Sari la conținut

Motorcycle Club & Riding Club Education


night81angel
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 887
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca nu-i cu suparare.... "BANDIDOS GERMANY" au fost prezenti OFICIAL la Arsita Neagra, la intrunirea Trust ??? Destul de surprinzatoare aceasta prezenta pt. mine...mai ales ca in Regensburg, de unde am observat ca erau majoritatea celor cu patch-uri galben-rosii, au chapter si Trust MC. Traiam cu impresia altor apropieri ale celor din Trust.

Vor urma oare Mongols, Pagans sau Outlaws pe la noi? Devine scena "interesanta" si prin Europa de Est?

 

 

 

Nu i cu suparare , BANDIDOS Germania au fost prezenti la intalnirea de la Resita ,ca si invitati ai Prospect Chapter Bandidos Romania,si impreuna am onorat invitatia celor de la MC Trust Romania.

 

 

 

LL&R Prospect NANU Timisoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E si un aspect pozitiv in asta - Romania va fi primul loc din lume unde cluburi de 1% o sa stea impreuna la bere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu i cu suparare , BANDIDOS Germania au fost prezenti la intalnirea de la Resita ,ca si invitati ai Prospect Chapter Bandidos Romania,si impreuna am onorat invitatia celor de la MC Trust Romania.

 

 

 

LL&R Prospect NANU Timisoara

 

Multumesc pt. raspuns. Apreciez.

 

 

 

"I-auzi braul...trece raul.. " :))

 

Acum am descoperit acest material. (Adevarul) Night Wolves (Lupii Nopții), spirite libere pe două roți

 

Ce-i drept, in Buc. n-am vazut niciun patch prin trafic....

Editat de Bogmad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt. raspuns. Apreciez.

 

 

 

"I-auzi braul...trece raul.. " :))

 

Acum am descoperit acest material. (Adevarul) Night Wolves (Lupii Nopții), spirite libere pe două roți

 

Ce-i drept, in Buc. n-am vazut niciun patch prin trafic....

Fain articol!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic acum 50 de ani. Practic...tin foarte tare la cultura lor! Hahahahah...Si asta stiu din sursa sigura.

Daca aveti impresia ca e greu la voi cu cocalarii si tiganii, credeti-ma ca aia-s pui de gostat, nevinovati ca Bamby.

 

Maorocii sunt adevarati big game: la o medie de greutate de 130 de kile si cea mai mare masa musculara nativa dintre toate rasele de oameni, organizare in ganguri - fostele triburi, aproape de 100%, cultura de luptatori inascuti, canibali, pentru care viata umana e doar putin mai importanta decat viata porcului la care urmeaza sa-i tai gatul, cu ura pe fata pentru de albi ( uitati-va la Haka la semnele clare "iti tai gatul" si "iti mananc inima", iar textul este pentru pakeha- omul alb).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic acum 50 de ani. Practic...tin foarte tare la cultura lor! Hahahahah...Si asta stiu din sursa sigura.

Daca aveti impresia ca e greu la voi cu cocalarii si tiganii, credeti-ma ca aia-s pui de gostat, nevinovati ca Bamby.

 

Maorocii sunt adevarati big game: la o medie de greutate de 130 de kile si cea mai mare masa musculara nativa dintre toate rasele de oameni, organizare in ganguri - fostele triburi, aproape de 100%, cultura de luptatori inascuti, canibali, pentru care viata umana e doar putin mai importanta decat viata porcului la care urmeaza sa-i tai gatul, cu ura pe fata pentru de albi ( uitati-va la Haka la semnele clare "iti tai gatul" si "iti mananc inima", iar textul este pentru pakeha- omul alb).

Ahoi!

Apropo nu iti e frica sa fii pe acolo "pakeha"?

A fost curios vreo unu de unde ai venit?

Interesanta si cultura lor si respectul pe care il au pentru traditie, interesanta si faza cu dimensiunile lor dar nu cred-ca au specimene ca la noi (cel mai mare care l-am vazut eu avea 2.30m si 160-170 kg, undeva prin nordul moldovei :D ! ) in fine asta e alta discutie, bravo lor ca isi pastreaza traditiile si obiceiurile, iar omul alb ce a facut ce nu a facut dar a cam cucerit lumea asta.....(nu-s eu vreun fan al rasei albe) dar e interesant cum noi albii am cam cucerit lumea si n-am batut joc de traditiile multor popoare care poate sunt mai vechi ca civilizatia alba (asa ca curiozitate sa stiti ca concestadorii au facut cel mai mare macel 300.000.000 de oameni morti in America centrala si de sud prin bolile si razboaiele pe care le-au dus).

Bafta si sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer barbate, dimensiunile sunt incomparabile. Eu la 1;80 si 90 de kile sunt un o aschiutza! O femeie anorexica la ei e mai mare, hahahahha. Serios. Media e pe la 130 de kile, in nici un caz maxima. Si culmea nu sunt obezi... au grasime nu ma intelege gresit, dar sunt enorm de musculosi fata de albi- faza cu raportul masei musculare este studiu stiintic nu l-am scos eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer barbate, dimensiunile sunt incomparabile. Eu la 1;80 si 90 de kile sunt un o aschiutza! O femeie anorexica la ei e mai mare, hahahahha. Serios. Media e pe la 130 de kile, in nici un caz maxima. Si culmea nu sunt obezi... au grasime nu ma intelege gresit, dar sunt enorm de musculosi fata de albi- faza cu raportul masei musculare este studiu stiintic nu l-am scos eu.

Interesant, oricum ce e al lor e al lor, iar genetic vorbind evolutia si-a spus cuvantul cand ei s-au antrenat generatie dupa generatie!

Acuma aberez un pic si zic ca mi-ar place sa vad o confruntrare intre vikingi si ei (oricum mai mult de 500 de ani in urma si in Europa oamenii erau mult mai puternici si vonici, au facut teste stintifice pe oasele celor de atunci si au descoperit ca oamenii erau de 3-4 ori mai puternici ca acum pentru ca faceau multa munca fizica si specimene erau cei care lucrau cu piatra si metalele, strabunicul meu era lucrator-coplitor in cariera de piatra dintr-un sat de la mine din regiune si era cel mai bengos om din zona bunicii povestesc ca odata a luat un cal in spate pentru a-si arata puterea in fata armatei austroungare, era un om la 1.95-2.00m si era cat un urs din cauza lucrului zilnic cu piatra asa imi zic bunicii) in fine fiecare zona si-a avut durii si inca ii are.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ai sa vrea sa vezi un ardelean mic ce tare este respectat intr-o cultura unde se halesc inimile pe bune! hahahahha

Ma bucur sa aud ca esti respectat acolo unde esti, dar in ce consta acest respect, poti sa-mi explici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant, oricum ce e al lor e al lor, iar genetic vorbind evolutia si-a spus cuvantul cand ei s-au antrenat generatie dupa generatie!

Acuma aberez un pic si zic ca mi-ar place sa vad o confruntrare intre vikingi si ei (oricum mai mult de 500 de ani in urma si in Europa oamenii erau mult mai puternici si vonici, au facut teste stintifice pe oasele celor de atunci si au descoperit ca oamenii erau de 3-4 ori mai puternici ca acum pentru ca faceau multa munca fizica si specimene erau cei care lucrau cu piatra si metalele, strabunicul meu era lucrator-coplitor in cariera de piatra dintr-un sat de la mine din regiune si era cel mai bengos om din zona bunicii povestesc ca odata a luat un cal in spate pentru a-si arata puterea in fata armatei austroungare, era un om la 1.95-2.00m si era cat un urs din cauza lucrului zilnic cu piatra asa imi zic bunicii) in fine fiecare zona si-a avut durii si inca ii are.

 

* mai degraba, fiecare patura sau clasa sau casta sociala isi are durii ei. asa a fost dintotdeauna. ai sa vezi si aici, in Bucuresti, intre aurolacii, o multime de fapte de "vitejie". mici si negrii, dar cu duritati de iti sta mintea in pioneze. e chestie de proportii, pana la urma. aia mananca inimi, altii mananca gandaci, fiecare cu dieta lui. intr-un mediu predispus maxim la agresivitate, e normal ca oamenii sa se comporte "salbatic". dar totusi..., eu personal, cred ca orice duritate dispare cand ii "contrapui" ceva bun, adica bunatate, incredere, respect, stima, consideratie, ...d-astea. d-aia cred ca orice cultura trebuie luata ca atare si respectata, chiar daca nu esti de acord cu ea. altfel membrii culturii aleia te halesc. cu tot cu inima ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Observ ca sunt multi suport 81 ,dar nici prietenii lor nu stau degeaba.http://www.bandidosmc.dk/chapters.asp?show=cities&country=ROMANIA&show2=chapter&city=TIMISOARA&sortby=#gothere

 

Vezi ca s-au anuntat si 2 pagini mai inainte, dupa intrunirea Trust de la Resita. Pana in prezent insa vad ca nu s-a mai auzit nimic cu probe chapter-ul respectiv. Si eu eram curios de evolutie, dar...mai nimic deocamdata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit un zvon ca ar fi fost "descurajati" intr-o seara, intr-un bar din fosta fabrica de palarii...

 

Si eu am auzit ceva de genul.....saracii......Cica dupa aia s-au dus la "Tanti MILI" sa se planga ca au venit alti copii si le-au luat jucariile... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am auzit ceva de genul.....saracii......Cica dupa aia s-au dus la "Tanti MILI" sa se planga ca au venit alti copii si le-au luat jucariile... :angryfire:

 

 

Poate respectivul de a anuntat chapter-ul, vrea sa dea o replica....macar aici. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

O intrebare, daca un RC are pus pe patch zona din care e asta inseamna ca vor ceva din teritoriu? Se pot crea probleme cu cei care sunt MC?

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...