria si sa imi fac eu un motor pe placul meu ar avea urmatoarele componente.. bicicleta sx 525 din 2006/2007 cu suspensiile wp racing :box: si cu motorizarea exc 520 din2000>2003 :finger: alimentat cu un carburator FCR MX 41. daca mai adaugam si o maneta cu acceleratie rpida(tocmai mi am pus pe 520) rezultatul ar fi o bestie de nestapanit :kick: :wave: si mi ar placea tare bre

:baldy: :baldy: :( :lol: :lol: :) :P :crack: :drums: :duel: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ar fi si ar fi o zi minunata in care sa pot sa intru in fabrica aia din austria si sa imi fac eu un motor pe placul meu ar avea urmatoarele componente.. bicicleta sx 525 din 2006/2007 cu suspensiile wp racing :baldy: si cu motorizarea exc 520 din2000>2003 :finger: alimentat cu un carburator FCR MX 41. daca mai adaugam si o maneta cu acceleratie rpida(tocmai mi am pus pe 520) rezultatul ar fi o bestie de nestapanit :lol: :) si mi ar placea tare bre

 

 

jumba,jumba..ai visat frumos azi noapte...eheee si sa continui eu ..daca as intra in fabrica din austria as lua 10 buc 525 si 10 buc 250 sa am pana inchid ochii..aaa si sa nu uit si un camion de piese(indesat)...si daca le iau nu dau la nimeni(sic). :baldy: :( :lol:

oricum va tin la curent daca ma intalnesc su stulewa in fabrica.. :P :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai in gluma mai in serios, off topic desigur, exc520 se poate simula cu kit de 540 cmc de la producator.sau chiar si mai mare, cred ca pana la 580 cmc sunt kituri "cu holograma".

daca ajungeti in fabrica, aruncati si un eshapament akrapo pt un om sarman, sa am ce sa imi pun sub brad :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai in gluma mai in serios, off topic desigur, exc520 se poate simula cu kit de 540 cmc de la producator.sau chiar si mai mare, cred ca pana la 580 cmc sunt kituri "cu holograma".

daca ajungeti in fabrica, aruncati si un eshapament akrapo pt un om sarman, sa am ce sa imi pun sub brad :baldy:

 

am vbit cu mosu..daca ai fost cuminte primesti..si nu oricefel ci din ala carbon-titan.. :finger: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ktmoldboy

 

am si eu un 300exc, 06. si eu ma dau pe forumurile din state si mi-am luat JD jetting kit si am modificat. mai mult am modificat dupa cum mi-au zis ei, adica si arcul de la PV, etc. am obs ca faci din motocicleta o bestie pe care nu prea o poti controla in padure in hard enduro. o modifici sa fie superba pt cross dar eu nu fac asa ceva si am refacut modificarile.

 

cam acelasi lucru cred ca se intampla si cu 250f-ul daca faci ceea ce ai zis tu. dar acum depinde de fiecare ce vrea sa faca cu motorul si unde se da.

 

 

vreau si eu un 250f... pt o tanara fata, credeti ca merita sau sa incerce un 200exc?

 

minusul e ca la 200 nu exista butonul rosu!!! marele buton rosu.

 

p.s.

pt mine in afara de 2t nu exista alt motor :finger:

 

tk!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ktmoldboy

 

am si eu un 300exc, 06. si eu ma dau pe forumurile din state si mi-am luat JD jetting kit si am modificat. mai mult am modificat dupa cum mi-au zis ei, adica si arcul de la PV, etc. am obs ca faci din motocicleta o bestie pe care nu prea o poti controla in padure in hard enduro. o modifici sa fie superba pt cross dar eu nu fac asa ceva si am refacut modificarile.

 

cam acelasi lucru cred ca se intampla si cu 250f-ul daca faci ceea ce ai zis tu. dar acum depinde de fiecare ce vrea sa faca cu motorul si unde se da.

vreau si eu un 250f... pt o tanara fata, credeti ca merita sau sa incerce un 200exc?

 

minusul e ca la 200 nu exista butonul rosu!!! marele buton rosu.

 

p.s.

pt mine in afara de 2t nu exista alt motor :finger:

 

tk!

 

luci..uita tata de 2 t ptr gagica..250 exc-f e super bun ptr ea..am vazut cum se da si ce potential are..singurul motor care i se potriveste este asta in 4 t..crede-ma..

 

p.s. butonul rosu e mic,mic,mic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 years later...

Vreau sa cumpar un ktm 250excf din 2009. Zicea omul ca trebuie inlocuit intinzatorul la distributie ca nu se mai poate intinde. Si are un pic de joc la rulment roata spate. Are 160ore si vreo 7000km. Ce pareri aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...