Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZZR1400


freak
 Share

Postări Recomandate

  • 6 months later...
  • Răspunsuri 544
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare tuturor!

pentru ca ma mananca rau sa imi mai iau un tanc pe langa cel pe care il am deja, vreau doar sa intreb cum se preteaza zzr-ul de 1400 ptr cineva de 1,72 m inaltime?.. Cu privire la greutate nu imi fac probleme, Intruder-ul meu are 340 kg cred cu toate accesoriile pe el si il manevrez fara probleme..


» Post actualizat in 24 Oct 2017 10:27

Salutare tuturor!

pentru ca ma mananca rau sa imi mai iau un tanc pe langa cel pe care il am deja, vreau doar sa intreb cum se preteaza zzr-ul de 1400 ptr cineva de 1,72 m inaltime?.. Cu privire la greutate nu imi fac probleme, Intruder-ul meu are 340 kg cred cu toate accesoriile pe el si il manevrez fara probleme..

post-53440-0-67543900-1508840814_thumb.jpg

post-53440-0-81722000-1508840859_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Mai e cineva activ pe topicul asta sau....?

Aici nu a fost activ, nimeni, niciodata. Este o motocicleta de smecher, ei nu pierd vremea pe forum :)))

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor!

pentru ca ma mananca rau sa imi mai iau un tanc pe langa cel pe care il am deja, vreau doar sa intreb cum se preteaza zzr-ul de 1400 ptr cineva de 1,72 m inaltime?.. Cu privire la greutate nu imi fac probleme, Intruder-ul meu are 340 kg cred cu toate accesoriile pe el si il manevrez fara probleme..

Salut. Japonezii le calaresc fara probleme. Ca idee, inaltimea este de 80 de cm la sa. Motocicleta se poate cobora, ori ai optiunea de a modifica saua.

"Prinde" una, incaleca pe ea, si vezi cum te simti......Daca vrei, poti!

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

E adevarata motocicleta, am luat una noua in weekendul trecut. Am avut hayabusa din 2009, ce-i drept 9 ani de atunci, dar e alta viata agregatul de acum. Daca stie cineva unde o pot resofta dupa ce-i pun galerii Akrapovic (tobele sunt deja), rog sa lase mesaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TNG, la tine veneam maine in vinerea mare,daca nu erai in halalalt capat al patriei ;) Dar nu e exclus sa am un drum pana acolo.

(Am ramas socat de cum goneste ZZR, ca sa vad cand ma dau jos ca e pe LOW power mode)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Salutare la toti zzr-istii.

Vin dupa 4 ani de pe un ZX9r - 99 si as vrea sa fac trecerea la ZZR1400.

De obicei merg cu un portbagaj usor si pasager(50kg). Personal simt ca as avea nevoie de mai multa putere dar nu as dori sa pierd foarte mult din handling. Obisnuiesc sa merg relativ tare si din acest motiv as fi interesat sa imi impartasiti experienta voastra legat de modul in care sta zzr-ul pe curbe. In multe reviewuri ( cred ca le-am vazut pe toate de pe youtube ) multi spun ca hayabusa sta mai bine pe curbe. Modelul de care sunt interesat este a doua generatie, 2012+.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toti zzr-istii.

Vin dupa 4 ani de pe un ZX9r - 99 si as vrea sa fac trecerea la ZZR1400.

De obicei merg cu un portbagaj usor si pasager(50kg). Personal simt ca as avea nevoie de mai multa putere dar nu as dori sa pierd foarte mult din handling. Obisnuiesc sa merg relativ tare si din acest motiv as fi interesat sa imi impartasiti experienta voastra legat de modul in care sta zzr-ul pe curbe. In multe reviewuri ( cred ca le-am vazut pe toate de pe youtube ) multi spun ca hayabusa sta mai bine pe curbe. Modelul de care sunt interesat este a doua generatie, 2012+.

 

 

Salut........ NU CHIAR NU CRED CA VREI ZZR de ce nu te gandesti la un X6 mare alb???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 1 year later...

L.E : Am sunat si am vorbit cu proprietarul. Nu e de cumparat :). Cica cadrul ar fi  2007 dar restul pare a fi Gen 2. Foarte dubioasa treaba!

Editat de ciceu4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, ciceu4 a spus:

L.E : Am sunat si am vorbit cu proprietarul. Nu e de cumparat :). Cica cadrul ar fi  2007 dar restul pare a fi Gen 2. Foarte dubioasa treaba!

S-a mai discutat despre acest anunt si exact asta era problema: moto din 2016 cu cadru din 2007.

Nu stiu cum vine asta si mai ales cum de s-a potrivit cadrul cu restul pieselor.

Asa i-a vandut-o proprietarul din Polonia (parca).

El spune ca cei de la RAR ar fi depistat problema, cica i-au inmatriculat-o ca fiind din 2007.

P.S. Asa se explica si pretul

 

 

 

Editat de pierrotlefou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru un ZZR inmatriculata si mers acasa nu-i tocmai pomana pretul. Inainte sa iau Busa, am primit oferta de la dealerul Kawa local pentru un 2015, negru cu 1500 km...9200 euro. Si m-am cacait pana s-a dat :) Tipic mie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

A trecut cineva de la ZZR  la H2 SX (SE) ? Ma bate gandul sa  vand moto si sa iau ceva mai nou . Dilema ramane daca sa trec pe H2 SX sau ZZR 1400 dupa 2017. Stiu ca dupa 2020 nu va mai fi produs zzr 1400 ca deh Euro 5 din 2021 e must .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca intai un SX. E o motocicleta interesanta. 

 

Servisarea e dubioasa la noi, cu supraalimentarea &co.

 

Pozitia e o idee mai comfy si mai putin sportiva decat la ZZR, e tot cam atat de grea...Trage de rupe norii si are nevoie musai de o finala aftermarket, altfel auzi doar turbina :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Acel ”grab rail”, se prinde în același loc unde ai avut placa pentru top-case. Nu necesită adaptări. Eventual, ca să acoperi acea porțiune, poți folosi și așa ceva:

 

https://www.ebay.com/itm/US-STOCK-Fit-Kawasaki-2006-2011-ZZR1400-ZX-14R-ZX14-Seat-Cover-Seat-Cowl-Chrome/133103542840?hash=item1efd96e238:g:q4YAAOSwlvNc0OOf

 

Editat de Dan Ny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...