Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZZR1400


freak
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 544
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

merci, dar momentan am draci, ca baietii de la United cand sa imi puna slip-on-urile si-au dat seama ca au uitat sa comande la Akrapovic trecerile dintre tevile de evacuare si tobe... si uite cum stau cu motoreta in service o saptamana d-ampulea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa faci ..se mai intampla :lol:

 

Nu-i asa Mac...

 

/index.php?...t&id=317841

 

mai exista si alte esapamente... :lol:

 

merci, dar momentan am draci, ca baietii de la United cand sa imi puna slip-on-urile si-au dat seama ca au uitat sa comande la Akrapovic trecerile dintre tevile de evacuare si tobe... si uite cum stau cu motoreta in service o saptamana d-ampulea...

apropo cat ai dat pe Akr...la United... daca nu-i cu suparare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cat costa habar nu am, dar iti spun cand o sa scot moto din service, probabil azi sau maine. Oricum, au fost puse via CASCO in locul celor stock, de aceea pretul nu m-a interesat prea tare... dar o sa ii intreb pe baieti si va spun. Mai mult de 7-800 EUR e imposibil sa coste, ca sunt doar finalele, nu cu galerii cu tot

 

ok, intre timp tot nu au venit kkturie alea de coliere de la Akrapovic, dar am facut niste shopping pe ebay, care consta in: rear wheel carbon hugger (ProjektD), fender eliminator (RatedR), heel guards (RatedR), panourile laterale de bord din carbon, cleshtii si oglinzile de carbon. Urmeaza xenoanele si ma cam potolesc. Revin cu poze dupa ce le montez. Astea de mai jos sunt de la altii.

post-2608-1213256233_thumb.jpg

post-2608-1213256257_thumb.jpg

post-2608-1213256279_thumb.jpg

post-2608-1213256311_thumb.jpg

post-2608-1213256352_thumb.jpg

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitasem astea

 

update: am pus azi cu 670 RON 2 kituri de xenon pe ZZR, cu becuri H11 (faza lunga), temperatura 6000K. Cele 4 balasturi slim au incaput de minune pe langa conductele de la RAM Air, si evident am reglat faza scurta mai jos decat factory setting, ca altfel ii orbeam pe aia din fatza. Efectul e pisda, daca pun si faza lunga, chiar si ziua in amiaza mare pe super soare te rup la ochi. Am testat asta cu un amic care a mers in fatza mea cu masina si s-a declarat distrus. Cu aceasta ocazie am schimbat si cele 2 mici halogene galbui stock de la pozitii cu unele Philips cu lumina alba, si se pupa de minune cu xenoanele. O sa fac niste poze sa le postez acilea. Cine vrea numarul de tel al flacaului, sa spuna, e super serios si marfa e la inaltime

post-2608-1213257395_thumb.jpg

post-2608-1213257417_thumb.jpg

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citind cate ceva despre ZX14 am aflat ca in America a fost un "recall" din cauza ca s-a observat ca sunt ceva probleme la cadru la modelele 2006-2007. Ziceau ca s-au inspectat toate modelele si la unele chiar le-a inlocuit cadrul... :cheers: Ati auzit asa ceva? Se poate junge la desprinderea basculei spate.

 

La modelul 2008 s-ar fi rezolvat problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor`

 

planuiesc de ceva vreme sa imi schimb motocicleta`... si m`am hotarat la un zzr1100 second ce`i drept ca de nou nu am bani :D

ideea este cat de mult difera fata de o motocicleta naked ca intretinere ... si daca se mai gasesc piese pentru el ... e din 93/94. motoru se aude bine .. nu ar da semne ca "bate" ceva la motor` ..tacheti...sau carburatoare` ...dar nu poti shtii niciodata cand e vb de un SH. rugamintea este daca imi puteti raspunde in ceea ce priveste piesele "esentiale" care se pot strica la o motocicleta de viteza` ....

 

repsect` !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citind cate ceva despre ZX14 am aflat ca in America a fost un "recall" din cauza ca s-a observat ca sunt ceva probleme la cadru la modelele 2006-2007. Ziceau ca s-au inspectat toate modelele si la unele chiar le-a inlocuit cadrul... :) Ati auzit asa ceva? Se poate junge la desprinderea basculei spate.

 

La modelul 2008 s-ar fi rezolvat problema.

