Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZZR1400


freak
 Share

Postări Recomandate

Ca sa inmatriculezi o motot adusa din afara nu te costa foarte mult...din cate tin minte am ajuns cam la 100-150 euro cu totul (facut CIV, RCA, Taxe si Impozite,etc...)



Multumesc mult,

Ma gandeam sa merg in germania sa o iau, sau d eprin anglia. Aveti idee cat costa sa o inmatriculezi sau mai stiu eu ce taxe?

Ca sa inmatriculezi o moto adusa din afara nu te costa foarte mult...din cate tin minte am ajuns cam la 100-150 euro cu totul (facut CIV, RCA, Taxe si Impozite,etc...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 544
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut, iti recomand ebay, gasesti acolo toate aftermarket-urile posibile pentru ZZR1400/ZX14. Inclusiv ceasuri de bord cu plasma etc, etc. Eu de pe ebay am cumparat absolut tot ce este pe a mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa inmatriculezi o motot adusa din afara nu te costa foarte mult...din cate tin minte am ajuns cam la 100-150 euro cu totul (facut CIV, RCA, Taxe si Impozite,etc...)

 

Ca sa inmatriculezi o moto adusa din afara nu te costa foarte mult...din cate tin minte am ajuns cam la 100-150 euro cu totul (facut CIV, RCA, Taxe si Impozite,etc...)

 

Ajungi si la 1000 Ron, care e aproape 250 de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

unul bun e de pe la 400 eur in sus, un GPR, de exemplu

oho, costa ceva.

Ai vreun sfat pentru a verifica un zzr la cumparare?in aprilie ma duc prin germania sa caut ceva si nu pot lua un mecanic cu mine, asa ca adun cat de multe informatii posibil.

Crezi ca merita diferenta de aproximativ 1000 euro intre anii 2008 si 2009; 2010?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar modelul 2006 a avut niste probleme de cadru, de la 2008 incolo s-au rezolvat, au micsorat si zgomotul mecanic.....eu unul nu as da 1.000 eur, Practic e aceeasi motoreta. 2013-le este mai dichisit din unele puncte de vedere, desi personal prefer look-ul vechi. La ce sa te uiti la moto, hmmmm, e greu de zis....fa si tu un drive test, vezi cum urca in ture, franeaza puternic ca sa vezi daca nu ai niste vibratii dubioase, in special pe fata (aparte de vibratia ABS-ului). Discurile pe fata sunt foarte sensibile, cu un simplu sut le-ai decalibrat de nu iti mai franeaza niciodata bine. A, si daca ai cauciucurile Bridgestone stock sa nu incerci sa iei curbele prea aplecat ca nu e bine....iti recomand Pirelli Angel S/T

Editat de Carturaru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar modelul 2006 a avut niste probleme de cadru, de la 2008 incolo s-au rezolvat, au micsorat si zgomotul mecanic.....eu unul nu as da 1.000 eur, Practic e aceeasi motoreta. 2013-le este mai dichisit din unele puncte de vedere, desi personal prefer look-ul vechi. La ce sa te uiti la moto, hmmmm, e greu de zis....fa si tu un drive test, vezi cum urca in ture, franeaza puternic ca sa vezi daca nu ai niste vibratii dubioase, in special pe fata (aparte de vibratia ABS-ului). Discurile pe fata sunt foarte sensibile, cu un simplu sut le-ai decalibrat de nu iti mai franeaza niciodata bine. A, si daca ai cauciucurile Bridgestone stock sa nu incerci sa iei curbele prea aplecat ca nu e bine....iti recomand Pirelli Angel S/T

Multumesc mult pentru sfaturi, o sa te mai intreb, daca nu te deranjaza desigur, cand se va mai apropia momentul, parca nu as vrea sa ma pacalesc la o ditamai suma de bani. multumesc inca o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

N-ai pentru ce, este ceva firesc sa intrebi si sa ti se raspunda, nu este niciun deranj. As vrea sa vad cat mai multe ZX14 pe strada, sunt niste fiare deosebite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

In sfarsit, am luat-o:) 12000 km, 2008 , frumoasa de pica.....iar de mers....fara cuvinte :)de

» Post actualizat in 18 Jun 2014 08:53

 

In sfarsit, am luat-o:) 12000 km, 2008 , frumoasa de pica.....iar de mers....fara cuvinte :)de

de unde ai luat-o

Editat de piknik558
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...