Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZZR1400


freak
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 544
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

topicul asta nu prea e f f activ, actiatii aia cu soimii par mai exaltati, poate putem sa ne mai povestim si noi mai multe.

 

Eu acum imi cumpar una dar nush ce gasesc la ora actuala modelul 2009 verde cica e 11000 EUR cu tva sa vedem mai stau putin si ii dau drumul dosarului la leasing pe 2 ani.

 

Sa ne auzim cu bine la primavara.

 

Daca aveti planuri la anul pt ture mai mari luati-ma si pe mine in calcul.

 

Cu prietenie,

 

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu 2 oglinzi, dintre care stanga foarte putin stearsa, seaua veche stock in stare ireprosabila, precum si panourile alea de plastic care incep de la bord pana sub mansoane.

 

care mai vrea, mai am doar oglinda pe dreapta si panierul de plastic de sub ghidonul stang. Seaua s-a dat, un panier si o oglinda au ajus la preakuvioasa Tytus B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,mai am si eu rezervorul care trebuie vopsit,oglinzile care si ele trebuiesc vopsite,o parte din codita care si ea este un pic zgariata si cam atat.Daca vreti dati de stire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, si in curand, cum ar veni iarna asta, va pot furniza TOATE carenele de pe ea, codite, bot, aripi etc, culoare midnight sapphire blue, intrucat m-am plictisit si vreau ceva izmene aftermarket, infinit mai pixda B)

 

Deci care are vreun gand, sa guitze acum, ca odate aruncate pe ebay vor dispare ca pasarika morgana.....

 

[evident tot ce este deja carbon si aftermarket (oglinzi, panierele de sub ghidon, panel-urile laterale, rear wheel hugger, fender eliminator) nu se vinde]

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

SATANISTULE

da si tu un tel cand mai iesi chiar si in oras eu sambata si duminica sunt in bucuresti

si nu am cu cine sa mai ies toti tovarasii mei au tras linie anul asta

eu nu asa ca ..............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

baieti posesori, avand in vedere ca imi refac motoreta aproape de la zero, in urma unui accident de k.k.t, o sa raman cu o gramada de piese pentru cei care simt ca ar vrea sa isi faca o rezerva de asa ceva, fara sa mai fuga pe ebay. Carenele complete, culoare midnight sapphire blue, unele necesita revopseala, altele sunt neatinse, aripa fata (necesita revopseala), unele piese din motor (o sa dau mai multe amanunte cand il desface mecanicul), farurile fata (ambele dotate cu angel eyes, cel pe stanga are niste zgarieturi, dar nu nasoale), semnale si stop spate in satre excelenta, semnal fata dreapta excelent, oglinda dreapta in stare f. buna etc, seaua aftermarket pe gel care are doar o taietura usor de cosmetizat de Darian, de exemplu, etc. Contactati-ma acilea sau pe PM, daca e cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Carturare..si-a bagat draku coada daca tot tavalesti motoru'ala.

Vinde-o sau lasa-te!

Stii..cind e sa ai ghinion intalnesti cuie si-n pixda!

Luigi

PS:Mai fa-ti si tu semnu'crucii din cind in cind!

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carturare..si-a bagat draku coada daca tot tavalesti motoru'ala.

Vinde-o sau lasa-te!

Stii..cind e sa ai ghinion intalnesti cuie si-n pixda!

Luigi

PS:Mai fa-ti si tu semnu'crucii din cind in cind!

 

Bre Luigi, motoreta era sfintita si avea si icoana sub sea, langa alarma, asa ca nu de cele sfinte m-am impiedicat eu, ci de o pixda proasta (scuza-mi pleonasmul) care mi-a intors in fata de pe contrasens peste 4 benzi pe Bravu.... aveam de ales daca sa intru in ea din laterala sau sa trag stanga, am ales a doua varianta dar fatalitate, a aparut un refugiu de tramvai de-ala misto cu inox in care am binevoit sa ma infig frontal

 

cat ceri pe sea?poti pune si o poza poate?

