Sari la conținut

Club Vespa


corado_c
 Share

Postări Recomandate

sal. sorry nu am mai avut timp sa intru pe forum. am fost foarte prins cu casa + ca mi am luat si al 2 lea job. din pacate vespa mea este inca dezmembrata, am pierdut cam toata vara, sa mi fie invatare de inte ca nu m am apucat de ea in iarna :( Necks se numesc crash bars daca imi amintesc eu bine :disappointed: pana la urma cum ai rezolvat cu vopseaua ? posteaza o poza sa vedem si noi cum a iesit !

 

 

Momentan sunt in Viena. revin si pun poze. Nici eu nu am apucat sa o vad calumea. :( Vopseaua am luat-o din Viena, mai greu a fost cu transportul. Vopsitorul a zis ca e calitate foarte buna. A iesit super. Am sa pun poze cum ajung acasa, si am sa pun si crash barurile sus...

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 506
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

asteptam cu nerabdare poze !

 

 

Am ajuns acasa. Am montat crash barurile! Vopsitul a iesit bine... ca noua.. lipseste logoul ce a trebuit sa fie dat jos. Am sa pun si poze, probabil in weekend am sa ii fac cateva.

Crash-barurile sunt bune si frumoase.

Asa ca info:

 

1. Cele pe spate sunt ok. Nu intampini mari probleme la montat.

2. Cele pe fata dau un pic bataie de cap, caci trebuie gaurita vespa sa le prinzi. Sistemul de prindere nu e prea elegant, e mai mult util.

3. Pt aripa fata nu am cumparat inca... poate pe viitor.

 

Toate costa o gramada de bani. M-am cam chinuit vre-o 4 ore sa le montez... ce-i drept nu am avut o trusa de scule calumea si asta mi-a dat cea mai mare bataie de cap.

Promit ca pun si poze... doar ca ar trebui spalata inainte. O parte e curata cum a fost vopsita si dincolo praf.

 

Numa bine si asfalt uscat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns acasa. Am montat crash barurile! Vopsitul a iesit bine... ca noua.. lipseste logoul ce a trebuit sa fie dat jos. Am sa pun si poze, probabil in weekend am sa ii fac cateva.

Crash-barurile sunt bune si frumoase.

Asa ca info:

 

1. Cele pe spate sunt ok. Nu intampini mari probleme la montat.

2. Cele pe fata dau un pic bataie de cap, caci trebuie gaurita vespa sa le prinzi. Sistemul de prindere nu e prea elegant, e mai mult util.

3. Pt aripa fata nu am cumparat inca... poate pe viitor.

 

Toate costa o gramada de bani. M-am cam chinuit vre-o 4 ore sa le montez... ce-i drept nu am avut o trusa de scule calumea si asta mi-a dat cea mai mare bataie de cap.

Promit ca pun si poze... doar ca ar trebui spalata inainte. O parte e curata cum a fost vopsita si dincolo praf.

 

Numa bine si asfalt uscat!!

Cat te-a costat sa o vopsesti,chituiesti..toate astea ?

Vreau sa ma bag si eu la a mea si vreau sa stiu cu cat sa incep :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat te-a costat sa o vopsesti,chituiesti..toate astea ?

Vreau sa ma bag si eu la a mea si vreau sa stiu cu cat sa incep :rusinica:

 

 

250 lei manopera. Vopseaua am dus-o "de acasa".... si asta m-a costat enorm caci am adus-o din Viena; aici nu imi facea nimeni dupa cod (cel putin nu am gasit).

In acesti bani au intrat: slefuire, chit, vopsit, cuptorul. Firma nu facea scutere/motoare si a trebuit sa o "dezbrac" eu. Nu a ttrebuit dat motorul jos... doar plasticurile, ornamentele.

Nu am vopsit-o toata, doar unde a trebuit. ca. 30 cm² dar trebuie vopsit mai mult, cu pierdere.

 

Am intrebat in multe parti cine face, cu cat etc. Mi s-a cerut si 600 lei la un service moto. Pe vremea aceea nu aveam habar de preturi, mi s-a parut oricum scump si am cautat mai ieftin.

 

Daca arata bine asa, mai bine las-o asa si vopseste-o daca chiar ai nevoie.(sfatul meu)

 

Asfalt uscat si numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

250 lei manopera. Vopseaua am dus-o "de acasa".... si asta m-a costat enorm caci am adus-o din Viena; aici nu imi facea nimeni dupa cod (cel putin nu am gasit).

In acesti bani au intrat: slefuire, chit, vopsit, cuptorul. Firma nu facea scutere/motoare si a trebuit sa o "dezbrac" eu. Nu a ttrebuit dat motorul jos... doar plasticurile, ornamentele.

Nu am vopsit-o toata, doar unde a trebuit. ca. 30 cm² dar trebuie vopsit mai mult, cu pierdere.

 

Am intrebat in multe parti cine face, cu cat etc. Mi s-a cerut si 600 lei la un service moto. Pe vremea aceea nu aveam habar de preturi, mi s-a parut oricum scump si am cautat mai ieftin.