 

 

recall ul a incept shi in UK in special modelul 2006 shi ceva de la inceputul lui 2007.Ieri am fost la dealer pt service ul de 4000 de mile .am facut shi inspectzia de cadru care a durat cam 2 ore numai inspectzia printre care cica 'torque' ul la boltz uri a fost ajustat , dar a ieshit bine miau spus ca mia fost trimisa deja o scrisoare de la KHI uk special pt ' recall ' oricum am sa verific asta dar frecvent .treaba e ca tre sa schimb guma de spate ca e varza shi ma costa 135 de lire cel mai ieftin care lam putut gasi dar ce sa facem mergem inante ca merita mititica LET THE GOOD TIME ROLL .

 

uitasem astea

 

update: am pus azi cu 670 RON 2 kituri de xenon pe ZZR, cu becuri H11 (faza lunga), temperatura 6000K. Cele 4 balasturi slim au incaput de minune pe langa conductele de la RAM Air, si evident am reglat faza scurta mai jos decat factory setting, ca altfel ii orbeam pe aia din fatza. Efectul e pisda, daca pun si faza lunga, chiar si ziua in amiaza mare pe super soare te rup la ochi. Am testat asta cu un amic care a mers in fatza mea cu masina si s-a declarat distrus. Cu aceasta ocazie am schimbat si cele 2 mici halogene galbui stock de la pozitii cu unele Philips cu lumina alba, si se pupa de minune cu xenoanele. O sa fac niste poze sa le postez acilea. Cine vrea numarul de tel al flacaului, sa spuna, e super serios si marfa e la inaltime

 

HAI CARTURARE pune shi tu ceva poze cu turbaciunea de HID . din cate stiu eu H11 e pe scurta.bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,sa inteleg ca tu esti in Anglia, eu intrebam baietii de la noi, au facut dealer-ii inspectia asta de cadru, au zis ca exista acest recall pe plan international?

 

Ca din ce stiu eu la noi nu se intampla chestiile astea. Si fiind o chestiune de siguranta eu zic ca nu e de joaca. Mai ales la fortele si vitezele de care e capabila motocicleta asta. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Au sosit carbon hugger-ul, fender eliminator-ul (m-am chinuit ceva sa il montez, dar a iesit pixda) si heel-guard-urile, foarte frumos taiate cu laserul. Cand vin si restul, max. sapt. viitoare, promit poze belea, cu lukrarea completa

 

lucrarea e acum completa, au venit si oglinzile si cleshtii. Maine le pun.

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum am promis, iata lucrarea completa. Azi cel tarziu maine sper sa ii pun si tobele de carbon si gata, imi bag picioarele :bigstar:

fainn asa da .eu nu am pus pe faza lunga am intzeles ca , consuma mult shi ia ceva timp pana se incalzesc shi am pus niste becuri albastre doar asa sa fie o singura nuantza . cat te au ajuns tobele shi rear fender ul?

urmaresc shi eu niste yoshi trioval carbon sa vedem astea stiu ca merg cu rack ul de bagaje givi.bafta

post-8265-1215116289_thumb.jpg

post-8265-1215116299_thumb.jpg

post-8265-1215116341_thumb.jpg

Editat de freak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum am promis, iata lucrarea completa. Azi cel tarziu maine sper sa ii pun si tobele de carbon si gata, imi bag picioarele :bigstar:

ti-as da un sfat daca nu te deranjeaza:

becuri argintate pe semnale, asa vei scapa de galbenul ala care mie unu nu-mi place (uite in atasament ce diferenta e)

frumos pana acum.tine-o tot asa

post-37993-1215118123_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-as da un sfat daca nu te deranjeaza:

becuri argintate pe semnale, asa vei scapa de galbenul ala care mie unu nu-mi place (uite in atasament ce diferenta e)

frumos pana acum.tine-o tot asa

buna idee .+10 :bigstar:

post-8265-1215122213_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb, asteptam poze si cu tobele.Au randament xenonuriile pe faza lunga, le-ai testat noaptea?

Paranteza:Stai pe langa IBR? :bigstar:

 

Cu tobele iar am dat-o-n bara, in sensul ca galeriile de titan merg la modelul 06-07, ieri cand am fost la United sa le montam am observat cu stupoare, eu si mecanicii, ca nu se pupa iesirea din intermediara cu teava pentru finale, in sensul ca in loc sa se bucseze frumos, au ACELASI diametru! Imi venea sa mor de nervi... 3 luni am asteptat 2 kakaturi de tzevi... pana la urma baietii au spus ca o sa taie din tevile de intermediara , fac la strunc din otzel unele care sa mearga, dupa care le sudeaza pe intermediara si bucseaza finalele... e singura solutie, pentru ca de la Akrapovic nu o sa vad nimic sa mearga... asta este...

