Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZZR1400


freak
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 544
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

well, cam asa arata a mea acum, dupa ce au venit si grila de radiator cromata si stickerele. Apropos, stiti pe careva care e in stare sa cromeze doua roti de moto? Am cautat pe net de am turbat...

post-2608-1239698624_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

mi se aude un crantanit :wacko: ,de la motor cred , :baldy: care se aude mai tare daca o accelerez.are cineva idee sau a mai patit cineva ceva asemanator?e modelul 2008.saptamana viitoare sper sa pot ajunge la reprezentanta sa aflu ce are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Gata reparatia, o sa pun poze sa o vedeti cum arata cu xenoane,parbriz Puig negru,tobe Givi,monopost si cateva lucruri de la rizoma.Acum am de vazare un rezervor,o carena dreapta laterala noua,oglinzile care necesita vopsit si sunt ca noi si o parte din codita.Daca stiti pe cineva sunati la 0741579183 Stefan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu 2 oglinzi, dintre care stanga foarte putin stearsa, seaua veche stock in stare ireprosabila, precum si panourile alea de plastic care incep de la bord pana sub mansoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata reparatia, o sa pun poze sa o vedeti cum arata cu xenoane,parbriz Puig negru,tobe Givi,monopost si cateva lucruri de la rizoma.Acum am de vazare un rezervor,o carena dreapta laterala noua,oglinzile care necesita vopsit si sunt ca noi si o parte din codita.Daca stiti pe cineva sunati la 0741579183 Stefan.

 

Tobe Givi? :blink:

Oglinziile sunt vopsite electrostatic,nu este asa simplu pe cum pare,oricum bafta!

 

am si eu 2 oglinzi, dintre care stanga foarte putin stearsa, seaua veche stock in stare ireprosabila, precum si panourile alea de plastic care incep de la bord pana sub mansoane.

 

Cat vrei pe oglinda dreapta?

 

La cat tineti voi presiunea fata-spate solo?cartea zice 2.9/2.9 dar mii se pare enorm.

:angry:

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tobe Givi? :)

Oglinziile sunt vopsite electrostatic,nu este asa simplu pe cum pare,oricum bafta!

 

 

 

Cat vrei pe oglinda dreapta?

 

La cat tineti voi presiunea fata-spate solo?cartea zice 2.9/2.9 dar mii se pare enorm.

:eek:

Hmmm eram rupt de beat cand am scris postul asta tobele sunt Leo Vince ... :D ...nu cred ca e o problema de vopsit oglinzile daca vrei le vopsesc ca cele originale dar costa vreo 2 mil minim,oglinda dreapta vino pe mess si discutam.Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara,autoritatiile au fost alertate de spiritul civic al cetateniilor capitalei,speriati de 2 creaturi malefice,identificate mai tarziu ca fiind Monstrii din lacul Loch Ness ,au reusit sa fie prinsi totusi,macar si in poze,de un fotograf de investigatii curajos,fost :P :laugh:

dsc7193.jpg

dsc7184.jpg

dsc7191.jpg

dsc7190.jpg

dsc7194.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite si o poza cu bordul cu lumina schimbata. Facuta cam de cacao, cu telefonul, dar asa, ca idee. O sa pun unele mai profesioniste curand.

post-2608-1242295658_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite si o poza cu bordul cu lumina schimbata. Facuta cam de cacao, cu telefonul, dar asa, ca idee. O sa pun unele mai profesioniste curand.

Superrrr pozele cu monstrii :P

Am luat shi eu KIT ul pt bord, cum a fost sa schimbi ledurile shi cat timp tzia luat domnule Carturar?

Editat de freak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te sfatuiesc sa nu te bagi. Demonteaza bordul, iese relativ usor: demontezi parbrizul, scoti cele doua mufe care intra in bord si o sa trebuiasca sa desurubezi cele 4 suruburi cucare este fixat pe sasiu. Doua ies usor, celelalate doua sunt relativ pain in the ass, dar sunt sigur ca te descurci. Odata scos bordul din suport il duci, impreuna cu kitul de leduri, pe strada Maica Domnului (de la Lizeanu spre Bamboo), treci de OMV si dupa un magazin cu piese auto, situat pe coltul unei strazi, pe stanga ta o sa vezi o bashina de dugheana pe care scrie "Componente Electronice". Suni in prealabil la 0722707008 sau 0212105484 si spui ca vii din partea tipului cu ZZR 1400 care si-a facut bordul acolo. Omul e meseriash. Daca te uiti atent la kitul de leduri, o sa vezi ca sunt extrem de mici. Sa le pui singur inseamna sa petreci ceva timp, e migalos ca draq si iti trebuie un creion de lipit foarte fin. Mie mi-a facut bordul de pe o zi pe alta. A, si ca sa te enervezi bine, o sa iti spuna ca iti dadea el aceleasi leduri la 2 RON bucata :P Si sunt 13 parca toate. Dar rezultatul face toti banii, totusi, se vede senzational noaptea.

