Sari la conținut

Accident Bl. Iuliu Maniu (Lujerului/Cora)-30.10.2007


FrozenHaxtor
 Share

Postări Recomandate

Azi (30.10.2007) pe la ora 12 un motociclist a intrat intr-o masina de udat pamantu ( o foloseau muncitorii de pe acolo)

Motociclistu inaintea impactului s-a aruncad de pe motor dar motoru a fost grav avariat

Motor: Kawasaki

Motocilistu: catvea zgarieturi si o sperietura.

 

--------POZE-------

post-17767-1193740082_thumb.jpg

post-17767-1193740102_thumb.jpg

post-17767-1193740124_thumb.jpg

post-17767-1193740161_thumb.jpg

post-17767-1193740227_thumb.jpg

Editat de FrozenHaxtor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar cum a reusit sa intre in camion?Aveti mai multe detalii?

E bine ca a scapat asa usor!

Nu stiu exact da am auzit si eu pe acolo k cica el era pe banda 2 si era un camion de coca cola

se baga pe banda 1 si accelereaza da nu observa k masina din fatza statea pe loc (nu stiu ce viteza avea daca a plecat tare sau incet) si imediat a sarit de pe motor si s-a zgariat un pic ii curgea sange din buza am vazut da nu mult... Daca stie cineva mai multe este rugat sa completeze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu exact da am auzit si eu pe acolo k cica el era pe banda 2 si era un camion de coca cola

se baga pe banda 1 si accelereaza da nu observa k masina din fatza statea pe loc

 

nice... asa a facut un prieten de-al meu cu multi ani in urma dar intr-o conserva. rezultatul? gagica lui si-a pus dinti de plastic la 20 de ani. bine macar ca eroul nostru a reusit sa se catapulteze, sa nu mai facem iar procese "criminalilor" de soferi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce imi place, incepe distractia. va las sa "dezbateti". eu ma duc sa fac plaja pe mobra vreo 2-3 ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:

am trecut si eu pe acolo pe la doua fara ceva, era busit in spate elefantu ala de utilaj, bine ca a avut prezenta de spirit motociclistul, mai rar asa... motorul se repara, oricum, frumos motor!

 

asta ca asta dar la 100de metri in fata taxiu lovit urat de tot cu.. tot o utilitara, sau doua, ca n-am inteles... ambulanta acolo, se vedea clar cum capatana pasagerului s-a oprin in parbriz. nasol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ca din cauza placutei cu nr de inmatriculare indoita a intrat in voblaj...

 

... nu comenta inutil.... Poate tu reusesti sa mergi regulamentar tot timpul....(aporoporo: esti motociclist? ca la profil....pauza) alti nu, si de ce sa dea statului bani? Iti da statul asta ceva? Laso balta ..... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nu comenta inutil.... Poate tu reusesti sa mergi regulamentar tot timpul....(aporoporo: esti motociclist? ca la profil....pauza) alti nu, si de ce sa dea statului bani? Iti da statul asta ceva? Laso balta ..... :ok:

 

 

soseaua pe care mergi ti-o da statul.

faptul ca ai carnet de sofer implica faptul ca stii sa citesti .. te-a invatat statul pe gratis (daca nu ai diploma nu poti avea carnet de sofer) si mai sunt multe pe care ti le da statul. cand nu ti le va da, vei merge 200km si evi plati 10 euro taxe de drum pe segmentul ala. atunci o sa vezi cum e sa nu iti dea statul nimic ;)

 

faza cu numarul era evident o gluma, pe care eu chiar o apreciez...

 

iar legat de chestiile gen: bravo motociclistului : pentru ce ? ca a intrat in curu unei masini ?

 

si fireste replica : de ce uda dom'ne strada.. ce cauta masina aia pe strada? e strada.. poate unu stationa de urgenta acolo .. se pot intampla multe.. nu suntem putini ipocriti cand pana si la un accident ca asta incercam sa aruncam o parte din vina asupra altora ?

 

cumparati-va frate strada sau mergeti pe circuit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...