Sari la conținut

honda


RaduKu
 Share

Postări Recomandate

mersi, mersi, da asa e m-am documentat dar mai vroiam si parerile "comunitatii" :cheers:

 

 

PS: Radu, I can't hardly wait for the first sunny day to take the ride. Don't you?

Editat de RaduKu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

 

 

PS: Radu, I can't hardly wait for the first sunny day to take the ride. Don't you?

..Frumoasa scula..s-o stapinesti sanatos..

PS:Daca nu ar exista "americanofobia" asta ce ne-am face!

LUIGI V.

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

este superba, trage la orice turatie si parca la fel in toata plaja de turatii! costa cam mult daca vrei sa-ti schimbi tobele! exista si varianta sa le manareshti p-alea de serie! dar sunt nishte calcule facute si s-ar putea sa o dereglezi !

Este f manevrabila, cu tobele de serie-silentioasa, fiabila si o placere sa o conduci! Carenele asigura o protectie rezonabila la vant! Este sport-touring, poti merge 350 de km doar oprindu-te sa alimentezi! Daca mergi cu 140 km/h la 5000 rpm in a 6-a at consuma rezonabil! Daca mergi cu 200 sau mai mult ajungi la 10 l la 100km.

I se poate aplica un pinten de toata frumusetea !

Totusi parca are amortizoarele cam moi! Rezervorul cam mic ! si trepidatiile care sunt explicabile , chiar , spun unii, ca fac parte din charmul ei!

In concluzie este FUNBIKE ! care la 115 HP ofera foarte mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

akum k am fakut 7500 km cu ea pot sa va povestesc ceva....este dementiala

 

exakt kum a spus actadi trage mereu, toarke(vibreaza) k unsa de iti e mai mare drag sa stai klare pe ea, este aproape la fel de manevrabila k un ducatti, dar consuma mult la vit mare 10L...in rest este un vis.

 

 

PS: am skris ku K-pa din prosteala

PS2: am mers pe un zx-6r de curand si obisnuit k la mine, dau drumul la gaj se infraneaza motorul.......era sa ma proptesc in gard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar un motor de invidiat :bounce:

cineva spunea k e sport/touring iar eu am dat de el k fiind sport si atat. din ce an e modelul tau ?! k din poze nu-mi pot da seama :crack:

 

cat te-a costat bijuteria dak nu e un secret ?!

 

salut Andy din Galati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

foarte frumos! sa-l stapanesti sanatos!

 

Este construita foarte bine, nu pot spune ca e sport touring, dar poti sa mergi cu ea fera sa ai probleme din cauza pozitiei in mers.

Mai degraba sport. ( nu SS)

 

 

Eu sunt dotat cu 1000F din '99

Nervoasa, cuplu mare de la 2500rpm, la consum mie mi-a luat 7/100 pe un drum de 255Km, mers in 'medie' cu 130-140, cu scapari pe la 200-220.

Cred ca daca mergi usureanu consuma cam 6/100 afara... dar nu prea are farmec :crack:

Nu se compara prin oras cu un 4l, e mult mai misto.

 

maxim am mers cu 240, 2 pers.

cica merge 260.

:bounce:

In atasament e bestia mea.

Martin

post-5863-1121256783_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea e din 97 galbena de serie

 

Martice, a ta asa ai luat-o sau ti-ai facut-o, pt ca e super, e dementiala cu ciocul ala si vopseaua aceea......

 

 

PS: si m-a costat 5500 Eur cu tot tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am luat-o arata exact ca a ta (totusi rosie:) ). Ce e pe ea am pus eu si acum am ajuns la capitolul tobe.

 

Totusi concluzia e ca mai bine o iei facuta ca altfel toate accesoriile te costa de te rup.

Eu am luat-o pe asta pt ca avea 5.000Km (si arata a sub 10.000)

 

Poate ne intalnim mai multi VTR-isti din Buc intr-o zi sa schimbam impresii live. Ce parere aveti?

 

Martin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

am si eu o intrbare de incepator :bounce:

stiu k la o masina cand o vopsesti tre platite nush ce chestii si anuntat la politie (birocratia multa) asta cand ii schimbi culoarea. la moto e la fel sau poti sa o pictezi cum vrei tu si nu te deranjea za nimeni ?!

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN

Frumos motorul dar si fiabil. Normal, doar este Honda. Este raspunsul technologicla Ducati cu 2V cu exceptia ca Honda are cursa pistonului scurta si asta ii da o turatie rapida si ridicata si o banda a puteri uniforma. Ceva similar cu VFR care are 4V dar cu un sunet mult mai dur fiind doua pistoane mari de 500. Sa ai grija de ea si ea de tine si multi km si sni de placere sa ai pe doua roti. Sa ai norocul numai de accidente superficiale conducind cu multa intelepciune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...