Jump to content
Sign in to follow this  
Mjollnir

Sunt Tiganii Romani?

Recommended Posts

1) nu's sigur ce e bula, da' Itic & Strul sunt evrei.

2) daca toti am sustine aceeasi idee - ar fi boring. unu' care baga gaz pe foc e bun din cand in cand.

3) vreau si eu un 10% warn - sa ma simt barbat.

Tre' sa fac ceva urat pentru warnu' ala sau se poate da la cerere? Adica as prefera sa nu fac ceva urat...da' daca trebe...si altfel nu se poate... recomandari?

Tu te comporti ca un copil de gradinita si te superi ca ti-am dat un warn. Cred ca nu dormi noaptea de atata stres pentru un warn. Get over it! :rolleyes:

Ce as rade sa afle cOrleone ca tac'so e maghiar si ma-sa gitanes :rolleyes:, ambii bugetari in politie :D

Ontopic: Bula e roman, Strul este maghiar

Da,sunt stresat tare.D-aia si reactionez numai cand te vad facand pe justitiarul,integrul plebeu de pe un forum de discutii.

Chiar asa tu ai aflat tarziu ce-s ai tai? Dupa ce ai terminat liceul? Trebuie sa fi fost dureros.

Ontopic : Strul are tot pasaport romanesc.

Guest corleone
3) vreau si eu un 10% warn - sa ma simt barbat.

Tre' sa fac ceva urat pentru warnu' ala sau se poate da la cerere? Adica as prefera sa nu fac ceva urat...da' daca trebe...si altfel nu se poate... recomandari?

La cerere cred ca nu-ti da nimeni, chiar si pentru asa ceva trebuie sa depui un minim de efort. Eu de exemplu am injurat bugetarii iar moderatorii bugetari (mihai_prd si baiazid) s-au sesizat imediat si mi-au dat warn si suspendare pe termen nelimitat. Pana la urma am scapat de suspendare dar acum am 70% si promisiunea adminului ca la prima abatere imi va sterge contul, si toate astea doar pt ca mi-am exprimat opiniile, nu pt ca as fi injurat vreun user.

Ia uite aici barbatie:

mihai_prd Warned on Nov 24 2010, 02:07 PM

Added to warn level Postare off-topic si provocare lamentabila de flame pe Bursa comunistelor.

monsteristu' Warned on Oct 30 2010, 11:34 AM

Added to warn level suspendare 30 de zile pentru limbaj

ADMIN Warned on Sep 30 2010, 08:12 AM

Added to warn level Suspendare 30 de zile pentru jigniri aduse moderatorilor. La urmatoarea abatere, de orice fel, va suspend definitiv accesul la forum.

mihai_prd Warned on Aug 28 2010, 02:17 PM

Added to warn level Faptul că întreții cu obstentație un topic inflamator în care contuinui să înjuri o anumită categorie socială arată că nu ai nimic de adus bun motociclismului, ci îți place cearta. Când o să te întorci pe forum, sper să fi doar motociclist Âşi nu un tip certăreț care fute lumea în gură.

Asfalt uscat!

Belbody Warned on Jun 21 2010, 02:17 PM

Removed from warn level Pedeapsa prea mare acordata initial redusa la 72ore.

Baiazid Warned on Apr 28 2010, 09:47 AM

Added to warn level Jignire moderator: esti gaozar

Baiazid Warned on Apr 28 2010, 05:04 AM

Added to warn level Pwla mea, in sistemul privat o laba ca asta nu ar fi fost angajat nici ca maturator, cum ii ...

Baiazid Warned on Apr 26 2010, 11:22 PM

Added to warn level WARN: Pana acum vad ca sunt mai multi bugetari si la fel de jegosi ca in institutiile in care se fac ca lucreaza.

Baiazid Warned on Apr 26 2010, 09:18 AM

Added to warn level Jignire un grup de oameni pe topicul cu bugetarii

CalinD Warned on Jan 24 2010, 01:21 AM

Added to warn level insisti, si nu inteleg de ce. ban.

CalinD Warned on Jan 23 2010, 07:07 PM

Added to warn level si iti mai dau un 10% pentru ca ti l-am scos atunci, si nu avem voie

CalinD Warned on Jan 23 2010, 07:06 PM

Added to warn level off topic

CalinD Warned on Jan 18 2010, 07:23 PM

Removed from warn level vezi ca se poate?

CalinD Warned on Jan 18 2010, 04:45 PM

Added to warn level atentie, daca ai probleme legate de moderare, exista o sectiune speciala unde te poti plinge. indiciu: nu este vorba de rubrica "Service". in plus, daca vei comenta in aceasta rubrica deciziile mele de moderare, o sa intri intr-o bucla de reactie pozitiva si-o sa atingi rapid nivelul de warn 100%. nu sari calul, nu "o iei" decit cind meriti. asa cum am scris, orice replica nesustinuta de argumente e inutila. daca consideri ca vreun user este daunator forumului din cauza nivelului scazut de instruire, demonteaza-l cu argumente. altfel zbori.

