Sari la conținut

Motorcycle Club & Riding Club Education


night81angel
 Share

Postări Recomandate

Na, acuma fara suparare, dar nu-i mare scofala stirea. Nu-i nici primul, nici ultimul Inger Infernal (sau indiferent ce club, ca diferente nu prea sunt), care mai da coltul, c-ai sosi ceasul, sau ca a decis altcineva ca i-a sosit ceasul.

 

Decizi sa traiesti viata de outlaw, ar trebui sa stii ca outlaws rareori mor in pat, de batrinete. Nu te-ai gindit la asta... too fuckin' late.

 

In rest, no big deal, mai ales ca un Angel sigur nu se demite cu forumisti ca noi si, in viata, ori moarte, tot nu-l roade ce comentam, nu comentam, RIP-uim, nu RIP-uim noi p-acilea.

 

Good night!

 

 

stai jos,4!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 887
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu ai dreptate: de regula the outlaws mor in paturile lor sau eventual in accidente de motocicleta... Procentul care moare in urma reglarilor de conturi e foarte mic. Nu trebuie sa va luati dupa stirile senzationale din mass-media, daca lumea ar fi ca la televizor am trai intr-un fel de distopie gen Mad Max si noi am umbla cu securi pe Honde ziua in amiaza mare luind gaturile la manelisti sau manelistii dupa noi intr-un stil asemanator...

Deci cool off...

Majoritatea oamenilor din cluburile de 1% traiesc in comunitatile lor, se ocupa de chestii diverse, mai mult sau mai putin ascunse - in fond cati dintre noi nu facem lucruri mai "pe langa", nu? Daca doi vecini se distreaza dandu-si cu sapa in cap e un fapt divers - daca un Mongol impusca un HA e clar, motociclistii sunt satanisti, outlaws, mor repede, e cam nasol, "ia droguri" si prostitutie, mafie si alte chestii...

FatBob, nota corecta e 2, dar ai gasit tu ceva circumstante atenuante...

Editat de Darth Wraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai jos,4!

 

 

Sa traiti, dom' profesor!

 

 

 

Nu ai dreptate: de regula the outlaws mor in paturile lor sau eventual in accidente de motocicleta... Procentul care moare in urma reglarilor de conturi e foarte mic. Nu trebuie sa va luati dupa stirile senzationale din mass-media, daca lumea ar fi ca la televizor am trai intr-un fel de distopie gen Mad Max si noi am umbla cu securi pe Honde ziua in amiaza mare luind gaturile la manelisti sau manelistii dupa noi intr-un stil asemanator...

Deci cool off...

Majoritatea oamenilor din cluburile de 1% traiesc in comunitatile lor, se ocupa de chestii diverse, mai mult sau mai putin ascunse - in fond cati dintre noi nu facem lucruri mai "pe langa", nu? Daca doi vecini se distreaza dandu-si cu sapa in cap e un fapt divers - daca un Mongol impusca un HA e clar, motociclistii sunt satanisti, outlaws, mor repede, e cam nasol, "ia droguri" si prostitutie, mafie si alte chestii...

FatBob, nota corecta e 2, dar ai gasit tu ceva circumstante atenuante...

 

 

Dom' decan, eu zic ca, subiectul asta, nu prea pare sa fie materia dumneavoastra forte.

 

1%ers se (auto)intituleaza mai multi motociclisti si cluburi, dar nu si outlaw bikers/clubs. Varianta din urma e valabila doar unui numar restrins de bikers/clubs.

Daca domnia vostra crede ca cei din urma sint interesati de plimbari de duminica cu motocicleta, parade, intruniri, mitinguri si actiuni de sensibilizare a celorlalti participanti la trafic, inseamna ca stiti mai mult decat mine si v-as fi recunoscator daca m-ati lumina putintel, mai ales ca nu-mi amintesc sa fi sustinut cum ca TOTI outlaw bikers decedeaza in tot felul de high noon-uri. Sustineam doar ca nu-i nici prima, nici ultima data, cind se mai intimpla d-astea. Ce sa fac? Sa bocesc si sa tin doliu?

 

Multumesc anticipat, pt. lamurire.

 

PS: Ati cunoscut vreun outlaw biker?