 

L.E: shit, am uitat ca esti in UK :laugh:))))))) dar ma rog, e bun tutorialul si pentru baietii din Ro care au.

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

Vreau sa stiu i eu cum sta la capitolul comoditate si drumuri lungi incepand de al 800 km pe zi ...stai ca pe un super sport sau ai o pozitie relaxata ? la capitolul consum cum sta ? a reusit sa-i aca consumul la mers cuminte in afara ? si acuma cireasa de pe tort ... in comparatie cu Hayabusa la toate cele de mai sus...care castiga :P

seriso acum :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok...

 

Comoditate: prea pisda, mai ales daca iei seaua cu gel si scapi astfel de dureri inerente de oo (cea stock nu e grozava). Se sta mai relaxat decat pe un SS, cei care au maini lungi pot acuza dureri de incheieturi.

 

Consum: croaziera 150 kmh, consum 6,1, prin orash 8-9, dar nu mers cuminte :P

 

vs. Hayabusa: e prea veche polemica si normal fiecare trage spuza pe turta lui. Parerea mea strict personala este ca sunt cam acelasi lucru, difera designul si felul in care "trage". Kawa dupa 6-7.000 rpm se dezlantuie brutal, Busa o ia mai de jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te sfatuiesc sa nu te bagi. Demonteaza bordul, iese relativ usor: demontezi parbrizul, scoti cele doua mufe care intra in bord si o sa trebuiasca sa desurubezi cele 4 suruburi cucare este fixat pe sasiu. Doua ies usor, celelalate doua sunt relativ pain in the ass, dar sunt sigur ca te descurci. Odata scos bordul din suport il duci, impreuna cu kitul de leduri, pe strada Maica Domnului (de la Lizeanu spre Bamboo), treci de OMV si dupa un magazin cu piese auto, situat pe coltul unei strazi, pe stanga ta o sa vezi o bashina de dugheana pe care scrie "Componente Electronice". Suni in prealabil la 0722707008 sau 0212105484 si spui ca vii din partea tipului cu ZZR 1400 care si-a facut bordul acolo. Omul e meseriash. Daca te uiti atent la kitul de leduri, o sa vezi ca sunt extrem de mici. Sa le pui singur inseamna sa petreci ceva timp, e migalos ca draq si iti trebuie un creion de lipit foarte fin. Mie mi-a facut bordul de pe o zi pe alta. A, si ca sa te enervezi bine, o sa iti spuna ca iti dadea el aceleasi leduri la 2 RON bucata :P Si sunt 13 parca toate. Dar rezultatul face toti banii, totusi, se vede senzational noaptea.

 

L.E: shit, am uitat ca esti in UK :laugh:))))))) dar ma rog, e bun tutorialul si pentru baietii din Ro care au.

 

Da super tare mia placut mai ales faza cu 'o sa iti spuna ca iti dadea el aceleasi leduri la 2 RON bucata :)' marfa .Mersi fain poate mai pui ceva poze cu bordul.thanks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca am facut una mai umana; in plus, am schimbat led-ul din Ram Air intake cu un set facut custom de flacaul de care ziceam mai sus, din 5 micro led-uri; unul singur era prea slab

post-2608-1242594584_thumb.jpg

post-2608-1242594604_thumb.jpg

post-2608-1242594618_thumb.jpg

post-2608-1242594632_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le stiu, sunt super misto kiturile, si au pe vreo 5-6 variante. Din nefericire, nu exista pe Midnight Sapphire Blue, si ar trebui sa imi schimb talonul la faza asta. Plus, ce dracu fac cu rezervorul, ca pentru ala nu exista kit, trebuie revopsit....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Balaurul si puiul:

dsc7324.jpg

 

Am facut o tura pe Cheia,m-a muncit balaurul la un drum dus, cat pegasul GSR dus-intors,oricum e mai manevrabil decat ma asteptam pentru gabaritul lui,nu se face de ras pe Cheia,consum mediu 7.7%(tot),iar guma spate stock este 80% dusa dupa 4k! km.

dsc7713.jpg

dsc7750o.jpg

dsc7716.jpg

dsc7733.jpg

dsc7726.jpg

dsc7739.jpg

dsc7815m.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, e acelasi motor, datorita vopselei absolut pixdoase, Midnight Sapphire Blue, care e neagra daca nu bate soarele pe ea. In soare are perle albastre. O combinatie data draq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...