 

Pai pe net o iei cu 500 si ceva plus transport, o las la 250 eur, e ok? Uite si o poza, desi cam neclara, dar o sa fac una mai ca lumea...

post-2608-1269866857_thumb.jpg

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
baieti posesori, avand in vedere ca imi refac motoreta aproape de la zero, in urma unui accident de k.k.t, o sa raman cu o gramada de piese pentru cei care simt ca ar vrea sa isi faca o rezerva de asa ceva, fara sa mai fuga pe ebay. Carenele complete, culoare midnight sapphire blue, unele necesita revopseala, altele sunt neatinse, aripa fata (necesita revopseala), unele piese din motor (o sa dau mai multe amanunte cand il desface mecanicul), farurile fata (ambele dotate cu angel eyes, cel pe stanga are niste zgarieturi, dar nu nasoale), semnale si stop spate in satre excelenta, semnal fata dreapta excelent, oglinda dreapta in stare f. buna etc, seaua aftermarket pe gel care are doar o taietura usor de cosmetizat de Darian, de exemplu, etc. Contactati-ma acilea sau pe PM, daca e cazul.

 

.... :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu fim tristi, ca ZX14-le meu va renaste in 2 saptamani ca pasarica Phoenix din propria-i cenusa, si va promit ca o sa va uitati la ea ca al a doua Luna :wacko:

 

Intre timp, vand chestii ramase de pe ea, cum ar fi farurile, seaua pe gel, toate carenele posibile (cele crapate se pot usor lipi si revopsi, mai ales daca unul dintre voi are vreun gand cu unele companii de asigurari, le puteti folosi cu succes.), o oglinda dreapta in stare perfecta, precum si evacuarile Akrapovic carbon cu intermediare titanium. Le puteti vedea si A I C I.

 

Pentru orice intrebari, nu ezitati!

 

Keep up the good work!

Mesaj completat

mai sus am gresit, oglinda este de stanga, scuze. Pentru alti useri de Kawasaki, teoretic se potriveste si la alte modele, distanta intre centrele celor 2 suruburi de fixare este de 6 cm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciucul pe spate este de 200 parca...? Poate cineva sa imi spuna specificatiile de pe janta spate.... la mine e ceva de genul - J 17 XMT 6.00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

pozele promise cu seaua si tobele.

Mesaj completat

Gata bre baieti, dihania a scos nasul afara.

 

Treaba sta cam asa: carenaj integral 2009 Special Edition, tobe Yoshimura R77 carbon, EVO Shift Star kit pentru cutia de viteze (face toti banii), niste carboane NexRay si inca mici alte fineturi.

post-2608-1272962983_thumb.jpg

post-2608-1272963076_thumb.jpg

post-2608-1272963203_thumb.jpg

post-2608-1272963275_thumb.jpg

post-2608-1274478497_thumb.jpg

post-2608-1274478696_thumb.jpg

post-2608-1274478712_thumb.jpg

post-2608-1274478727_thumb.jpg

post-2608-1274478746_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

A iesit frumos Carturare,stilul tau,sper sa o tii asa intacta,

 

Si eu ma pregatesc(timid :crack: )de sezon,cateva picanterii(pe langa cele uzuale,si altele cuprinse intr-o lista A4)

 

picture047mf.jpg

picture093c.jpg

picture095o.jpg

 

 

Sa ne vedem cu bine pe strazi :)

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmmmmmmm

Suna a provocare!

spor la treaba man!

 

Eu nu zic nimic inainte,vedem dupa,in cifre seci se estimeaza cam 310cp la 225kg :) + cu 65ms timp de schimbare per viteza fara ambreaj si in gaz full(o sa fie interesanta jucaria asta la 1400cc)

 

10x Nasule ,ne auzim.

:crack:

Editat de Tytus The VIRUS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...