Sari la conținut

Haideti Sa Ne Cunostem Si Noi


MisterG_2006
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 267
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pedagogic, 11B, am facut la Doma Import Export, are sediul pe Strada muncii (aia cu multe spalatorii). Examenul si taxele sunt aceleasi ca si pentru A adica 350LEI taxa scolarizare, 110LEI fisa medicala si inca vreo 100LEI maruntisuri. Spor la treaba...si multi nervi ca sa umbli dupa toate cele trebuincioase (psihologic,cazier,adeverinte...) Asfalt Uscat !

 

 

salutare

te termina cu actele... tipic ro

Editat de Bogdan.vl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Berks bine ai venit printre noi...astfalt uscat si fara incidente!!!

 

Bine v-am gasit, repet cum spuneam si intr-una din postarile anterioare, sper sa fiu primit cu bratele deschise de catre voi, astept sa gasesc un moto care sa ma incante estetic, tehnic, ca pret si ca documentatie, iar apoi...daca domniile voastre sunt de acord...de ce nu..sa ma alatur voua ! Asfalt uscat si cat mai multe plimbari...acum pana se uda !

Editat de Berk's
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Heheee hai sa ma prezint si eu R3dscorpion aka Valentin, bucurestean la origini proaspat mutat in Valcea, posesor de Super Tenere an.'93, impatimit in ale offroad-ului pe 4 roti dar nu zicem nu nici pe doua cand se poate ( inca novice la noroi pe 2 roti ), asa ca dragilor si stimati colegi de breasla voi pe unde va strangeti seara la un pahar de vorba ? ca parca ma simt aiurea sa nu cunosc pe nimeni.... :laugh: :)

 

Toata stima,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi R3dScorpion, astfalt uscat si fara incidente (pentru doo roti), iar pentru offroad, drumuri grele sau pline de namoale!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heheee hai sa ma prezint si eu R3dscorpion aka Valentin, bucurestean la origini proaspat mutat in Valcea, posesor de Super Tenere an.'93, impatimit in ale offroad-ului pe 4 roti dar nu zicem nu nici pe doua cand se poate ( inca novice la noroi pe 2 roti ), asa ca dragilor si stimati colegi de breasla voi pe unde va strangeti seara la un pahar de vorba ? ca parca ma simt aiurea sa nu cunosc pe nimeni.... :) :D

 

Toata stima,

 

ne poti gasi joia la biroul lui dumi_meseriasul...mai multe detalii gasesti pe topicul MOTO SHARKS

Mesaj completat

Bine ai venit :laugh: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa bicla, moare Dumi cu ochii beliti daca o vede :laugh:) el este mandrul posesor al unei Aprilia Pegaso.

Sa o stapanesti sanatos si milioane de km fara incidente!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salutare! bigstar.gif

Mă strigă Alex. Am 23 de ani. Am permis de conducere de o săptămână (pe 23 am dar poligonul). ÂŞi pe post de motor am un Transalp din 97post-65964-0-30739100-1309424866_thumb.jpg.

În prezent stau în BucureÂşti, atât cu serviciul cât Âşi cu facultatea. Vin acasă cam la 3 sau 4 săptămâni dar se poate Âşi mai des biggrinbounce2.gif

 

Încă nu am numere la motor, circul cu cele ale fostului proprietar, dar se rezolva Âşi problema asta. După care ricky.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Salutare,

 

Cam mult timp de cand nu si-a mai luat nimeni mobra vad. Trebuia sa sparga cineva gheata si sa-si ia mobra iarna :)

Mi-am luat anul trecut :D (acum vreo 2 luni adica) o Honda CBF500.

post-9768-0-67243700-1325456308_thumb.jpg

Pare sa fie numa buna pt un incepator de 27 de ani.

Eu stau mai mult pe la Bucuresti asa ca nu o sa ma vedeti prea des prin Valcea. Poate iesim totusi la vara la o plimbare prin inprejurimi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare la toti motociclisti.

Ma numesc Daniel,calaresc o hornet 600 07(exclus nevasta si..)

 

Sunt din Ostroveni dar locuiesc momentan in alta tara,sper sa ne vedem in lunile calde

 

 

 

 

 

 

Lamps

Editat de daniel d
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Vă salut!