PS: nu am nimic cu tine, doar ca ultimele tale replici de la "Service" sint inutile

PS2: se zvoneste ca ai fi o clona iar clonele nu sint bine primite pe forumuri; nu ne fa sa ne apucam de investigat

CalinD Warned on Jan 18 2010, 03:59 PM

Added to warn level cu interventii de genul asta te indrepti vertiginos spre ban. rubrica "service" este ca sa invete oamenii ceva, nu ca sa ne demonstrezi tu ca esti destept, si nici ca altii sint prosti.

* cum, bey, sa fie Bula roman!?

adica asta care e etalonul prostiei si al umorului neaos, popular, grotesc chiar, ...sa fie roman? eu nu cred asa ceva :D ..poate-i o corcitura :rolleyes:

da' eu il banuiesc ca-i tigan. si ma-sa si tac-su, na!

orice ar fi fost el, mie imi lipseste Bula :rolleyes:

* cum, bey, sa fie Bula roman!?

adica asta care e etalonul prostiei si al umorului neaos, popular, grotesc chiar, ...sa fie roman? eu nu cred asa ceva :D ..poate-i o corcitura :rolleyes:

da' eu il banuiesc ca-i tigan. si ma-sa si tac-su, na!

orice ar fi fost el, mie imi lipseste Bula :rolleyes:

Bula....etalonul prostiei ?..sa fim seriosi !

Problema mai tristete nu e ca mi-ai dat warn plus suspendare, ci motivul pentru care mi-ai dat si anume sentimentele tale idioate pt o categorie care paraziteaza Romania. Puteai sa-mi dai warn si suspendare pentru limbaj pe cand tu mi-ai dat pt ca injur un grup de oameni (bugetari). Cu alte cuvinte ai vrut sa ma cenzurezi.

Vorbeam cu Budd bre, dar ai simtit si tu nevoia sa scheauni

Mesaj completat

Da,sunt stresat tare.D-aia si reactionez numai cand te vad facand pe justitiarul,integrul plebeu de pe un forum de discutii.

Chiar asa tu ai aflat tarziu ce-s ai tai? Dupa ce ai terminat liceul? Trebuie sa fi fost dureros.

Ontopic : Strul are tot pasaport romanesc.

Nu stiu bre Budd, dar ai mei sunt Okey chiar daca trei generatii din familia mea avem universitati terminate. Deci in concluzie si liceul.

Stii ce ma amuza la tine Bud? Ca majoritatea oamenilor (cei normali) se maturizeaza cu varsta. Tu dai in mintea copiilor :rolleyes:

Edited by Baiazid

Nu stiu bre Budd, dar ai mei sunt Okey chiar daca trei generatii din familia mea avem universitati terminate. Deci in concluzie si liceul.

M-ai spart la valiza! Serios? Si ce ati facut la universitate?

Stii ce ma amuza la tine Bud? Ca majoritatea oamenilor (cei normali) se maturizeaza cu varsta. Tu dai in mintea copiilor :rolleyes:

Da,sunt un Benjamin Button al diasporei motocicliste. Nici nu stii cat de multe responsabilitati ma apasa.

M-ai spart la valiza! Serios? Si ce ati facut la universitate?

Chiar nu vezi? sunt inginer in australia si o duc foarte bine. Sa iti fac un desen sa pricepi si tu? :rolleyes:

Ontopic: Bula cred ca e oltean

...

* ba eu cred ca ma-sa era tiganca si tac-su oltean.

Pacala era roman 100%, da' la ala prostia nu era doar prostie, era siretenie :rolleyes:

Guest corleone
Chiar nu vezi? sunt inginer in australia si o duc foarte bine. Sa iti fac un desen sa pricepi si tu? :rolleyes:

Eu am impresia ca nu o duci foarte bine, si nu ma refer neaparat la partea financiara. Pentru un emigrant stai cam mult pe forum, cred ca tanjesti sa te intorci in Romania pentru ca acolo esti un nimeni (adica un cetatean obisnuit).

cu numele Bula e cam complex...... ce nationalitate are... ???

sa luam un exemplu.... cum se comporta Bula? ca un roman? ca un tigan? ca ..etc?...

PS: Colerone... viata ta "nimereste" printre cretini sau incerci sa eviti? (slalomuri) la semnatura ta

PS2: ........... (inevitabil)

Edited by CryAngel27

Pentru un emigrant stai cam mult pe forum, cred ca tanjesti sa te intorci in Romania pentru ca acolo esti un nimeni (adica un cetatean obisnuit).

Io stau la fel de mult da' macar recunosc ca tanjesc dupa unele lucruri din Romania :rolleyes: Un nimeni eram si in Romania cand am plecat asa ca mare smecherie nu e nici acum. Imi place mult anonimatul asta. Dupa ce tanjesc io din Romania sunt sarbatorile,familia,prietenii, coclaul mobristic si palinca.