Editat de Revv'rend
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa retinem o chestie corecta: da, nu e prima nici ultima oara - desi viitorul il lasam in grija mamei Omida, de regula - cand moare un membru "outlaw" al unui club de bikeri.

Hells Angels, ca sa-i luam ca exemplu, sunt interesati de plimbari cu motocicleta - altfel ar fi fost un club de parasutism sau de tricotat - si chiar se dau in weekend-uri, tin si intruniri sau participa la intruniri, chiar si din Romania, au organizat chiar si toyrun-uri, cu alte cuvinte tin si ei pasul cu noile trenduri in materie de public-relations. Clubul incurajeaza un stil de viata bazat pe o camaraderie masculina adevarata care poate sa aiba aspecte cu care un outsider e posibil sa nu fie de acord - de aceea e outsider, nu?

1% presupun ca stii ce inseamna, nu insist, chestiile astea de delimitare stricta suna ca definitiile de scoala deci ma plictisesc...

Legea e o norma impusa de o elita de cele mai multe ori represiva sau mostenita din alte epoci. Ti-a placut legea lui Tariceanu cu TPI-ul? Te simti bine cand te abuzeaza politia pe strada? Ai vrea sa tragi un fum d-ala si o faci cu frica desi sunt tari ca Olanda in care n-are nimeni nici o treaba cu modul in care te simti tu bine?

Oamenii astia care au fost etichetati ca outlaws au decis sa se simta mai bine si mai in concordanta cu felul lor adevarat de a fi. Si singura lor sansa reala a fost sa se organizeze impotriva unei societati care face acelasi lucru in contra lor...

Si ca sa fiu paranoic pana la capat, de ce n-am admite ca astfel de incidente n-ar fi posibil sa fie generate prin manipulari puse la cale de insasi institutii gen FBI sau CIA?

Editat de Darth Wraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da am cunoscut..

de ce intrebi....?

 

 

Nu te-am intrebat pe tine, personal, dar merci de raspuns.

 

Btw, un membru HA, de ex., nu e implicit un outlaw. Asta nu se primeste o data cu membership-ul.

 

Inca o data, merci de raspuns.

 

 

 

Sa retinem o chestie corecta: da, nu e prima nici ultima oara - desi viitorul il lasam in grija mamei Omida, de regula - cand moare un membru "outlaw" al unui club de bikeri.

Hells Angels, ca sa-i luam ca exemplu, sunt interesati de plimbari cu motocicleta - altfel ar fi fost un club de parasutism sau de tricotat - si chiar se dau in weekend-uri, tin si intruniri sau participa la intruniri, chiar si din Romania, au organizat chiar si toyrun-uri, cu alte cuvinte tin si ei pasul cu noile trenduri in materie de public-relations. Clubul incurajeaza un stil de viata bazat pe o camaraderie masculina adevarata care poate sa aiba aspecte cu care un outsider e posibil sa nu fie de acord - de aceea e outsider, nu?

1% presupun ca stii ce inseamna, nu insist, chestiile astea de delimitare stricta suna ca definitiile de scoala deci ma plictisesc...

Legea e o norma impusa de o elita de cele mai multe ori represiva sau mostenita din alte epoci. Ti-a placut legea lui Tariceanu cu TPI-ul? Te simti bine cand te abuzeaza politia pe strada? Ai vrea sa tragi un fum d-ala si o faci cu frica desi sunt tari ca Olanda in care n-are nimeni nici o treaba cu modul in care te simti tu bine?

Oamenii astia care au fost etichetati ca outlaws au decis sa se simta mai bine si mai in concordanta cu felul lor adevarat de a fi. Si singura lor sansa reala a fost sa se organizeze impotriva unei societati care face acelasi lucru in contra lor...

Si ca sa fiu paranoic pana la capat, de ce n-am admite ca astfel de incidente n-ar fi posibil sa fie generate prin manipulari puse la cale de insasi institutii gen FBI sau CIA?

 

 

Da, ceva dreptate ai, chiar destula, doar ca eu, personal, pun serios accent pe micile diferente, care zici tu ca te plictisesc.

 

Pe mine ma plictiseste directia in care a luat-o discutia, iar chef s-o port si, automat, sa explic tot felul de lucruri, n-am deloc. Oricum nu se schimba nimic.

