Jump to content

Sa Ne Mai Descretim Fruntile

oby_bv
 Share

Recommended Posts

Un tanar vroia sa-i cumpere iubitei sale un dar, si nu prea stia ce pentru ca erau de putina vreme impreuna.

Dupa ce s-a gandit cu grija, a ales sa ia o pereche de manusi ca fiind cadoul cel mai potrivit: romantic, dar nu prea personal.

Insotit de sora mai mica a iubitei, s-a dus la magazin si a cumparat o pereche de manusi albe. Sora si-a cumparat o pereche de chiloti. In timp ce-i impacheta, vanzatoarea a incurcat pachetele, asa ca sora a luat manusile iar tanarul a luat chilotii.

Fara sa verifice continutul, el a expediat pachetul iubitei sale impreuna cu urmatorul mesaj:

Am ales acest dar pentru ca in timp ce ne plimbam seara prin parc am obsevat ca nu obisnuiesti sa porti asa ceva. Daca n-ar fi fost sora ta as fi ales modelul mai lung, cu nasturi, dar ea poarta modelul scurt, care se da jos mai usor.

Chiar daca culoarea e mai pastel, nu se murdaresc usor. Vanzatoarea mi-a aratat ca si ea poarta aceeasi culoare si chiar dupa o purtare de trei saptamani aratau inca bine. Am pus-o sa incerce perechea pe care am cumparat-o pentru tine si ii venea minunat.

As vrea sa fiu langa tine sa te ajut prima oara cu imbracarea lor; sunt gelos ca alti barbati vor atinge matasea lor delicata inaite de a te vedea din nou. Dupa ce te dezbraci, aminteste-ti sa sufli inauntru putin pentru ca altfel va ramane umezeala ce se formeaza in timpul purtarii.

Sper ca vineri seara cand ne vom intalni ii vei purta numai pentru mine. Cu toata dragostea !

P.S. Am auzit ca ultima moda e sa nu se traga chiar pana sus, ca sa se vada putin blanita.

Examen la facultatea de medicina...intra o tipa, trage biletul, dar era cam paralela...se uita profu' la ea si ii zice: - Mai fata... uite iti mai dau o sansa: ce incepe cu P si in timpul noptii isi mareste diametrul de 3 ori? - hahahahahihihi mi-e rusine sa zic...

- Eee daca ti-e rusine poftim afara si ai picat .

Intra a doua aceeasi chestie, intrebare ajutatoare asta ahahahahihihi mi-e rusine sa zic...o pofteste si pe asta afara...

Intra un baiat super pregatit nota 10 dar ii pune si lui aceeasi intrebare: - Ce incepe cu P si in timpul noptii isi mareste diametrul de 3 ori?

Asta f simplu raspunde: - Pupila...

- Bravo!!! zice profesorul acum du-te si zi-le colegelor tale ca hahahahahihihihi isi mareste diametrul numai o data si jumatate

:laugh:

• Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La o scoala in Cluj:

invatatoarea de la clasa a doua vine dupa pauza mare si ii intreaba pe copii:

- Ce ati facut in pauza ?

Gigel, care era mai rasarit, ridica mina :

- Eu m-am jucat in cutia cu nisip.

Invatatoarea, ca sa dea un exemplu ce bine este sa inveti bine si constant, spune:

- Bravo Gigel, daca scrii frumos pe tabla fara greseala cuvintul nisip, poti pleca azi cu doua ore mai repede acasa.

Gigel merge la tabla si scrie frumos si caligrafic cuvintul NISIP fara

greseala.

- Bravo Gigel, poti sa pleci azi cu doua ore mai repede acasa - spune invatatoarea.

Acuma se intoarce invatatoarea catre Petrica si il intreaba:

- Tu Petrica, ce ai facut in pauza ?

- Eu m-am jucat cu Gigel in cutia cu nisip !

