Jump to content

Intalnirile De Vineri

cristian8214
 Share

Recommended Posts

• Replies 945
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zurbau 1 - 0 World

:)

World vs. George nu exista,insa exista George vs. unii din B.E.Si daca ar fi sa tinem scorul,atunci ar fi B.E. vs RSoo=11:2 :P.In orice caz,eu obisnuiesc sa beau "esente tari" cu toata lumea,indiferent de club,secta,religie sau nationalitate :)

Edited by purdi

RSO prezent . Totusi invitam si celelalte domnisoare daca vor sa vina asa de dragul amintirilor care probabil le-au uitat, daca nu macar de dragul promisiunulor facute la ultima intalnire de la Robinson.

Mai Tudor,daca aveti sa reprosati ceva,cuiva puteti sa o faceti face to face sau pe privat ,dar nu aruncati cu pietre in munca intregii echipe B.E.Cam atat legat de lasitate si ipocrizie.Cuvinte mari...

Ma intreb cat va mai tine jocul asta de-a "divortul",cand terminati de impartit bunurile comune?Oricum,cu sau fara "binecuvantarea RSo",noi mergem inainte.

Mai Tudor,daca aveti sa reprosati ceva,cuiva puteti sa o faceti face to face sau pe privat ,dar nu aruncati cu pietre in munca intregii echipe B.E.Cam atat legat de lasitate si ipocrizie.Cuvinte mari...

Ma intreb cat va mai tine jocul asta de-a "divortul",cand terminati de impartit bunurile comune?Oricum,cu sau fara "binecuvantarea RSo",noi mergem inainte.

Nu eu sunt ala care daca are ceva de zis tace si imparte in stg si dr pareri , eu le zic si face2face si cum imi cade si departe de de mine gandul de a arunca cu pietre/jigni in echipa cuiva , un club ,se stie ca daca e de jignit/facut misto/ o fac nominal deci scuzele de rigoare daca asta s-a inteles.Si dupa cum vezi nu eu cel care face valuri legat de "divorturi" , de un club sau altul . Am priceput de mult cum sta treaba si vb ta cu sau fara binecuvantarea oricui , nimeni nu sta sa planga sau.... poate doar cei mai nostalgici dintre noi ... zurbau ... luami`ai legatura :)

Edited by tud0r

World vs. George nu exista,insa exista George vs. unii din B.E.Si daca ar fi sa tinem scorul,atunci ar fi B.E. vs RSoo=11:2 :blbl:.In orice caz,eu obisnuiesc sa beau "esente tari" cu toata lumea,indiferent de club,secta,religie sau nationalitate :alcy:

11 din care ,stii tu ce am vorbit noi vineri. Cati ?

Mesaj completat

Cui sa spui faca to face. ,,Ca cei plecati dintre noi'' sa nu spun cu doua fete... nu mai au curajul sa dea ochii cu noi. Se laudau ca tot asa ramanem ca ... Inainte sunau in fiecare saptamana . Ce sa faci astia-s prietenii. La nevoie se cunosc. Fostii RSO varza , varza , varza. Poftim tot .Fara caractere. Asta nu o sa suport niciodata. Linsu in poponeata si efectu de haita. Spun asta ca urmare a discutiilor avute in RSO de-a lungul timpului in care s-a discutat despre cotizatie , acte , conducere. Nimeni nu vroia asta decat eu , dar acum toti se supun unui consiliu executiv domne. Unde-i egalitatea. Sa nu ma leg si nume si emblema , care e replica a unei incercari nedorite de RSO , sau poate frustrare ca atunci nu a fost acceptata. Bine ca a fost acum. Sa-ti mai zic mai multe. Cand vrei . Nu va mai dau un an si se v-a trezi unu ca vrea alt club ,ca nu i-ati mirosit besina si sa va arate ca poate dupa care mai trage jumate din caractere dupa el. Imi pare reu ca pe unii i-am considerat prieteni prea repede.

Mesaj completat

macar la atat va pricepeti relativ bine :laugh:

Tu vorbesti. Ai incercat sa te scoti la Robinson. ,, Eu nu am fost in RSO'' macar taci sau vrei sa-ti mai pun odata postul ala cu lista in care erai prezent. Asa falsi puteti fi unii. Crezi ca plange cineva dupa voi, sau sunteti de neinlocuit. Mai bine putini cu caracter decat multi si ampoolea.