 

Cel putin cred ca nu esti paranoic, iar teoria din ultima fraza se poate sa fie adevarata.

 

Chestia e ca nu ma freaca grija de ce fac unii si altii, de aia am zis, initial, ca nu-i o stire sa dau pe spate, sa tin moment de reculegere, sau doliu. Nici macar nu inteleg ce este cu aceasta stire aici. Nu exista nici un loc, pe forumul asta, pt. decese si comemorari? Acolo i-ar fi mai degraba locul.

 

 

Stii vorba aia, din bikeri strabuni: Jesus died, so we can ride!

Intrebarea mea: moartea astuia, din stire, la ce-i de folos?

La nimic.

 

Good riddance!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.history.ca/ontv/titledetails.aspx?titleid=152562

 

http://www.history.ca/ontv/titledetails.aspx?titleid=152562

 

http://news.yahoo.com/s/ap/20081021/ap_on_...iker_gang_busts

 

Asta e culmea... Sa le confiste denumirea si patch-ul, culmea nesimtirii fasciste la sate...

 

Dozens of burly, tattoo-covered members of the Mongol motorcycle gang were arrested Tuesday by federal agents in six states following a three-year investigation in which undercover agents infiltrated the group.

 

More than 60 members of the Southern California-based Mongol Motorcycle Club were arrested under a federal racketeering indictment that included charges of murder, attempted murder, assault, as well as gun and drug violations, said Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives spokesman Mike Hoffman.

 

During some arrests, sharpshooters stood guard on surrounding rooftops as motorcycles were lined up and confiscated.

 

"It's going to be a large hit to their organization. We are arresting many of their top members," Hoffman said.

 

U.S. Attorney Thomas O'Brien said he believed it to be the highest number of arrests of a motorcycle gang in the nation's history.

 

His staff planned to ask a judge for an injunction to seize the Mongols' trademarked name, a first for federal authorities. If the order is approved, no member would be able to wear a jacket or ride a bike bearing the gang's name.

 

"It would allow law enforcement to seize the leather jackets right off their back," O'Brien said.

 

Federal and local agents had 110 federal arrest warrants and 160 search warrants that were being served across Southern California and in Nevada, Oregon, Colorado, Washington and Ohio. The sweep, dubbed Operation Black Rain, was to continue throughout the day Tuesday, agents said.

 

Among those arrested were the gang's former national president, Ruben Cavazos.

 

Hoffman said the Mongols had been recruiting members of Los Angeles street gangs to assist in their operations.

 

The Mongols are primarily Latino and formed because the Hells Angels refused to allow Hispanic members.

 

Four ATF agents infiltrated the gang and were accepted as full members, a difficult process that requires winning the trust of the gang's top leaders over a period of months, Hoffman said.

 

The agents were required to live away from their families in homes set up to make it look like they lived a Mongols lifestyle, Hoffman said. Four undercover women ATF agents also were involved in the operation, pretending to be biker girlfriends and attending parties with the agents; women are not allowed to become full members of the gang.

 

"If you go to a party all the time and you don't ever bring a girl around, it's kind of weird," Hoffman said. "Someone might get suspicious."

 

To be accepted in the gang, the ATF agents had to run errands and were subject to a background check by private detectives.

 

Outside Cavazos' home in West Covina, about 18 miles east of Los Angeles, a red, custom-modified Harley-Davidson motorbike sat outside. No occupants were home but several police and ATF agents were seen going through items in the house.

 

Cavazos wrote a memoir titled "Honor Few, Fear None: The Life and Times of a Mongol," published by HarperCollins in June. HarperCollins publicist Sarah Burningham in New York City said she only handles book-related issues for Cavazos, but would forward an e-mail from The Associated Press requesting comment.

 

Another former Mongols national president, Roger Pinney, alleged in an interview with The Associated Press that Cavazos was the problem, not the club in general.

 

"They were just on the verge of cleaning up their act," said Pinney, who is no longer a member and is serving probation from his role in an infamous brawl at Laughlin, Nev., in 2002 in which three people died. "It's not a club-run deal. It's individuals who are the ones who decide to commit crimes."

 

Pinney said he warned other club members that Cavazos was trouble.