 

Becurile le-am testat si noaptea pe lunga, se vede soseaua splendid. La pozitii am inlocuit halogenele alea micutze cu niste becuri formate din 7 leduri, care dau si nuantza aia alb-albastruie de xenon. Azi ma duc sa imi schimb becurile de la HID-uri cu unele alb-albastrui, ca atunci cand le-am pus baiatul respectiv nu avea decat alb-verzui, mi-a pus 5000k in loc de 6000k, parca.

 

Cat despre semnale, exista pe e-bay unele smoked, care arata belea, si in loc de becuri au tot led-uri... dar din pacate am gasit doar pe fatza, pe spate nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tobele iar am dat-o-n bara, in sensul ca galeriile de titan merg la modelul 06-07, ieri cand am fost la United sa le montam am observat cu stupoare, eu si mecanicii, ca nu se pupa iesirea din intermediara cu teava pentru finale, in sensul ca in loc sa se bucseze frumos, au ACELASI diametru! Imi venea sa mor de nervi... 3 luni am asteptat 2 kakaturi de tzevi... pana la urma baietii au spus ca o sa taie din tevile de intermediara , fac la strunc din otzel unele care sa mearga, dupa care le sudeaza pe intermediara si bucseaza finalele... e singura solutie, pentru ca de la Akrapovic nu o sa vad nimic sa mearga... asta este...

 

Becurile le-am testat si noaptea pe lunga, se vede soseaua splendid. La pozitii am inlocuit halogenele alea micutze cu niste becuri formate din 7 leduri, care dau si nuantza aia alb-albastruie de xenon. Azi ma duc sa imi schimb becurile de la HID-uri cu unele alb-albastrui, ca atunci cand le-am pus baiatul respectiv nu avea decat alb-verzui, mi-a pus 5000k in loc de 6000k, parca.

 

Cat despre semnale, exista pe e-bay unele smoked, care arata belea, si in loc de becuri au tot led-uri... dar din pacate am gasit doar pe fatza, pe spate nu...

credeam ca stii ca difera downpipes urile pt 08 .HID 6000K (diamond white) shi 8000K ( diamond blue) sunt cele mai rezonabile eu am mers pe kit ul de 6000K SUNT SUPERRR .daca inlocuiesti becurile de la semnalizari cu cele cu led uri itzi mai trebuie un releu aditzional ca sa mentzii ritmul de flash uire nu uita.LET THE GOOD TIMES ROLL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inlocuit azi HID-urile cu 8000k, care se pupa demential cu led-urile. Asa ca am o preafrumoasa lumina albastruie all over. Treaba cu tobele nu o stiam, cred ca cei de la United trebuiau sa o stie, dracului....dar se rezolva next week cu niste bucsi si alte artificii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

in curand poze cu yoshimurele :P

 

in curand poze cu yoshimurele :blbl:

 

 

YOSHIMURA TRC SS slip on.Au venit shi pozele.Intradevar mult mai ushoare decat originalele care au catalizator (modelul 08 are catalizatorul in tzevile de jos) mult mai aspectoase dar mai ales 'fucking noisy' (varianta 'baffle out ') comparativ cu originalul.Merita toata investitzia .Urmeaza un PC III shi un filtru shi cam atat.....LET THE GOOD TIMES ROLL :angryfire:

post-8265-1215966231_thumb.jpg

post-8265-1215966240_thumb.jpg

post-8265-1215966260_thumb.jpg

post-8265-1215966270_thumb.jpg

Editat de freak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@freak: am vazut ca ai rack-urile de portbagaje montate... te-a tentat vreodata sa iei gentile laterale de la Corbin, facute special pentru ZX-14? Costa cam 2.500 EUR, dar uite in ce hal arata...

post-2608-1216181017_thumb.jpg

post-2608-1216181023_thumb.jpg

post-2608-1216181028_thumb.jpg

post-2608-1216181035_thumb.jpg

post-2608-1216181041_thumb.jpg

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.motorcycle.com/shoot-outs/2008-...zx14-78157.html :baldy:

 

@freak: am vazut ca ai rack-urile de portbagaje montate... te-a tentat vreodata sa iei gentile laterale de la Corbin, facute special pentru ZX-14? Costa cam 2.500 EUR, dar uite in ce hal arata...

da sunt super .imi imaginez cum vine pe negru dar daca zici ca numai 2500 eur :blink: costa ale mele imi plac mai mult :blink: bafta

Editat de freak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...