Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZZR1400


freak
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 544
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,

Germania, nu stiu de ce nu pot adauga poze, sau sunt eu prea tampit :) sau nu merge

la pretul deee ??? daca nu-i prea multa indiscretie . Am gasit si eu unu an si km la fel si as fi vrut sa le compar.De reusesti sa pui si vreo 2 poze ii OK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Da, ai nevoie;

 

2. Steering damper = amortizor de ghidon.

 

 

Cred ca ti-am vazut bestia acum vreo 2 sapt in centrul vechi la Van Gogh..Ai o gramada de accesorii :)

 

On topic--nu am simtit nevoia de steering damper pana acum,poate doar o singura data cand pe o franare energica am luat si o denivelare ..la iesirea din aia a tremurat dar s-a redresat imediat. Poate nu merg eu in asa fel incat sa se sconteze, desi mai trag de gaz pe alocuri si am luat si denivelari. Nu zic ca nu e bun ,dar nu ar trebui sa fie pe lista de prioritati dupa parerea mea .Ma refer la ZZR strict ,nu in general. Fata de SS ,ZZR are inclusiv ghidonul mai lat ,nu e asa ingust intre maini. Per total comportamentul e altul si nu e asa predispus la voblaj ca un ss.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru poze, da click pe 'More reply options', apoi ai un buton de `Browse`.

Click pe acel buton, selectezi poza si apoi click pe `Attach this file`.

Procedezi la fel ptr toate imaginile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare achizitia ta, eu ma chinui sa o vand cu 6000 de euro cu 24 000 de km si nu reusesc.

Bafta si sa o rulezi sanatos,super motoreta...pacat ca nu mai am timp de ea :-L .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare achizitia ta, eu ma chinui sa o vand cu 6000 de euro cu 24 000 de km si nu reusesc.

Bafta si sa o rulezi sanatos,super motoreta...pacat ca nu mai am timp de ea :-L .

Multumesc, e o supr motocicleta, nu credeam sa existe asa ceva:) ma simt extraordinar pe ea.

pune si tu un link cu anuntul de vanzare, poate te putem ajuta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/692535-zzr-1400/

 

Multumesc, e o supr motocicleta, nu credeam sa existe asa ceva:) ma simt extraordinar pe ea.

pune si tu un link cu anuntul de vanzare, poate te putem ajuta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Felicitari (cu intarziere :) ) ....... ma bucur nespus ca ne inmultim si noi :) E o motocicleta care realmente iti taie rasuflarea, dupa doi ani i-am gasit un cusur.......e prea grea pentru circuit desi franeaza senzational. Dar nu pentru circuit mi-am luat-o deci....tot fara cusur e :)))))))))))))))))

 

post-9238-0-26502900-1414666440_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Felicitari (cu intarziere :) ) ....... ma bucur nespus ca ne inmultim si noi :) E o motocicleta care realmente iti taie rasuflarea, dupa doi ani i-am gasit un cusur.......e prea grea pentru circuit desi franeaza senzational. Dar nu pentru circuit mi-am luat-o deci....tot fara cusur e :)))))))))))))))))

 

Un motor extraordinar..si negrul cade bine pe el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Seara buna turturor,

 

In curand voi trece si eu la "grupa mare" ,dar inca am ceva dubii in privinta alegerii potrivite.Vorbesc despre cele 2 rivale Kawasaki ZZR 1400('06-'11) si Hayabusa(model '08-'14).Fiind un un topic dedicat Kawasaki ma astept sa-mi sara lumea-n cap,dar am nevoie de relatari ale riderilor care au avut aceste modele sa-mi pot face o idee clara.M-ar interesa care ar fi anii cu "probleme" ,care e mai fiabila,rezistenta in timp si la drumurile lungi.

Astept pareri! Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Seara buna turturor,

 

In curand voi trece si eu la "grupa mare" ,dar inca am ceva dubii in privinta alegerii potrivite.Vorbesc despre cele 2 rivale Kawasaki ZZR 1400('06-'11) si Hayabusa(model '08-'14).Fiind un un topic dedicat Kawasaki ma astept sa-mi sara lumea-n cap,dar am nevoie de relatari ale riderilor care au avut aceste modele sa-mi pot face o idee clara.M-ar interesa care ar fi anii cu "probleme" ,care e mai fiabila,rezistenta in timp si la drumurile lungi.

Astept pareri! Multumesc!

