Sari la conținut

Haideti Sa Ne Cunostem Si Noi


MisterG_2006
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 267
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut

si eu tot de prin Valcea ma trag, din Francesti, vecin pe acolo cu Eugen, dar nu-l cunosc.

Valentin ma numesc si o sa revin cu poze.

numai bine...

deci kiar nu am mai auzit de nimeni pe acolo sa aiba moto, mai sunt la me in Babeni vreo 3 tipi cu hormeturi dar de francesti nu staim nik :laugh:

 

incantat de cunostinta oricum

 

Alex,faptul ca la 17 ani ai R1 spune multe despre educatia si cultura ta in general!Iar textul de la semnatura,(Imi place moartea!) ma scarbeste!

Nu te potrivesti cu filozofia motociclistilor din valcea!Locul tau nu e in acest topic!Doamne ajuta!

=)))) nu vezi ca e la misto, r1 la 17 ani? pai a la cati ani se da? la 16? :laugh:))) ca are si nu se da asta e alta treaba iar treaba cu semnatura.......no comment ;)

 

in primul rand am gresit cand am zis ca am 17 ani......de fapt am 27...dar am apasat gresit pe tasta....imi cer scuze.....manci ai sarit repede cu gura de parca ti-am dat in cap , a fost o greseala pt asta trebuie sa faceti atata tam tam, si inca ceva am si io o intrebare: Cati aveti bani de r1 prin valcea? raspunsu: Nici unu si nici nu o sa aveti vreodata. Din partea mea va doresc tot binele , si asfalt uscat!

eu am avut r1 2003, k4 de 600, si acum am 954 2002 :PPPP mori de ciudaaaaaaaa =))))))))))))))

 

Salutare tuturor am promis ca revin cu poze la moto meu ... acuma cred ca le pun degeaba toti de uita la R1 a lui Fafa ;) dar oricum ...

 

 

 

 

 

post-12294-1204233113_thumb.jpg

=)))))))))))))))) mor de ras. =))))))))) ao fost tare. oricum e prea tare ca sa nu iti atraga atentia r1 ala, parca a fost si pe aici prin pitesti o data cu el la locul de intalnire al nostru numit La Butoaie unde m-a speriat un nene cu un choper cu motor mare dandu-ma in spatele lui :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

era o carenata neagra mare..a dat o masina in frane la tatele alea de rahat turnate din asfalt pe drum ptr micsorarea vitezei in localitate si bikeru a intrat gloante in spate,a zburat vreo 4 metri peste masina (asta povestea politia duminica

 

saptamana trecuta a mai intrat unu in curte tiganilor intr-o curba spre olanesti..am vazut ulei de motor si sange dar am crezut ca au calcat un caine..a dat intr-un audi 80...super fracturat super varza si motorul,masina si gardul..

 

PS avea permis de 2 zile....

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai s-a intamplat cam asa: mergeam cu conserva si inainte cu vreo 200 de metrii de limitator m-am uitat in oglinda si am vazut motorul (modelul asta mi-l doresc demult si vara asta s-ar putea sa imi cumpar unul), am tras putin dreapta de volan sa nu-l incomodez cu ceva (aveam in jur de 60 kmh), m-a depasit, si imediat ce ma depasit a schimbat intr-o treapta inferioara (probabil a doua) si s-a ridicat pe roata din spate; a mai prins ceva viteza si abia cand mai avea vreo 30 de metrii pana la limitator si-a dat si el seama ce este acolo si a franat (fiind in wheelie), am impresia ca a actionat ambele frane pentru ca imediat ce a atins solul cu roata fata, motorul s-a culcat pe partea stanga, s-a dus taras vreo 5-6 metrii si s-a infipt sub un opel omega care incetinise la limitator. la impactul cu masina, baiatul asta a fost aruncat peste masina, putin in stanga, pe sensul celalalt de mers vreo 7-8 metrii. am oprit pe dreapta, am vazut ca s-a ridicat, s-a uitat la motor, si-a scos casca, si atunci in prostia mea l-am intrebat daca a patit ceva, daca s-a lovit (din unghiul din care ilpriveam eu nu se vedea ca ar fi patit ceva, si ma gandeam cum putea sa scape fara nici o zgarietura din moment ce el era in pantaloni scurti si tricou), parea cam turmentat si a zis ca nu are nimic, insa dupa ce s-a intors am vazut ca pe partea stanga era plin de sange (toata mana stanga, partea stanga a abdomenului si piciorul stang erau pline de julituri si sange). dupa ce am observat ca "nu avea nimic" l-am intrebat daca vrea sa-l duc la spital sau daca pot sa-l ajut cu ceva si azis ca nu. am mai stat putin pana a aparut si un militian si dupa aceea am plecat. motorul arata destul de varza, se sparsese baia de ulei; insaasta conteaza mai putin... bine caa avut casca si nu si-a rupt nimic... si cred ca s-a convins si el la ce e bun echipamentul, ca juliturile alea ustura raau.