 

Daca arata bine asa, mai bine las-o asa si vopseste-o daca chiar ai nevoie.(sfatul meu)

 

Asfalt uscat si numai bine!

eu as vrea sa o indrept oleaca.o cazut de pe cric si so indoit pe parti(pe pitre o cazut).

Cred ca o sa cumpar vopsea auto grii ..metalizat sau din aia mai ieftina :rusinica: Mai am jumate de cutie de vopsea metalizata de la dacie,oare ajunge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as vrea sa o indrept oleaca.o cazut de pe cric si so indoit pe parti(pe pitre o cazut).

Cred ca o sa cumpar vopsea auto grii ..metalizat sau din aia mai ieftina :rusinica: Mai am jumate de cutie de vopsea metalizata de la dacie,oare ajunge?

 

 

Eu am avut pe baza de apa. Din aia iti trebuie cam 500 ml sigur. Si lac ceva mai mult cred. Nu ma stiu prea bine. Au am fost la un profi in Viena, i-am zis ce imi trebuie si intr-o ora a afost gata!

Culoarea e identica cu cea initiala. Tocmai pentru cazaturi mi-am luat crash barurile.

Iti doresc succes!

 

Asfalt uscat cat a mai ramas!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut pe baza de apa. Din aia iti trebuie cam 500 ml sigur. Si lac ceva mai mult cred. Nu ma stiu prea bine. Au am fost la un profi in Viena, i-am zis ce imi trebuie si intr-o ora a afost gata!

Culoarea e identica cu cea initiala. Tocmai pentru cazaturi mi-am luat crash barurile.

Iti doresc succes!

 

Asfalt uscat cat a mai ramas!

Va spun daca am inceput sa o vopsesc si o verificare tehnica(sa strang suruburile doar ;) ). Te tin si pe tine la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

M-am decis... am vazut ca nu am timp sa mi asamblez vespa singur, nu ca m as pricepe, si am hotarat sa o duc la service. luni am facut comanda de ce piese mai aveam nevoie si sapt viitoare sper sa o duc in service 1000 de bucatele si sa iau una singura ! :drink:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru doritori,aduc la comanda piese noi de vespa(20% comision peste pretul de vanzare magazin),tricouri personalizate vespa,scutere vespa vechi,dar cu acte(atat in stare de functionare cat si reparabile)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am decis... am vazut ca nu am timp sa mi asamblez vespa singur, nu ca m as pricepe, si am hotarat sa o duc la service. luni am facut comanda de ce piese mai aveam nevoie si sapt viitoare sper sa o duc in service 1000 de bucatele si sa iau una singura ! :drink:)

 

 

Iti urez succes!! Sa iei una si buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
pentru doritori,aduc la comanda piese noi de vespa(20% comision peste pretul de vanzare magazin),tricouri personalizate vespa,scutere vespa vechi,dar cu acte(atat in stare de functionare cat si reparabile)..

 

ceva concret ?! adica daca ai ceva acum ... as vrea ceva de la 125 in sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei interesati am de vanzare o pereche de oglinzi pt vespa PX (filet 10). Oglinzile sunt absolut noi, nefolosite, la mine nu se potrivesc. NU SUNT CHINAZARII SI NU SUNT DIN PLASTIC. Pret: 50 E

post-27268-1234367812_thumb.jpg

post-27268-1234367855_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Salutare la toti cei din clubul vesparilor si nu numai ! , de saptamana aceasta sunt si eu fericitul posesor al unei frumoase '' viespi '' :angry: , este model LX 50 4 t din 2008 are numai 800 km efectuati , l am adus din germania si de ieri are si numarul inmatriculat la primarie , intentionez sa mi mai cumpar 1 sau 2 casti de la vespa , dar sunt destul de scumpute as vrea sa astept targul din 10-12 Aprilie poate or sa aibe ceva promotii daca nu ramane sa le iau la pretul celor de la paneuro , sper sa revin cat mai curand cu poze :angryfire: ! , ceva intruniri cu posesorii de vespa , daca da pe cand ?

 

 

Bafta multa si asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vespa a lansat catalogul Vintage 2009

Vespa Vintage este o linie selecta de piese si accesorii realizata special pentru scuterele Vespa clasice si dedicata tuturor celor care detin un model istoric restaurat. Piesele sunt identice cu cele originale, fiind realizate conform schitelor din Arhiva Istorica Piaggio si dupa consultari cu Registrul Istoric Vespa , Vespa Club Italia si Vespa World Club. Mai multe detalii aici.

 

1605.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toti cei din clubul vesparilor si nu numai ! , de saptamana aceasta sunt si eu fericitul posesor al unei frumoase '' viespi '' :) , este model LX 50 4 t din 2008 are numai 800 km efectuati , l am adus din germania si de ieri are si numarul inmatriculat la primarie , intentionez sa mi mai cumpar 1 sau 2 casti de la vespa , dar sunt destul de scumpute as vrea sa astept targul din 10-12 Aprilie poate or sa aibe ceva promotii daca nu ramane sa le iau la pretul celor de la paneuro , sper sa revin cat mai curand cu poze :) ! , ceva intruniri cu posesorii de vespa , daca da pe cand ?