Salut,

Iti pot spune din experienta personala :)

Am luat-o pe a mea din germania in acelasi timp cu un prieten care si-a luat hayabusa, dupa ceva km am facut schimb si pot spune urmatoarele:

Pe busa stai mult mai "in maini" decat pe zzr, ABS-ul zzr-ului e net suprior oricarui sistem de franare, deci franeaza mult mai bine decat busa. Schimbatorul de viteze de la busa e mult mai lin decat cel de la ZZR. Acceleratia la busa e parca putin mai liniara, iar la ZZR parca putin mai exploziva.

In rest.....doar aspectul, oricum ambele sunt tot ce iti poti dori de la o motocicleta.

» Post actualizat in 24 Feb 2015 12:55

Salut,

Stiti un service bun pt Kawasaki? si care sa se priceapa la zzr 1400?

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut,

Stiti un service bun pt Kawasaki? si care sa se priceapa la zzr 1400?

Multumesc

 

Eu de 10 ani ma duc la Bogdan padure (langa zoo Baneasa). Dupa mine e cel putin meserias.

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Este un posesor aici pe forum dar care la vandut si a achzitioant un GTR , userul este TEX sau ceva de genul, nu stiu daca mai gasesti pe cineva cu pachet bagaje sa il numesc asa doar un pasionat de touring pe motocicleta asta, din propria experienta iti spun ca de montat se monteaza usor mai ales ca daca le iei de noi iti vin cu instructiunuile mura in gura, itit trebuiesc doar ceva scule si chef de treaba, pana iti termini berea si fumezi o tigara sunt gata montate mai ales placa topcaseului care la ZZR am vazut ca se prinde in 4 suruburi( se inlocuieste manerul de pasager) deci teoretic atat si practic nu ar trebui sa ai probleme. Daca nu gasesti un posesor sa vizualizezi live sunt sigur ca mult mai mute info gasesti pe internet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un posesor aici pe forum dar care la vandut si a achzitioant un GTR , userul este TEX sau ceva de genul, nu stiu daca mai gasesti pe cineva cu pachet bagaje sa il numesc asa doar un pasionat de touring pe motocicleta asta, din propria experienta iti spun ca de montat se monteaza usor mai ales ca daca le iei de noi iti vin cu instructiunuile mura in gura, itit trebuiesc doar ceva scule si chef de treaba, pana iti termini berea si fumezi o tigara sunt gata montate mai ales placa topcaseului care la ZZR am vazut ca se prinde in 4 suruburi( se inlocuieste manerul de pasager) deci teoretic atat si practic nu ar trebui sa ai probleme. Daca nu gasesti un posesor sa vizualizezi live sunt sigur ca mult mai mute info gasesti pe internet.

Multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Daca mai ai nevoie de suporti de bagaje pentru zzr 1400 te pot ajuta eu. Am eu un kit......e putin stramb dar te descurci tu sa il indrepti, il donez. Din pacate nu e Givi, e Kappa dar nu cred sa fie mare diferenta. Ma gasesti la tel 0722503933......intru destul de rar pe forum. O zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 4 months later...

salutari, posesor de zzr1400 model 2008 de ceva saptamani numai cuvinte de lauda pana acum pt acest model :D inmatriculat prima data dupa jumatea lui 2010,18.500 km cumparat din germania tot aici fiind inmatriculat si uzat

pacat de frigul asta ca nu pot baga ceva km :(

 

ghidon LSLsuperbike, tot ansamblul care se pare ca este chiar confortablil,tobe leo vince ( puteau sa se auda putin mai tare)dar cu timpul o sa cautam ceva mai galagios pt jungla de la noi

 

 

as vrea sa cumpar si eu ceva pt bagaj deoarece fac destui km si e pacat sa pun un tankbag pe rezervor sa il zgarii

 

ma intereseaza ori cufarul acela ce se pune in spatele pasagerului cu tot ansamblul de prindere suporti placa topcase etc

sau chiar si tot laterale si central daca este cineva care vinde (doneaza) as fi interesat

post-71896-0-86504800-1476480548_thumb.jpg

post-71896-0-03527300-1476480595_thumb.jpg

post-71896-0-39856500-1476480634_thumb.jpg

post-71896-0-13242500-1476480760_thumb.jpg

post-71896-0-17554000-1476480816_thumb.jpg

Editat de cristi2868
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...