Sari la conținut

Club Vespa


corado_c
 Share

Postări Recomandate

Ms mult Corado , am postat si pe forum poze cu vespa , in legatura cu linia vestimentara de la adidas facuta in colaborare cu cei de la vespa sunt destul de scumpe ,poate un discount ar fi f bine venit pt cei ce vor sa si achizitioneze asa ceva :cheers: . Deja vad ca incepe sa se incalzeasca afara si sper sa o tina asa pt ca astept cu MARE interes o intalnire cu toti posesorii de viespi :lol:

 

Bafta multa si asfalt uscat !

 

 

Nu prea se mai vede activitate pe aici. Probabil din cauza vremii de afara.

Anunt o noua Vespa in cluj. LX probabil 125 cc. Sper sa ni se alature... doar sa il prind... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 506
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu prea se mai vede activitate pe aici. Probabil din cauza vremii de afara.

Anunt o noua Vespa in cluj. LX probabil 125 cc. Sper sa ni se alature... doar sa il prind... :lol:

 

 

Salut N3ecKs !

 

Ai dreptate nimeni nu mai zice nimic , in ultima luna am mai vazut cateva si in Bucuresti dar nimeni vad ca nu are chef de discutii sau plimbari.... :banana: ,,

Nici Corado nu mai zice nimic de vreo intalnire , poate isi face timp si se mai uita pe forum :lol: , ne mai auzim pe aici pe forum , bafta multa si asfalt uscat ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anunt pentru posesorul scuterului Vespa legat deseori la facultatea de arhitectura Ion Mincu Bucuresti colt cu OCE: am vazut de cateva ori diferiti cocalari stand pe el..ma indoiesc ca vor sa il zboare dar sa il darame nu ar fi exclus si ar fi pacat de el, la cat de bine arata. Mai bine il legi la bariera, e mai in siguranta. Numai bine! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna ziua!

Dragi posesori de vespa , doresc sa ma ajutati si pe mine sa gasesc aceasta carena din imagine.Eu m-am chinuit vreo 1h si nu am reusit sa o zaresc.

Multumesc anticipat!

 

Ps:De preferat ar fi s-o gasiti pe site-ul: http://www.easyparts.nl/choosedrawings/18/..._ET2_50_2T.html (a nu se considera reclama)

sau daca nu pe orice site.

post-14995-1247325604_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

Dragi posesori de vespa , doresc sa ma ajutati si pe mine sa gasesc aceasta carena din imagine.Eu m-am chinuit vreo 1h si nu am reusit sa o zaresc.

Multumesc anticipat!

 

Ps:De preferat ar fi s-o gasiti pe site-ul: http://www.easyparts.nl/choosedrawings/18/..._ET2_50_2T.html (a nu se considera reclama)

sau daca nu pe orice site.

 

 

Nu vreau sa te dezamagesc.. dar nu cred sa gasesti asa ceva. Caroseriile Vespa sunt sa zicem asa dintr-o bucata si nu vei avea cum sa cumperi doar o carena.

Daca am vazut bine ai un ET2. Am cam toate manualele Vespa, incerc sa le caut daca doresti si sa iti trimit. Daca cumva ai cazut.. dezdoaie si vopseste, alta solutie nu cred ca ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

Dragi posesori de vespa , doresc sa ma ajutati si pe mine sa gasesc aceasta carena din imagine.Eu m-am chinuit vreo 1h si nu am reusit sa o zaresc.

Multumesc anticipat!

 

Ps:De preferat ar fi s-o gasiti pe site-ul: http://www.easyparts.nl/choosedrawings/18/..._ET2_50_2T.html (a nu se considera reclama)

sau daca nu pe orice site.

 

Subscriu la ce a mentionat N3cks mai sus ..o caroserie noua de ET nu cred sa fie asa de usor de gasit, si ar mai fi si problema cu seria de sasiu stantata pe ea :bounce: .Esti mai castigat daca incerci sa repari pe cea veche , daca este recuperabila. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

 

intentionez sa cunosc cat mai multi detinatori pentru a infiinta un Club Vespa in romania. spre deosebire de alte tari, la noi in tara nu exista asa ceva. daca ai prieteni care detin Vespa modele vechi, sau noi, te rog sa raspunzi. Mail sau mess corado_c@yahoo.com

 

 

merci

am si eu o vespa de vanzare pk 50 an 85 carte service 6300 km originali 800 e tel 0757637825 cluj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Nu vreau sa te dezamagesc.. dar nu cred sa gasesti asa ceva. Caroseriile Vespa sunt sa zicem asa dintr-o bucata si nu vei avea cum sa cumperi doar o carena.

Daca am vazut bine ai un ET2. Am cam toate manualele Vespa, incerc sa le caut daca doresti si sa iti trimit. Daca cumva ai cazut.. dezdoaie si vopseste, alta solutie nu cred ca ai.

 

Salutare posesori de viespi :) , chiar nimic nu se mai aude pe aici ? :)

 

Bafta si asfalt uscat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare posesori de viespi :) , chiar nimic nu se mai aude pe aici ? :)

 

Bafta si asfalt uscat :)

 

 

Pai la vremea asta frumoasa am plecat cu totii la plimbare cu Vespele.

Aici se aude doar curentul, am lasat usa deschisa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la vremea asta frumoasa am plecat cu totii la plimbare cu Vespele.

Aici se aude doar curentul, am lasat usa deschisa :)

 

Pai la Cluj :D ca in Bucuresti vad vespe pe strada dar nimeni nu este interesat sa iasa la o adunare a viesparilor :) ,asa ca ne plimbam singuri care cum apuca :) ,

Asfalt uscat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
VAND VESPA ET 4 DIN 2002 PRIMA INMATRICULARE 2006 9000 D KM REALI CU DEFECTE OPTICE DAR MECANIC ESTE IN STARE BUNA...PENTRU CONTACT ADRESA DE EMAIL purice_2007@yahoo.com

 

 

Succes la vanzare, desi o Vespa e de nepretuit! In locul tau nu as vinde-o, sau mai ai vreo doua? :D

 

Asfalt uscat!