 

"He was throwing all the good members out and bringing gang members in," Pinney said. "He was trying to be a drug lord or something."

 

Pinney doesn't believe the raid will force the Mongols off the road. "The Mongols aren't going away, and neither are the Hells Angels," he said.

Editat de Darth Wraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi credeti ca adevarul despre tot ce se numeste MC, este pe aici pe internet sau pe la vreun post local de tv sau international???....Poate putin la suta este adevarat , restul de adevar este PE STRADA in viata de zi cu zi a MC cluburilor......

Nici o data nu va aparea purul adevar la stiri sau mai eu stiu unde ...

 

ADEVARUL ESTE ACOLO AFARA PE STRAZI nu in fata compului sau tvului sau unei carti sau reviste....tvul sau ziarele sunt un obiect de musamalizare a

 

adevarului un TOTAL BRAIN WASHING AL SOCIETATII DIN ZIUA DE AZI

Editat de Blackrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum dreq sa le interzica sa se denumeasca Mongols si sa poarte patch-ul? Pe mine asta ma enerveaza, nu ca as simpatiza cu Mongols. Adica esti un membru Mongols care se plimba cu motocicleta, nu esti urmarit pentru vreo infractiune si te vede politaiu' si te opreste si te obliga sa-ti dai jos vesta, daca nu te aresteaza? Waddafuck?

A luat-o lumea razna...

Tovarase Revv'rend din Sankt Petersburg, pana nu ne cunoastem iti recomand sa te abtii de la insulte - pana una alta in MC-urile despre care incercam sa vorbim, daca nu ne-ar deranja unii si altii e vorba despre camaraderie si solidaritate pe care ar trebui s-o simti si tu, chiar fata de "wannabee" ca noi. Sau esti doar din Medgidia, porti ochelari, ai 1,50m, trotineta in fata blocului de nefamilisti si te defulezi doar in fata unui Pentium II de la internet-cafe-ul din colt?

PS: am vazut ca l-ati "potolit" pe Revv'rend - chiar daca era deplasat, eu zic ca era suficient sa stergeti postarile inutile si off-topic, altfel ajungem ca astia care interzic patch-urile si alte chestii vesele...

 

Si mai cred ca a-ti putea baga topicul asta la Choppers Lifestyle, ce ziceti?

Editat de Darth Wraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se va muta in nici un topic acest topic....trust me.... va ramine aici unde este .....

 

salut si incercati sa terminati cu aiurelile ce ati inceput de cind am pus eu postul cu moartea presedinetelui de la frisco....

 

am scris clar dedesupt pe acel post NO COMENT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum dreq sa le interzica sa se denumeasca Mongols si sa poarte patch-ul? Pe mine asta ma enerveaza, nu ca as simpatiza cu Mongols. Adica esti un membru Mongols care se plimba cu motocicleta, nu esti urmarit pentru vreo infractiune si te vede politaiu' si te opreste si te obliga sa-ti dai jos vesta, daca nu te aresteaza? Waddafuck?

A luat-o lumea razna...

Tovarase Revv'rend din Sankt Petersburg, pana nu ne cunoastem iti recomand sa te abtii de la insulte - pana una alta in MC-urile despre care incercam sa vorbim, daca nu ne-ar deranja unii si altii e vorba despre camaraderie si solidaritate pe care ar trebui s-o simti si tu, chiar fata de "wannabee" ca noi. Sau esti doar din Medgidia, porti ochelari, ai 1,50m, trotineta in fata blocului de nefamilisti si te defulezi doar in fata unui Pentium II de la internet-cafe-ul din colt?

PS: am vazut ca l-ati "potolit" pe Revv'rend - chiar daca era deplasat, eu zic ca era suficient sa stergeti postarile inutile si off-topic, altfel ajungem ca astia care interzic patch-urile si alte chestii vesele...

 

Si mai cred ca a-ti putea baga topicul asta la Choppers Lifestyle, ce ziceti?

Ai vazut interviul cu Calvazos, documentarul despre Mongols pe History Chanel? Cred ca nu, pentru ca ce a facut "Doc" Cavazos cu acest MC nu se potriveste cu nimic din spiritul unui MC dar tu le iei apararea(vezi acceptarea de part time members si chiar acceptarea unor membri care NU AU MOTOCICLETA). Logica Politiei este simpla, oricine adera la un grup care se plaseaza singur in afara legii, o face cu intentia de a face lucruri in afara legii. Faptul ca mai multi barbati pot sa omoare in bataie un alt om care n-are nici o sansa impune anumitor oameni de pe acest forum, imi da in mod serios de gandit la multe lucruri.