- Perfect, daca scrii frumos pe tabla cuvintul cutie poti pleca si tu

Petrica scrie corect pe tabla CUTIE.

Bravo Petrica, si tu poti pleca astazi cu doua ore mai repede acasa.

Intr-un sfirsit se intoarce invatatoarea catre Janos, si il intreaba si pe el:

- Tu Janos ce ai facut in pauza ?

- Eu vrut joci si el la baietii cu nisip, dar ei nu fost draguti la Janos si spune: "merge in p... de bozgor"

- Vai , dar asta este o discriminare a unor minoritati nationale cu coinfluente negative asupra psihicului unui copil. Daca scrii frumos pe tabla "discriminare a unor minoritati nationale cu coinfluente negative asupra psihicului unui copil" poti si tu sa pleci cu doua ore mai repede acasa.

La o scoala in Cluj:

invatatoarea de la clasa a doua vine dupa pauza mare si ii intreaba pe copii:

- Ce ati facut in pauza ?

Gigel, care era mai rasarit, ridica mina :

- Eu m-am jucat in cutia cu nisip.

Invatatoarea, ca sa dea un exemplu ce bine este sa inveti bine si constant, spune:

- Bravo Gigel, daca scrii frumos pe tabla fara greseala cuvintul nisip, poti pleca azi cu doua ore mai repede acasa.

Gigel merge la tabla si scrie frumos si caligrafic cuvintul NISIP fara

greseala.

- Bravo Gigel, poti sa pleci azi cu doua ore mai repede acasa - spune invatatoarea.

Acuma se intoarce invatatoarea catre Petrica si il intreaba:

- Tu Petrica, ce ai facut in pauza ?

- Eu m-am jucat cu Gigel in cutia cu nisip !

- Perfect, daca scrii frumos pe tabla cuvintul cutie poti pleca si tu

Petrica scrie corect pe tabla CUTIE.

Bravo Petrica, si tu poti pleca astazi cu doua ore mai repede acasa.

Intr-un sfirsit se intoarce invatatoarea catre Janos, si il intreaba si pe el:

- Tu Janos ce ai facut in pauza ?

- Eu vrut joci si el la baietii cu nisip, dar ei nu fost draguti la Janos si spune: "merge in p... de bozgor"

- Vai , dar asta este o discriminare a unor minoritati nationale cu coinfluente negative asupra psihicului unui copil. Daca scrii frumos pe tabla "discriminare a unor minoritati nationale cu coinfluente negative asupra psihicului unui copil" poti si tu sa pleci cu doua ore mai repede acasa.

:laugh: :laugh: :) :P

De Pasti, Mos Craciun cobora scãrile unui bloc si se întîlneste cu iepurasul care urca:

- Sã nu cumva sã faci tîmpenia sã intri în vorbã cu baba de la etajul doi !!!

Un copil ii scrie o scrisoare lui Mos Craciun: "Dlaga Mosule, te log mult

sa-mi aduci un tlenulet electlic, o masinuta si o ciocolata". Se duce

copilul la posta si duce scrisoarea. Postaritele deschid scrisoarea, o

citesc si li se face mila de copil. Hotarasc ele sa puna mana de la mana si

sa-i cumpere copilului darurile. Strang ele banii cumpara trenuletul,

cumpara masinuta, dar de ciocolata nu le mai ajung banii. Trimit cadoul

copilului. La cateva zile de la Craciun copilul duce la posta o alta

scrisoare cu multumirile pt Mos Carciun: "Dlaga Mosule, iti multumesc

pentlu cadouli, tlenuletul este magnific, masinuta este supel. Eu sunt convins ca

mi-ai tlimis si ciocolata, da cled ca pijdele alea de la posta au

mancat-o

o mare firma de consultanta se hotaraste sa faca noi angajari...

intrebarea cheie la interviu.."cum ceri permisiunea unei doamne ,cu care urmeaza sa faci mare afacere,sa te duci la toaleta?"...

primul intervievat:"aaaa..imi cer scuze..dar..stiti..am ..as avea nevoie..la toaleta.."

al doilea:"..stimata doamna..imi cer scuze dar trebuie sa merg sa-mi exercit unele necesitati fiziologice.."

al treilea..si ultimul.."draga doamna..imi cer scuze..dar merg sa dau mana cu un drag prieten..pe care sincer va spun..sper sa vi-l prezint diseara.."