multa bafta si sa auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai s-a intamplat cam asa: mergeam cu conserva si inainte cu vreo 200 de metrii de limitator m-am uitat in oglinda si am vazut motorul (modelul asta mi-l doresc demult si vara asta s-ar putea sa imi cumpar unul), am tras putin dreapta de volan sa nu-l incomodez cu ceva (aveam in jur de 60 kmh), m-a depasit, si imediat ce ma depasit a schimbat intr-o treapta inferioara (probabil a doua) si s-a ridicat pe roata din spate; a mai prins ceva viteza si abia cand mai avea vreo 30 de metrii pana la limitator si-a dat si el seama ce este acolo si a franat (fiind in wheelie), am impresia ca a actionat ambele frane pentru ca imediat ce a atins solul cu roata fata, motorul s-a culcat pe partea stanga, s-a dus taras vreo 5-6 metrii si s-a infipt sub un opel omega care incetinise la limitator. la impactul cu masina, baiatul asta a fost aruncat peste masina, putin in stanga, pe sensul celalalt de mers vreo 7-8 metrii. am oprit pe dreapta, am vazut ca s-a ridicat, s-a uitat la motor, si-a scos casca, si atunci in prostia mea l-am intrebat daca a patit ceva, daca s-a lovit (din unghiul din care ilpriveam eu nu se vedea ca ar fi patit ceva, si ma gandeam cum putea sa scape fara nici o zgarietura din moment ce el era in pantaloni scurti si tricou), parea cam turmentat si a zis ca nu are nimic, insa dupa ce s-a intors am vazut ca pe partea stanga era plin de sange (toata mana stanga, partea stanga a abdomenului si piciorul stang erau pline de julituri si sange). dupa ce am observat ca "nu avea nimic" l-am intrebat daca vrea sa-l duc la spital sau daca pot sa-l ajut cu ceva si azis ca nu. am mai stat putin pana a aparut si un militian si dupa aceea am plecat. motorul arata destul de varza, se sparsese baia de ulei; insaasta conteaza mai putin... bine caa avut casca si nu si-a rupt nimic... si cred ca s-a convins si el la ce e bun echipamentul, ca juliturile alea ustura raau.

multa bafta si sa auzim de bine

in acelasi timp era cursa de enduro de la noi..si cand am auzit ne-am speriat tare rau,crezand ca e unul din ai nostrii,dar ne-am linistit cand am aflat ca era o vitezana..concluzie..wheelie in oras cu echipament p...la...si-a meritat-o,sunt curios daca se linisteste..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
deci kiar nu am mai auzit de nimeni pe acolo sa aiba moto, mai sunt la me in Babeni vreo 3 tipi cu hormeturi dar de francesti nu staim nik :kiss:

 

incantat de cunostinta oricum

incantat de cunostinta! poate ne vedem si live, candva...

cand am aparut cu ea pe acolo, s-a speriat tot francestiul :blink:

 

 

pai s-a intamplat cam asa: .......................................multa bafta si sa auzim de bine

va distrati si pe acolo cu vitezanele?

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
incantat de cunostinta! poate ne vedem si live, candva...

cand am aparut cu ea pe acolo, s-a speriat tot francestiul :D

 

 

 

va distrati si pe acolo cu vitezanele?

:kiss:

....salut baiati ma numes ionut...am 22 ani.....si motoreta e pe vine....io momentan sunt plecat din tara...dar o sa ma intorc cu ea...sa ne cunoastem si noi...pana atunci numai bn!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toti Valcenii....eu am stat in valcea....in cart ostroveni...ma numesc alex , am 17 ani , si am un r1.