Roby, pana una alta, intrucat nu avem cum sa stim ce se intampla in interiorul MC-urilor la prima mana intotdeauna, nu ne ramane decat sa ne bazam pe alte surse si ma refer la stiri aici. Documentarul de care am pomenit a fost interesant si foarte neutral si bine realizat http://uk.youtube.com/watch?v=j1zqF3BMjEk

Ce zicea "tovarasul" corect mai sus candva (pentru ca cineva a avut grija sa stearga postul) era ca astfel de lucruri nu sunt o stire pentru ca ele se intampla cu o regularitate religioasa din simplul motiv ca asta sta la baza existentei acestor MC-uri. Ele se vor intampla in continuare indiferent de cate suspine de admiratie pentru ucigasi sau de compasiune pentru victime vor smulge din piepturile audientei. Si inca ceva, lansand astfel de stiri pe forum, nu faceti decat sa fiti bratul televiuziunilor care s-au repezit sa difuzeze stirea pentru crestere de audienta. Astfel de evenimente sunt foarte bune in vremuri de criza, pentru ca iau bovina de la lucruri importante si il agita cu nimicuri trimitandu-i mesaje subliminale clare: Politia te apara, ai nevoie de arma acasa sa te aperi de bikeri, sistemul te apara, toti cei care sunt diferiti sunt periculosi, etc

 

Povestea 1% -lor nu e deloc glamorous ci vine de la niste betivi care se bateau, inre ei, si de care AMA s-a dezis la un moment dat pentru a isi apara imaginea.

 

MC-urile pot fi a wonderful thing dar la modul la care au evoluat peste timp lasa mult de dorit. Puterea corupe si aici se vede ca peste tot asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vazut interviul cu Calvazos, documentarul despre Mongols pe History Chanel? Cred ca nu, pentru ca ce a facut "Doc" Cavazos cu acest MC nu se potriveste cu nimic din spiritul unui MC dar tu le iei apararea(vezi acceptarea de part time members si chiar acceptarea unor membri care NU AU MOTOCICLETA). Logica Politiei este simpla, oricine adera la un grup care se plaseaza singur in afara legii, o face cu intentia de a face lucruri in afara legii. Faptul ca mai multi barbati pot sa omoare in bataie un alt om care n-are nici o sansa impune anumitor oameni de pe acest forum, imi da in mod serios de gandit la multe lucruri.

Roby, pana una alta, intrucat nu avem cum sa stim ce se intampla in interiorul MC-urilor la prima mana intotdeauna, nu ne ramane decat sa ne bazam pe alte surse si ma refer la stiri aici. Documentarul de care am pomenit a fost interesant si foarte neutral si bine realizat http://uk.youtube.com/watch?v=j1zqF3BMjEk

Ce zicea "tovarasul" corect mai sus candva (pentru ca cineva a avut grija sa stearga postul) era ca astfel de lucruri nu sunt o stire pentru ca ele se intampla cu o regularitate religioasa din simplul motiv ca asta sta la baza existentei acestor MC-uri. Ele se vor intampla in continuare indiferent de cate suspine de admiratie pentru ucigasi sau de compasiune pentru victime vor smulge din piepturile audientei. Si inca ceva, lansand astfel de stiri pe forum, nu faceti decat sa fiti bratul televiuziunilor care s-au repezit sa difuzeze stirea pentru crestere de audienta. Astfel de evenimente sunt foarte bune in vremuri de criza, pentru ca iau bovina de la lucruri importante si il agita cu nimicuri trimitandu-i mesaje subliminale clare: Politia te apara, ai nevoie de arma acasa sa te aperi de bikeri, sistemul te apara, toti cei care sunt diferiti sunt periculosi, etc

 

Povestea 1% -lor nu e deloc glamorous ci vine de la niste betivi care se bateau, inre ei, si de care AMA s-a dezis la un moment dat pentru a isi apara imaginea.