Editat de N3cks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut baieti si posesori de vespa.

 

Ca si unii dintre voi detin si eu una din placerile vietii - o vespa GTS 300 SUPER (si nu degeaba ii zice super)

pe langa cea mentionata sus mi-am mai luat si un vespa p 80 x din 1981 pentru a o reconditiona.

 

daca aveti placerea adaugati si id-ul meu de mess in listele voastre.

savudanielo

 

Mesaj completat

Anunt pentru posesorul scuterului Vespa legat deseori la facultatea de arhitectura Ion Mincu Bucuresti colt cu OCE: am vazut de cateva ori diferiti cocalari stand pe el..ma indoiesc ca vor sa il zboare dar sa il darame nu ar fi exclus si ar fi pacat de el, la cat de bine arata. Mai bine il legi la bariera, e mai in siguranta. Numai bine! :rolleyes:

 

 

incearca aici: http://www.sip-scootershop.com/main/user/R...terAccount.aspx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare '' viespari '' :P , se pare ca incet dar sigur incepem sa ne punem vespele la hibernat :P , sper ca totusi sa mai prindem in luna Noiembrie ceva zile cu soare sa ne mai bucuram de ele :P

 

PS , atasez cateva poze de la ultima iesire mai mult la ''barfa'' cu inca 2 prieteni detinatori tot de LX 50 4 t :kiss:

 

 

Bafta multa si asfalt uscat ! :P

post-36569-1256923885_thumb.jpg

post-36569-1256923910_thumb.jpg

post-36569-1256923936_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Salutare '' viespari '' :D , se pare ca incet dar sigur incepem sa ne punem vespele la hibernat :bow: , sper ca totusi sa mai prindem in luna Noiembrie ceva zile cu soare sa ne mai bucuram de ele ;)

 

PS , atasez cateva poze de la ultima iesire mai mult la ''barfa'' cu inca 2 prieteni detinatori tot de LX 50 4 t :alcy:

 

 

Bafta multa si asfalt uscat ! :D

 

 

Foarte frumos!

Am incercat sa stabilesc si in Cluj o intalnire de Vespe, insa din pacate cei pe care

i-am vazut in trafic nu sunt is pe forum. Acum e deja iarna, sper insa la primavara

sa reusim si aici o intalnire.

 

Numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

salutare detinatori de vespa.am si eu o vespa hp 50 cm3 din 1991,o am in reparatie capitala(vopsire,facut motor,etc)dar cand i-am desfacut motorul am vazut ca pistonul are o fisura in el.vreau sa-i schimb pistonul si segmentii dar e o problema cu cilindrul,este tot din aluminiu si nu stiu daca merge alezat sau daca gasesc piston tot la cota care o am.cilindrul nu prezinta urme de uzura si nu as vrea sa-l schimb.va rog frumos daca puteti sa-mi spuneti ce sa fac.va multumesc.si apropo cum se face sa intru in club vespa?multumesc inca o data si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
salutare detinatori de vespa.am si eu o vespa hp 50 cm3 din 1991,o am in reparatie capitala(vopsire,facut motor,etc)dar cand i-am desfacut motorul am vazut ca pistonul are o fisura in el.vreau sa-i schimb pistonul si segmentii dar e o problema cu cilindrul,este tot din aluminiu si nu stiu daca merge alezat sau daca gasesc piston tot la cota care o am.cilindrul nu prezinta urme de uzura si nu as vrea sa-l schimb.va rog frumos daca puteti sa-mi spuneti ce sa fac.va multumesc.si apropo cum se face sa intru in club vespa?multumesc inca o data si asfalt uscat.

 

 

Felicitari pentru Vespa!

Sper sa reusesti cu rezolvarea problemelor de ordin mecanic. Din pacate acolo nu te pot ajuta.

Cat despre Club Vespa, trimite un PM la corado_c. El se ocupa de Club in mare parte sau cel putin

a incercat anul trecut. Cu succesul e mai greu, pentru ca sunt putini cei care apreciaza si mai si

achizitioneaza astfel de frumuseti. Sper cu timpul sa ne inmultim.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare dragi Viespari :) , nu se mai aude nimic aici pe forum ? nimeni nu a mai achizitionat nimic ? nici o intrunire nimic ?

 

Asfalt uscat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Salutare dragi viespari , chiar nu se mai aude nimic ? noutati , poze ,intruniri ?

Am sa revin curand cu poze cu noua mea achizitie Vintage :)

 

Asfalt uscat :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

 

scuze n am mai intrat de foarte mult timp pe aici. a fost zilele trecute o intalnire a vesparilor organizata de cei de la paneuro. am anuntat prin mail cam pe toata lumea dar din pacate au aparut f putini din cei peste 50 (parca) ale caror mailuri le am. Cautati pe facebook pagina vespa romania si o sa gasitit acolo cateva poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
sal

 

scuze n am mai intrat de foarte mult timp pe aici. a fost zilele trecute o intalnire a vesparilor organizata de cei de la paneuro. am anuntat prin mail cam pe toata lumea dar din pacate au aparut f putini din cei peste 50 (parca) ale caror mailuri le am. Cautati pe facebook pagina vespa romania si o sa gasitit acolo cateva poze

 

 

Am primit si eu mailul... daca bine imi aduc aminte.Dar doar nu te asteptai sa vin la Bucuresti cu adevarata frumusete de 50 LX. Ar fi trebuit sa ma anunti prin iarna ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...