Guest corleone
cu numele Bula e cam complex...... ce nationalitate are... ???

sa luam un exemplu.... cum se comporta Bula? ca un roman? ca un tigan? ca ..etc?...

PS: Colerone... viata ta "nimereste" printre cretini sau incerci sa eviti? (slalomuri) la semnatura ta

PS2: ........... (inevitabil)

Ii evit dar e ca la schi, mai lovesti si jaloanele (cretinii) :rolleyes:

Mesaj completat

Io stau la fel de mult da' macar recunosc ca tanjesc dupa unele lucruri din Romania :rolleyes: Un nimeni eram si in Romania cand am plecat asa ca mare smecherie nu e nici acum. Imi place mult anonimatul asta. Dupa ce tanjesc io din Romania sunt sarbatorile,familia,prietenii, coclaul mobristic si palinca.

Cui ii place anonimatul este o binecuvantare dar nu e cazul lui Baiazid, el face pe dracu in patru sa fie remarcat.

Mie mi-a placut mult in Italia (2003-2005), eram singur si nu ma deranja nimeni plus ca stateam in sud intr-un satuc foarte linistit unde nici macar nu stiau ce sunt aia romani iar ciori nu erau. Perioada aia parca a fost o vacanta, as fi ramas acolo dar nu am reusit sa rezolv cu actele iar clandenstin nu am vrut sa mai stau. Acum as putea sa plec oricand ca am un frate stabilit acolo de sapte ani plus ca nu mai exista problema actelor dar parca nu ma mai atrage Italia.

Mesaj completat

Ciorimea locuia in buricul Clujului: http://www.realitatea.net/zeci-de-familii-...ate_783761.html

Edited by corleone

* ba eu cred ca ma-sa era tiganca si tac-su oltean.

Pacala era roman 100%, da' la ala prostia nu era doar prostie, era siretenie :D

Asa este cu Pacala. Dar cred ca le nimerea uneori :(

Mesaj completat

Eu am impresia ca nu o duci foarte bine, si nu ma refer neaparat la partea financiara. Pentru un emigrant stai cam mult pe forum, cred ca tanjesti sa te intorci in Romania pentru ca acolo esti un nimeni (adica un cetatean obisnuit).

HAHHA asta este scoasa din preputzul gandirii tale? Stau pe forum ca imi permit, am firma mea si ma descurc. Emigranti sunt 30% din australia asa ca, ma bucur sa ma numar printre ei. Mai ales ca poti sa imi zici cetatzean Ozzie acum. Cum adica sunt nimeni? Sunt Baiazid bre.

Chiar asa, cand ziceai ca vii sa imi vopsesti motoru? :rolleyes: :rolleyes:

Edited by Baiazid

Guest corleone
Chiar asa, cand ziceai ca vii sa imi vopsesti motoru? :rolleyes: :rolleyes:

Ti-am zis odata, in primavara.

Ciudat, nevasta unui flamer cunoscut de pe acest forum e tiganca. Ce ne-om face daca o fi si bugetara? :)

Guest corleone
Ciudat, nevasta unui flamer cunoscut de pe acest forum e tiganca. Ce ne-om face daca o fi si bugetara? :)

Care e dom'le ala? Sau incerci de fapt sa arunci cu noroi in mine?

Zi breh corleone adevarul :) Stii ca io te sustin.

Guest corleone

Bre, iti zic dar sa nu zici la nimeni, da? Ssst, sa nu ne auda gagii! :)

Stai ca mi-a picat fisa!

mihai_prd = flamer

Scrie pe topicul tiganesc...

------------------------------+

De unde rezulta ca e vorba chiar despre el!

Ma insel?

Guest corleone
Stai ca mi-a picat fisa!

mihai_prd = flamer

Scrie pe topicul tiganesc...

------------------------------+

De unde rezulta ca e vorba chiar despre el!

Ma insel?

Nu stiu, aparitia lui pe acest topic este cel putin ciudata dar poate ne satisface curiozitatea si ne ofera niste explicatii ca vad ca sta geana pe topic. Eu speram sa participe si el la discutiile de pe acest topic mai ales ca el este intelectual. :)

Mesaj completat

Ciorimea va reveni la denumirea initiala de tigan/tiganca.

http://www.gandul.info/news/senatorii-aviz...rigoana-7943100

Edited by corleone

Daca tot ai sapat dupa topic sa-mi dau si eu cu raspunsurile la intrebare:

1. Sunt tiganii romani? DA

2. sunt romanii tigani? DA

Punct.

Daca tot ai sapat dupa topic sa-mi dau si eu cu raspunsurile la intrebare:

1. Sunt tiganii romani? DA

2. sunt romanii tigani? DA

Punct.

hahahah... tu esti roman?

Punct.
Noroc ca ai pus punct.

Ca altfel intrebarile asta nici nu s-ar fi pus de 100 de ori pe topicul asta, inca de acu 4 ani. :blbl:

deci intrebarea "sunt tiganii romani ?" e pusa total aiurea..

corect ar fi.. "sunt romanii tigani ?"