Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZZR1400


freak
 Share

Postări Recomandate

OK Carturare, poate ai dreptate ,dar ia vezi pozele mai in detaliu, unul este solid si chel iar celalalt subtirel si cu parul lung .........sunt si ei oameni inteleg dar eu sunt putin homofobic mai ales ca in Anglia este legalizata treaba baieti

Pt. toti cei normali vreau sa ne vedem la Sinaia ca la Brasov deja miroase a ¨ C...T ¨

Ce ziceti de sambata viitoare?

 

Si inca o ¨mica¨ problema ,am fost chemat de cei de la kawa pt. o verificare de rutina si se pare ca nu sunt singurul,au spus ca au niste segmente de verificat.Sunt programat Marti la o verificare ,nu au dat mai multe informatii,sunt cam ingrijorat,.......... :D

 

Colegul 'fericit' sunt in Sinaia deja ... dar tovarashul meu din pacate e in Pitesti altfel o puneam de una mica in 3 daca te tzine kaka :kiss: .FUCKIN' WANKER.

 

Daca zzr ul tau e 06 07 atunci ii veriica astia torque ul de la suruburi care strang cadru daca nu cumva sunt 'over torque ' shi daca sunt le slabesc shi apoi verifica cadrul de fisuri shi daca e fisurat ai pusooo ..... e ca shi cum ai avea anusul fisurat :D shi inca o data pt capshunar :)

Editat de freak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 544
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

yo cred ca e o neintelegere de fapt. Nu e obligatoriu sa fie partzareala.

 

Carturaru a prins o repede ......ZX14 VS 08 BUSA ..... vis a vis de ' tovarashul' meu din poza :D

Editat de freak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai avem si noi, la Romania :cheers: Mentionez ca poza e facuta de prietena prietenului iar mie se stie ca imi plac numai femeile ;)))))))))

post-2608-1218736727_thumb.jpg

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai avem si noi, la Romania :blink: Mentionez ca poza e facuta de prietena prietenului iar mie se stie ca imi plac numai femeile :)))))))))

 

 

:) Ya man that i was talking about it .TOP MAN' Carturaru'.numai vezi ca eu am omis sa precizez faptul ca poza e facuta de nevasta mea .dar nu mai conteaza.ZX 14 RULEEZZZ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: Ya man that i was talking about it .TOP MAN' Carturaru'.numai vezi ca eu am omis sa precizez faptul ca poza e facuta de nevasta mea .dar nu mai conteaza.ZX 14 RULEEZZZ

Scuze ca am tras conluzii pripite dar in poza ta de mai jos nu am vazut a 3-a casca si asta m-a facut sa cred ca este ceva in neregula cu poza,precum vezi la Carturar se vad cele 3 casti sub motoreta,compara pozele si o sa vezi ca am dreptate." Ya man that i was talking about it .TOP MAN' " traiesti cumva intr-un ghetou de negrii ?,si apropo mai bine "FUCKING WANKER" decat PARTAR :) ...si inca o data pt PARTAR :laugh: "TOP":laugh: :lool: :lol: "MAN"... SPER CA MISTERUL S-A ELUCIDAT :)

post-40431-1218965691_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si eu cu respect detinatorii :laugh: , am si eu 8 intrebari:

1.Locul pasagerului este mai generos/confortabil sesizabil fata de Hayabusa, (saua fiind mai turing)?

2.Locul pilotului este mai confortabil si/sau mai putin sportiv ca la Hayabusa (saua fiind mai turing), va simtiti mai bine pe ZZR sau "tanjiti" dupa locul gen monopost al Busei pentru look si pozitie?

3.Se simte inertia maselor in mod deranjant in curbe, datorita greutatii mai mari,fata de SS-uri...?

4.A mers cineva si cu Hayabusa, sa poata face o paralela de drive-test reala si obiectiva?

5.Pozitia este mai turing/ridicata fata de Hayabusa?(asa citisem in reviews) se simte la drum nevoia de spatiu mai mult aplecat "in motor"?

6.Are vreul posesor gabaritul/ inaltimea in jur de 100kg si 2metrii?Cum se simte pe ea, dupa 200-300 de km de mers?

7.Ati putut sa faceti drive-test cu ea inainte de cumparare(United-motors de ex)?

8.Cea mai importanta intrebare (d.p.d.v al meu):Ce v-a facut sa alegeti ZZR ul fata de Busa? ABS-ul optional pe ZZR si ne-optional pe Busa a fost un factor important si decisiv?

 

Astept cat mai multe si detaliate opinii, sa mai imi calmez dilemele nocturne psihice, in alegerea mea intre cele 2 motociclete (ZZR si Busa) fiind singurele carenate pe care am loc, pentru oras pastrez si nakedul GSR actual ca scuter :laugh: si cine stie poate voi intra si eu in curand in club :)

 

Multumesc: :blink: :)

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Locul pasagerului este mai generos/confortabil sesizabil fata de Hayabusa, (saua fiind mai turing)? DA!

 

2.Locul pilotului este mai confortabil si/sau mai putin sportiv ca la Hayabusa (saua fiind mai turing), va simtiti mai bine pe ZZR sau "tanjiti" dupa locul gen monopost al Busei pentru look si pozitie? Ma simt mai bine decat pe Busa, monopost poti sa faci si la ZZR fara gretzuri

 

3.Se simte inertia maselor in mod deranjant in curbe, datorita greutatii mai mari,fata de SS-uri...? Doar in curbele luate cu viteza mica, in rest se apleaca precum un vis

 

4.A mers cineva si cu Hayabusa, sa poata face o paralela de drive-test reala si obiectiva? Busa urca parca mai constant in ture, dar imi place mai mult ZZR-ul, e mai nevricos, mai "rau"

 

5.Pozitia este mai turing/ridicata fata de Hayabusa?(asa citisem in reviews) se simte la drum nevoia de spatiu mai mult aplecat "in motor"? Pana la 180 stai super relaxat pe ZZR. Nu am observat diferente notabile de pozitie fata de Busa. Daca pui si seaua cu gel, diferenta insa e foarte sesizabila... in bine

 

6.Are vreul posesor gabaritul/ inaltimea in jur de 100kg si 2metrii?Cum se simte pe ea, dupa 200-300 de km de mers? Am 1.80 si 72 kg, deci nu pot sa te ajut aici :scratch:

 

7.Ati putut sa faceti drive-test cu ea inainte de cumparare(United-motors de ex)? Nu...

 

8.Cea mai importanta intrebare (d.p.d.v al meu):Ce v-a facut sa alegeti ZZR ul fata de Busa? ABS-ul optional pe ZZR si ne-optional pe Busa a fost un factor important si decisiv? La modelul 2008 ABS-ul si RAM Air nu sunt optiuni, sunt stock. Si da, ABS-ul face diferenta

 

Un ultim factor :kali: : ZZR-ul este mult mai frumos! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6.Are vreul posesor gabaritul/ inaltimea in jur de 100kg si 2metrii?Cum se simte pe ea, dupa 200-300 de km de mers?

 

La celelalte intrebari ti-a raspuns altcineva si pentru ca sunt de acord cu raspunsurile nu mai revin, raspund direct la asta: eu am 110-115-120 kg si cam 1,9m!!! nu am mers 200km ci doar vreo 150 si e ok! ne fiind un ss nu este deranjant pentru cei de talie xxl!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ABS... hik...

 

ma scuzati

 

6.Are vreul posesor gabaritul/ inaltimea in jur de 100kg si 2metrii?Cum se simte pe ea, dupa 200-300 de km de mers?

 

La celelalte intrebari ti-a raspuns altcineva si pentru ca sunt de acord cu raspunsurile nu mai revin, raspund direct la asta: eu am 110-115-120 kg si cam 1,9m!!! nu am mers 200km ci doar vreo 150 si e ok! ne fiind un ss nu este deranjant pentru cei de talie xxl!

 

Intreaba-l pe Tytus... el e omul... Yo's la 185 si 85kg... fotomodel... da Busa la drum de Bucuresti - Nasaud...(in fundul curtii)... No problem... hik :kiss: :angry:

 

Ce Arsita... hik...

 

Mofturosii...oricum gasesc tot felul de scuze...nu conteaza motrul, tipul sau fabricantul... Hik... ihhhh....

 

:unsure:

cu ABS... hik...

 

ma scuzati

 

 

 

Intreaba-l pe Tytus... el e omul... Yo's la 185 si 85kg... fotomodel... da Busa la drum de Bucuresti - Nasaud...(in fundul curtii)... No problem... hik :) :kiss:

 

Ce Arsita... hik...

 

Mofturosii...oricum gasesc tot felul de scuze...nu conteaza motrul, tipul sau fabricantul... Hik... ihhhh....

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si eu cu respect detinatorii :P , am si eu 8 intrebari:

1.Locul pasagerului este mai generos/confortabil sesizabil fata de Hayabusa, (saua fiind mai turing)?

2.Locul pilotului este mai confortabil si/sau mai putin sportiv ca la Hayabusa (saua fiind mai turing), va simtiti mai bine pe ZZR sau "tanjiti" dupa locul gen monopost al Busei pentru look si pozitie?

3.Se simte inertia maselor in mod deranjant in curbe, datorita greutatii mai mari,fata de SS-uri...?

4.A mers cineva si cu Hayabusa, sa poata face o paralela de drive-test reala si obiectiva?

5.Pozitia este mai turing/ridicata fata de Hayabusa?(asa citisem in reviews) se simte la drum nevoia de spatiu mai mult aplecat "in motor"?

6.Are vreul posesor gabaritul/ inaltimea in jur de 100kg si 2metrii?Cum se simte pe ea, dupa 200-300 de km de mers?

7.Ati putut sa faceti drive-test cu ea inainte de cumparare(United-motors de ex)?

8.Cea mai importanta intrebare (d.p.d.v al meu):Ce v-a facut sa alegeti ZZR ul fata de Busa? ABS-ul optional pe ZZR si ne-optional pe Busa a fost un factor important si decisiv?

 

Astept cat mai multe si detaliate opinii, sa mai imi calmez dilemele nocturne psihice, in alegerea mea intre cele 2 motociclete (ZZR si Busa) fiind singurele carenate pe care am loc, pentru oras pastrez si nakedul GSR actual ca scuter :lol: si cine stie poate voi intra si eu in curand in club :(

 

Multumesc: :D :bounce:

 

Tytus noi deja am vorbit face2face la Snagov shi deja cunosti opinia mea................. ZZR1400 Rulezzzz.da intradevar SHAUA aia cu GEL face totzi banii pe bune am 16.000km cu 14 shi credetzi ma face totzi banii.

 

Bafta :rock:

Editat de freak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M A R E P R O B L E M A , SE PARE CA AU GASIT CADRUL FISURAT SI SE PARE CA NU SUNT SINGURUL

CEI DE LA KAWASAKI AU SPUS SA STAU LINISTIT CA SUNTEM CAM 27% IN ACEASTA SITUATIE SI NU SE POATE CA SA NU NE DASPAGUBEASCA, EU SPER SA REUSESC SA RECUPEREZ MACAR O PARTE DIN BANI,NU AS VREA ALTA NOUA PT.CA NU CRED CA MAI POT SA ALERG CU NICI UN ZZR1400 "STAI LINISTIT CA DACA MERGI INCET TOTUL ESTE OK" CUM POTI SPUNE ASA CEVA? :bounce: NU AM DAT TOTI BANII MEI PE CEVA CU CARE "SA MERG INCET"

SPER SA NE STRANGEM FORTELE SI SA REUSIM SA NE LUAM BANII INAPOI PE "CAZANELE"LA CARE AFISAJUL DIN BORD ORICUM SEAMANA CU CEASURILE ALE CHINEZESTI ALB/NEGRU IAR OGLINZILE SUNT CA STEAGURILE AMERICII (NU SE PLIAZA NICI CU CIOCANUL)

NU VREAU SA CRED CA AM MANCAT CAPSUNI CU PAINE 2 ANI PT. UN CAZAN CARE SE RUPE IN DOUA SI SINGURA SOLUTIE IN AFARA DE SUDURA (CARE NU ESTE DE JOACA TINAND CONT DE VIBRATIILE CARE SUNT LA VITEZE F MARI) AR FI SA MERG INCET. CE????????????? :rock: :D :( :P :lol: SCRIE IDIOT PE FATA MEA?ORI POATE DA DACA AM CREZUT CA, KAWASAKI ESTE UN NUME SI NU O GAURA DE poponeata PE CARE O TRAG TOTI!

ASTEPT DE LA VOI NU COMPASIUNE ,CI SA DEMONSTRAM CA NU SUNTEM LASI, SI EGOISTI,SA INCERCAM SA FACEM CEVA,SA REUSIM SA NE ADUNAM FORTELE SI SA PROTESTAM ,SA SPERAM CA CEI CARE SUNT IN MASURA INCEP SA IA NISTE DECIZII SI IN FAVOAREA NOASTRA ,ASTEPT CEVA ACTIUNE (CRED CA MA FAC MANGA IN SEARA ASTA) :lol: :D :D :bow: :moto: :nono: :hug: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai bre, cel mai logic ar fi sa va schimbe cadrele fisurate cu altele noi. In strainatate nu asa s-a procedat ?!? Ca de-aia s-a facut recall, pentru a proteja cumparatorii. Nu ii protejezi spunandu-le "sa mearga mai incet".... ori le schimbi ce cacao e defect, ori le dai banii inapoi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai bre, cel mai logic ar fi sa va schimbe cadrele fisurate cu altele noi. In strainatate nu asa s-a procedat ?!? Ca de-aia s-a facut recall, pentru a proteja cumparatorii. Nu ii protejezi spunandu-le "sa mearga mai incet".... ori le schimbi ce cacao e defect, ori le dai banii inapoi!

 

 

ASA ESTE, DAR ODATA CADRUL SCHIMBAT O SA FIE ALT RECALL PT. CA ESTE ALT CADRU ...IAR UITE ASA TOTI OAMENII INCEP SA PIARDA INCREDERE IN ZZR CARE DE FAPT ESTE O IINCERCARE NEREUSITA DE A FI "CEA CARE FACE LEGEA PE STRADA" SI MA POT TREZI ORICAND CU poponeata PE ROATA(IN CEL MAI FERICIT CAZ)IAR EU CARE AM LUAT CEVA DE CARE SA BENEFICIEZ SUNT DE FAPT UN MAPET CU EA IN SERVICE SI CU PROBABILITATEA SA APARA O FISURA ORICAND,NICI NU INDRAZNESC SA GANDESC SA PLEC LA UN DRUM LUNG CU BAGAJE SI CU PRIETENA.ESTE O ABERATIE CAZANUL ASTA CARE IN MAI PUTIN DE 1000KM AU APARUT ZGOMOTE LA AMBREEIAZ IAR EI SPUN S-A STAU LINISTIT CA ASA INCEPE SA SE AUDA PESTE 1000KM(DACA VROIAM O PUNGA CU STICLE SI BORCANE LUAM UN DUCATI DE LA INCEPUT)

PANA CAND SI TOBELE A TREBUIT SA LE SUDEZ,AM BAGAT O LOPATA DE BANI IN CEVA CARE SE DUCE DE RAPA SI CARE DISTRUGE PLACEREA DE A MAI FI CONDUSA IAR PE ZI CE TRECE SUNT TOT MAI MULTE CAZURI IAR PESTE 1-2 ANI TOTI OR SA STIE SI NU MAI POT LUA MAI NIMIC PE EA

BAIETI EU INCERC SA IAU BANII PE EA,CHIAR DACA NU TOTI MACAR O PARTE SI TOT SUNT MULTUMIT

 

CU PARERE DE RAU LA MINE :bounce: "ZZR-UL NU MAI RULEZZZ !" :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M A R E P R O B L E M A , SE PARE CA AU GASIT CADRUL FISURAT SI SE PARE CA NU SUNT SINGURUL

CEI DE LA KAWASAKI AU SPUS SA STAU LINISTIT CA SUNTEM CAM 27% IN ACEASTA SITUATIE SI NU SE POATE CA SA NU NE DASPAGUBEASCA, EU SPER SA REUSESC SA RECUPEREZ MACAR O PARTE DIN BANI,NU AS VREA ALTA NOUA PT.CA NU CRED CA MAI POT SA ALERG CU NICI UN ZZR1400 "STAI LINISTIT CA DACA MERGI INCET TOTUL ESTE OK" CUM POTI SPUNE ASA CEVA? :bounce: NU AM DAT TOTI BANII MEI PE CEVA CU CARE "SA MERG INCET"

SPER SA NE STRANGEM FORTELE SI SA REUSIM SA NE LUAM BANII INAPOI PE "CAZANELE"LA CARE AFISAJUL DIN BORD ORICUM SEAMANA CU CEASURILE ALE CHINEZESTI ALB/NEGRU IAR OGLINZILE SUNT CA STEAGURILE AMERICII (NU SE PLIAZA NICI CU CIOCANUL)

NU VREAU SA CRED CA AM MANCAT CAPSUNI CU PAINE 2 ANI PT. UN CAZAN CARE SE RUPE IN DOUA SI SINGURA SOLUTIE IN AFARA DE SUDURA (CARE NU ESTE DE JOACA TINAND CONT DE VIBRATIILE CARE SUNT LA VITEZE F MARI) AR FI SA MERG INCET. CE????????????? :rock: :D :( :P :lol: SCRIE IDIOT PE FATA MEA?ORI POATE DA DACA AM CREZUT CA, KAWASAKI ESTE UN NUME SI NU O GAURA DE poponeata PE CARE O TRAG TOTI!

ASTEPT DE LA VOI NU COMPASIUNE ,CI SA DEMONSTRAM CA NU SUNTEM LASI, SI EGOISTI,SA INCERCAM SA FACEM CEVA,SA REUSIM SA NE ADUNAM FORTELE SI SA PROTESTAM ,SA SPERAM CA CEI CARE SUNT IN MASURA INCEP SA IA NISTE DECIZII SI IN FAVOAREA NOASTRA ,ASTEPT CEVA ACTIUNE (CRED CA MA FAC MANGA IN SEARA ASTA) :lol: :D :D :bow: :moto: :nono: :hug: :ok:

 

 

Hmm nasol , dar daca esty in garantzie o sa schimbe cadrul cam atat stiu eu.Eu il controlez pe al meu periodik am deja 16000 km deocamdata e ok.KAWASAKI RULEZZZ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm nasol , dar daca esty in garantzie o sa schimbe cadrul cam atat stiu eu.Eu il controlez pe al meu periodik am deja 16000 km deocamdata e ok.KAWASAKI RULEZZZ

AM FACUT O LINIUTA CU UN 400,STIU CA NU ESTE CORECT DAR AM VRUT SA VADA CE INSEAMNA ZZR. AM FUGIT PANA LA 250KM,NU VREAU SA MA PUN CU TOTI NEBUNII ASA CA AM LASAT-O MAI MOALE SA PROTEJEZ CADRUL(DAR VORBA UNUI PRIETEN CU HAYABUSA ,ORICUM CADRUL CAND SE RUPE SE RUPE CHIAR DACA MA DUC ZILNIC LA RECALL)

INTRADEVAR "KAWASAKI RULEZZZ" DAR "RULEZZZ MAI INCET" :bounce:

 

The rear suspension can collapse when a crossmember separates from the frame. Failure of the frame could result in the rear of the motorcycle collapsing creating the possibility of a crash resulting in injury or death.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sale cheme dracului inapoi in japonia sa le revizuiasca

 

''sale cheme dracului inapoi in japonia sa le'' topeasca si sa faca tobe pt. mobre din trompetele astea :cheers: ,asa salvam si economia nationala iar toata lumea este fericita:bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti ceva informatii despre modelele 2008?.au aceleasi probleme ca modelele 2006 2007?

detin un model 2008 si m-a cam speriat ce am citit.

:cheers:

 

Modelul 2008 nu are nicio problema, de niciun fel. Decat ca se incalzeste ca draq :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...