 

MC-urile pot fi a wonderful thing dar la modul la care au evoluat peste timp lasa mult de dorit. Puterea corupe si aici se vede ca peste tot asta.

 

 

 

Acuma sa fim seriosi. Documentarul cu Mongols nu difera cu nimic de cel cu Outlaws, de ex., sau cel cu Angels, sau... cel cu MS-13, Aryan Brotherhood, Mexican mafia, sau... indiferent ce documentare History Channel, din categoria Gangland si nu numai.

Toate sint gangs, toate sint feroce si "vicious", toate sint... oh, fuck, parca e unul si acelasi documentar.

Fuck all!

 

Reactia mass mediei, a plebei si a gaborilor e, iarasi, deja un standard. Fuck all!

 

So... what's the deal?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmarind documentarul despre Mongols am fost foarte neplacut surprins cand la un moment dat unul dintre politistii intervievati spunea,privitor la sursele de venit ale Mongols,ca acestia fura choppere.Chestia asta,daca este reala,ma face sa pierd orice urma de respect pe care as fi avut-o fata de ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L fuckin' E:

 

Puterea corupe si asta indiferent unde.

 

Ce nu intelege MCistu' Bill, indiferent de pozitia si functia din MC, e ca orice actiune are o reactiune. Faza e ca tu, umblind cu emblema clubului pe spate, faci ceea ce faci, bune si rele, in vazul lumii si usor de recunoscut, prin acea emblema, ca facind parte din MCu' X, sau Y.

Deci, daca faci o timpenie, undeva, sau cuiva, nimeni n-o sa stea sa vada care, din clubul X, a facut timpenia, ci se va razbuna pe primul pe care-l prinde cu emblema clubului pe spate. Asta in cazul bikerilor si a celor ce diferentiaza, pt. ca maselel largi nu diferentiaza, din comoditate, prostie,sau incultura.

Prin urmare, gaborii americani o iau pe panta RICO, alti gangsteri masacreaza orice motorist din clubul cu pricina... uneori si pe altii, din alte cluburi (oops, my fault!).

 

Bun.

 

Acuma e clar ca Predesintele Bill, al MCului Y, zice ca-i mare si tare, ca are o armata de motoristi in spate si ca acum poate sa o ia pe aratura crincen, pt. ca puterea (in anumite cazuri chiar o putere imaginara) corupe si, uneori, chiar intuneca mintile. Pe linga paranoia, nu da asta dovada ca un asa individ n-are stofa de leader, de fapt?

Aplicabil si unui officer de rang mai jos, sau unui simplu membru. Tot ceva paranoia si lipsa de stofa de... you know.

 

Cind esti la Roma, fa asemeni romanilor... zice aprox. o vorba... eu adaug "...sau stai in banca ta"...

 

Ca sa simplificam treaba, totul functioneaza, pe strada, cam asa: Talk/do shit... get hit!

 

Ce, plm? Usor de inteles. Nu?

 

 

Acestea stau, de fapt, in firea omeneasca, nu doar bikereasca, asa ca nu trebuie sa ne miram. Forumul asta, de ex., nu face exceptie. Sint si pe aici destui de cei, care... here we go again...

 

Stiu io v-o citiva, chiar ceva sef de trib.

 

Pierdere de vreme, ce fac eu aici.

 

salve.

 

 

Urmarind documentarul despre Mongols am fost foarte neplacut surprins cand la un moment dat unul dintre politistii intervievati spunea,privitor la sursele de venit ale Mongols,ca acestia fura choppere.Chestia asta,daca este reala,ma face sa pierd orice urma de respect pe care as fi avut-o fata de ei.

 

 

Mint aia, cu nerusinare.

 

Toata lumea stie ca outlaw bikers is baieti faini, credinciosi, chiar evlaviosi, din corul bisericii si ca nu fura, ca le e frica de focurile Iadului.

Editat de Roadkill_Himself
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate domnule moderator, cand am pus o intrebare,astept si un raspuns.Poate e o intrebare tampita dpdv al dvs, dar tot am dreptul la un raspuns.

Este acesta sectiune,dedicata membrilor ai respectivului MC,si eu nu stiu?! Am crezut ca fenomenul ,in cea ce priveste Romania,este inca in dezbatere libera.

Ce dracu frate?

Editat de DLI(prietenii stiu de ce!)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate domnule moderator, cand am pus o intrebare,astept si un raspuns.Poate e o intrebare tampita dpdv al dvs, dar tot am dreptul la un raspuns.

Este acesta sectiune,dedicata membrilor ai respectivului MC,si eu nu stiu?! Am crezut ca fenomenul ,in cea ce priveste Romania,este inca in dezbatere libera.

Ce dracu frate?

 

 

 

vezi ca ti-am raspuns eu ;) si raspunsul si intrebarea au luat acelasi drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate domnule moderator, cand am pus o intrebare,astept si un raspuns.Poate e o intrebare tampita dpdv al dvs, dar tot am dreptul la un raspuns.

Este acesta sectiune,dedicata membrilor ai respectivului MC,si eu nu stiu?! Am crezut ca fenomenul ,in cea ce priveste Romania,este inca in dezbatere libera.

Ce dracu frate?

 

 

Bai, tu nu stii cit is de secretosi, MCistii astia? Bintuie paranoia, prin cluburi, ca la ea acasa.

 

 

Hai, ca va zic io o birfa:

 

Se zvoneste ca un MC veritabil si cu acte in regula, ar veni sa-si faca cuib si pe la noi. Cica, prin ianuarie, o data cu valul de gripa.

 

Oare isi cauta oamenii, unul cite unul, sau preia ceva club existent? Ultima varianta e cea clasica, deci...

 

Ma intreb pe cine?

 

Nu zic ca-i adevarat, repet, ci ca asa umbla birfa.

 

Daca acest post se sterge, incep sa cred anumite chestii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

De fapt, ii inteleg, ca-s asa de...

 

Toata lumea cu ochii pe tine, ca pe butelia-n soare, tu in plina bataie a reflectoarelor... se mai pierde omu' cu firea... si atunci cinta doar in cerc restrins de amici, sau in baie.

 

N-au nici ei viata usoara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de abia astept. Atatia pumni in gura o sa iau ,pana se satura de mine si ma accepta.

 

 

3 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)

1 Members: DLI(prietenii stiu de ce!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de abia astept. Atatia pumni in gura o sa iau ,pana se satura de mine si ma accepta.

 

 

3 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)

1 Members: DLI(prietenii stiu de ce!)

 

 

Lasa, mai, ca nu merita sa te murdaresti cu cluburi, care te fac membru doar dupa ce ai implinit numarul minim necesar de pumni luati.

 

 

Aia 2 Guests, is MCistii care te vor... ca vrei tu, sau nu... they'll get ya!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da cine a zis ca ala e criteriul? Eu am spus asa,... deoarece nu cred ca voi face parte la vremea respectiva, dintr-un club de care sa fie ei interesati, mai ales aici in zona.

 

GATA, CA AM FOST semiOFFTOPIC DESTUL

Editat de DLI(prietenii stiu de ce!)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de abia astept. Atatia pumni in gura o sa iau ,pana se satura de mine si ma accepta.

 

 

3 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)

1 Members: DLI(prietenii stiu de ce!)

 

Poti sa-mi spui si mie de ce tii cu atata ardoare sa faci parte dintr-un MC, chiar daca ii zice HA? Ce te astepti de la statutul de membru? Ce vei putea sa faci, daca esti admis, ce n-ai putea sa faci azi?

Editat de Blackrider
triplare post
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate domnule moderator, cand am pus o intrebare,astept si un raspuns.Poate e o intrebare tampita dpdv al dvs, dar tot am dreptul la un raspuns.

Este acesta sectiune,dedicata membrilor ai respectivului MC,si eu nu stiu?! Am crezut ca fenomenul ,in cea ce priveste Romania,este inca in dezbatere libera.

Ce dracu frate?

 

desi topicul a fost deschis de catre un simpatizant HA,nu cred ca in paginile anterioare se mentioneaza ca acest topic este doar pt simpatizantii HA,sau al altui MC....dimpotriva este deschis tuturor,membrii sau nu de club, dar care pastreaza un limbaj decent,pentru a schimba idei si impresii vis a vis de subiect,adica acea dezbatere libera clamata de voi.

v-am raspuns la intrebare,stimate d-le user?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...