11 din care ,stii tu ce am vorbit noi vineri. Cati ?

Mesaj completat

Cui sa spui faca to face. ,,Ca cei plecati dintre noi'' sa nu spun cu doua fete... nu mai au curajul sa dea ochii cu noi. Se laudau ca tot asa ramanem ca ... Inainte sunau in fiecare saptamana . Ce sa faci astia-s prietenii. La nevoie se cunosc. Fostii RSO varza , varza , varza. Poftim tot .Fara caractere. Asta nu o sa suport niciodata. Linsu in poponeata si efectu de haita. Spun asta ca urmare a discutiilor avute in RSO de-a lungul timpului in care s-a discutat despre cotizatie , acte , conducere. Nimeni nu vroia asta decat eu , dar acum toti se supun unui consiliu executiv domne. Unde-i egalitatea. Sa nu ma leg si nume si emblema , care e replica a unei incercari nedorite de RSO , sau poate frustrare ca atunci nu a fost acceptata. Bine ca a fost acum. Sa-ti mai zic mai multe. Cand vrei . Nu va mai dau un an si se v-a trezi unu ca vrea alt club ,ca nu i-ati mirosit besina si sa va arate ca poate dupa care mai trage jumate din caractere dupa el. Imi pare reu ca pe unii i-am considerat prieteni prea repede.

Mesaj completat

Tu vorbesti. Ai incercat sa te scoti la Robinson. ,, Eu nu am fost in RSO'' macar taci sau vrei sa-ti mai pun odata postul ala cu lista in care erai prezent. Asa falsi puteti fi unii. Crezi ca plange cineva dupa voi, sau sunteti de neinlocuit. Mai bine putini cu caracter decat multi si ampoolea.

Sunt 11 si atat.Tu ai vorbit vineri,eu doar te-am ascultat.Ar fi putut fi 12 sau 13 dar...numai 5 pot fi in conducere :alcy: .Degeaba te turezi si ii jignesti pe "cei plecati dintre noi",macar nominalizeaza-i sa stim cu totii pe cine inpulai.Inainte probabil ca sunau saptamanal,daca vezi ca acum nu te suna de ce nu ii suni tu?Greu tare la varsta asta,cum sa iti calci tu oleaca orgoliul inTRE picioare?Consiliu executiv pe dracu'.Vezi ca informatiile pe care le detii sunt eronate,da'rau.Daca ai fi venit cu noi macar odata ai fi vazut ca nu este asa.De fiecare data cand ai fost invitat la o iesire,ne-ai refuzat,din motive bine intemeiate,tocmai de aceea ar trebui sa o lasi mai moale cu parerile despre "organele de conducere si presupusii supusi".Cu emblema ce ai,dar cu numele?Vrei sa iti platim copyright-ul?Las'ca-ti fac flota pe gratis pana ne egalizam,uite las eu de la mine ?

Nu trebuie sa plangi dupa nimeni,asa cum nimeni nu plange dupa tine.Invitatia de a participa la organizare clubului ai primit-o si tu,verbal,atat am putut sa facem,nu avem bani de spoturi publicitarte pe centura gen:"Zurbau,te rog hai cu noi,nu putem realiza nimic fara tine...bla,bla,bla"

Pe Petre lasa-l,a spus de la bun inceput ca RSoo este o gasca de prieteni,si asa am vazut si eu lista aia,exact asa avem si noi clubul Kle,prieteni din toata tara care ne mai adunam la poalele Fagarasului la cate o planica,ne imbatam bine si a doua zi merem cata casi.Atat,o gasca de preteni.

P.S. Vezi ca ai uitat sa ceri la imparteala din instanta fierul de calcat si rasnita de cafea de la aia anpoolea :laugh:

Edited by purdi

Ba` Purdi ... d`asta e coada la tine ca tu te intretii pe net cu lumea ? :alcy:

N-are a face una cu alta.Daca nu ii pot deschide ochii la om ma las de forum :laugh:

P.S. :blbl: Ba da'multi aplaudaci mai ai mai Zurbau!Unul tine scorul,unul da pe langa...

Edited by purdi

N-are a face una cu alta.Daca nu ii pot deschide ochii la om ma las de forum :blbl:

P.S. :P Ba da'multi aplaudaci mai ai mai Zurbau!Unul tine scorul,unul da pe langa...