1944. Razboiul din Pacific. Spre Japonia se indreapta o formatie imensa de bombardiere americane,B17, B24, B29, ma rog, tot tacamul. Un pilot kamikaze japonez ocheste cel mai aratos avion american, intra in picaj asupara B-ului american, pune mana la ochi si... nimic! Se uita in sus, vede bombardierele americane deasupra, urca vertiginos, coboara in picaj... pune mana.. nimic! Iarasi urca, etc. In cabina B-ului comandantul mestecand alene o guma spune pilotului:

-John, deschide fereastra ca iarasi trece nebunu' asta!

- Ce ti-e cu tehnologia asta moderna, zise un calator din compartiment. Am vazut un documentar italian pe Discovery, unde arata ca la sapte dimineata intra cireada de vite pe poarta abatorului, si la sapte seara, ieseau pe poarta containerele cu conserve ...

- Ehei, dar in Japonia, la sase dimineata intra pe poarta camionul cu nisip, iar la ora 13, iese vagonul cu microprocesoarele pe baza de siliciu.

- Vax, zice Bula, uite, in orasul nostru, cam pe la 9 au inceput sa toarne fundatia la fabrica de bere si spirt, iar pe la 10 toti erau beti morti!

- Bula ce ai vrea sa iti scrie pe cruce, dupa ce mori?

- Ceva simplu si concis.

- Ca de exemplu?

- Vin imediat!

Intai ianuarie. Telefon de la o prietena:

- Maria, la multzi ani! Cum ai petrecut anul nou?

- Ca de obicei, in pat.

- Si, a fost multa lume?

Un tip stilat, elegant, la costum iese dintr-un magazin select impingand un cos plin ochi cu alimente de toate felurile: sampanie, caviar, mezeluri fine etc. In momentul in care se apropie de portbagajul BMW-ului sau, observa un om slab, prapadit, care umbla de colo-colo rupand ierburi ce cresteau la imbinarea dintre carosabil si bordura.

- Domnule, dar ce faceti aici ?

- Adun iarba ca sa mananc. Trebuie sa duc si acasa ca nu mai avem nimic.

- Adevarat ?! Daca-mi permiteti, poftiti cartea mea de vizita si veniti sa mancati la mine acasa

- E frumos din partea dumneavoastra, domnule, dar am si nevasta si 8 copii... In fine...

- Dar binenteles! Veniti cu familia dumneavoastra!

- Chiar ca sunteti foarte generos! Numai ca din copii, unii sunt deja casatoriti, au si ei copii...

- Va rog, aduceti-i pe toti!

- Sigur nu va deranjeaza?!? ...pentru ca mai sunt si surorile si cumnatii mei, suntem destul de multi.

- V-am spus, insist, imi va face placere! La mine acasa iarba e uite-asa de inalta, daca sunteti multi cu atat mai bine - in 3 ore terminati !

Care este deosebirea dintre un morcov si o pisica neagra:

Morcovul e rosu, dar cu pisica nu poti sa bati cuie!

mi-am ratat cariera....trebuia sa imi fac atelier de construit ciopare.... :D

post-5192-1229162265_thumb.jpg

He He He !Doar ca ai uitat un mic amanunt,cioparele sunt si vopsite de obicei.Apropo te-a cam intrecut ala micu si de data sta!Bravo Baronule!

Pana una-alta vezi cum ar arata un cioparas de-al meu daca ar fi asa usor sa le faci :smoke: