Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZZR1400


freak
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 544
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@dark_evil: auzi, ieri pe la pranz veneai dinspre metrou Brancoveanu spre City Mall? Ca am ginit, in masina fiind, un ZZR 1400 oarecum naked, circuland din sensul opus....m-am gandit ca doar tu puteai fi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dark_evil: auzi, ieri pe la pranz veneai dinspre metrou Brancoveanu spre City Mall? Ca am ginit, in masina fiind, un ZZR 1400 oarecum naked, circuland din sensul opus....m-am gandit ca doar tu puteai fi....

Da eu eram.. alergam cu jobul prin zona,a mea momentan arata ca un naked dar intra in service saptamana viitoare,au aceptat cei de la Unita reparatia in valoare de 309 milioane si restul pana la 340 este franciza mea,in casco am bagat si xenoane,angel eyes,tobe Miv,alarma si plus toate piesele originale carene,maneta,scarita etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Da eu eram.. alergam cu jobul prin zona,a mea momentan arata ca un naked dar intra in service saptamana viitoare,au aceptat cei de la Unita reparatia in valoare de 309 milioane si restul pana la 340 este franciza mea,in casco am bagat si xenoane,angel eyes,tobe Miv,alarma si plus toate piesele originale carene,maneta,scarita etc.

 

cum ai bagat pe casco aftermarket-urile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

simplu, a zis ca originale sunt phutate, iar la service in loc sa ii aduca originale, i-au pus in loc aftermarketuri. Iar pe deviz nu scrie ca sunt aftermarket, iar asigurarile sar cu banul. Asta daca nu au vreo curiozitate sa vada ce s-a pus la loc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

simplu, a zis ca originale sunt phutate, iar la service in loc sa ii aduca originale, i-au pus in loc aftermarketuri. Iar pe deviz nu scrie ca sunt aftermarket, iar asigurarile sar cu banul. Asta daca nu au vreo curiozitate sa vada ce s-a pus la loc :cheers:

Da ceva asemanator,tobele originale costa 110 milioane si am luat tobe after...cu doar 25 de milioane iar restul am bagat cat mai multe in ea,pe factura e totul in regula, mai raman piese de rezerva adica un rezervor putin zgariat,codita spate care e harjaitaputin si oglinzile care sunt doar zgariate.In rest am pus totul original si vreau sa o vand trec la next level.O zi buna va doresc.

Editat de dark_evil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca are cineva nevoie de panierele alea laterale de sub ghidon, plus seaua originala in stare perfecta, just say so, ca stau cu ele degeaba in garaj, de cand le-am schimbat cu aftermarketuri.

 

Ca o paranteza, acum 2 zile mi-a venit de pe ebay un kit de schimbare a luminii din bord. Am demontat frumos bordul si m-am dus pe Maica Domnului la un meseriash in lipit led-uri, care mi-a demontat bordul, a scos cele 13 porcarii de leduri portocalii (aici au fost total lipsiti de inspiratie cei de la Kawasaki, lumina din bordul de zzr 1400 e de tot kktul) si mi-a pus in loc alte 13, care dau la tot bordul o preafrumoasa culoare albastru electric, exact ca cea de pe VW-uri... o sa fac acum in weekend niste poze sau un filmuletz sa uploadez acilea.... in orice caz, e o operatiune pe care nu vreti sa o faceti singuri, avand in vedere ca un led de-ala are fix dimeniunea unei maciulii de batz de chibrit.... daca nu ai scule si rabdare mai bine te lashi. Si-asa 2 led-uri au sucombat la transplant, s-au supraincalzit, noroc ca baietii de pe ebay au trimis 2 in plus, just in case. Bine au facut....

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am razgandit o fac tipla si pun si cateva aftermarketuri pe ea si o vand ....trec pe HD.O zi buna.

adevarul ca de la o varsta tre' sa o lashi mai moale ... uite avem un camarad care vrea sa se pensioneze are 60 de ani 'multzi inainte ' e de admirat are un R1 un SP2 shi pentru touring un X11 ... and is very quick on the bends

Editat de freak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, dark_evil are 27, eu am 35... deci hardly 60 vreunul, de-aia ma miram. Normal ca la 60 esti pasibil sa o lasi mai moale....

:blink: bre era o paranteza colegul desi la 60 nu ar trece la hd, dimpotriva ... my apologies daca am ridicat controverse :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda ..am 28 de ani conduc de vreo 8 legal, acum e pe teava ala mic :blink:)) si o las mai moale, oricum e pacat de motoreta ca o folosesc doar in oras singurul drum lung a fost Bulgaria,alerg foarte mult pentru munca cu el si devine foarte obositor, tinand cont ca am 1,81 si 65 de kilograme :unsure:.Maine o bag la Moto riders in service si in 2 zile e gata iar pe urma o bag la vanzare,o aduc si la Smaeb cu anunt... si cine stie cand se va vinde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi, e vreo sansa ca de pe una din carenele laterale (cred ca ai avut minim una troznita la accident) sa poti recupera litera "a" de la sigla aia cromata kawasaki? Oricare din cele trei litere "a"? Cred ca mi-a zburat-o un bou intr-o parcare si nu gasesc nicaieri de cumparat. Daca crezi ca poti sa dezlipesti una de pe o carena ti-as ramane forever dator....

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uff carenele laterale nu sunt lovite niciuna sorry.Imi pare rau ca nu te pot ajuta.

Editat de dark_evil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iau eventual si sigla intreaga, dar atentie, sa fie aia in relief, cromata, nu stickere, ca de-alea imi fac si eu :unsure: In principiu ma intereseaza oricare din literele "a", trei la numar din sigla. Vezi ca sunt lipite pe carena, daca nu ma insel, trebuie dezlipite cu atentie ca sa nu se foota.

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...