 

 

Bafta multa si asfalt uscat !

 

 

Sal ... ne bucuram sa te avem printre noi ! :blink: Daca nu te grabesti in leg. cu achizitionarea castilor in curand membrii V.C.R. vor beneficia de un mic discount la Paneuro, dar avand in vedere ca vrei 2 si la ce pret sunt e posibil sa economisesti ceva. In legatura cu intalnirile ... sa vina caldura, sa iasa toata lumea "pe strada" si o sa facem si asa ceva ! Asteptam poze cu Vespa ta pe forum ... CLICK PE BANNER UL DE FORUM ! ;)

Editat de corado_c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal ... ne bucuram sa te avem printre noi ! :scratch: Daca nu te grabesti in leg. cu achizitionarea castilor in curand membrii V.C.R. vor beneficia de un mic discount la Paneuro, dar avand in vedere ca vrei 2 si la ce pret sunt e posibil sa economisesti ceva. In legatura cu intalnirile ... sa vina caldura, sa iasa toata lumea "pe strada" si o sa facem si asa ceva ! Asteptam poze cu Vespa ta pe forum ... CLICK PE BANNER UL DE FORUM ! :kiss:

 

 

 

Salutare din nou ! , cand pot sti mai exact de reducerea oferita de cei de la Paneuro , pana la urma o sa achizitonez numai o singura casca , si poate ceva accesorii pt viespea mea :D , In legatura cu iesirile vad ca vremea frumoasa se cam lasa asteptata.. :friends: dar in cele din urma trebuie sa vina si caldura sa ne bucuram de adevaratele plimbari :kiss: ,

 

Postez si cateva poze cu ''vesputa mea''

 

Bafta multa si sa ne auzim cat mai curand Asfalt uscat

post-36569-1238082901_thumb.jpg

post-36569-1238082919_thumb.jpg

post-36569-1238082929_thumb.jpg

post-36569-1238082941_thumb.jpg

post-36569-1238082951_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare din nou ! , cand pot sti mai exact de reducerea oferita de cei de la Paneuro , pana la urma o sa achizitonez numai o singura casca , si poate ceva accesorii pt viespea mea :kiss: , In legatura cu iesirile vad ca vremea frumoasa se cam lasa asteptata.. :scratch: dar in cele din urma trebuie sa vina si caldura sa ne bucuram de adevaratele plimbari :friends: ,

 

Postez si cateva poze cu ''vesputa mea''

 

Bafta multa si sa ne auzim cat mai curand Asfalt uscat

 

S-o calaresti sanatos!

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o calaresti sanatos!

 

Asfalt uscat!

 

 

Mersi mult N3cks ' sa ai si tu parte de plimbari frumoase :scratch:

 

Asfalt uscat !

 

 

 

PS : pt cei din Bucuresti care au ' viespi'' de ce nu veniti duminica la circ ?? Sau inca nu a dat caldura ? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult N3cks ' sa ai si tu parte de plimbari frumoase :scratch:

 

Asfalt uscat !

 

 

 

PS : pt cei din Bucuresti care au ' viespi'' de ce nu veniti duminica la circ ?? Sau inca nu a dat caldura ? :friends:

 

 

Sa o stapanesti sanatos. Nu stiu exact cand o sa rezolvam treaba cu reducerile insa promisiuni exista iar pe langa discounturile despre care am spus e posibil sa avem parte de preturi mai mici si la adidas la gama Adidas Vespa. Eu sper ca toate sa se rezolve in max 2 luni. Vremea frumoasa se apropie si sper sa reusim sa facem si noi o intalnire, avem multe de discutat, despre club, despre vespele noastre si multe altele. Nu uita sa postezi 1-2 poze si pe forumul nostru (Click pe bannerul cu forumul)

 

Bafta si asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos. Nu stiu exact cand o sa rezolvam treaba cu reducerile insa promisiuni exista iar pe langa discounturile despre care am spus e posibil sa avem parte de preturi mai mici si la adidas la gama Adidas Vespa. Eu sper ca toate sa se rezolve in max 2 luni. Vremea frumoasa se apropie si sper sa reusim sa facem si noi o intalnire, avem multe de discutat, despre club, despre vespele noastre si multe altele. Nu uita sa postezi 1-2 poze si pe forumul nostru (Click pe bannerul cu forumul)

 

Bafta si asfalt uscat !

 

 

Ms mult Corado , am postat si pe forum poze cu vespa , in legatura cu linia vestimentara de la adidas facuta in colaborare cu cei de la vespa sunt destul de scumpe ,poate un discount ar fi f bine venit pt cei ce vor sa si achizitioneze asa ceva :cheers: . Deja vad ca incepe sa se incalzeasca afara si sper sa o tina asa pt ca astept cu MARE interes o intalnire cu toti posesorii de viespi :bounce:

 

Bafta multa si asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...