Ah, scuze, n-am vazut reply-ul tau la ce-o zis Zurbau. Se cere un refresh la scor...there you have it:

Zurbau 2 - 0.5 World.

Ti-am scazut 0.5 ca te-ai luat de arbitru. La urmatoarea abatere iei rosu. :laugh:

:alcy:

Sunt 11 si atat.Tu ai vorbit vineri,eu doar te-am ascultat.Ar fi putut fi 12 sau 13 dar...numai 5 pot fi in conducere :P .Degeaba te turezi si ii jignesti pe "cei plecati dintre noi",macar nominalizeaza-i sa stim cu totii pe cine inpulai.Inainte probabil ca sunau saptamanal,daca vezi ca acum nu te suna de ce nu ii suni tu?Greu tare la varsta asta,cum sa iti calci tu oleaca orgoliul inTRE picioare?Consiliu executiv pe dracu'.Vezi ca informatiile pe care le detii sunt eronate,da'rau.Daca ai fi venit cu noi macar odata ai fi vazut ca nu este asa.De fiecare data cand ai fost invitat la o iesire,ne-ai refuzat,din motive bine intemeiate,tocmai de aceea ar trebui sa o lasi mai moale cu parerile despre "organele de conducere si presupusii supusi".Cu emblema ce ai,dar cu numele?Vrei sa iti platim copyright-ul?Las'ca-ti fac flota pe gratis pana ne egalizam,uite las eu de la mine ?

Nu trebuie sa plangi dupa nimeni,asa cum nimeni nu plange dupa tine.Invitatia de a participa la organizare clubului ai primit-o si tu,verbal,atat am putut sa facem,nu avem bani de spoturi publicitarte pe centura gen:"Zurbau,te rog hai cu noi,nu putem realiza nimic fara tine...bla,bla,bla"

Pe Petre lasa-l,a spus de la bun inceput ca RSoo este o gasca de prieteni,si asa am vazut si eu lista aia,exact asa avem si noi clubul Kle,prieteni din toata tara care ne mai adunam la poalele Fagarasului la cate o planica,ne imbatam bine si a doua zi merem cata casi.Atat,o gasca de preteni.

P.S. Vezi ca ai uitat sa ceri la imparteala din instanta fierul de calcat si rasnita de cafea de la aia anpoolea :D

:laugh: Atat ? Slab. Nu zi hop pana nu ai sarit. Eu am sarit odata. Nu are de a face reparatul masinilor cu altele. Cred ca de fiecare data cat ai zis atat am platit si uneori mai mult (la baieti) nu am nimic sa-ti reprosez si nici tu mie cred, sau ti-s dator cu ceva ? Ce ai scris despre asta chiar nu mi-a placut.In rest nu mai fi atat de impaciuitor . Ce treaba am eu cu tine si cu Horica. Intotdeauna voi ati iesit din discutia asta. Ti-am raspuns tie ca de fiecare data tu incerci sa fii albitru. Sau consiliul executiv :blbl: sau cum ziceti voi de conducerea voastra te-a numit purtator de cuvant. M-ati chemat doar la Arieseni exact cand am avut inmormantare in familie. Altadata unde ? Nu era vorba de nici o taxa . Noi nu suntem inregistrati si nu putem cere drept de autor :alcy: si nu dam in judecata pe nimeni si nu dam afara pe cei care nu se supun unor regulilor facute de 5 si si si.... Era vorba de respect si de obraz. In cele mai multe cazuri eu sunt cel care am sunat ultimul daca vrei sa stii. Nu vorbi fara sa stii.

Am fost pe lista si atat.Asta a insemnat ceva?Cand ulterior am vazut ca nu e cum mi-am dorit m-am retras.Si pentru asta nu mi-a trebuit nici o hartie de semnat pentru ca nu exista asa ceva.

Man chiar nu vreau sa plangi dupa cei car nu vin la intalnirea de vineri, ca ma crezi ca nu , nimeni nu duce dorul intalnirilor de vineri.Si nici eu nu o sa le duc.Daca aveai caracter aduceai subiectele astea in discutie acolo, am fost toti acolo vineri si totusi ai tacut.Atunci maturizeaza-te si mergi mai departe.

PS:

da man.. am uitat ca tu esti om de onoare ,cu caracter.Chiar ma bucur ca te-ai tinut de cuvant si am mers anul asta la Brno.La insistentele tale ca altfel nu mergeam.Cuvantul tau e de aur :alcy: