Sari la conținut

Accident Bucuresti - Pta. Domenii 9.11.2007 - Amimagz


Ralucone
 Share

Postări Recomandate

Mama lui a fost contactata acum telefonic si a spus ca Mishu intra acum in operatie.

 

Insanatoshire grabnica Mishulica!

 

dezu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 460
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O interventie foarte buna Dan :cheers: , foarte important sa puna cineva ordine in haosul de dupa accident si sa ii ofere sustinere psihica accidentatului.

 

Off topic, nu am putea sa organizam inca o sesiune de training pentru situatii de urgenta (mai putin tehnici medicale si mai mult 'crisis management'), intr-un cadru mai informal, poate o crasma :burnout: pentru o participare mai mare? Nu ar fi nevoie 'decat' de un check-list tiparit cu ce sa faci/sa nu faci (probabil exista o groaza) si de cativa voluntari pregatiti in domeniu si/sau care au trecut 'live' prin chestia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in clubul nostru (care acum e in aranjare), culmea tot in zona 1 mai, chibrit, o sa avem periodic intalniri cu tema: ce facem in situatii de criza? avem asigurata participarea unor baieti de la urgenta, chiar cei care ne opereaza, ceva oameni care stiu povestilea astea. Tin sa-i multumesc colegei noastre Raluca, care a participat fara sa vrea la toate aceste manevre, fiind primul accident serios pe care l-a vazut. Mi-am dat seama ce importante sunt asemenea cursuri, cand am vazut-o cum actioneaza, si sunt sigur ca acest gen de intalniri si dicutii vor salva intotdeauna vieti omenesti. De asemenea colegului nostru George pentru ajutorul dat la transportul mobrei, si mai ales tuturor mobristilor inimosi din zona care au intervenit cum au putut.

Mai dar multi mobristi sunt la firma aia de soft. Am crezut ca acolo e un dealer de mobre, dar nu, ei doar lucreaza acolo.

Daca putem ajuta in continuare nu vom ezita:

office@mth.ro

0722250092

MTH Tehnosport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca au fost martori la accident care au lasat si ceva nr de tel. Cine le detine sa le posteze aici pentru ale comunica mamei lui Mishu si politistilor care se ocupa de caz. Multumesc!

 

Da ,a fost un nene martor ,a dat o carte de vizita politistului cu vesta reflectorizanta,una politistului mai inalt care a venit la masuratori si una lui Mielu .Cand se intoarce Mielu o sa-i spun sa-ti trimita numarul

 

 

@Dan Popescu : E si un dealer ,dar vinde ATV-uri

Editat de Gra$$u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat, tare pacat.

multa sanatate mishule! si sper sa te revedem cat de curand printre noi, la "birou", la fel de simpatic si haios.

 

@fox...tre sa mergem toti la biserica, ca prea au inceput sa ne dovedeasca conservarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in clubul nostru (care acum e in aranjare), culmea tot in zona 1 mai, chibrit, o sa avem periodic intalniri cu tema: ce facem in situatii de criza? avem asigurata participarea unor baieti de la urgenta, chiar cei care ne opereaza, ceva oameni care stiu povestilea astea. Tin sa-i multumesc colegei noastre Raluca, care a participat fara sa vrea la toate aceste manevre, fiind primul accident serios pe care l-a vazut. Mi-am dat seama ce importante sunt asemenea cursuri, cand am vazut-o cum actioneaza, si sunt sigur ca acest gen de intalniri si dicutii vor salva intotdeauna vieti omenesti. De asemenea colegului nostru George pentru ajutorul dat la transportul mobrei, si mai ales tuturor mobristilor inimosi din zona care au intervenit cum au putut.

Mai dar multi mobristi sunt la firma aia de soft. Am crezut ca acolo e un dealer de mobre, dar nu, ei doar lucreaza acolo.

Daca putem ajuta in continuare nu vom ezita:

office@mth.ro

0722250092

MTH Tehnosport

 

 

Excelenta idee, asteptam cu interes anuntul pentru prima intalnire! Raluca e cumva fata care mi-a spus ca a 'venit cu seful ei care e motociclist'? :burnout: (nu mai tin minte decat ca purta ochelari)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wtf :burnout: mi-a zis fratemiu de ceva accident ce a vazut dimineata cand se ducea la servici DAR am crezut ca iar a vazut ceva rutier si n-am bagat de seama, cu baiatul cu SV am vorbit la ARC miercuri si era bucuros ca si-a reparat carena frontala :cheers:

 

Insanatosire grabnica, daca e nevoie de ceva, i`m in !