Ovidiu la butoane... post-7334-0-24701300-1338844106_thumb.jpg

Deși nu-s vîlcean, pe o parte dintre voi am avut ocazia să-i cunosc ieri și azi! Mi-a făcut plăcere și sper să ne vedem și cu alte ocazii! Alioșa merge foarte bine pentru vîrsta lui și-l voi scoate și la alte drumuri...

 

Toate bune! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salta're!

 

Frumoasa mobra, o adevarata piesa de colectie, mai rar asa ceva de vazut prin oraselul nostru, sa o stapanesti sanatos!!! Poate apucam sa o vedem si live!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi d-aia am „prezantat-o” și pe ea, că ieri am fost în vizită p-acolo și m-am întîlnit cu un grup plecat la plimbare pe Transalpina, drum de pe care tocmai mă întorceam și eu!

 

Trebuie să recunosc că, deși am mai trecut de multe ori prin Rîmnic, mereu mă cucerește cu.rățenia orașului și faptul că sînt atît de multe fete frumoase, mai multe ca oriunde pe metrul pătrat!

 

Toate bune! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Pic și eu pe aici cu o reclamă...pentru mine. :D

Pe bd. Iuliu Maniu (București), am deschis un magazin acum ceva vreme și am băgat și partea de piese pentru moto și scutere. Lucrez cu 3 importatori de căciulă, deci sper să pot găsi cam orice ar fi nevoie.

Dacă aveți nevoie de ceva aruncați cu mail-uri pe contact@zetmag.com sau sunați-mă la 021.367.48.77 sau 0752.230.399

 

Asfalt uscat!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Servus tuturor. Ma numesc Carol, 26 de ani, ochelarist dar ma incadrez la Ordinul MS 350/2003 fara spaga la doctor si dati de mine pe la Muzeul de Istorie din Rm. Valcea. Cam prematura postarea mea tinand cont ca abia prin septembrie o sa dau de permis si motorul o sa mi-l iau abia la anul fiindca n-am strans banii. Mi s-a pus pata pe un Kawasaki Eliminator de 250 si daca e sa mor, pe cruiser sau chopper o voi face. Nu suport vitezanele si teribilistii dar daca posesorii de carenate au capul pe umeri si nu-s fitosi cred ca ne putem intelege. Vad ca s-au inmultit anul asta vitezanele prin Ramnic dar nu si echipamentele de protectie la purtator. Asfalt uscat s-avem!

Editat de arheologul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Arheologule! Cam micut Eliminatorul de 250, uitate macar dupa un 650. Daca vrei sa vorbesti cu un posesor de chopper, lasa un mesaj si iti fac legatura. Cu stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Arheologule! Cam micut Eliminatorul de 250, uitate macar dupa un 650. Daca vrei sa vorbesti cu un posesor de chopper, lasa un mesaj si iti fac legatura. Cu stima!

 

Merci pentru sfat dar:

1. sunt incepator in trafic; nu am nici macar B-ul;

2.am 1,68 m si 70 kg, Kawa de 250 nu mi se pare prea mica;

3. mi-am propus sa incep fix pe ceva de 250 (nici mai mult, nici mai putin) si fata de Viroaga de 250 tot am 10 CP in plus;

4. sunt cu capul pe umeri, nu iubesc viteza si nu ma deranjeaza ca intr-un an sau doi sau trei voi vinde Kawa fiindca mi-a ramas prea mica.

 

Astia sunt pasii pe care vreau sa-i urmez: 2 ani Eliminatorul de 250 asa mic cum e, apoi o Honda Shadow de 600 sau un Kawasaki Vulcan de 750 (ramane de vazut atunci) si poate chiar sa pastrez Kawa.

 

PS: scoala o fac pe Suzuki GN125 dar mergand doar in poligon cu ea nu prea are relevanta.

Editat de arheologul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

mi-am propus sa incep fix pe ceva de 250 (nici mai mult, nici mai putin) si fata de Viroaga de 250 tot am 10 CP in plus;

 

 

E foarte bine, incet si usor pana deprinzi tehnicile.

Iti recomand sa citesti forumul de incepatori sunt niste articole interesante din care poti prinde cate ceva.

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...