 

Cu blugi pe motor(r1) :D :kiss: ...daca dai de pamant....ai sa mergi full echipament...defapt nu ai permis :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

quote name='Robi' date='Jul 7 2008, 12:44 PM' post='1313927']

voi inca nu v`ati prins ca baiatu asta pune aici poze de pe google sau bikepics?

 

 

:kiss: :D :lol: :laugh: tare...sunt de astia peste tot:))...cred ca isi blestema zilele ...pt ca a postat:)) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Ma numesc Stefan si parintii mei sunt din Baile Govora. Eu stau in Bucuresti, insa ajung si prin Govora cam la 2-3 saptamani.

Am o Honda CB Seven Fifty, de doar 3 saptamani...

Motociclisti in VL cunosc doar 2, un tip Victor care a dat examen odata cu mine, in 2003 si avea o Honda CB400 parca si un tip Totelecan cu care am fost coleg de facultate la Buc.

 

poze cu moto la /index.php?showtopic=236704

 

Drive Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut , ma numesc george, sunt din rm. valcea si sunt foarte bucuros :kiss: ca astazi am luat A, sper :lol: ca in curind sa se tina de promisiune un amic de-al meu si sa-mi aduc un mz125, e vechi dar merge , cel putin o sa mai punem ceva clasic pe sosea. tuturor ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut , ma numesc george, sunt din rm. valcea si sunt foarte bucuros :kiss: ca astazi am luat A, sper :lol: ca in curind sa se tina de promisiune un amic de-al meu si sa-mi aduc un mz125, e vechi dar merge , cel putin o sa mai punem ceva clasic pe sosea. tuturor ASFALT USCAT

bravo ptr permis..si bine ai venit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor valcenilor.Ma numesc Mircea desi multi ma stiu drept Dumi.. Am 17 ani si am luat A1 de ceva vreme...ma plimb cu jucaria asta inca 1 an de zile si apoi poate ma incadrez mai bine si eu pe aici cu ceva mai decent :crack:

 

22421149f093d85da8ac504a4aa36102ece5004.jpg 2242115de5ea1db7a5c37b6a5eae59b7fc4f932.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

CB-ul era de 500 acum calaresc cel de-al doilea SV 1000 S

Bine ai venit la noi pe forum!

salut,

nu stiu daca am mai intrebat, dar...ce e cu sv-ul rosu cu argintiu din fata la reprezentanta suzuki din valcea? e la vanzare sau e al cuiva? e o minunatie la cum arata si pacat sa nu fie plimbata de careva. de fiecare data cand am trecut pe acolo era in acelasi loc.

 

P.S. bun venit noilor motorizati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost a user-ului titi rulment si la vandut unuia dintre baietii de la suzuki..nu il vinde sub nici o forma,dar nu prea are timp de el,fiindca omu' cara mereu masini de prin germania ptr vanzare +job-ul de la suzuki..nu stiu daca a facut 1000 de km de cand la luat..

 

Salutari tuturor valcenilor.Ma numesc Mircea desi multi ma stiu drept Dumi.. Am 17 ani si am luat A1 de ceva vreme...ma plimb cu jucaria asta inca 1 an de zile si apoi poate ma incadrez mai bine si eu pe aici cu ceva mai decent :crack:

 

22421149f093d85da8ac504a4aa36102ece5004.jpg 2242115de5ea1db7a5c37b6a5eae59b7fc4f932.jpg

 

nu te stresa..motorul este FOARTE decent..asteapta pana faci varsta ca sa iti iei ceva mai mare..bine ai venit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut:)...sunt Laur... am 17 ani....sunt pasionat de motoare...dar deocamdata ma joc doar cu scutere:)

de A1 nu am dat pentru ca am ales sa mai astept pana la 18 sa dau direct de A:)

prin ostroveni am vazut o multime de bikeri...grupuri (grupuri de vreo 7 -8 ) .

daca vreti sa iesiti...va spun eu unde sa veniti:)...la terasa in ostroveni:)sau in unele seri la intalnirile 4tuning:)

momentan nu am scuter....trebuie sa pun poze cu mine? :crack:

salut!

Editat de L4uR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...