 

LE : acum am vazut poza de la profil, nu e tipul cu care am vb la arc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate prietena mea nu a vazut accidentul ci doar moto intrand in intersectie in dreptul refugiului. Era foarte speriata si poate si eu am inteles prost. M-am grabit sa scriu pentru ca stiu cat de importanti sunt martorii intr-un caz de acest gen si ca multi vinovati cand afla ca sunt martori nu mai incearca sa faca manevre (din pacate am avut neplacerea sa fiu martor la un accident soldat cu moartea pietonului).

 

Imi cer scuze daca am incurcat. Sper totusi sa se simta cineva din toti trecatorii care au fost acolo si sa dea o mana de ajutor. Si din nou, cel mai important, sa fie misu bine!

Editat de GXG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, acuma mi-a spus rox despre asta. Sper ca e ok. Adica, daca e in stare sa "Mishu a fost constient to timpul. injura si vrea sa-l faca praf pe cel care l-a lovit.", atunci cred ca e ok. Cand e ziua lui. Ar trebui sa il facem cadou pe sofer :burnout:. Noi o sa mergem mai pe seara sa impartim fluturasi in intersectia accidentului. Daca sunt doritori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout:

 

Nu-l cunosc pe om, dar stau prin zona, trec pe-acolo in fiecare zi aproape. Mai si lucrez pe tunari la 5 minute de Floreasca.

 

Insanatosire grabnica, si, daca exista vreun ajutor pe care as putea sa-l dau, o fac cu placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse, daca ai gasit bucati de os pe jos, chiar daca nu stiu cate sanse mai sunt sa fie neinfectat, l-ai luat si tu intr-o punga sa-l duci la spital? Nu ma pricep, dar...

 

Da..le poate folosi ca dovada cand le va povesti nepotilor peripetii ale unui tanar motociclist....in intalnirea cu idotu' saptamanii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, vesti bune.

Mishu a ieshit din operatie, fara complicatii, au comunicat medicii mamei sale. In ceea ce priveste evolutia ulterioara, vom vedea.

Din pacate cei care doresc sa-l vada mai au de asteptat, nu sunt permise vizitele, nici macar mamei lui nu i s-a dat voie in acest moment.

Acum e la terapie intensiva si se fac unele demersuri ca asistentele medicale sa aiba grija de el peste noapte.

Mishule, sper sa fie din alea sexoase cum iti plac tie. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....Si ma intalnisem cu Misu acum o saptamana, culmea - la Spitalul de Urgenta Floreasaca - in fata spitalului unde eu ajunsesem destul de sifonat dintr-un accident moto..... Am aflat abia mai tarziu ce era cu el acolo dar am apucat sa schimb cateva cuvinte cu el...

.....Si la o saptamana jumate distanta se inoarce roata asta nenorocita si ma duc la Floreasca din nou dar de data asat sa vad cum se simte Mishu ca pacient........ Offff de ce trebuie sa se intample toate kackaturile astea? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In loc sa plangeti si sa va lamentati, lucruri care oricum nu dau bine decat aici, pe forum, mai bine ati merge si voi sa dam fluturasi in Piata Domenii... Nu vreau sa fiu rau cu voi, stiu ca va pare rau, tuturor ne pare rau, dar macar haideti sa facem ceva!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In loc sa plangeti si sa va lamentati, lucruri care oricum nu dau bine decat aici, pe forum, mai bine ati merge si voi sa dam fluturasi in Piata Domenii... Nu vreau sa fiu rau cu voi, stiu ca va pare rau, tuturor ne pare rau, dar macar haideti sa facem ceva!!!

 

 

Incepi sa ma calci pe nervi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:| M-ai lasat paf. Imi cer umile scuze in fata ta domnule Stephon ca te calc pe nervi. Voi incerca sa nu ies din tiparul forumistului.

Deci: "Mishule, sper sa te faci bine! Insanatosire grabnica! Am vorbit acum cu Marius si mi-a spus ca mama ta i-a comunicat ca nu te putem vizita. Chiar imi pare rau pt ce ti s-a intamplat. Sper ca aceste cuvinte sa dea bine in fata celorlalti si, dupa ce iesi, sa vezi cati te-au sustinut." PFFF

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...